lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
technika lakiernicta
Autor Wiadomość
mp821984
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 27-12-2014, 17:21   technika lakiernicta

Witam,
Mam pytanie dla znawców tematu lakiernictwa; Na element (powiedzmy wypiaskowany czyli goła blacha) nakładamy podkład epoksydowy m/m i mogę kłaść na to od razu bazę czy kłaść podkład akrylowy jeszcze?

kolejne pytanie:

Na element przygotowany do lakierowania bez ubytków czyli zmatowany kłaść podkład akrylowy czy od razu bazę?

Bo jeżeli na epoksydowy można kłaść bazę i na zmatowany element też to po co jest podkład arylowy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jonkins
Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 76
Punkty: 1/7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 28-12-2014, 00:46   

Kolego na wszystkie twoje pytania znajdziesz odpowiedzi na forum. Wystarczy użyć opcji SZUKAJ. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sebastian177
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-12-2014, 00:58   

1. Na podkład epoksydowy obowiązkowo dać podkład akrylowy, bo podkład epoksydowy jest to podkład gruntujący.

2. To zależy czy lakier schodzi z podłoża czy nie, najlepiej sprawdź sobie to ścierką nasączoną nitrem. Jeśli schodzi to zdzierasz lakier do blachy i podkład epoksydowy -> podkład akrylowy -> baza -> bezbarwny, a jeśli nie schodzi to też lepiej oddzielić starą powłokę od nowej podkładem akrylowym.


Nie jestem lakiernikiem z zawodu, ani nie pracuje przy tym, tylko interesuje się trochę tym, więc jeśli się gdzieś pomyliłem, to przepraszam, inni na pewno mnie poprawią. :nono:
_________________
Uczę się na błędach. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 28-12-2014, 02:17   

Sebastian177 napisał/a:
1. Na podkład epoksydowy obowiązkowo dać podkład akrylowy, bo podkład epoksydowy jest to podkład gruntujący.


Większość epoxydów może być pokryta bazą i lakierem bezbarwnym jeżeli efekty dekoracyjne nie są najważniejsze jest to dobre rozwiązanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 28-12-2014, 08:01   

Sebastian177 napisał/a:
Na podkład epoksydowy obowiązkowo dać podkład akrylowy, bo podkład epoksydowy jest to podkład gruntujący.


Sebastian177 napisał/a:
Nie jestem lakiernikiem z zawodu, ani nie pracuje przy tym, tylko interesuje się trochę tym, więc jeśli się gdzieś pomyliłem, to przepraszam,

i to Cie tlumaczy. :killer:

[ Dodano: 28-12-2014, 08:14 ]
mp821984 napisał/a:
po co jest podkład arylowy?

najprosciej...1,jako podklad kurtynowy do reaktywnego,2,jako wypelniacz..pozatym kolego wszystko masz na forum,poczytaj te i inne zagadnienia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sebastian177
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-12-2014, 13:08   

Wiem, wiem Panowie, jeszcze dużo postów przede mną do przeczytania, bo o praktyce nie wspomnę :D
_________________
Uczę się na błędach. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 29-12-2014, 17:31   

Kamil208 napisał/a:
Większość epoxydów może być pokryta bazą i lakierem bezbarwnym jeżeli efekty dekoracyjne nie są najważniejsze jest to dobre rozwiązanie.

Czemu myslisz ze lakierujac od razu na epoksyd nie bedzie dobrego efektu dekoracyjnego?
_________________
sory za głupie pytania jestem amatorem!!! ale lubie malowac :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 30-12-2014, 13:37   

na epox w wersji m/m można śmiało nakładać bazę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mp821984
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 30-12-2014, 22:15   

aaa. czyli rozumiem że jak stosuję epoksyd m/m to daję od razu bazę a jak nie to daję na niego podkład akrylowy tak? albo standardowo albo m/m a koledzy mam takie pytanie jeszcze, jak mam gdzieś przetarcie na elemencie do gołej blachy to jak dam epoksyd na przetarcie a na całość akrylowy to będzie ok czy kłaść epoksyd m/m na całość i od razu bazę?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 31-12-2014, 16:36   

Niewiem co wyscie sie tak uczepili tego epoksydu ze cza go izolowac akrylowym ( chyba ze chcecie uzyskac odpowiedni vs). Przecież sa epoksydy które można lakierowac m/m ale można tez zaczekac az wyschnie zmatowac go i lakierowac "na gotowo". Bo wiadomo ze nie wszystkie sa m/m. Akrylowym izolujemy tylko reaktywny, kit czy zdrowe elementy przed lakierowaniem.
Ja czy robie epox czy akryl przed nakładaniem bazy wole to zmatowac zeby powierzchnia pod bazą była na lustro bo baza nie zakryje nierównosci na podkładzie bo nie do tego ona jest.
_________________
sory za głupie pytania jestem amatorem!!! ale lubie malowac :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 31-12-2014, 20:47   

żółwik napisał/a:
Niewiem co wyscie sie tak uczepili tego epoksydu ze cza go izolowac akrylowym


Kolego żółwik, nikt tu sie nie czepia epoksydowego oprócz ciebie ;) .
Kolega mp821984, w pierwszym poście zadał pytanie
mp821984 napisał/a:
Na element (powiedzmy wypiaskowany czyli goła blacha) nakładamy podkład epoksydowy m/m i mogę kłaść na to od razu bazę czy kłaść podkład akrylowy jeszcze?


a wiadomo jak wygląda blacha po piaskowaniu i na pewno z wżerami .
i dla tego kolega napisał
Kamil208 napisał/a:
Większość epoxydów może być pokryta bazą i lakierem bezbarwnym jeżeli efekty dekoracyjne nie są najważniejsze


i aby efekt dekoracyjny był właściwy a podkład epoxydowy nie naruszony zalecany jest podkład akrylowy aby na nim dokonywac korekty (równanie niedoskonałosci powierzchni)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mp821984
Użytkownik


Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 31-12-2014, 21:20   

ok dziękuję za odpowiedzi!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne