lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
02-11-2009, 09:58
Byle do wiosny...
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 17:40   

Są nawet specjalne Piece na olej przepracowany ;) nie jest to jednak bezpieczne dla lakierni, nie ma jak to w pomieszczeniach przygotowawczych ogrzewanie CO, zawsze stała temp. i co ważne dla bezpieczeństwa nie ma otwartego ognia

Ps.dobrze że @PROJEKTER nie zagląda do tego tematu :) ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2009, 17:54   

Dobry taki piecyk kurde musze na tym pomyśleć ale wole kupić niz robić samemu bo sie sfajczyć jeszcze nie chce :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 01-11-2009, 18:17   

jacklack napisał/a:
Są nawet specjalne Piece na olej przepracowany ;) nie jest to jednak bezpieczne dla lakierni, nie ma jak to w pomieszczeniach przygotowawczych ogrzewanie CO, zawsze stała temp. i co ważne dla bezpieczeństwa nie ma otwartego ognia

Ps.dobrze że @PROJEKTER nie zagląda do tego tematu :) ;)
Zgadza się, zaraz by tu napisał o BHP, ale miałby rację,to samobójstwo, można użyć pieca ale w oddzielnym pomieszczeniu, które nie ma styczności z pomieszczeniem do lakierowania, a doprowadzić wode rurami na grzejniki. Warto zainwestować paredziesiąt stówek i nie wylecieć w powietrze. Koledzy popieram zdanie @jacklack-a i myśle że większość z Was ma to samo zdanie. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 01-11-2009, 18:58   

http://www.elektroda.pl/r...321550-150.html zobaczcie ten piecyk gość ogrzewa nim pomieszczenie w którym lakieruje pisze że dobrze daje .zamiast oleju można by palić w nim drzewem .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2009, 19:02   

a możesz konkretniej? bo ja tam żadnego piecyka nie widze tylko coś o brzoskiwniach ;)
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 01-11-2009, 19:16   

jacklack napisał/a:


Ps.dobrze że @PROJEKTER nie zagląda do tego tematu :) ;)



pewnie tylko kwestia czasu :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 01-11-2009, 19:24   

piecyk jest ostatnie zdjęcie na stronie (stoi piecyk z rurą obok krzesła) wystarczy poszukać
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 20:40   

Zaraz zaraz!! ale tu nie ma mowy o kozie w pomieszczeniu do lakierowania! przecież kazdy element miałby miliony wtrąceń :O

ja w kozie mam podkowe/węzownice i ogrzewa 5 grzejnikow panelowych w pexie ;]
dla sprecywania, moja koza, to mały, prosty piecyl c.o. robiony dla wlasnych potrzeb. pzdr ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2009, 20:47   

To zrobiles z tego piecyk na wode? i poprowadziles do grzejników?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 01-11-2009, 20:53   

ten piecyk podany w linku nie musi stać w pomieszczeniu możemy postawić go na dworze
a rurę z ciepłym powietrzem prowadzimy do garażu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 20:56   

online napisał/a:
ja w kozie mam podkowe/węzownice i ogrzewa 5 grzejnikow panelowych w pexie ;]
dla sprecywania, moja koza, to mały, prosty piecyl c.o. robiony dla wlasnych potrzeb. pzdr

można wstawić kozę z podkową i do tego nagrzewnicę jak w aucie tylko większą i przez nią nadmuch powietrza i mamy ogrzewanie...oczywiście filtry obowiązkowo ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2009, 20:59   

Postaw taki piecyk na dworze jak jest - 20 i pada snieg zobaczymy jak bardzo będzie ci ogrzewał powietrze. Musi byc w jakims pomieszczeniu bo tam zawsze jest cieplej, on bedzie ogrzewał powietrze do okoła i potem je pochłaniał i wdmuchiwał je do drugiego ogrzewanego.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 20:59   

madmax napisał/a:
To zrobiles z tego piecyk na wode? i poprowadziles do grzejników?


zrobilem z tego piecyk na olej, ktory ogrzewa wodę w instalacji grzewczej :) grzeje blacharnie i lakiernie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 21:01   

online napisał/a:
grzeje blacharnie i lakiernie ;)

a jaka powierzchnia tych pomieszczeń??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 01-11-2009, 21:02   

niekoniecznie na dworze postaw w pomieszczeniu obok
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 21:04   

madmax,
madmax napisał/a:
Musi byc w jakims pomieszczeniu bo tam zawsze jest cieplej,

czy ja napisałem że on ma pochłaniać powietrze z dworu??

Nagrzewnica wodna z wentylatorem http://allegro.pl/item798...ntylatorem.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 21:15   

maniek napisał/a:
online napisał/a:
grzeje blacharnie i lakiernie ;)

a jaka powierzchnia tych pomieszczeń??


lakiernia wczesniej ok 9x4= 36m2 a blacharnia ok 55-60 m2 przy wysokosciach 2,3m.
temp ok 18-19 stopni spokojnie sie trzyma, ale musze zwiekszyc ilosc grzejnikow, bo stanowczo zbyt mało. piec stoi na zapleczu blacharni, ktorego powierzchnia wynosi ok 15m2 i tam temp jest b duza, wiec trzymam tam lakiery etc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 21:19   

online, To nawet nieźle...tylko wydaje mi się że nagrzewnice z linku powyżej dały by lepszy efekt...mowa tu o blacharni bo w lakierni to mało praktyczne i trochę trzeba by ją przerobić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 21:24   

ludzie mi nie chodzi o sam efekt... mi chodzi przedewszystkim o koszta! już placę kupe kasy za prąd, kompresor 3kw, oswietlenie, elektronarzedzia, a do tego grzanie na prąd?


w planach mam zbudowac przeplywowy piecyk na gaz narazie z butli propan butan, ktory mialby zastąpić kozę w instalacji c.o. bazą projektu będzie przeplywowy piecyk do wody cieplej junkers ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 21:26   

online napisał/a:
a do tego grzanie na prąd?

online, to nie jest grzanie na prąd...na prąd tam jest tylko wentylator a ogrzewanie wodne...tak jak grzejnik tylko z wentylatorem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 21:33   

i za to tyle kasy? wrzuce dużą chłodnicę np. ze stara z wentylatorem i bedzie:P

tzn chodiz mi tu o to, że taka nagrzewnica to swietna rzecz, idealnie oddaje cieplo, tylko sprawa ma się tu nijak do tematu...

bo jesli ktoś szuka taniego sposobu na ogrzewanie, to nikt nie kupi takiej nagrzewnicy, ale sam nad tym pomysle :nono: malo tego na alledrogo...

[ Dodano: 01-11-2009, 21:36 ]
link
takie wymienniki ciepla mam z lodówek, sprawdze czy daloby to rade przerobić na nagrzewnice wodną ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 01-11-2009, 21:38   

online napisał/a:
wrzuce dużą chłodnicę np. ze stara z wentylatorem i bedzie:P

Ja tylko podałem przykład :) każdy z nas jak tylko to zobaczy i zobaczy cenę to odrazu pomyśli jak zrobić to samemu;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2009, 17:39   

wymyśliłem coś takiego-

przy drzwiach garażu z lewej i prawej strony przy ziemi zrobie otwory, z jednej strony z zewnątrz zamontuje nagrzewnice gazową, w środku w koło garażu puszcze rure aluminiową od wentylacji i wypuszcze ją na zawnątrz otworem z drugiej strony.
Zadnego otwartego ognia, nie potrzeba filtru na nagrzewnice....
ze wstępnych testów wynika że początek układu musi być stalowy bo aluminium sie wypali, ale dalej (po1,5 metra) może już być aluminium. Rury grzeją się bardzo więc myslę że spełni zadanie. co sądzicie?

jeśli rura będzie za krótka i na dwór będzie lecieć jeszcze ciepłe powietrze to ją przedłuże jeszcze w góre i przy suficie.
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 02-11-2009, 18:05   

kontaktu z ogniem nie będzie ok ale ile metrów tej rury trzeba puścić żeby odebrać to całe ciepło .poza tym butla kosztuje ok 40zł i ciekawe na ile ci wystarczy . ja bym lepiej zrobił piecyk na przepracowany olej z dodatkowym rusztem na drzewo koszt paliwa zerowy pewnie lepiej by grzał niż te rury .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2009, 19:08   

pio_len napisał/a:
ile metrów tej rury trzeba puścić żeby odebrać to całe ciepło

mam nadzieje że 20m wystarczy
pio_len napisał/a:
butla kosztuje ok 40zł i ciekawe na ile ci wystarczy

11 godzin (teoretycznie)
pio_len napisał/a:
przepracowany olej koszt paliwa zerowy

może dla ciebie
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 02-11-2009, 19:34   

11 godzin grzania za 40zl powiedzmy że będziesz grzał 5,5 godz wtedy butla wystarczy na 2 dni ale przy grzaniu przez cały miesiąc takich butli trzeba 10 i 400zł a olej część można dostać za darmo pytając w okolicznych warsztatach .taki piec zużywa od 0,75l do 2,5 max .
powiedzmy ogrzewamy jedno małe pomieszczenie wtedy zużywa ok 1 l grzejemy jak butlą 5,5godz mamy 5,5l a przez miesiąc 110 l powiedzmy 150 taki olej sprzedają od 0,3 do 0,5 zł
albo za flaszkę .i wtedy przez miesiąc mamy 75 zł .dlatego myślę że warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2009, 19:38   

nie no jasne. tyle że ja bardzo rzadko maluje / lakieruje więc nie bede specjalnie piecyka kupował, przerabiał skoro mam na stanie nagrzewnice ;) pozatym z tym olejem to już nie taka prosta sprawa bo większość warsztatów już nim pali
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 02-11-2009, 19:49   

ja też często nie maluje tym bardziej zimą też mam nagrzewnice jak bym wiedział ile zużywa gazu to bym wcale jej nie kupował teraz gromadzę olej pozlewałem wszystko co mam w domu i mam 50 l popytam jeszcze znajomych jak będę miał 200l wtedy biorę się za piecyk a nagrzewnica pójdzie w kąt .200 l jak dla mnie na zimę chyba styknie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-11-2009, 15:12   

jacklack napisał/a:
Ps.dobrze że @PROJEKTER nie zagląda do tego tematu :) ;)

Chyba zagląda,ale nie chce wyjść na zamordystę :) .Pewnie się odezwie i dzięki jego wskazówkom nie dojdzie do nieszczęścia ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-11-2009, 10:21   

NO DOBRA ! zajrzałem do tego tematu ! i...

1. Spalanie przepracowanego oleju silnikowego ( TU SZOK ) jest ekologiczne i
bezpiecznie pod warunkiem posiadania o d p o w i e n i e j instalacji tzn. takiej
która realizuje proces w bardzo wysokich temperaturach.

2. Kto chce zrobić doktorat na takiej instalacji zrobionej samodzielnie to proszę :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic392565.html

1000 postów na temat - wpadek, kosztów, ekologi i potencjalnych strat 2 lata
dyskusji :nono: żadnych efektów w praktyce :glupek:

Szczególnie ciekawe jest zestawienie kosztów w jednej wypowiedzi z której
wynika dobitnie że w porównaniu z olejem opałowym to nie wychodzi wcale taniej.

3. Olej silnikowy jest kontrolowany w firmach które wymieniają go naprawdę dużo.
a w małym warsztacie żeby uskładać 200 litrów ( duża beczka 210 l ) to potrzeba
50 wymian, a to średnio 2 - mc ... i taki olej kosztuje minimum 0,50 za litr +
transport. Piec zużywa 2 - 3 litry na godzinę pracy palnika czyli jakieś 12 litrów
dziennie jak nie jest za bardzo chłodzone pomieszczenie i ma automatykę
( czytaj ... jak to jest zajeb... drogi piec ) miesiąc może dwa grzania !


I TU W TEMACIE ( POWAŻNIE ) ! KTO CHCE ODE MNIE DOSTAĆ - 10 000 ZŁ ? :)

cesja umowy na olej CASTROL i BP, oraz wszystkie produkty. Umowa na pięć lat
na 5 000 litrów oleju mineralnego, lub półsyntetyku albo 2600 litrów syntetyku.
i można zarabiać na oleju jego wymianie i mieć własny przepracowany !
no i ... 10 000 zł na inwestycję w piec !
Przy oleju BP do maszyn i ciężarówek to naprawdę jest bardzo dobry interes bo olej
markowy, a cena zakupu bardzo atrakcyjna ... niestety umowa na 6000 litrów !

[ Dodano: 06-11-2009, 11:16 ]
Na koniec jakaś sensowna rada. Za darmo nie da się uzyskać energii cieplnej. Wszytko więc koncentruje się wokół możliwie najniższych kosztów jej uzyskania i efektywnego wykorzystania.

Najtaniej jest uzyskać płomień z taniego paliwa i ogrzać nim powietrze. To mało praktyczne i niebezpieczne więc potrzebny jest jakiś wymiennik z komorą spalania - np. PIEC - jak go nazywacie KOZA którego obudowa jest takim rozgrzewającym się wymiennikiem. Mało to praktyczne i jeszcze niebezpieczne bo wstawiając taki piec do garażu można się poparzyć, albo spłonąć, albo wylecieć w powietrze.

Gdy jednak taki "wymiennik" jest w szczelnej obudowie ??? to większość problemów znika. Oczywiście alternatywą jest grzanie wody, czy płynu ale to zawsze straty energii i koszty dodatkowego medium pośredniego.

Podsumowując - Najtaniej jest grzać bezpośrednio powietrze, lub płomieniem jakiś
wymiennik. Najbezpieczniej - w zamkniętej komorze.

Czyli pokombinujcie ( skoro chcecie to zrobić sami ) JAK - płomieniem nagrzewnicy gazowej czy olejowej, albo węglem w komorze dużego pieca - rozgrzać płytę stalową do czerwoności, a lepiej stalową rurę czy zestaw wężownic z takich rur i wentylatorem wepchnąć omiatające taką rurę powietrze do pomieszczenia ( lub powietrze z wnętrza tej rury. Gdyby płomień był w środku tej rury to i wydajność grzewcza byłaby ogromna i płomień od razu do komina na końcu takiej rury - wężownicy.
Gdyby wentylator dmuchał wewnątrz rury a płomień omiatał w piecu wymienniki na zewnątrz ( w komorze pieca ) też byłoby bezpiecznie choć trochę mniej wydajnie.

albo .... gdyby tak w malutkim doskonale izolowanym pomieszczeniu ustawić taki piec na węgiel ... zamontować wentylator nawiewowy i wyciągowy w ścianach, a ich wyloty skierować do ogrzewanego pomieszczenia to mamy nawiew ogrzanego powietrza z pomieszczenia które staje się wymiennikiem. Do lakierowania bez sensu ... ale do prac przygotowawczych już OK.

Co do bezpieczeństwa ... to szkoda się rozpisywać bo wszyscy tu na forum to inteligentne osoby i znacie - także moje poglądy na przepisy i bezpieczeństwo ... tylko niektórzy próbują jeszcze być sprytniejsi ! ... Nie zmiennie uważam że najlepiej kupić profesjonalne urządzenie tj. taki piec z suchym wymiennikiem i zrobić to od razu jak się należy... i może być na przepracowany olej silnikowy jeżeli to profesjonalna instalacja !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-11-2009, 12:36   

No to panie LUK ja już prawie mam ogrzewanie na zime, grzejniki pozakładane piec juz stoi rury wszystkie do pieca mam, pompa do wody już jest, brakuje mi tylko sterownika do dmuchawy i pompy i samej dmuchawy bo pompka jest

Zdjęcie0023.jpg
Plik ściągnięto 257 raz(y) 259,48 KB

Zdjęcie0020.jpg
Plik ściągnięto 241 raz(y) 328,07 KB

Zdjęcie0019.jpg
Plik ściągnięto 227 raz(y) 292,68 KB

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2009, 12:54   

wypas, ale jak tak dalej pójdzie to ogrzewanie nie bedzie potrzebne ;) :plaża: kochany efekt cieplarniany ;)

w miedź pewnie sporo zainwestowałeś
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-11-2009, 12:58   

moim zdaniem PEX duzo lepszym rozwiązaniem niż miedz. taniej wychodzi, wygniesz jak chcesz, skręcasz i nic więcej, nie trza się bawić w żadne lutowanie ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-11-2009, 13:00   

E nie wiem bo to ojciec sponsorował, nagadałem mu ostatnio ostro że siedzi i grzebie sobie w dupie a w warsztacie nie idzie sie obrucić bo klamotów naznosił a ja nie moge normalnie kasiory czepać i do tego jeszcze zimno w h...... No i wkońcu podziałało roczne gadanie wziął sie do roboty. Chciałem tylko zeby mi pozwolił powypieprzać te graty to normalnie przeszedł samego siebie i grzejniki pokupował piec od dziadka przytachalismy nowy nigdy nie używany. I jeszcze powiedzial ze pomieszczenie obok zrbimy na niby lakiernie zebym mógł w miare normalnych warunkach malować zarobić troche kasiory potem potem mi dołoży i sobie kupie komore z prawdziwego zdarzenia.

[ Dodano: 22-11-2009, 13:01 ]
online napisał/a:
moim zdaniem PEX duzo lepszym rozwiązaniem niż miedz. taniej wychodzi, wygniesz jak chcesz, skręcasz i nic więcej, nie trza się bawić w żadne lutowanie ;]

No niestety nie miałem nic do gadania. Przyszedłem kiedyś z pracy patrze a to już lezy na ziemi ojciec walczy z montarzem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-11-2009, 13:05   

madmax napisał/a:
I jeszcze powiedzial ze pomieszczenie obok zrbimy


moja mama nie potrafi zniesc tego, ze cale zycie spędzam przy autach i motorach, w smarze, lakierze i pyle, a ostatnio przyszla na warsztat z kawą dla chłopaków i stwierdziła, ze postawimi dodatkowe pomieszczenie (trzeba się rozwijac, brakuje miejsca na auta)...

swoją drogą jak stoicie z robotą? ja mam raz 11 samochodow na podworku, raz 3 a są czasem 1-2 dni, kiedy nie ma roboty... wtedy sie cos ulepsza, wprowadza zmiany etc... ale jakos sie kreci, roboty nie brakuje, tylko pieniądze trza większe ciepać za element ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-11-2009, 13:09   

ja nie biore aut na zapas bpo nie jestem wstanie tego sam przerobić tylko z tego powodu ze pracuje. Jak już biore to całościówki do roboty nie chce zeby auta stały u mnie na placu bo ludzie są wscipscy wredni i bardzo zrzera ich zazdrość wiec biore jedno całe np do malowania i tam jak mi ktos przywiezie jakieś porysowane ale nigdy więcej niż 2 bo to nie ma sensu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-11-2009, 13:39   

a ja robie nonstoper, jedno schnie, drugie oramy, w zaleznosci od roboty biore jednego, dwoch chlopakow i dzialamy, samemu jest ciężko i nieprzyjemnie. pozatym mam plac o wielkosci 1ha, więc jest gdzie chować pojazdy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2009, 13:40   

online, madmax, ... fajnych macie rodziców :angry2:
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-11-2009, 13:43   

online napisał/a:
a ja robie nonstoper, jedno schnie, drugie oramy, w zaleznosci od roboty biore jednego, dwoch chlopakow i dzialamy, samemu jest ciężko i nieprzyjemnie. pozatym mam plac o wielkosci 1ha, więc jest gdzie chować pojazdy...


Ja tez mam duzy plac i dużo krzaków na placu ale nie biore a chłopaków nie biore do głubaniny bo znam tylko jednego co potrafi coś zrobić ale straszny z niego leń i ciezko go przekonać nawet tym ze dostanie kasiore, jakiś dziwny jest no ale h... jego sprawa.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
socpaw
Bywalec


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 20
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-11-2009, 19:24   

oj fajnych macie, respect... ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne