lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
02-11-2009, 09:58
Byle do wiosny...
Autor Wiadomość
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-10-2009, 12:55   

maniek napisał/a:
Moim zdaniem najlepszym sposobem na ogrzanie lakierni jest webasto od jakiejś ciężarówki...potrzebna jest tylko przetwornica na 24v i zbiornik na paliwo.Koszt zakupu dosyć wysoki ale wydajność jest super.W lakierni montujemy tylko panel sterujący i da się tam ustawić temperaturę a nawet godziny w jakich ma się włączać.Co najważniejsze system taki jest bezobsługowy.Nie trzeba dokładać do pieca itp. :)


Tak tylko ze jak Ci buchną spaliny do środka to efekt jest jak po plaku jakbyś rozpylił - oczek więcej niż włosów na głowie. Miałem kiedys w pracy webasto z autobusu - grzanie super ale jak sie zatkało, to nieraz pierdło w wydech ropą.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 04-10-2009, 13:07   

Barcik napisał/a:
Tak tylko ze jak Ci buchną spaliny do środka to efekt jest jak po plaku jakbyś rozpylił - oczek więcej niż włosów na głowie. Miałem kiedys w pracy webasto z autobusu - grzanie super ale jak sie zatkało, to nieraz pierdło w wydech ropą.


No rozumiem...stare webasta tak miały ale teraz konstrukcja jest inna i niema możliwości żeby ropa znalazła się w powietrzu.Robię na co dzień przy ciężarówkach to co nieco wiem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-10-2009, 13:41   

To z tą beczką i powietrzem to wiem napewno że nie zda egzaminu bo ja tak kiedyś próbowałem zrobić no i nie wyszło.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 04-10-2009, 15:55   

Madmax dlaczego ci nie wyszło
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-10-2009, 16:34   

Bo to to samo jak byś wsadził piec na środek garażu powłączał nawet wolno kręcące sie wentylatory efekt będzie taki że i tak sie schłodzi za szybko. Może jak być dał wiatraczek od komputera to bedzie leciało ciepłe. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale wiem że u mnie podobnie robiłem i sie nie udało. Ciepłe powietrze leciało tylko przez jakiś czas a potem już nie . Moze jak by tak faktycznie obspawać piec żeberkami to by sie udałol tylko musiały by być cieniuteńskie jak listki w chlodnicy bo efektywnie musi to oddawać ciepło i tych blaszek musi być najlepiej co poł centymetra bo im mniej powietrza między blaszkami tym szybciej sie nagrzewaja. To tak jak być grzałką chciał nagrzać wode w szklance i tą samą w wannie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 07-10-2009, 23:10   

ja dzisiaj przetestowałem "webasto" na gaz ... i po 15 minutach grzania chodziłem na krótki rekawek, ściany mam grube i drzwi ocieplone , więc ciepło utrzymało się przez ponad 2 godziny- po tym czasie założyłem bluze ;] ogołnie jak nagrzałem znów pomieszczenie ( ok godz. 21 ) to z właczoną wentylacja temp. utrzymała się znów przez jakieś 30-40 minut i trza było odpalić dmuchawe , sądze że zda to egzamin nawet w zime ( ocieplone pomieszczenie ) ;] :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 08-10-2009, 01:13   

A jaka to nagrzewnica z odciągiem spalin czy bez nie boisz się że to morze wybuchnąć .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 08-10-2009, 16:11   

tak,wszystko fajnie ale jest maly problem a mianowicie gaz jest tlusty cholernie i moga ci wychodzic cyrki podczas malowania...chyba ze nagrzejesz odtluscisz i potem ale to itak jak dla mnie ryzyko..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2009, 16:26   

damian0889 napisał/a:
gaz jest tlusty cholernie


od kiedy? to całe garnki w domu miałbyś uwalone tłuszczem z gazu, a jak masz auto na gaz to raz na rok tylko mazut spuszczasz... ropa jest tłusta, wtedy trzeba komina.
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 08-10-2009, 18:01   

Luk napisał/a:
ropa jest tłusta, wtedy trzeba komina
zgadza się ;)
pio_len napisał/a:
nagrzewnica z odciągiem spalin czy bez nie boisz się że to morze wybuchnąć
bez odciagu - ogólnie nie smierdzi chyba że nie zapali za pierwszym razem ;) kolejna sprawa takie webasto ma bardzo wysoką sprawność więc wystarczy 15 minut i jest goraco. Co do wybuchu , w domu pewnie masz kuchenke na gaz, a i pewnie sporo znajomych ma auta na LPG - to takie samo zagrożenie ;) bardziej trza zadbać o napowietrzanie pomieszczenia, ale od tego mam zrobioną wentylacje ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2009, 18:13   

meverick napisał/a:
ja dzisiaj przetestowałem "webasto" na gaz ... i po 15 minutach grzania chodziłem na krótki rekawek, ściany mam grube i drzwi ocieplone , więc ciepło utrzymało się przez ponad 2 godziny- po tym czasie założyłem bluze ;] ogołnie jak nagrzałem znów pomieszczenie ( ok godz. 21 ) to z właczoną wentylacja temp. utrzymała się znów przez jakieś 30-40 minut i trza było odpalić dmuchawe , sądze że zda to egzamin nawet w zime ( ocieplone pomieszczenie ) ;] :)


Mozesz dac mi jakis link/opis/foto/cena jak to wygląda? I skąd to wziąłes?
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2009, 19:17   

http://www.allegro.pl/ite...ylka0_redu.html pewnie jakoś tak ;) mam coś takiego... faktycznie bombie gorączke ładnie
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-10-2009, 19:30   

Luk napisał/a:
. faktycznie bombie gorączke ładnie
i przy okazji dba o dobrą wilgotność. efektem spalania propanu jest woda.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2009, 19:32   

baqo, a znasz idealny sposób? poza kabiną....
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 08-10-2009, 19:44   

Luk napisał/a:
baqo, a znasz idealny sposób? poza kabiną....
ja miałem nawieszanych grzejników na ścianie i nie za mocny wyciąg dołem. temperatura spadała w czasie lakierowania ale powietrze było chociaż osuszone ,z mniejszą wilgotnością,do tego maska na twarz i do boju.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2009, 20:03   

A to gazowe webasto to nie wali/smierdzi gazem w pomieszczeniu jak w przypadku piecyków na butle? A piecyki na butle propanbutan to dają taką wilgoć jak fix. I smierdzi gazolem wszędzie, spalonym gazolem.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 08-10-2009, 20:57   

Ale jak podczas malowania taka nagrzewnica zaciągnie ten pył to na pewno będzie bum chyba że masz bardzo wydajną wentylacje .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2009, 21:12   

No ja miałem wbasto za bramą... wylot był w dziurze w bramie. Takze spaliny szły w okolice. Ale nieraz pierdło i był koszmar. Webasta nie mozna trzymac tam gdzie sie lakieruje, ja tak myśle.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 08-10-2009, 21:32   

Ciekawe gdzie meverick postawił swoje webasto .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2009, 21:41   

pio_len, a co za różnica czy pył zapali się od płomienia czy od iskry? nie można mieć wybuchowego stężenia lakierów ! ! cokolwiek i jakkolwiek robisz bo prędzej czy później BOOM ;)
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 08-10-2009, 23:14   

pio_len, jestem własnie po podkładowaniu "lotek" na bagażnik 3 szt ;] przed lakierowaniem nagrzałem pomieszczenie i wyłaczyłem dmuchawe , włączyłem nawiew i polakierowałem wsio , umyłem pistolet , spuściłem syf (wode) z bytli kompresora i wyłaczyłem wyciąg poczym na nowo odpaliłem dmuchawe - nic nie wybuchło, nie zapaliło się o warsztat jak był nagrzany tak jest ;] Co do smrodu gazu , przy odpalaniu cos tam czuć ale u mnie wystarczy 10 minut grzania i nie idzie usiedzieć , a potem budynek trzyma ciepło przez dobre 1,5 godziny bez wentylatorów z wentylatorami jakies 30 minut i trza ubierac bluze ;)

baqo, masz racje co do wilgotności , ale przez 10 minut grzania będzie to bardzo mało i do tego więcej wilgoci idzie mi z kanału niż z nagrzewnicy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-10-2009, 18:44   

Lakierowałem ostatnio drzwi i błotnik przy golfie. Do ogrzewania włączyłem nagrzewnice gazową..... przy włączonych wentylatorach dała rade nagrzać, więc jest ok. Ale jest też wielki minus.... po 10 minutach pracy nagrzewnicy przynajmniej jeden wentylator musi cały czas chodzić bo od "spalin" oczy łzawią :okulary:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-10-2009, 20:16   

Luk napisał/a:
bo od "spalin" oczy łzawią
spalin lakieru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 15-10-2009, 20:18   

nie :) łzawiły już zanim zacząłem cokolwiek malować ;)
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 15-10-2009, 23:15   

baqo napisał/a:
spalin lakieru.
no to jest lipa takiego ogrzewania, ja wyłaczam na czas lakierowania i jak odpalam juz po to strasznie smierdzi :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-10-2009, 11:31   

Luk napisał/a:
nie :) łzawiły już zanim zacząłem cokolwiek malować ;)
@Luk, może masz coś z oczami nie tak???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-10-2009, 14:41   

baqo napisał/a:
Luk napisał/a:
nie :) łzawiły już zanim zacząłem cokolwiek malować ;)
@Luk, może masz coś z oczami nie tak???

Te oczy nie kłamią? ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-10-2009, 21:02   

spoko spoko oczy mam dobre ;) to ewidentnie wina smrodu spalanego gazu. Ale z wentylatorem dało sie robić
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-10-2009, 21:10   

Luk napisał/a:
to ewidentnie wina smrodu spalanego gazu
ale gaz jak się spala to w efekcie tylko powstaje woda,para. a jak obiad gotujesz też cię oczy pieką? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-10-2009, 21:15   

a jak obiad gotujesz to odkręcasz wszystkie palniki i nachylasz głowe nad piecem? W efekcie spalania gazu nie powstaje tylko i wyłącznie woda, bo samochody na LPG były by wręcz producentami wody i można by napoić afryke.... o widzisz... tak na próbe - przytknij twarz do rury wydechowej LPG to zobaczymy czy twoje oczy są zdrowe ;)
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 17-10-2009, 08:49   

Luk napisał/a:
tak na próbe - przytknij twarz do rury wydechowej LPG to zobaczymy czy twoje oczy są zdrowe ;)
w takim silniku jest jeszcze olej. nie tylko są dmuchawy na gaz. są kuchenki ,piecyki,jakieś słoneczka ,które stoją w pomieszczeniach i nic od nich nie szczypie. kiedyś pracowałem na warsztacie gdzie gość na wstawiał takich słoneczek. grzały,nie piekło w oczy ,ale woda po szypach ciekła ciurkiem ,albo szkło było oblodzone od mrozu. hmm? musisz mieć coś z oczami :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2009, 11:01   

co ci bede tłumaczył... przyjedź i zobacz że tobie też bedą łzawić... może w tej maszynie jest złe spalanie czy coś. może to z braku tlenu hehe ;) w każdym bądź razie oczy łzawią od specyficznego ostrawego zapachu ;) dla ścisłości...
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 17-10-2009, 11:10   

no to raczej nie spala ci gazu do końca albo jakiś lipny gaz ci dali
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 17-10-2009, 13:59   

madmax napisał/a:
no to raczej nie spala ci gazu do końca albo jakiś lipny gaz ci dali

Luk poszedłeś w gaz /za dożo zmywacza etylowego :) /.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 00:24   

przerobilem dzisiaj koze na olej przepracowany. efekt zajebisty! Mam w zapasie 40 litrow, a wymian przez zime jeszcze będzie, a będzie pewno :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2009, 11:12   

Jak ty tym olejem palisz pokaż jak to zrobiłes bo tez bym cos takiego zrobił
oleju mam od zajebania. Bardzo śmierdzi jak sie napali na dworze??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 13:01   

nie mam jak fotek zrobić, ale Ci opisze :)

nad rusztem/paleniskiem zamontowałem blache 1,5mm nieduzej wielkosci.
na tą blaszkę kapie kropla po kropli, powoli olej, który doprawodzony jest z zewnątrz.

W kozie wypalasz/wiercisz otwór na rurkę, zaklepujesz ją na koncu (a zeby plynela kropla po kropli). Montujesz zawór kulowy na rurce na zewnątrz kozy, który otwierasz minimalnie, dozując dawke oleju. za zaworem, zamontowany mam stalowy lejek, do którego mozesz wlewac olej. Ja mam jeszcze powyzej lejka zbiornik 20l ze starego kompresora ustawiony pionowo, bez jednego boku, z którego spuszczam olej do lejka.


spalanie wyglada następująco: rozpalasz w piecyku węglem, az blaszka się rozgrzeje do czerwonosci i otwierasz zawór, aby olej skapywał... gorąco, aż milo:) na dworze nie śmierdzi, co do ekologii, nie wypowiadam się...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 01-11-2009, 14:02   

Aha czyli rura ma być pionowo nad paleniskiem Jakiej średnica rurki i jak szybko maja kapać te kropelki? Nie grzeje ci sie bardzo ta rura az do zbiornika z olejem?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 01-11-2009, 15:59   

no masz napisane że ze zbiornika leje do lejka z lejka do rurki czyli bezpośrednio nie jest podłączone :)
online napisał/a:
co do ekologii, nie wypowiadam się...

jak cie dupnom za nielegalne lakiernictwo to będziesz musiał sie wypowiedzieć ;)
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 01-11-2009, 16:09   

Luk napisał/a:
jak cie dupnom za nielegalne lakiernictwo to będziesz musiał sie wypowiedzieć


nie ma takiej opcji, by to zrobili :] mam swoj sposób.

rura u mnie idzie pod lekkim kątem, bliżej poziomu niż pionu w piecu, dopiero nazewnątrz, idzie kolano, i wtedy rura jest prawie w pionie.

kropelki na prawde powoli, ma krapac, a nie leciec ciurkiem. co do grzania, to Luk Ci napisal :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne