lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
02-11-2009, 09:58
Byle do wiosny...
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2009, 20:03   

madmax napisał/a:
No to panie LUK ja już prawie mam ogrzewanie na zime, grzejniki pozakładane piec juz stoi rury wszystkie do pieca mam, pompa do wody już jest, brakuje mi tylko sterownika do dmuchawy i pompy i samej dmuchawy bo pompka jest


Sterownik najtanszy to na allegro kupic mozna uzywany lub nowy od pompki (taniutki) i zamienic styki przekaznika (jeden kabelek)
Klapke zamykającą to chyba koszt 27 zł i 20 zl wentylator.
Mnie to koszt 100 zl i smiga juz 3 rok.
Nie trzeba kupowac sterownika za 230 i went z obudową za drugie tyle.
A oszczednosci w opale niesamowite.
I do pieca podchodzisz czasem aby sprawdzic czy jeszcze jest opał.
Temperature ustawiasz i juz cie nie obchodzi.
Ja mam tak w domu i pod warsztat tez podpiete mam kaloryfery.
Jest spokuj z popiołem itd.
Warsztat ocieplony 10 cm wkoło i 5 cm sufit.
Powietrze ciągne z korytarza przy kotłowni przez filtry samochodowe wentylatorem od chlodnicy.
Teraz mam 25 stopni (w tej chwili) a na dworze 8 stopni.
Przy włączonym wyciągu spada do 18 - 20 stopni przy 0 stopni i przygruntowym przymrozku.
Mam opcje jeszcze z piecykiem koza w srodku przy bramie gdy mrozy bedą wieksze.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-11-2009, 21:17   

Spoko mój ojcie dobrze wie jak sie to robi bo sam przerobił piec i zamontował dmuchawe razem ze sterownikiem. A sterownik będzie za niedługo tylko ojciec czeka az bedzie miał z nim brygade w pracy bo mówił ze mu przyniesie nową nieużywana duzo taniej niż w sklepie. A poresztą biedny nie jestem i moge sobie kupic nową jak zajdzie potrzeba.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 23-11-2009, 05:18   

Ja też Wam pozazdroszczę rodziców, bo moi już podliczają rachunki o ile więcej prądu idzie jak zaczełem robić i mi mają zamiar wystawić rachunek za prąd:/ (a mam 19lat i chodze jeszcze do szkoły) Już nie mówiąc żeby mi kupili coś do ogrzewania garażu, etc czy nawet żeby mi tata pomógł coś zamontować co ja już kupię. I jeszcze mi zapowiedział, że jak się chce w to bawić profesjonalnie na dłuższą metę, to że z jego garaży mam się wyprowadzać i stawiać nowy na działce u dziadka :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2009, 11:51   

madmax napisał/a:
A poresztą biedny nie jestem


To dobrze ze nie jestes biedny.

Ale jednak tata sponsoruje i robi centralne :nono:

Bez urazy...
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-11-2009, 14:58   

Chodziło mi ogólem nie tylko o mnie ojciec robi ogrzewanie a ja kupuje sprzęt którym będe pracował a kasy już poszło w to 3 razy tyle co w to ogrzewanie więc wiesz:D role sa tutaj pozielone
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2009, 16:53   

To masz dobrze.
Ja wszystko robiłem i robie sam mając rodzine na utrzymaniu wiec czasem lubie cos zrobic mniejszymi kosztami.
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 13-12-2009, 14:00   

zastanawiam się nad zrobieniem takiego pieca nagrzewnicy tylko trochę większego. stał by w magazynku kotłowni i puścił bym około 1.5 metra rury ze stali nierdzewnej do komina to powinno starczyć żeby ogrzać ten magazynek a na głowną halę puściłbym aluminiowym giętkim przewodem tylko nie wiem jak puścić ten przewów czy dołem i zrobić otwory u góry wtedy ciepłe powietrze będzie leciało do góry czy rure zamieścić u góry a otwory zrobić na dole żeby ciepłe powietrze leciało w dół. ale ciepłe powietrze unosi się do góry. czekam na wasze sugestie czy taki piec mi wystarczy. ta hala ma niecałe 50m2

[ Dodano: 13-12-2009, 14:04 ]
o coś takiego mi chodzi

839791622[1].jpg
Plik ściągnięto 8554 raz(y) 1,7 KB

839793107_1[1].jpg
Plik ściągnięto 209 raz(y) 14,69 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-12-2009, 14:19   

kamilbusko, było pisane o ogrzewaniu pomieszczeń do przygotowania i lakierni poprzez nadmuchy. będzie ci wszystko fruwać w powietrzu. jak masz już kupić piec na paliwa stałe ,to zamontuj kilka grzejników na ścianę ,pompka ,płyn i po problemie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 13-12-2009, 14:28   

ale to nie będzie jakiś mocny nadmuch powietrze będzie mi wychodzić z tego jak leci znad grzejników no może troszkę mocniej. mam czysto na lakierni myśle że nic nie będzie fruwać tylko chodzi mi o to czy da radę ten piec nagrzać czy powietrze będzie wylatywało gorące czy letnie tylko

[ Dodano: 13-12-2009, 14:31 ]
a swoją drogą mam już piec CO i grzejniki żeliwne tylko nie wiem czy te żeliwne dobrze grzeją. może kupię metalowe i wezmę majstra żeby założył inatalację tylko to dopiero po zimie bo instalacja trochę kosztuje i muszę kasę uskładać
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne