lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przetarcie przy polerowaniu
Autor Wiadomość
Alex96
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22-04-2015, 20:00   Przetarcie przy polerowaniu

Witam. Jestem bardzo świeży w temacie lakiernictwa i polerowania więc masa błędów się zdarza. Dziś wziąłem się za polerowanie auta mechanicznie.
Stosowałem pastę G3 farecla na mokro przy 3 prędkościach obrotowych gąbkami G3 białą i pomarańczową.
600
1500
2700

To mój pierwszy kontakt z tą maszyną przy większej powierzchni. Zauważyłem że strasznie się wyrywa, nie wiem czy tak powinno być. Polerowało się w miarę przyzwoicie do momentu przetarcia na błotniku. Wybaczcie jakość zdjęć ale myślę że widać o co chodzi.




Co jest przyczyną? Bo nie rozumiem błędu. Wodą zmaczałem powierzchnię przy każdej zmianie prędkosci obrotowej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 22-04-2015, 20:24   

Za mocno docisnołeś w tym miejscu i za długo i ,,przepaliłeś,, lakier.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Alex96
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22-04-2015, 20:43   

Czyli gąbka ma tylko minimalnie muskać powierzchnię? Metodą prób i błędów to robiłem i wszystko szło dobrze do tego momentu :/ W dodatku zacząłem teraz myśleć o gąbkach. Używałem gąbek G3 białej i pomarańczowej. Pomarańczowa jako medium, biała standard. Biała była miększa od pomarańczowej w moim odczuciu więc używałem najpierw pomarańczowej później białej. Te uszkodzenia powstały właśnie przy białej gąbce. Czy to miało tez jakiś wpływ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 22-04-2015, 20:48   

Ciężko mi powiedzieć,ja pracuje na 3M ale tu wina leży chyba po Twojej stronie,po prostu chwila nieuwagi i jest klops.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Alex96
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 22-04-2015, 20:49   

W takim razie pomęczę się w najbliższych dniach z resztą samochodu i jak spieprzę coś jeszcze to będę wiedział już dlaczego :) Dobrze że to mój samochód a nie czyjś. Za jakiś czas będzie całe malowane
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-04-2015, 00:40   

Hej, uzkodzenie wyglada na zahaczeniem kantem gabki przy właczonej maszynie. Jezeli nie masz umiejetnosci przy polerowaniu zacznij polerowac czarną gabka (mieka do mleczka) jezeli po czasie sie oswoisz to wskocz na biała. Przy bialej gabce farecli musisz uwazać gdyż jest bardo twarda, głównie na sciankach bocznych.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 40
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2015, 00:48   

Nie wiem czy wszyscy producenci mają te same standardy ale biała to gąbka twarda, a pomarańczowa to średnio twarda (standard) a na pewno tak jest w gąbkach farecli i bolla.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne