lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile mam przygotować dla lakiernika
Autor Wiadomość
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 04-06-2014, 23:21   Ile mam przygotować dla lakiernika

Cześć
Lipcu jest planowanie zakończenie blacharki przy bandziorze i myślę że wciągu dwu tygodni sam przygotuję fiata pod lakier aby tylko lakiernik sobie odtłuścił karoserie , wymieszał farbki i pomalował . Teraz pytanie na jaką kwotę się mam przygotować ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arka
Moderator


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 05-06-2014, 03:57   

najpierw znajdź który pójdzie na taki układ niektórzy nie chcą takich robót ją na przykład unikanie takich aut znaczy się czasami wezmę ale w takich wypadkach znam osobę przygotowująca i mam wgląd do przebiegu całej naprawy pamiętajmy że przygotowanie i zabezpieczenie jest tak naprawdę najważniejsze tu coś będzie nie tak to wyjdzie na koniec nieważne jak położy się lakier. co do ceny to ciężko powiedzieć każdy bierze inaczej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 05-06-2014, 08:43   

Raz wziąłem całą robotę. BYło że jest super zrobione wystarczy okleić i lakier. No tak :glupek: . Siedzieli u mnie chyba jeszcze ze 3 dni. BO tyle czasu to oklejali. W miedzy czasie rycie było w progu bo był krzywy i takie tam dziurko kitobranie. Nie polecam nikomu branie auta od kogoś kto się kompletnie na tym nie zna...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
arka
Moderator


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 05-06-2014, 16:02   

oczywiście nie mówię że źle pr ;) zygotujesz ten samochód ale jak lakiernik cię nie zna to niewie jak ke przygotowales i najczęściej wolą nie ryzykować najczęściej przynajmniej u mnie jest tak że ci porządni zadko biorą takie fuchy a ci za flaszkę w szopie to się cieszą że szachów nie trzeba trzec a pic będzie za co :) ale to u mnie tak jest i też nie jest to regułą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 05-06-2014, 19:52   

Od razu się przyznam że mam doświadczenie z przygotowaniem elementów do malowania ale umnie leży same lakierowanie . Same warunki do podkładowanie , szpachlowania mam bo mam specjalnie do tych celów drugi garaż . Jakby miał większy budżet to bym komuś oddał aby zrobił ale jak człowiek nie mam ...
Znam kilka osób którzy malują ale jakiś warunków lepszych od moich nie mają ale doświadczenie w samym lakierowaniu mają sporo większe . ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arka
Moderator


Wiek: 34
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 157
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: lodzkie
Wysłany: 05-06-2014, 20:17   

na twoim miejscu znalazlbym kogoś ogarnietego zobaczył warunki i jakieś auto spod jego ręki i się dogadał jak będzie marudzil możesz mu pokazać swoje warunki i znim pogadać o sprawach technicznych jeśli masz doświadczenie i on będzie też ogarniety to z rozmowy powinien wywnioskować że wiesz o co chodzi w tym jest jeszcze opcja spisania jakiejś umowy że ty opowiadasz za przygotowanie i błędy wynikające z tego opowiadasz ty znajomy kiedyś coś takiego podpisywał bo klijet taka umowę sporządził trochę kombinacji ale myślę że rozmowa i ewentualnie pokazanie warunków powinno wystarczyć jak się zgadza to dogadujecie się co wykonuje ty co on i dopiero uzgodnicie cene.u mnie to wygląda tak że mi dostarczane jest auto w podkladzie i natym koniec ja szlifuje pod lakier i oklejam z prostich powodów nie lbie jak ktoś obcy robi u mnie wiadomo każdy ma swoje zboczenia itp wolę to wykonać sam. cen jakie ja biorę Ci nie podam z powodu takiego że jak biorę auto przygotowane to na 99% robię na nim aerograf więc sam wiesz cena kompletnie inna. znajdziesz kogoś to Ci to wszystko wyceni
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-06-2014, 20:45   

Śliska sprawa lakierowanie "po kimś". Jak coś zacznie siadać, pekac zlazic to gosc moze nie miec pretensji do Ciebie. Ale jak ktos go zapyta, kto Ci to lakierował? To na pewno powie, ze Ty a nie, że on sam sobie spieprzył robote. Antyreklama idzie duzo szybciej niż reklama..
Ja takie rzeczy robie tylko na odpowiedzialność klienta, w dodatku musi wszystko przygotować na materiałach, ktore mu wskaze. Robilem tak zabytkowe motorowery i malczana :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 05-06-2014, 23:17   

arka pewnie się ciebie posłucham , pierwsze zacznę obchodzić znajomych lakierników bo wyjść tak że malują nad odpowiednim poziomie i zgodzą się na moje warunki lub ustalimy jakiś kompromis . W mojej okolicy pewnie znajdę wieciej tych lakierników których nie mają porządniej komory z prawdziwego zdarzenia oprócz z 4 warsztatów . Moim zdaniem nic nie powinno siadać czy pękać bo będę leciał na produktach z wyżej półki lub tylko z novola , A po drugie będę wszystko będę robił wolnej a dokładniej bo to dla siebie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-06-2014, 16:08   

OTRO, Jest znacznie mniej roboty z samym lakierowaniem, a niżeli z przygotowywaniem pod lakierowanie. Dla czego chcesz żeby ktoś tobie to polakierował ? Masz miejsce to możesz to auto samemu polakierować. Gdybym miał komuś zlecić część roboty to znacznie bardziej wolał bym oddać komuś auto do przygotowania, i samemu polakierować. A nie na odwrót.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 06-06-2014, 16:42   

Niby mam miejsce ale nie potrafię lakieru odpowiednie położyć i tym jest pies pogrzebany .Jakis zderzak czy błotnik jakoś to maluje ale nie cały samochód . A szkoda 600zł wywalać na lakier którego zmarnuję .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-06-2014, 09:29   

Brawo jedyna osoba no forum która wie że nie umie i się za to nie łapie. Szok polać mu :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 08-06-2014, 22:11   

madmax napisał/a:
Brawo jedyna osoba no forum która wie że nie umie i się za to nie łapie. Szok polać mu :)

Z ust mi to wyjąłeś , Tak przemyślałem że 600zl powinienem się zmieścić
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 09-06-2014, 13:00   

Wiesz taki lepszy warsztat który posiada kabine lakierniczą i jakiś tam przerób dzienny nie zrobi ci nałożenenia powłoki lakierowej za 600 zł bo musi sobie zablokować stanowisko na ładnych kilka godzin i ponieść koszty cyklu lakierniczego kabiny, nie mówiąc już o materiałach do zamaskowania auta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
OTRO
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 88
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 09-06-2014, 17:39   

Jeszcze spytam dla samej ciekawości ile byś wy skasowaliście za pomalowanie fiata od samego początku z przygotowaniem ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 10-06-2014, 08:11   

OTRO bardzo trudne pytanie. Każdy z nas tutaj na forum ma inne stawki. Druga rzecz, że nie widzimy tego fiata więc nie powiemy ci ceny z przygotowaniem. Takie projekty po kompleksowej blacharce, z lakierowaniem wnęk, komory silnika itp. zaczynają się od 5000zł w tych tańszych warsztatach. Oczywiście jacyś szopiarze zrobią to za 3000 w tydzień ale efekt będzie mierny. Co do nałożenia lakieru. Jeżeli sam wszystko sobie zabezpieczysz, poszpachlujesz, zapiodkładujesz, wyrównasz, położysz masy na łączenia i baranki, słowem tak aby lakiernik miał za zadanie wepchać fiata na stanowisko, okleić co potrzeba, odtłuścić i lakierować (drzwi, maski na stojakach na dwie strony) cena u każdego z nas będzie bliżej 600-1500zł. Dlaczego taka rozbierznosć? Jedni mają kabinę, inni nie, jedni mają wysokie koszty utrzymania warsztatu, inni nie, no i jedni są w tym mistrzami, inni nie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kastos
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Daleko
Wysłany: 09-07-2014, 14:23   

Jest ktoś wstanie wycenić mi pomalowanie całego BMW E90 ? Wszystkie elementy ... :)
Myślałem nad kolorem Kameleonowym ;)
Czekam na odpowiedzi :)
_________________
Bezpiecznie nastawiana geometria kół poznań
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
przepiorek
Klubowicz


Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 233
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: radomsko
Wysłany: 09-07-2014, 17:45   

A ja zaryzykowałem i wziąłem forda ryby i pomalowałem i jest git :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne