lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztat Blacharski-Rejestracja Firmy
Autor Wiadomość
radek_czb
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: b-STOK
Wysłany: 18-06-2012, 07:26   Warsztat Blacharski-Rejestracja Firmy

Witam. Już dłuższy czas przeglądam to forum, przeczytałem wiele tematów, ale nie mogę odnaleźć odpowiedzi na mój problem. Otóż na wsi wraz z ojcem prowadzimy "garażyk do napraw blacharsko-lakierniczych poiadamy ramę, docer, pitolety, migomat i wiiele innych rzeczy. Teraz jako że ja już jestem pełnoletni i chcę zarejestrować ten garażyk jako firma i zdobyć jakieś dotacje na remont budynku czy na dodatkowy sprzet. Pytam się również jak zarejestrować warsztat na mechanikę, czy blacharstwo jak będę robił wszystko. Jako firma jedno osobowa ile podatku bede płacił. Dziękuję za odpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-06-2012, 07:52   

radek_czb napisał/a:
Otóż na wsi wraz z ojcem prowadzimy "garażyk do napraw blacharsko-lakierniczych
Zaczynasz od zmiany sposobu użytkowania tegoż garażyka .Musisz uzyskać decyzję środowiskową i warunki przestrzenne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-06-2012, 08:09   

radek_czb napisał/a:
Witam. Już dłuższy czas przeglądam to forum, przeczytałem wiele tematów, ale nie mogę odnaleźć odpowiedzi na mój problem ....


To forum ... to także PW i publikacje prasowe ... nie tylko tematy z archiwum ... ale akurat w archiwum na ten temat jest chyba wszystko i to rozpisane do poziomu atomu. Co najwyżej może to nie być tak proste do zrozumienia dla kogoś kto pierwszy raz podchodzi do tego tematu ... dlatego są tu też publikacje, a w nich powoli i po kolei wszystko omówione. ;)

http://lakiernik.info.pl/podstr/ADAPTACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/FORMALNO.pdf
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
radek_czb
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: b-STOK
Wysłany: 18-06-2012, 08:31   

ok to zacznijmy od poczatku. Garaż jest umieszczony w wyremontowanej stodole. To teraz muszę zmienić sposub użytkowania budynku na Obiekt Usługowy Branży Motoryzacyjnej, a co jeśli chcę zarejestrować firmę jednoosobową już teraz a przeznaczenie zmienić w dalszym czasie. Muszę wypełnić formularz EDG-1 ale jaki rodzaj działalności wpisać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-06-2012, 17:07   

Produkcja zabawek. :) .... Rodzaj działalności to ci jest potrzebny do tego żeby wystawić FV. a dostosowanie budynku do potrzeb warsztatu samochodowego nie ma z tym nic wspólnego.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Simon32
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19-06-2012, 08:29   

Również mam podobny problem. Złożyłem już wniosek o dofinansowanie i mam zamiar prowadzić jedno-osobową działalność. Z tym że nie zamierzam się nigdzie reklamować ponieważ mam już stałych klientów i to raczej u nich dokonuję napraw. Działalność to typowo blacharstwo bez lakierowania. Jednak aby dostać dotacje należy posiadać lokal.Przygotowałem dwa pomieszczenia aby pokazać urzendasom z PUPu - ich przeznaczenie budynku i inne wymogi nie interesują tylko ma być miejsce na sprzęt i mam mieć gdzie wykonywać swoją pracę. Co Pan myśli o tym Panie Robercie???
_________________
www.simons-garage.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2012, 10:51   

W przypadku dotacji z budżetu nikt do tej pory nie stawiał żadnych warunków co do spełnienia wymogow formalnych przez obiekt w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Przy dotacjach tzw. "Unijnych" to bezwzględny obowiązek każdego kto się o taką dotację ubiega nie tylko tych co ją dostają :nono:

Dlatego inne są wymogi urzędników PUP ( WUP ) gdy przyznają oni kasę na założenie działalności, a inne Urzędu Marszałkowskiego, ARiMR, czy innej Agendy. Za pieniądze UP działalność ma istnieć nie przerwanie, rok, dwa, lub, trzy ( każdy naczelnik stawia inne wymogi ). Pozostałe dotacje są na inwestycje w sprzęt, lub nieruchomości i muszą już spełniać wszystkie wymogi formalne.

Tyle w takich sytuacjach. Niezależnie od tego trzeba pamiętać o tym ze dopóki ta przygoda z lakiernią w garażu nie pociąga za sobą inwestycji w budynek i jego infrastrukturę to grożą wam jedynie mandaty ... a dla tych co nie mają firmy mandaty i kłopoty z US i wydziałem handlu i usług UM, lub UG. W 90 % przypadków po tym jak ktoś się wkurzy i "uprzejmie doniesie".

Gdy jednak ładujecie kasę w obiekt jego remont , wentylację, instalacje elektryczne, lub zakup kabiny ustawianej na zewnątrz, czy wewnątrz ... to są to już działania skrajnie nieodpowiedzialne :nono: bez formalności. Procedura PNB jest prosta ... 50 000 kary jako przymuszenie i nakaz przywrócenia stanu poprzedniego ... czyli stodoły, garażu, bud gospodarczego. Jak to zrobicie to wtedy mandat do 2000 zł i dopiero wtedy można zacząć wszystkie procedury. Nie da się ich zacząć z pozycji samowoli budowlanej bo przepisy wprost tego zabraniają.

Najłagodniej obchodzi się z takim delikwentem Ochrona Środowiska. Oni nawet pomagają w załatwieniu formalności. Jednak na ten czas, użytkowanie lakierni jest wstrzymane, mandaty są pewne, natomiast kary do wysokości 5000 czy nawet 20 000 to już absolutna rzadkość. Ktoś musiałby być wyjątkowo bezczelny i agresywny w ramach kontroli żeby tak oberwać ... albo urzędnik jakiś zawzięty. Nie zmienia to jednak faktu, że wszytko czego zaniechacie teraz pod tym względem, dopadnie was nagle i to w krótkim terminie, bez względu na to czy będziecie na to finansowo i organizacyjnie przygotowani czy też nie.

Fajnie jak firma się rozwija ... gorzej jak w takim momencie wpada jakaś kontrola :nono:

Najlepiej jest sukcesywnie kawałek po kawałku wszytko układać i legalizować. Nawet jak czegoś tam nie ma to przynajmniej jest szansa na jakieś rozsądne tłumaczenie ... a jak wszytko jest "na wała" i "nielegalne" to jak tu się wytłumaczyć ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne