lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iwata W 101 czy ktoś zna ten produkt?
Autor Wiadomość
marjanhc
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 25-12-2014, 19:39   Iwata W 101 czy ktoś zna ten produkt?

Witam, poszukuję dalej pistoletu w przedziale cenowym do 500zł , z uwagi na dość wąską ofertę "markowych" produktów na naszym rynku postanowiłem poszukać na zagranicznych portalach aukcyjnych i uwagę moją zwrócił następujący produkt

http://www.iwata-medea.co...pray-guns/w101/

Cena w zależności od kraju od powiedzmy 80 do 200 dolarów, w Polsce ten produkt w ogóle nie występuje a przynajmniej nie znalazłem go jako produkt ogólnodostępny a tym bardziej testów czy opinii na jego temat

Czy ktokolwiek z Was miał okazję przetestować ten produkt i podzielić się opinią na jego temat , z jakim innym produktem dostępnym na naszym rynku można porównać model W101?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 25-12-2014, 20:37   

A to nie jest przypadkiem jakaś "przemysłówka" ?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marjanhc
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 25-12-2014, 21:33   

Jestem świeżak jednak widzę że w zagranicznych sklepach jest mnóstwo innych firm nie wiem czy lepszych czy gorszych, większość z nich to pewnie chińczyki jednak jest sporo produktów po kilkaset dolarów, polski rynek ogranicza się jeżeli chodzi o lakiernictwo samochodowe do powiedzmy trzech firm i po dwa/trzy modele w każdej z nich i po prostu się zastanawiam czy faktycznie w innych krajach też tak jest czy "tam" modele które u nas uznawane są za "mercedesy" wśród pistoletów tam są typową średnią półką , hmmm....
Z doświadczenia wiem że w innych branżach przede wszystkim to czysty marketing i są inne produkty mniej znanych firm porównywalne cenowo i dużo tańsze i nie mówię o czymś takim jak sico i inne chińćzyki , ale odnoszę wrażenie że po prostu na naszym rynku królują jak już napisałem 2 3 może 4 producentów i się tylko zastanawiam czy gdzie indziej też tak jest, a znalazłem po prostu model którego w naszym kraju nie ma a widzę że cieszy on się bardzo dużą popularnością dlatego pytam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-12-2014, 09:08   

Ta mała Iwata jest pistoletem do napraw typu "Spot Repair", ma ona miotłę o średnicy 10 cm.

Tu masz ciekawy test markowych pistoletów lakierniczych ->

https://www.youtube.com/watch?v=yQZhsBXHT2E

oraz test taniego chińczyka ->

https://www.youtube.com/watch?v=YHylD3Tb_zU
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 45
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 27-12-2014, 11:39   

który model
Iwata W101 E2P dolno zasilany
Iwata w 101 W 400
Iwata W-101 W/ Pc-5 Cup
Iwata Century Seria W-101
Iwata LPH-100
Iwata W101-P
Iwata W101-AS Siphon
Iwata W101-AG Gravity
do czego ma ci głownie służyć
sw.Piotr pistolet o którym piszesz nadaje się jak najbardziej do do napraw spot ale jego głównym zadaniem jest malowanie detali wykańczających auta jego miotła to dokładnie 26cm testowany
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marjanhc
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27-12-2014, 11:59   

A znalazłem przykładowo coś takiego, znajomy mówi żeby uważać na podróbki z tej strony ale tutaj widzę że sprzedający ma pozytywne komentarze a sam produkt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

http://www.aliexpress.com.../551299572.html

ronin.79 czekam na Twoją wypowiedź coż to za cudo bo cena wydaje się być atrakcyjna

[ Dodano: 27-12-2014, 12:21 ]
Ponieważ temat się rozwija może jeszcze określę do jakich celów poszukuję pistoletu, otóż ma to być produkt na własny użytek, w pierwszej kolejności wykorzystany będzie to pomalowania felg i tutaj myślę że każdy zda swój egzamin , mam dodatkowo do malowania zderzak oraz drzwi przednie granatowe fragment dolny do listwy, wychodzę z założenia że jak wyjdzie źle to i tak miałem oddać do fachowca a jak wyjdzie fajnie to zostawię. Na pewno nie będę malował całych aut bo nie mam na to czasu ani warunków, na co dzień pracuję i dodatkowo prowadzę swoją działalność więc to ma być czyste hobby przy piwie w weekend i większość osób powie po co wydawać 500zł jak do felg takim za 100 dam radę jednak raczej jak już się za coś zabieram to wolę się cieszyć z efektów a na podstawie waszych opinii wyrobiłem sobie zdanie co do używania chińczyków przy bazie i bezbarwnym , do podkładu zakupię przez jednych chwalonego przy innych znienawidzonego sico bronze z dyszą 1.7 w chwili obecnej wstępnie wybór padł na iwata air gunsa az3 hte2, na dzień dzisiejszy widzę go na alledrogo za 450zł z wysyłką, jednak zakupu jeszcze nie dokonałem dlatego szukam jeszcze innej alternatywy aby mieć 100 procentową pewność że to dobrze wydane pieniążki

[ Dodano: 27-12-2014, 12:36 ]
Zapomniałem jeszcze dodać że pod uwagę jeszcze biorę DeVilbiss SLG 620 , czy ktoś może używał tego produktu? Jak Waszym zdaniem wypada na tle tej Iwaty?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 45
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 27-12-2014, 19:11   

no chyba ze dołożysz parę złociszy i kupisz Air Gunsa AZ3 HTE-S Impact trochę lepszy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 27-12-2014, 19:40   

Panowie zapytajcie chłopa jaki ma kompresor jaką ma wydajność ile litrów na min.?

Po co mu gun dolno zbiornikowy?

Do lakierowania karoserii samochodowej zalecany górno zbiornikowy.

Jak Ronin.79 napisał Air gunsa AZ3 HTE-s impact ale jest droższy wyraźnie napisał do 500 zeta nie więcej nie z ogonkiem i więcej:)

Air gunsa AZ3 HTE 1.3,1.4.

Walcom slim HP 400 zeta ewentualnie slim HTE trochę droższy ale się zmieścisz w 500 zeta.

Nie wiem czy nazwy napisałem prawidłowo ale chyba jest ok.Powodzenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marjanhc
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27-12-2014, 22:10   

Kompresor nie jest problemem , gun do 500zł bo tak sobie założyłem jak będzie coś za 550 w mega hiper promo to też się skuszę wiadomo ale ogólnie to te 500zł mam do wydania
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne