lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: unek
22-01-2015, 09:20
Kod Lakieru
Autor Wiadomość
TheLAgi
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-01-2015, 23:59   Kod Lakieru

Witam ! . Ostatnio myślałem nad zmianą koloru swojego samochodu lecz nie miałem pomysłu aż do momentu gdy zobaczyłem pewien ciekawy materiał na stronie motokiller... Problem w tym, że nie mam pojęcia jaki to lakier ;( . Byłem u paru lakierników i niestety muszę podać kod, lub dać jakąś część z samochodu o tym kolorze aby można było dobrać lakier. Odcieni takiego koloru jest jak wiadomo masa i myśląc, że znalazłem taki kolor na palecie po chwili okazuje się, że może to być jednak inny... Więc jest problem a zależy mi na tym, żeby ten kolorek właśnie odnaleźć, dlatego proszę was o pomoc ! . Link do materiału z motokillera:

http://motokiller.pl/230897#comment_290982
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 21-01-2015, 02:02   

To nie jest kolor którym były malowane te civici ani nawet honda z tamtych lat, możliwe że jest to całkiem customowy odcien który ktoś sam sobie stworzył więc nikt ci nie poda receptury bo skąd mamy wiedzieć jeżeli nie jest fabryczny dla danego modelu? Idz do mieszalni która ma kolorbox ułożony kolorami poproś o niebieskie kolorki i oglądaj, wybieraj.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-01-2015, 09:04   

Dokładnie tak trzeba zrobic jak napisał Kamil, kolorboxy ułożone kolorami ma np. Glasurit, novol, mipa, a jak posiadasz znaczna gotówkę to w firmie HOK znajdziesz to czego szukasz albo i wiecej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przepiorek
Klubowicz


Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 233
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: radomsko
Wysłany: 21-01-2015, 10:35   

Powiedział bym jeszcze że to może być kolor z motocykla trój albo nawet czterowarstwowy wtedy uzyskuje się taką głębie koloru .. Yamaha i suzuki specjalizacją się w takich niebieskich kolorach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TheLAgi
Użytkownik


Wiek: 30
Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-01-2015, 11:49   

Hmm... To tak będę musiał zrobić jak radzicie. Poszukam jeszcze czegoś na necie, możne coś mnie nakieruje na podobny kolor ;) . Dziękuję wszystkim za pomoc ! ;p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2015, 18:33   

TeeM napisał/a:
Dokładnie tak trzeba zrobic jak napisał Kamil, kolorboxy ułożone kolorami ma np. Glasurit, novol, mipa, a jak posiadasz znaczna gotówkę to w firmie HOK znajdziesz to czego szukasz albo i wiecej.


Tak. To dokaldnie jest CObalt Blue Kandy ! ! :)
Tego lakieru akurat dużo się naoglądałem. Na żywo wygląda znacznie fajniej - Kandy nie idzie cyknąć na zdjęciu :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne