lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: unek
21-03-2014, 16:41
Podkład jako koncowy lakier?
Autor Wiadomość
figli
Użytkownik
Figli


Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-02-2014, 16:42   Podkład jako koncowy lakier?

Witam, mam pytanie czy można zostawić podkład jako końcowy lakier? Bo słyszałem że chłonie wilgoć że schodzi itd ale że można coś tam dodać i zostawić. A bardzo mi się podoba kolor i struktura jego.
Nazwa podkładu:
Haya Acryl Filler soft - Podkład akrylowy miękki Szary

Dzięki i pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 08-02-2014, 16:59   

nie zalecane
figli napisał/a:
chłonie wilgoć
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
figli
Użytkownik
Figli


Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-02-2014, 21:02   

Są jakieś podobne lakiery struktura do podkładu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 08-02-2014, 22:57   

Polakieruj sobie podkład bezbarwnym i z bani. Jak chcesz mieć bardziej matowy to odpowiednia proporcja pasty matującej załatwia sprawę !
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 08-02-2014, 23:05   

Ryba, Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę żeby podkład kryć bezbarwnym bo ten podkład taki super jest :D No ale " klient nać pan... "
No i ryba ma rację. Powiedz w mieszalni że chcesz tyle i tyle lakieru bezbarwnego matowego w 100%, 50 % czy 70% i kolorysta Ci już tam miksturę zrobi. Gotową do naniesienia na element.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2014, 18:54   

Ryba napisał/a:
Polakieruj sobie podkład bezbarwnym i z bani. Jak chcesz mieć bardziej matowy to odpowiednia proporcja pasty matującej załatwia sprawę !


to raczej nie jest odpowiednie rozwiazanie :) przy produkcji mebli, jezeli chcemy uzyskac efekt matu to mamy specjalni klar do tego efektu "soft feel" lecz to raczej jest cos w postaci gumy
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
figli
Użytkownik
Figli


Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-02-2014, 00:13   

Oki dzięki za odpowiedzi ;) Będę jeszcze myślał co zrobić ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-02-2014, 19:17   

Boxxing napisał/a:
Ryba napisał/a:
Polakieruj sobie podkład bezbarwnym i z bani. Jak chcesz mieć bardziej matowy to odpowiednia proporcja pasty matującej załatwia sprawę !


to raczej nie jest odpowiednie rozwiazanie :) przy produkcji mebli, jezeli chcemy uzyskac efekt matu to mamy specjalni klar do tego efektu "soft feel" lecz to raczej jest cos w postaci gumy


Znowu głupota Boxxing! Rece mi juz opadają. Co post to pierdoły, niech mu ktoś warna wlepi bo chłopak chyba wypity do kompa siada ciągle.
Doczytaj, co to jest pasta matująca do bezbarwnego a pozniej krytykuj. Zależnie od jej ilości można uzyskać różny stopień połysku. Można też kupić gotowy bezbarwny mat/półmat, jest mnóstwo opcji na rynku.

i uwaga- im wiecej pasty dodamy, tym bardziej lakier będzie podatny na zarysowania. Dociekliwi sprawdzą co jest czynnikiem "matującym" w tego typu pastach i jaką to ma twardość w skali Mohsa (ach to agh).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 20:05   

schlegeis napisał/a:
Boxxing napisał/a:
Ryba napisał/a:
Polakieruj sobie podkład bezbarwnym i z bani. Jak chcesz mieć bardziej matowy to odpowiednia proporcja pasty matującej załatwia sprawę !


to raczej nie jest odpowiednie rozwiazanie :) przy produkcji mebli, jezeli chcemy uzyskac efekt matu to mamy specjalni klar do tego efektu "soft feel" lecz to raczej jest cos w postaci gumy


Znowu głupota Boxxing! Rece mi juz opadają. Co post to pierdoły, niech mu ktoś warna wlepi bo chłopak chyba wypity do kompa siada ciągle.
Doczytaj, co to jest pasta matująca do bezbarwnego a pozniej krytykuj. Zależnie od jej ilości można uzyskać różny stopień połysku. Można też kupić gotowy bezbarwny mat/półmat, jest mnóstwo opcji na rynku.

i uwaga- im wiecej pasty dodamy, tym bardziej lakier będzie podatny na zarysowania. Dociekliwi sprawdzą co jest czynnikiem "matującym" w tego typu pastach i jaką to ma twardość w skali Mohsa (ach to agh).


chlopie co ty sie przyp**** podalem lepsza mozliwosc kupienia gotowego klaru w macie a ty szukasz dziury w calym
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 10-02-2014, 20:26   

To nie krytykuj Ryby bo ma rację tak jak ty. Można wydedukować że pasta matująca jest zła ale gotowy lakier matowy jest wporzo. Przecież to to samo. Pozatym przy paście masz większą kontrolę bo możesz sobie natrysk próbny zrobić i skorygować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 20:32   

na moje, jezeli jest mozliwosc kupienie gotowego produkty to z pewnoscia powinien byc on lepszy, co do natrysku probnego i skorygowania to sie zgadzam
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 10-02-2014, 21:03   

Boxxing, Już raz zwróciłem ci uwagę.....nawet warn za to dostałeś od kolegów.

Powiem Ci jedno nie wiesz coś na temat -NIE PISZ !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
figli
Użytkownik
Figli


Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-02-2014, 23:16   

To już się pogubiłem. To położyć podkład i na to bezbarwny mat? Czy taki bez barwny mogę z spokojem polerować itd?

:glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 11-02-2014, 08:05   

figli napisał/a:
położyć podkład i na to bezbarwny mat

pellek napisał/a:
Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę żeby podkład kryć bezbarwnym bo ten podkład taki super jest :D No ale " klient nać pan...

Też jestem tego zdania ;) ale śmiało możesz przykryć lakierem .

figli napisał/a:
Czy taki bez barwny mogę z spokojem polerować itd?
Możesz tylko nie wiem czy będziesz zadowolony po tym zabiegu ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 28-03-2014, 18:55   Klar na podkład. Co z tego wyjdzie?

Lakierowałem a raczej - przyznam bez bicia - malowałem auto. Różnica między lakierowaniem a malowaniem jest dość spora :-) więc sprostowałem :-)
Kilka elementów auta zostawiłem w podkładzie chcąc mieć te elementy w innym kolorze. W planach był biały lecz tak chodzę koło auta już tydzień i się przyglądam. Podkład siwy - bardzo ładny odcień - rewelacyjnie się rozlał - ślicznie przytarty na mokro - i tak się zastanawiam co by się stało gdybym dał na niego bezbarwny bez kombinowania z bazami i resztą. Lakier to lakier. Bezbarwny też lakier. Wydobędzie mi połysk i uzyskał bym efekt taki jaki chciałem. Jakiego bezbarwnego muszę użyć by mi nie odstrzelił od powierzchni po czasie?
Dopowiem że auto będzie używane w gorącym klimacie bo czeka go emigracja w rejony europy w których lato jest praktycznie zawsze a i często +45C w cieniu to norma. Bardzo bym chciał by ten bezbarwny nie popękał. Czy przejdzie to o czym piszę?

Scaliłem tutaj.. kolego patrz wyżej temat podobny ..
Ostatnio zmieniony przez unek 28-03-2014, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 29-03-2014, 19:59   

Jutro rano biorę się za dach w aucie. Mam pytanie do znawców tematu. Co się stanie jeśli położę bezbarwny na podkład niematowany?? Bardzo ślicznie mi się rozlał dzisiaj - mikro baraneczek. Super wzorek na całym dachu. Zastanawiam się jak by to wyglądało w połysku pod warstwą bezbarwnego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 30-03-2014, 11:09   

Jeżeli go nie zmatowisz nie nadasz mu przyczepności. Z czasem może odpadać lakier. Do tego każda kolejna warstwa będzie potęgowała nierówności o których wspomniałeś czyli
szmulak.r napisał/a:
mikro baraneczek
. No i jak wpadł ci jakiś śmieć to będzie go jeszcze bardziej widać a próbując go zeszlifować możliwe że przeszlifujesz się do podkładu i będzie plamka chodź na dachu zapewne mało widoczna. Ogólnie nie polecam takiego rozwiązania.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 03-04-2014, 06:54   

Połysk jest. Z daleka, tj. odległości min.2,3m jest super. Jednak gdy zaczniesz się przyglądać z bliska, widać pod bezbarwnym wszystkie mikro ryski których nie było widać wcześniej. Tak szczerze mówiąc - bardzo brzydkie rozwiązanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-04-2014, 10:36   

szmulak.r napisał/a:
widać pod bezbarwnym wszystkie mikro ryski których nie było widać wcześniej.
A jakim papierem matowałeś ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-04-2014, 13:29   

schlegeis napisał/a:
uwaga- im wiecej pasty dodamy, tym bardziej lakier będzie podatny na zarysowania. Dociekliwi sprawdzą co jest czynnikiem "matującym" w tego typu pastach i jaką to ma twardość w skali Mohsa (ach to agh).

Hydroksykrzemian magnezu.Ciężarowcy coś o nim wiedzą ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 03-04-2014, 14:28   

Dobre :-)
Matowałem na mokro P1500 a po nim 2000 i 2500. Nic nie powinno być widać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-04-2014, 23:16   

No-limit napisał/a:
schlegeis napisał/a:
uwaga- im wiecej pasty dodamy, tym bardziej lakier będzie podatny na zarysowania. Dociekliwi sprawdzą co jest czynnikiem "matującym" w tego typu pastach i jaką to ma twardość w skali Mohsa (ach to agh).

Hydroksykrzemian magnezu.Ciężarowcy coś o nim wiedzą ;)


geolodzy również ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 04-04-2014, 20:28   

Dziś zrobiłem test na drzwiach od Transita. Podkład wyjdzie dobrze gdy go... zmatujemy i spolerujemy :-) Serio :-) Dałem nowy podkład - wysechł - to go zmatowałem na P2000, po nim szlif na sucho P2500 :-) a później po razie mleczkiem gruboziarnistym i finiszowym na filcu i gąbce miękkiej. Dopiero na to dałem bezbarwny. Rozlał się ślicznie a pod nim na podkładzie nie widać ani jednej rysy. To tak dla testów ale wyszło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-04-2014, 20:58   

szmulak.r napisał/a:
0 :-) a później po razie mleczkiem gruboziarnistym i finiszowym na filcu i gąbce miękkiej. Dopiero na to dałem bezbarwny.


:glupek: :killer: :brawo: :przyul: :smiech:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-04-2014, 21:41   

szmulak.r napisał/a:
a później po razie mleczkiem gruboziarnistym i finiszowym na filcu i gąbce miękkiej

szmulak.r napisał/a:
Rozlał się ślicznie a pod nim na podkładzie nie widać ani jednej rysy.

Bo w tych rysach uwięziłeś politurę i woski z tych mleczek, co zapewne niebawem zaowocuje odwarstwieniem się lakieru bezbarwnego.
szmulak.r, Ty to przypadkiem jakiegoś kursu eksternistycznego u MacGyver'a nie robiłeś??
Co to w ogóle za pomysł żeby kłaść lakier na podkład?, jakby nie można było dorobić bazy w takim kolorze :glupek:
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-04-2014, 21:42   

JA to już nie moge tego czytać brzuch mnie boli ze śmiechu :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 04-04-2014, 21:53   

Madmax, przecież napisałem: to jest test! Tak jak autor - chciałem się dowiedzieć jak to jest z podkładem pod bezbarwnym. Blacha od Transita do ogrodu i za rok zobaczymy czy coś odleci :-) a u siebie dach psiknąłem jednak akrylem. Tym razem już w normalnych proporcjach i polerki będzie prawie zero. Jednak trza dostac kopa by się nauczyć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-04-2014, 22:37   

szmulak.r napisał/a:
Blacha od Transita do ogrodu i za rok zobaczymy czy coś odleci :-)

Samo nie odleci, ale gdyby ta blacha z lakierem była testowana w normalnej eksploatacji na drogach, to raczej niewiele by tego lakieru na niej zostało...
Po kilku miesiącach ponacinaj krzyżowo ten lakier ostrzem skalpela, po czym przyklej do tego miejsca dobrą taśmę lakierniczą i energicznie ją zerwij...zobaczymy jaki będzie efekt ;)
szmulak.r napisał/a:
Jednak trza dostac kopa by się nauczyć.

To już jakiś postęp. Bo jeszcze niedawno pisałeś :
szmulak.r napisał/a:
Panowie! Na wszystkich forach w Polsce jest dopindalanie jeden drugiemu! Tych którzy się uczą na błędach gnębi się jak by kogoś zabili. Ludzie! Opamiętajcie się

...nie zdając sobie sprawy z faktu i absolutnie tego nie doceniając, że to najpierw lakiernicy udzielający się na forum, niosący w tej chwili ogromny bagaż doświadczenia uczyli się na własnych błędach, tracąc niejednokrotnie dziesiątki tyś zł. by dziś bezinteresownie podzielić się między innymi również z Tobą swoją wiedzą...szmulak.r...pochyl się nad tym ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 05-04-2014, 11:47   

szmulak.r napisał/a:
Podkład wyjdzie dobrze gdy go... zmatujemy i spolerujemy :-) Serio :-) Dałem nowy podkład - wysechł - to go zmatowałem na P2000, po nim szlif na sucho P2500 :-) a później po razie mleczkiem gruboziarnistym i finiszowym na filcu i gąbce miękkiej. Dopiero na to dałem bezbarwny. Rozlał się ślicznie a pod nim na podkładzie nie widać ani jednej rysy.



[ Dodano: 05-04-2014, 12:05 ]
szmulak.r,kazdy z nas sie uczyl,jedni miei podane na tacy pewne rzeczy inni uczyli sie na błedach..ale na litosc zanim nastepnym razem podzielisz sie swoimi eksperymentami to zastanow sie dwa razy!Człowieku,to forum czytaja ludzie którzy zajmują sie tym na codzien,ale także Ci którzy sie uczą tego zawodu,oraz tacy którzy raz w życiu chca zrobic sobie naprawe we wlasnym zakresie! xD
To co napisales nie ma nic z wspólnego z refinishem!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
szmulak.r
Bywalec


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 30
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 06-04-2014, 06:36   

Chłopie - zrozum - :killer:
Ja chcę zobaczyć czy bezbarwny nie puści z podkładu! Tylko to mnie interesuje a nie wygląd na dzień obecny. :) :) Przecież to nie jest auto lecz kawałek blachy. Po prostu test przyczepności :) a że zrobiony jak zrobiony :glupek: to już inna bajka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-04-2014, 10:51   

Ale my wiemy że odpadnie więc nie wiem po co to sprawdzasz :glupek:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne