lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Walcom USA
Autor Wiadomość
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-02-2015, 01:30   Walcom USA

Oto oferta amerykańskiej firmy Walcom.
Szczegolnie ciekawy jest zestaw filtrów z podgrzewaniem powietrza.

http://www.walcom-usa.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 08-02-2015, 07:04   

a jaka cena tego cuda?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 08-02-2015, 19:24   

Jak już pisałem w innym temacie używam td3 z podgrzewaniem powietrza i jestem zachwycony. Nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę jak ważna jest temperatura powietrza w instalacji służącej do lakierowania. Zawsze mówi się o temperaturze w jakiej odbywa się lakierowanie, choć powinno mówić się o temperaturze elementów które są lakierowane ale okazuje się że w rozwiązaniu wielu zimowych problemów z lakierowaniem może pomóc temperatura powietrza którym rozpylamy materiał.
Do sedna, przy lakierowaniu bazami wodnymi i suszeniu dyszą proces suszenia jest szybszy ale to nie jest żadna rewelacja mimo że pomocna. Najciekawszym jest zachowywanie się clearów które jak wiemy pod wpływem temperatury zmieniają gęstość a więc mamy wielki pływa na jakość ich atomizacji. Cleary do których normalnie trzeba dolać 10-15% rozcieńczalnika nie potrzebują go w ogóle do uzyskania bardzo drobnych struktur lub wylania na gładko (każdy wie co te 10-15% robi z lakierem po czasie) Zawsze miałem problemy z vhs bo dla mnie były za gęste nie mogłem ich rozlać tak jak bym chciał tutaj nie ma żadnego problemu z uzyskaniem np. bardzo cienkiej zamkniętej pierwszej warstwy itp. Zachowanie się lakieru na elemencie nie zmienia się zbytnio bo tu już główną rolę ma temperatura tego elementu. Cięzko jest to wszystko opisać trzeba spróbować!

Nikt nie zdecyduję się na td3 ze względu na jego funkcję podgrzewania bo cena w usa wynosi ok 8000usd więc jest to bardzo dużo. Zastanawiam się natomiast dlaczego w ogóle nie mówi się o temperaturze powietrza w instalacji? Kompresory często stoją w nie ogrzewanych częściach warsztatów więc można spokojnie powiedzieć że przy dużych mrozach lakierujemy powietrzem którego temperatura jest ujemna a tak dużą wagę przywiązujemy do temperatury otoczenia. Dlaczego nikt z techników nie wspomni nawet o tym? Zachęcam do dyskusji bo ten temat ostatnio bardzo mnie interesuje i nie muszę mówić że po niezbyt kosztowych inwestycjach można PRÓBOWAĆ podgrzewać powietrze w swojej instalacji.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 08-02-2015, 22:20   

Jeśli ktoś ma na forum ten podgrzewacz, to niech zamieści fotki na forum i zaraz większość to będzie miało. Nie jest to jakiś czar z kosmosu, na własny użytek można skopiować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 09-02-2015, 14:27   

Tak samo jak większość skopiowało kabiny lakiernicze wstawiając w ścianę wentylator. Jak chcesz foto to wpisz w walcom td3 w google to nawet na niektórych budowa jest wytłumaczona z grubsza i do dzieła.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wojski
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 137
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 09-02-2015, 17:33   

Cytat:
Kompresory często stoją w nie ogrzewanych częściach warsztatów więc można spokojnie powiedzieć że przy dużych mrozach lakierujemy powietrzem którego temperatura jest ujemna a tak dużą wagę przywiązujemy do temperatury otoczenia. Dlaczego nikt z techników nie wspomni nawet o tym?


To czy kompresor stoi w pomieszczeniu w temperaturze ujemnej nie wpływa na temperaturę powietrza na wejściu do pistoletu . Na wyjściu ze sprężarki ma nawet kilkadziesiąt stopni . Chcąc lakierować powietrzem osuszonym i tak musimy przepuścić przez osuszacz który je schłodzi w celu odseparowania wody . :killer:

Jednak podgrzanie po osuszeniu na pewno korzystnie wpływa na atomizację .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
robert147
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: Podlasie
Wysłany: 09-02-2015, 18:06   

"Potrzeba matką wynalazków" kiedyś myślałem nad czymś takim http://sklep-spawalniczy.pl/140-podgrzewacze, na razie zadowalam się podgrzaniem lakieru przed wlaniem do kubka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 09-02-2015, 18:54   

Cos w tym musi byc. Moj szef gdzie uczyłem sie zawodu juz ze trzydzieści lat temu używał elektrycznej spirali do podgrzewania sprężonego powietrza na lakierni.
Był tam włącznik oraz pokrętło temperatury plus-minus.
Nie pamietam zakresu temperatur ale w zimie było bardzo pomocne do malowania polskimi syntetykami jak i akrylami. Nobiles czy cuś takiego. Starsi lakiernicy napewno pamietają ten badziew i problemy z rozpływaniem i nawet z płynięciem po czasie hehehe.

Ogrzanie powietrza po osuszeniu tez uważam za bardzo dobry pomysł.
Prawdopodobnie zniknie problem zawilgocenia podczas opuszczenia zimnego powietrza dysze pistoletu ktore to natrafia w kabiniena znacznie wyższa temperature, czyli nagle ocieplenie zimnego powietrza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 09-02-2015, 18:58   

Cytat:
Tak samo jak większość skopiowało kabiny lakiernicze wstawiając w ścianę wentylator.

Większość, którego forum? I jakie kabiny mają wentylator w ścianie?, ponieważ się nie orientuję. Jakby skopiowała większość forumowiczów kabinę, to by mieli to samo, tylko bez napisu Blowtherm, Yoki star, Saico. Należy napisać: "chcieli skopiować coś, ale nie wiedzieli co kopiują"
Myślę, że to, że ktoś wstawił sobie wiatraczek, to znaczy, że nie było go stać na profesjonalne rozwiązanie, ewentualnie nie wiedział jak ma wyglądać profesjonalna wentylacja lub nie chciał słuchać. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Nie każdemu potrzebna jest kabina, choć fajnie ją mieć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 10-02-2015, 02:13   

masato napisał/a:
Jakby skopiowała większość forumowiczów kabinę, to by mieli to samo, tylko bez napisu Blowtherm, Yoki star, Saico.

To by może zaczeli mieć w 10% warsztat a nie garaż ale to "jakby"...
Fajnie masato podejrzewam że ty kabiny nie masz bo Ci nie potrzebna, td3 też nie kupisz bo też nie potrzebny i ok! Tylko że to wszystko nie na temat ale żeby było na temat i jak jesteś taki zdolny to podpowiedz mi i wszystkim zainteresowanym jak taki podgrzewacz zbudować. Z czego wziąć elektronikę, sterowanie, oczywiście "grzałkę" jak to obudować żeby nie wyglądało *ujowo na sćianie nowej kabiny, jak zrobić zrobić żeby ustawiona temperatura była stała nie zależnie od przepływu powietrza? Pewnie jeszcze parę innych problemów będzie do rozwiązania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10-02-2015, 20:31   

Podpowiadam: udać się do ogarniętego elektronika, lub mądrego elektryka. Opakowanie to już kwestia własnej inwencji, toczenie, gięcie z blachy itd itp. Nie udawaj, że masz dwie lewe ręce. Jak lakierujesz to wiele zrobisz, także dużo z mechaniki.

Kabiny nie mam, ponieważ nie jest mi potrzebna. Jakby była to bym ją już dawno miał, ale nie do pojazdów osobowych, tylko raczej cięższego sprzętu.
Za to lakiernia proszkowa by mi się przydała, gilotyna do blachy, prasa do gięcia blachy, no i laser cnc jakiś skromny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
janek19
Użytkownik


Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Sanok
Wysłany: 25-02-2015, 16:48   

Hamir napisał/a:
a jaka cena tego cuda?


zaczynam swoje hobby dopiero i kupiłem niedawno Pistolet Walcom Slim HTE i na tej stronie natknałem sie na taki filtr ale nie wiem czy o to wam chodzi http://www.pistoletylakie...-td3-pro,21.htm
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne