lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
14-03-2014, 22:29
Błąd lakiernika czy mieszalni
Autor Wiadomość
bogdanpower
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: rz-w
Wysłany: 02-01-2014, 18:45   Błąd lakiernika czy mieszalni

Mam pytanie do nieco znających się na temacie dobierania koloru.
Z tego samochodu schodził lakier, a z tabliczki nie dało się nic sczytać ponieważ była zamalowana więc do mieszalni pojechałem z grillem. I poprosiłem o umieszanie jednego spray`a, (chciałem pomalować samą maskę) ale mi go brakło. Wyglądało to ok ale gdzie nie gdzie były prześwity. Więc pojechałem od razu po 3, wziąłem ze sobą grilla, starego spray`a z jakimś kodem i udałem się do mieszalni. Przy odbiorze pan mi powiedział że brakło mu zwykłej bazy i że dodał wodnej, i żebym przed pomalowaniem bezbarwnym poczekał aż się zmatowieje żeby ten spray (pokazywał na kolor) nie gryzł bezbarwnego od spodu. Myślę ok malowałem spray`ami już kilka aut i zawsze tak mi kolor dobierali że nie było śladu to teraz też tak będzie. Okleiłem auto i zabrałem się za malowanie po pierwszej próbie aż się przestraszyłem bo po chwili to pomalowane zmieniało kolor, więc się temu przyjrzałem ale po jakimś czasie (5 minut do 10) kolor wracał do normy. Po dniu czy trochę dłużej ściągam folie i moim oczom pokazał się okrutny widok pokazany na załącznikach. Dodam tutaj że wiem co to cieniowanie i jak się to robi. Jak mi mieszali i miałem do pomalowania maskę to malowałem róg maski i nieco przycieniłem samą maskę i kolor grał z błotnikiem. Na praktykach widziałem jak malują profesjonaliści.

2.png
Plik ściągnięto 127 raz(y) 653,84 KB

3.png
Plik ściągnięto 105 raz(y) 658,46 KB

4.png
Plik ściągnięto 74 raz(y) 420,34 KB

5.png
Plik ściągnięto 145 raz(y) 653,37 KB

6.png
Plik ściągnięto 87 raz(y) 756,57 KB

7.png
Plik ściągnięto 61 raz(y) 866,75 KB

8.png
Plik ściągnięto 67 raz(y) 721,6 KB

9.png
Plik ściągnięto 46 raz(y) 714,68 KB

10.png
Plik ściągnięto 43 raz(y) 909,26 KB

Bez tytułu.png
Test który wykonałem na grillu. Kolorem czerwonym zaznaczona jest różnica zaś na zielono zaznaczyłem fragment bez bezbarwnego. Taśma była naklejona pionowo wzdłuż kwadratu. Prysłem tylko na taśmę bo już mi go niewiele zostało a chciałbym pokazać to w mies
Plik ściągnięto 64 raz(y) 539,42 KB

_________________
ONLY SPRAY SYSTEM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-01-2014, 19:27   

toż to szpray i nie ma gadania, złe ciśnienie (zbyt niskie) i kolor przyciemniony. A co to za ciapki na dachu?kapało coś z sufitu?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bogdanpower
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: rz-w
Wysłany: 02-01-2014, 19:39   

To ostatni spray miał zaschniętą końcówkę (w mieszalni pewnie psiknęli i nie przedmuchali jej odwróconym pojemnikiem) i jak psikłem to fukła taka fontanna, i porobiło takie duże krople. Próbowałem je "rozlać" rozcieńczalnikiem do cieniowania ale właśnie takie plamy powychodziły, ale to zeszlifuje i poprawie. Jak mam rozumieć Twoją odpowiedź kalbi? Malowałem już parę razy i wychodziło wręcz zachwycająco po prosu śladu nie było. Wiadomo po polerce, ale tutaj nie wiem co się stało.
_________________
ONLY SPRAY SYSTEM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 02-01-2014, 20:19   

Ja pierniczę aż nie wiem co powiedzieć naprawdę :glupek:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 02-01-2014, 20:28   

bogdanpower napisał/a:
Przy odbiorze pan mi powiedział że brakło mu zwykłej bazy i że dodał wodnej,


Tak zapytam z ciekawości, czy tę bazę wodną nabito Ci w półprodukt do nabijania baz konwencjonalnych czy też w przeznaczony do nabijania baz wodnych półprodukt, bo to dwa różne produkty.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bogdanpower
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: rz-w
Wysłany: 02-01-2014, 21:15   

Nie mam pojęcia jaką bazę wiem że oprócz normalnej dostałem domieszkę wodnej i tyle. Widzę że macie gardzące podejście do tematu, ktoś mi może wyjaśnić z czego ono wynika?
Edit:
Ten test to zrobiłem po wszystkim dopiero jak zauważyłem że coś nie gra żeby obadać co się stało bo szkoda mi wydawać po 200 czy 300 zł i jeździć tak omalowanym autem jak spray`em do taczek.
_________________
ONLY SPRAY SYSTEM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-01-2014, 21:24   

bogdanpower napisał/a:
Nie mam pojęcia jaką bazę wiem że oprócz normalnej dostałem domieszkę wodnej i tyle. Widzę że macie gardzące podejście do tematu, ktoś mi może wyjaśnić z czego ono wynika?


Jest to szprej, a szprej nigdy nie bedzie profesjonalnym produktem :) jezeli na setke bazy np wchodzi 1% jakiegos skladnika to nie wleje ci 0,5 % wiec odcien moze sie roznic, a reszte napisal kalbi
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 02-01-2014, 21:31   

bogdanpower napisał/a:
Nie mam pojęcia jaką bazę wiem że oprócz normalnej dostałem domieszkę wodnej i tyle. Widzę że macie gardzące podejście do tematu, ktoś mi może wyjaśnić z czego ono wynika?


Nie można mieszać bazy konwencjonalnej z bazą wodną.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-01-2014, 21:32   

bogdanpower napisał/a:
Widzę że macie gardzące podejście do tematu, ktoś mi może wyjaśnić z czego ono wynika?
masz mylne wrazenie. My nie używamy sprey-ów i nie możemy Ci pomóc w ich kwestii - dla nas jest to nieprofesjonalne podejście do naprawy. Jeśli będziesz posiadał odpowiedni sprzęt do aplikacji lakierów nawierzchniowych to wtedy możemy rozmawiać. To jest forum lakierników i jakieś minimum sprzętowe jest wymagane w celu udzielenia pomocy ale nie SPRAY :nono:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bogdanpower
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: rz-w
Wysłany: 02-01-2014, 21:46   

OK powiedzcie mi jeszcze czy taka różnica odcieni jest normalna czy to się zdaża sporadycznie bo nie wiem czy reklamować to czy kupić jeszcze jeden i próbować cieniować.
_________________
ONLY SPRAY SYSTEM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Donkamilosek
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: qwerty
Wysłany: 02-01-2014, 22:02   

Mam pytanie ile wydałeś na te bezsensowne produkty, moim skromnym zdaniem to nie wykonasz naprawy tak jak to opisałeś (oczywiście mam na myśli dobrze wykonasz), oddaj komuś kto ci to poprawi zgodnie z technologią i tyle.

Niech to będzie przestrogą dla amatorów co wykonują naprawy spray'em
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 02-01-2014, 22:24   

bogdanpower, Ktoś tobie źle dobrał kolor. I to chyba nawet nie dobierał, tylko wlał kolor który miał pod ręką.
Jeżeli chcesz to robić po taniości to pożycz kompresor, kup sobie pistolet (choćby mini) i polakieruj to jak człowiek. Efekt będziesz miał o niebo lepszy.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2014, 00:32   

Co to jest ? :O
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 03-01-2014, 01:12   

Kiedyś (dawno temu) miałem Rovera z zardzewiałymi nadkolami i mało tego, że nie mając pojęcia o lakierowaniu (nawet nie o malowaniu :) ) łudziłem się, że pomaluję a nawet ścieniuję te nadkola... I doszedłem do wniosku, który niemal zmienił moje życie :) SPRAYEM MOŻNA ŚCIANY POPISAĆ ewentualnie rower aby miał tylko kolor bo idealnie nie bedzie. Złe ciśnienie, zły rozpylacz, brak regulacji mieszanki i powietrza o miotle nie wspomnę i wiele innych. Sprayem można tylko pomalować a nie polakierować i to trzeba być artystą aby wyszło dobrze. Nie powiem kilka razy malowałem zbiorniki paliwa i nawet owiewki w motocyklach sprayem jak ktoś mi przyniósł i powiedział, że kupił a nie wie jak się maluje, ale mnie zawsze nerwica brała i trwało to zazwyczaj dłużej niż pistoletem, lecz nie powiem wychodziło to czasem dobrze nawet ludzie byli bardzo zadowoleni ( nie żebym był artysta poniewaz nie jestem nawiazujac do poprzedniego zdania), ale wiele razy ZACIEKI BRAK POŁYSKU ALBO JAKIEŚ BIAŁE PLAMY - ZMATOWIENIA.

Nie no do malowania pistolet nawet tani ale musi byc. Jak pisałem wczesniej jakis bak kiedys malowalem ale nie wyobrażam sobie malowania sprayem MASKI SAMOCHODOWEJ :killer:

Jeżeli chce Ci się bawić (a piszę to tak ponieważ lakiernictow jest bardzo ciężkim tematem a malowanie sprayem tylko dokłada kolejne kłopoty, których uzywając pistoletu od razu wykluczasz. Malowanie sprayem to tak jak okolo 1 do 40 gdzie 39 to jakiś bład niekoniecznie spowodowanu błedem "malarza" tylko sprzętem lub jego brakiem) to nie mieszaj baz tok jak powiedział Ci pan w mieszalni tylko zrób to wszystko z jednego zestawu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wonbaby
Stały Bywalec
wonbaby


Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 76
Wysłany: 03-01-2014, 01:13   

TO JEST

ONLY SPRAY SYSTEM :killer:
_________________
OGIEń W SZOPE;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 03-01-2014, 01:21   

bogdanpower napisał/a:
OK powiedzcie mi jeszcze czy taka różnica odcieni jest normalna czy to się zdaża sporadycznie bo nie wiem czy reklamować to czy kupić jeszcze jeden i próbować cieniować.


Ja osobiście nie wiem czy potrafiłbym wykonać cieniowanie sprayem i nie wiem nawet czy jest to możliwe ponieważ samo rozpylenie przy cieniowaniu jeszcze na dodatek maski musi byc duże czago sprayem nie zrobisz, chyba, że z odleglości metra :)

NIC NIE CIENIUJ MALUJ CAŁOŚĆ

KOLOR DOBIERANY W MIESZALNI NAWET PO NUMERZE NIGDY 2 RAZY NIE WYJDZIE TAKI SAM I O TYM ZAPOMNIJ MOZE WYJSC BARDZO PODOBNY JAK SIEDZI W MIESZALNI JAKIS KOZAK W TYM FACHU. MIESZAJAC 2 ROZNE RODZAJE BAZ ZAPOMNIJ O TAKIM SAMYM ODCIENIU - to własnie jest powod 2 róznych kolorow.

Jak malujesz tyle tymi sprayami ii dovrze Ci wychodzi powiedz mi z łaski swojej jak wylewassz klar sprayem poniewaz nigdy tego nie potrafiłem zrobic dobrze czy to bez polerki czy bez zaciekow a najczesciej lakier bezbarwny był matowy po przepolerowaniu wychodzil tam jakis polysk

pozdrawiam i naprawdę życze aby Ci sie udało od razu a nie 10 razem poniewaz wiem jak trzeba sie wkurzac przy naprawie tego samego... A w lakierowaniu jest 1 moze i najwazniejsza zasada LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ NAPRAWIAĆ :) :) :)

[ Dodano: 03-01-2014, 01:25 ]
wonbaby napisał/a:
TO JEST

ONLY SPRAY SYSTEM :killer:


chyba że tak to dużo nie doradzę bo taki system w moim życiu już został zapomniany i nie chcę wracać :)
PS końcówkę tłumika koledzę pomalowałem prosto na rdzę sprayem o kolorze CHROM :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 03-01-2014, 10:40   

oldmotorsss napisał/a:


chyba że tak to dużo nie doradzę bo taki system w moim życiu już został zapomniany i nie chcę wracać :)
PS końcówkę tłumika koledzę pomalowałem prosto na rdzę sprayem o kolorze CHROM :)



No niee ! Nie mów tego bo kolega pomyśli że jak tłumnik pomalowałeś to maska też się w końcu uda :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 03-01-2014, 11:16   

Niech ten temat bedzie przestroga dla innych. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 03-01-2014, 23:22   

znaczy Panowie da sie pomalować i to nawet ładnie srayem ale tylko pomalowac... nie polakierowac...

a co do tego ze tłumik pomalowałem ... wyszło dość ładnie może maske też w chrom pomalować sprayem ? :) :) :) ciekawe jak by wyszło :) (albo i nie ciekawe)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-01-2014, 09:16   

oldmotorsss napisał/a:

NIC NIE CIENIUJ MALUJ CAŁOŚĆ


Kup sprejów cały karton i pomaluj całe auto. Kolor na pewno będzie pasował.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2014, 19:03   

madmax napisał/a:
oldmotorsss napisał/a:

NIC NIE CIENIUJ MALUJ CAŁOŚĆ


Kup sprejów cały karton i pomaluj całe auto. Kolor na pewno będzie pasował.


To jest pomysl! :) czemu ja na to nie wpadlem tylko musialem kupic caly sprzet :dokuczac:
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 05-01-2014, 01:45   

Boxxing napisał/a:
madmax napisał/a:
oldmotorsss napisał/a:

NIC NIE CIENIUJ MALUJ CAŁOŚĆ


Kup sprejów cały karton i pomaluj całe auto. Kolor na pewno będzie pasował.


To jest pomysl! :) czemu ja na to nie wpadlem tylko musialem kupic caly sprzet :dokuczac:


Może są jakieś wieksze puszki albo jedna mega 2 litrowa coś w stylu gaśnica :) chodziło mi o pomalowanie maski całej żadnego cieniowania sprayem sobie nie wyobrazam!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 05-01-2014, 14:07   

Amatorzy jesteście wszyscy :czacza:





Proszę bardzo nasze saty się chowają ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-01-2014, 14:30   

Po co takie coś jak można sobie kupić końcówkę która rozpyla na szerokość chyba 5 cm chyba że to robi miotłę jak sata :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 05-01-2014, 14:56   

Ile Czasu to robiłeś? Jaki jest efekt? Ile kasy na to wydałeś? Ile nerwów było? Ile razy biegałeś do mieszalni po spreje? Ten dach to jakaś tragedia normalnie. Poprawisz to, tylko który już raz?
Wyobraź sobie że pierwszy lepszy warsztat by Ci to zrobił za taką samą cenę co ty wydałeś na te wszystkie spreje i nie spreje. Dawno by było zrobione, zapomniane, i..... z lepszym efektem :D

P.S. zastanawia mnie jak ty lakier kładziesz i ile puszek idzie. Ile Ci tych spreji na dach poszło?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-01-2014, 15:42   

pellek, Głupki od sprejów nigdy nie zrozumieją że to sie nie opłaca. Im się to po prostu chyba nudzi w domu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Martino
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-07-2014, 18:24   

Ja nt. błędów lakierników znalazłem b.ciekawy artykuł: http://www.automix-lodz.p...lakiernikow.php
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne