lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztat, czy sie nadaje?
Autor Wiadomość
shady
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Konin
Wysłany: 02-04-2011, 22:52   Warsztat, czy sie nadaje?

Witam wszystkich, to moj pierwszy post, wiec przepraszam jesli zadaje glupie pytania, naszukalem sie na forum caly wieczor ale nadal moja ciekawosc jest niezaspokojona, wiec, mam pytanie,mam zamiar zalozyc warsztat z sama blacharka, mam znajomego lakiernika z ktorym moge sie dogadac, moi rodzice maja dosc duzy garaz, mniej wiecej 10x8m i 5m wysoki, , nieocieplany, budowany z pustaka, jedynie wrota ocieplane, posadzka betonowa, garaz dzieli sie na 2 czesci, jedna czesc z kanalem i kratka i na drugiej narzedzia i reszta, nie ma tam nawiewu/klimatyzacji, zima jest odpalany piec na olej zuzyty, prad jest bez oddzielnego licznika(wiem ze to by trzeba bylo zrobic), nie ma podprowadzonej wody i nie wiem czy jest wymagana, mam migomat i dosc duzo narzedzi, i teraz mam pytanie czy ten garaz nadaje sie na warsztat, i czy pod wzgledem prawnym mialbym szanse tam zalozyc warsztat, jakie warunki musi spelniac, gdy juz zaloze warsztat blacharski, i czy po kupnie narzedzi, po otrzymaniu dotacji, garaz bylby dobry do pracy? Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-04-2011, 09:18   

Forum to nie tylko posty, ale także informacje uzupełniające w publikacjach. Zasadniczo w poszczególnych postach znajdziesz odpowiedź na każde swoje pytanie, nawet na te których jeszcze nie zadałeś, a nasuną się jak zaczniesz czytać o wymogach formalnych.

Jeżeli jeszcze nie opanowałeś sprawnego poruszania się z opcją SZUKAJ to pozostaje tylko poprosić któregoś z moderatorów, lub administratora o podanie linków do odpowiednich tematów. Tych informacji jest tu tak dużo i są tak szczegółowe, że nie da się odpowiedzieć na twoje pytanie kilkoma postami. ( i tu uwaga ... kilka z tych starszych archiwalnych - opiera się o nieaktualne już przepisy ... )

Na początek przeczytaj sobie te teksty z publikacji :

http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/ADAPTACJA.pdf

http://lakiernik.info.pl/podstr/FORMALNO.pdf

Jak już będziesz się nieźle orientował co i jak to zadawaj pytania na forum ... w tym temacie, lub w tych w których znajdziesz interesujące cię zagadnienia.

Wstepnie odpowiem ci że nie jest wykluczone - zgodne z przepisami i wymogami formalnoprawnymi zorganizowanie blacharni i lakierni w twoim garażu. Niestety jak się pewnie sam orientujesz nie jest to ani "łatwiutkie", ani "szybciutkie" ... i niestety nie jest też tanie. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
shady
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Konin
Wysłany: 03-04-2011, 10:16   

Okej, dziekuje, zabieram sie za lekture

[ Dodano: 03-04-2011, 10:30 ]
wc jest potrzebne w warsztacie? szatnia? jak dla mnie jeden wielki nonsens

co prawda troche bylo na temat blacharni, ale w 70% artykuly mowily na temat lakierni, do ktorej sa chyba bardziej rygorystyczne zasady, a ja nie mam w planie otwierac lakierni..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 03-04-2011, 10:40   

shady napisał/a:
wc jest potrzebne w warsztacie? szatnia? jak dla mnie jeden wielki nonsens


Tak w warsztacie potrzebna jest szatnia między innymi poto żeby twój pracownik albo ty sam mógł się przebrać.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
shady
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Konin
Wysłany: 03-04-2011, 11:19   

temat do zamkniecia, nic z tego nie bedzie, rodzicie popelnili wielki blad kilka lat temu, dziekuje za odpowiedzi, milego dnia ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-04-2011, 11:54   

shady napisał/a:
... rodzicie popelnili wielki blad kilka lat temu,


tzn. wybudowali ten garaż na nie swojej działce ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zozo
Wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 121
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: gliwice
Wysłany: 18-04-2011, 19:07   

spłodzili syna... sorki musiałem to napisać hehehehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne