lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
wynajmowany lokal a prawo
Autor Wiadomość
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 18-04-2011, 19:33   wynajmowany lokal a prawo

Witam,

przeczytając ten temat pewnie nie jeden powie kurcze chłopie bylo 100 x. ale jakoś znaleźć nie ma kiedy a w związku z ładną pogoda i rodząca się roślinnością chce jak najszybciej startnać z czymkolwiek.

Panowie sprawa przedstawia się tak... nie wiem jak ale udało mi sie znaleźć pacjenta który dosyć tanio wynajmie mi pomieszczenie 8 m szer. 16 m długość i ok 4 m wys. jest to rolnik i pomieszczeni jest na jego terenie. chwilowo nie chce otwierać działalności bo pracuje jako ph.i czekam na wypowiedzenie ( jako redukcja etatów ) wtedy mogę się zarejestrować w PUP i walczyć o dotacje ale... czy jeżeli już dostałbym jakiekolwiek pieniążki i otworzył bym działalność no i znalazłby się jakiś nerwowy pan z konkurencji no i nasłał na mnie jakaś kontrole to co w tym momencie się dzieje ?
w zasadzie nie wiem jaki ma stat ten budynek :/ ale czy jako najemca mogę tam coś zacząć rzeźbić ?


sorki za nowy temat .. ale chciałbym tu trochę pociągnąć gadki na konkretne pytania i odpowiedzi dot. tego problemu :) proszę o wyrozumiałość
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-04-2011, 20:59   

Teoretycznie .... czyli zgodnie przepisami za status budynku i jego wykorzystanie odpowiada właściciel nieruchomości. Więc teoretycznie .... można wskazać w umowie najmu co się będzie tam robić i ... przerzucić odpowiedzialność na właściciela, który w tym momencie wynajmuje obiekt z pełną świadomości do czego zostanie wykorzystany.

Oczywiście ma to "krótkie nogi" bo jak właściciel obiektu zacznie mieć problemy z Nadzorem Budowlanym to z pewnością zerwie umowę o ile wcześniej nie zawrze tam jakieś pułapki o obowiązku przestrzegania obowiązujących przepisów, czy takie tam ogólniki.

Gorzej z przepisami ochrony środowiska bo tu już odpowiedzialność spoczywa na użytkowniku instalacji posiadającym tyłu prawny do jej eksploatowania. Czyli jak dzierżawisz budynek to sprytna umowa i zero odpowiedzialności ale jak dzierżawisz budynek z komorą lakierniczą czy wentylacją z której się wydostają pyły i LZO tu już masz tytuł prawny do rozporządzania nią i jesteś użytkownikiem i obowiązek uzyskania odpowiednich pozwoleń spoczywa na tobie.

W zakresie zgłoszenia firmy do PIP i SANEPID i posiadania w niej odpowiednich warunków ... to obowiązki pracodawcy. Pracujesz sam jest OK zatrudniasz kogoś to już jesteś pracodawcą i w terminie 14 dniu musisz zgłosić firmę i wykonać badania hałasu i pomiary NDSsch formując Rejestr.

Jak widzisz nie wielu problemów można uniknąć w przypadku dzierżawy. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 18-04-2011, 21:19   

tzn powiem tak... mam znajomego blacharza .. i chwilowo większość klientów będzie właśnie z jego polecenia, nie ingeruje w reklamę bo nie będzie zarejestrowanej działalności.wszystko będzie robione w zamkniętym i niewidocznym w miarę miejscu. większość klientów będzie za pośrednictwem poczty pantoflowej. obok w garażu jest stolarz który robi tam meble bez zarejestrowanej firmy ponad 12 lat :)

jedyne plany na najbliższe dni to. zrównanie podłogi wylewka obicie sufitu osb jakiś minimalny odciąg no i oświetlenie, ew zrobienie jakiejś socjali.
jutro będę gadał z właścicielem to dowiem się jaki jest stat budynku.. ale raczej wydaje mi się że to zwyczajny budynek gospodarczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-04-2011, 00:14   

Tak już zupełnie na lewo .... to nie polecam bo żadna instytucja kontrolna nie jest tak groźna jak U. Skarbowy. Albo rób to absolutnie bez wizyt klientów w tym warsztacie i rozliczaj przez blacharza, albo zarejestruj działalność ... albo przynajmniej się u niego zatrudnij na 1/4 etatu. Skarbowy reaguje na zwykłe pomówienie nie wspominając o :

UPRZEJMIE DONOSZĘ ... :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 19-04-2011, 21:23   

tzn. chce tak poleciec jakies 3-4 mies. zanim sie ogarnę z tym wszystkim i ew. powoli zrobić zabudowę i jakiś odciąg. tylko najbardziej sie boje ze to wyremontuje przygotuje a pozniej pierwsza lepsza kontrola i ze stodoły będę musiał uciekać... chyba ze można np ze stodoły zrobic warsztat. strop drewniany na jakieś podkłady metalowe zamienić .. i zmieniło by to jakoś sprawę :/ przynajmniej żeby udało się zrobić tak żeby w jakimś stopniu być krytym, ze coś się tam robi :/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-04-2011, 00:14   

Drewniany strop to żadne problem .... problem to znaleźć projektanta który po wyznaczeniu stref zagrożenia wybuchem odpowiedni opisze tą stodołę i wykonywane w niej operacje dowodząc w opisie merytorycznym i w obliczeniach, że tak jak jest ... jest OK :) ... czyli bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 20-04-2011, 07:36   

czyli najważniejsze to miec działalność lub każdą inna opcję która udobrucha US i da nam z nimi spokój. ( działalność = kredyt który spłacasz a nic za niego nie kupiłeś :P )

następnie to spisanie umowy najmu która deliatnie uwzględniać będzie przeznaczenie lokalu.

rożni się jakoś zdobycie zezwolenia na np. wulkanizacje, mechanikę pojazdową. czy blacharstwo?
czy w każdym jednym przypadku są wszystkie takie same normy które muszą być zachowane ? ( jeżeli posiadasz taki dok. z wykazem norm to bardzo bym prosił o przesłanie, o ile jest taka możliwość mariusz.eurosystem@interia.pl )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-04-2011, 10:04   

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/...LENIA%20DLA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/FORMALNO.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/ADAPTACJA.pdf
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 20-04-2011, 17:37   

ulaaa laaa ... jest co czytać, ale chęci ani ambicji mi to nie odebrało, będę walczył :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-04-2011, 23:47   

No wiesz :nono: ... lepiej TAK niż 5,20 zł za litr spalonego do ciebie paliwa i z powrotem do centrum ... do tego 5 stów za konsultacje i jeszcze stawiasz obiad :) a Ja jadam drogo i piję do tego wina z "Nowego Świata" :)

Jeżeli uznasz, że to co jest na forum w tych linkach ci pomogło to przynajmniej kup zestaw gażetów reklamowych forum ... odciążając minimalnie Administratora z kosztów prowadzenia i utrzymania tego portalu ... bo to i tak mikro wydatek w porównaniu z .... ( patrz wyżej ) ... i będziesz mić fajne gadżety ( jeżeli jeszcze są ? ) ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne