lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica pomiędzy metalliciem a perłą...
Autor Wiadomość
sebi18ozo
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 10
Wysłany: 19-09-2009, 14:18   Różnica pomiędzy metalliciem a perłą...

Witajcie

Chciałbym sie dowiedzieć od osób które znają się na rzeczy,mianowicie czym różni się lakier perłowy od lakieru metalicznego?Który daje ładniejszy efekt po nałożeniu,Zdaje sobie sprawę że perła jest droższa,ale mi chodzi o to aby moje auto które będę całe malował było wyjątkowe...

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-09-2009, 16:27   

sebi18ozo napisał/a:
ale mi chodzi o to aby moje auto które będę całe malował było wyjątkowe...
oba efekty są ładne,zależy co sobie upodobaszwyjątkowe może być w metalicu i w perle. nie pytaj co lepsze,tylko wybierz wpierw kolor na jaki chcesz przelakierować swoje nadzwyczajne auto.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 20-09-2009, 11:47   

a co to za autko jest???????????/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-09-2009, 12:20   

A ja przykładowo zauważyłem takową róznice jak malowałem kolegi samochód czerwoną perłą z palety subaru to w dzień robi się taki trochę wchodzący w jasny bordowy a w nocy przy oświetleniu sztucznym kolor robi sie taki jasny słodki cukierek. Według mnie perły są ogólnie ładniejszymi kolorami od zwykłego metaliku. Te kolory są jakieś takie bardziej przyjemne dla oka bardziej wyraźne. Moje zdanie jest takie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
sebi18ozo
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 10
Wysłany: 20-09-2009, 19:16   

Ja mam Honde Civic IV gen hb:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-09-2009, 20:40   

Efekt matalic uzyskuje się przez dodanie do substancji błonotwórczej sproszkowaneg aluminium. W zależności od grubości tego proszku uzyskuje się różne efekty.

Perła to nazwa potoczna minerału górskiego o zdolnościach pryzmatu ( rozczepiania światła na paso barw niewidzialnych ) zwanego MIKA - dlatego w kodzie barwy jest litera M. W minerał ten w skomplikowanym procesie, oprawiane jest ziarno aluminium pełniące w nim rolę odbłyśnika. Otoczkę można zabarwić na jeden z podstawowych kolorów nadając tzw. perle określony efekt optyczny. Komponent dodany do bazy lakierniczej przy dużej przezierności lakieru bezbarwnego powoduje powstawania efektów zmienno optycznych na krawędziach załamania. Gdy w powłoce lakierniczej jest zawarta perła powloką wygląda jakby zawierała róznokolorowe intensywnie świecące ziarenka.

Przepraszam za prostotę wyjaśnienia ale rozumiem że pytanie nie pochodziło od fachowca kolorysty. Jeżeli są wymagane bardziej szczegółowe wyjaśnienia .... pytaj !

... a jak chcesz wyjątkowy efekt na samochodzie to kup lakier z efektem ARLEKIN.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne