lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Igiełkowanie.
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 21-04-2010, 16:13   

Krystian990,
Podkład wciąga Ci klar.
Bazy nie wciągnie ze względu na wielkosc ziarna.
Klar jest zasysany przez mikropory które zrobiłes sobie sam w podkładzie nie wylewając go tylko dopusciłes do przesuszenia podczas aplikacji, robienia sie odkurzu w postaci takich kulek suchych ktore nastepnie zalewałes (powiedzmy ze to było zalewanie)
I wychodzi po wylaniu klaru wiele takich dziurek ktore nie rozchodza sie jak od silikonu lecz są powciągane w postaci takich lejków.
Tak wyglądają?
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-04-2010, 16:18   

Podkład mam ivaty leje 20% rozpucha, jest rzadziutki i go wylewam ładnie prawie na lustro równymi rozlewnymi warstwami nie ma mowy o jakimkolwiek przesuszeniu. I to są właśnie bardziej oczka, a nie takie lejki powciągane.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 21-04-2010, 16:35   

mkautos, ma 100% racji, wczoraj tak zrobiłem , nie poszło mi podkładowanie coś, właśnie takie suche kulki później zalałem, wyszlifowałem. Lakier i oczka... myślałem że może gdzieś sie woda czy olej dostał, ale teraz mam jasność....
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 21-04-2010, 17:17   

Krystian990 napisał/a:
I to są właśnie bardziej oczka, a nie takie lejki powciągane.

Czyli to nie igiełkowanie tylko zwykłe oczka od silikonu.
Sąsiad moze rozpalał w piecu, traktor czy ciężarowka dizla ci troche pusciła w powietrze.
Mi sie przytrafiło np. rozpaliłem w piecu i lekko dym w kotłowni został.
Ale mam w miare (podkreslam - w miare) szczelne drzwi to podczas lakierowania było ok.
Ale jak włączyłem wyciąg to dymek poprzezc szparki takego bałaganu narobił na wylanym juz klarze ze elementy mało co do porawki.
A najbardziej ucierpiał ten element kolo drzwi, na drodze dymu był.
Wiec i po malowaniu tłuste w powietrzu moze zaszkodzic klarowi ktory jeszcze sie nie utwardził.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-04-2010, 21:58   

Też obstawiam że to silikon ... a to cholerstwo reaguje przede wszystkim z akrylami dlatego bazę rusza rzadko, a bezbarwny i akryle konwencjonalne ( solidy ) natychmiast.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-04-2010, 23:26   

Pomogło by tu gdybym odtłuszczał zmywacze silikonu bolla? Dobre to jest z bolla?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-04-2010, 23:32   

Nie pomogłoby. Gdyby silikon był na elemencie to oczkowała by już baza. To raczej silikon w powietrzu ... gruntowne sprzątanie ... albo 2 % antysilikonu do bezbarwnego przy każdym malowaniu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 21-04-2010, 23:34   

Aha i jeszcze pytanie czy odtłuszczać tym tylko przed bazą czy bazę przed bezbarwnym też?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 21-04-2010, 23:40   

Krystian990 napisał/a:
odtłuszczać tym tylko przed bazą
tylko ;) ale również przed podkładem to zrób ;]
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 22-04-2010, 00:08   

hehehe oczywiście przed podkładem również odtłuszczam:P Gdzieś czytałem jak ktoś pisał, że odtłuszcza również bazę przed położeniem klaru. Ale nie wiem czy to chodziło o ekstrkcyjny czy o zmywacz syliconu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 22-04-2010, 00:10   

Krystian990 napisał/a:
Gdzieś czytałem jak ktoś pisał, że odtłuszcza również bazę przed położeniem klaru. Ale nie wiem czy to chodziło o ekstrkcyjny czy o zmywacz syliconu.

:O tak czy tak źle.
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jonkins
Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 76
Punkty: 1/7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 22-04-2010, 00:11   

To raczej chodziło o ściereczke antystatyczną i ewentualne ściągnięcie śmieci, bo bazy sie nie odtłuszcza :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 22-04-2010, 20:53   

no antystatem zawsze lece przed klarem. Raz próbowałem po przeczytaniu tego o odtłuszczaniu bazy no i nic złego się nie stało ale jak mówicie, że nie zaleca się to nie będę :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 24-06-2010, 10:18   

Krystian990 napisał/a:
Aha i jeszcze pytanie czy odtłuszczać tym tylko przed bazą czy bazę przed bezbarwnym też?

Na moj rozum,kladziesz Klar jak jest baza jeszcze swieza wiec jak mozesz ja odtluscic ???
Przeciez ja rozpuscisz.Tak jak radza koledzy ewentulanie sciereczka antystatyczna.

[ Dodano: 24-06-2010, 10:30 ]
A teraz Koledzy opisze moj problem.
Zakupilem podklad antykorozyjny epoksydowy i od jakiegos czasu go uzywam.
Odtluszczalem przewaznie RF-04 lecz nieraz robily sie oczka.Problem w tym ze oczka pojawiaja sie po jakims czasie ok.20 sek. po polozeniu podkladu wyzej opisanego.Matuje pozniej papierem wodnym w zaleznosci od powloki 400,600,800.Jak poloze na niego podklad akrylowy i matuje 800,lub 1000 oczka czasami sie zdazaja ale nie tak gesto jak po 1 podkladzie. Jesli powstaja staram sie je przykryc nastepna warstwa farby czy jak to zwa akrylem Standox'a. Ostatnio maluje na 3 razy i jest wg. mnie ok.Jak cos jest(muszka,kurz) pozniej matuje 2000,2500 i polerka.Robie na razie tylko dla siebie.I chce jak najlepiej.Dlatego kazda rada na wage zlota.
Zastosowalem Benzyne ekstrakcyjna ,ostatnio nawet denaturat 92% i nie jest dobrze.
Wiem ze najlepszym wyjsciem jest zastosowanie Zmywacza silikonowego ale juz kolega na Shut BOxx napisal mi zebym kupil Novola.

http://www.novol.pl/strony/1/i/1153.php
Co jeszcze polecacie jako Rekomendowane.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 24-06-2010, 20:36   

peters1 napisał/a:
Na moj rozum,kladziesz Klar jak jest baza jeszcze swieza wiec jak mozesz ja odtluscic ???

baza musi być wyschnięta- matowa! Potem dopiero lakier bezbarwny
peters1 napisał/a:
Wiem ze najlepszym wyjsciem jest zastosowanie Zmywacza silikonowego

zmywacza SILKONU!! :nono: Możesz kupić np Bolla za ok 12zł litr czy też inne zmywacze- każdy jeden będzie lepszy od denaturatu :O
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 04-07-2010, 22:23   

Koledzy zaczolem uzywac zmywacza silikonowego i oczka dalej powstaja.Moze blad tkwi w tym ze musze poczekac z 10 min. az odparuje.Wydaje mi sie ze problem tkwi w farbie.
Wkleje ktoregos dnia zdjecie.Oczka powstaja na antykorozyjnym Novola i dzis malowalem wzmocnienie i na Autorenolaku Nobilesa tez w dwoch miejscach powstaly.Macie moze jakas uniwersalna pomoc.Kiedys odtluszczalem plynem do mycia naczyn,nitro RF-04 i bylo ok ,a im lepszych uzywam materialow robi sie kiszka. :killer:

http://www.klakiernik.pl/...duct&prod_id=26
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 05-07-2010, 18:39   

Peters....

A może lepsze materiały są bardziej czułe na kichę?

A może to zbieg okoliczności i właśnie równo ze zmianą materiałów posypała Ci się np. filtracja powietrza?

Bo wiesz jak jest zimno to raczej mało kto ma chyba problemy, ale gdy tylko zaczyna się robić cieplutko, to często zaczyna się.......... jazda.

A może właśnie sprawdź raz jeszcze odwadniacze, filtry, jeśli tego nie robiłeś to spuść szlam z baniaka sprężarki....

Spróbuj może jeszcze z tej strony ugryźć ten problem.

Podpowiadam w ten sposób, bo sam niedawno szukałem wszędzie, a po wymianie wydawałoby się dobrego filtra problem od razu zniknął.

Może sprawdź dokładnie cały układ powietrzny...
Nawet jeśli nie pomoże, ta na pewno nie zaszkodzi..

Pzdr

[ Dodano: 05-07-2010, 18:47 ]
peters1 napisał/a:
Moze blad tkwi w tym ze musze poczekac z 10 min. az odparuje.Wydaje mi sie ze problem tkwi w farbie.


Poza tym stan wyschnięcia bazy przed nałożeniem klaru według mnie nie ma nic wspólnego z oczkami.

Nawet na kompletnie mokrą bazę jak nałożysz klar to prócz g.....nego efektu żadnych oczek nie powinno być.

Jeśli są miejscowo, to wg mnie albo z otoczenia, albo z guna.

I właśnie ze względu na miejscowe stawiałbym na brudne powietrze dochodzące do pistola.

Bo z otoczenia byłoby ich raczej więcej, a nie punktowo na sztuki.

I na bazie??? Nie wierzę, że to wina bazy.

Nadal stawiałbym na układ powietrzny.

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-07-2010, 22:39   

peters1 napisał/a:
Moze blad tkwi w tym ze musze poczekac z 10 min. az odparuje.Wydaje mi sie ze problem tkwi w farbie.
Nie wim jak odtłuszczasz zmywaczem ale są 2 sposoby prawidłowe:

1. Nasączasz czyściwo zmywaczem do usuwania silikonu i wycierasz element, potem od razu wycierasz element drugim ale już suchym czyściwem.

2. Bezpośrednio z "opryskiwacza" nanosisz zmywacz na element i od razu wycierasz po tym czystą suchą szmatką (czyściwem)


Jeśli tak robisz to jest git, a jeśli masz oczka mimo wszystko, to bym szukał przyczyny w instalacji powietrza lub wogóle w samym powietrzu. Może obok masz produkcje zniczy :P lub ktoś "plakował" auto
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 05-07-2010, 23:42   

kalbi napisał/a:
peters1 napisał/a:
Moze blad tkwi w tym ze musze poczekac z 10 min. az odparuje.Wydaje mi sie ze problem tkwi w farbie.
Nie wim jak odtłuszczasz zmywaczem ale są 2 sposoby prawidłowe:

1. Nasączasz czyściwo zmywaczem do usuwania silikonu i wycierasz element, potem od razu wycierasz element drugim ale już suchym czyściwem.

2. Bezpośrednio z "opryskiwacza" nanosisz zmywacz na element i od razu wycierasz po tym czystą suchą szmatką (czyściwem)


Jeśli tak robisz to jest git, a jeśli masz oczka mimo wszystko, to bym szukał przyczyny w instalacji powietrza lub wogóle w samym powietrzu. Może obok masz produkcje zniczy :P lub ktoś "plakował" auto


Nasaczam miekka bawelniana i czysta szmatke zmywaczem i przecieram dwa razy i tak zostawiam.Nie wycieram na sucho,bo zdazy juz wszystko odparowac.
Byc moze problem tkwi w sprezarce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-07-2010, 00:05   

peters1 napisał/a:
Nasaczam miekka bawelniana i czysta szmatke zmywaczem i przecieram dwa razy i tak zostawiam.Nie wycieram na sucho,bo zdazy juz wszystko odparowac.

Tu jest problem.
Trzeba tak robic aby wycierac do sucha, kilka razy zmienic szmatke aby zanieczyszczen nie rozprowadzac na powrót na element.
Sam sobie sabotujesz robote, zmien to i bedzie git.
 
     
peters1
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 87
Wystawił 17 punkt(y)
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 06-07-2010, 00:42   

mkautos napisał/a:
peters1 napisał/a:
Nasaczam miekka bawelniana i czysta szmatke zmywaczem i przecieram dwa razy i tak zostawiam.Nie wycieram na sucho,bo zdazy juz wszystko odparowac.

Tu jest problem.
Trzeba tak robic aby wycierac do sucha, kilka razy zmienic szmatke aby zanieczyszczen nie rozprowadzac na powrót na element.
Sam sobie sabotujesz robote, zmien to i bedzie git.


Ciekawy jestem jak mam to zrobic skoro w oka mgnieniu zmywacz odparowuje.Byc moze musze sie przeniesc w cien,bo robie to na sloncu. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-07-2010, 00:46   

peters1,
Dokładnie.
W cien i ostudzic auto - czyli chwile poczekac aby zar z niego uszedł.
Jedna reka szmatka nasączona a w drugiej wieksza szmatka lub reczniki papierowe i jedziesz zaraz za mokrą szmatka aby zetrzec rozpuszczone zanieczyszczenia suchym czystym recznikiem papierowym.
I zmieniaj go czesto bo inaczej rozsmarujesz sobie stare brudy na innej czesci auta.
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 09-07-2010, 16:37   

mkautos napisał/a:
edziesz zaraz za mokrą szmatka aby zetrzec rozpuszczone zanieczyszczenia

Nie "zetrrzeć" a "zmyć,zebrać",tzn. ściągnąć zanieczyszczenia w jednym kierunku,a nie rozsmarowywać ruchem okrężnym i nie na słońcu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 09-07-2010, 17:53   

peters1 napisał/a:
Ciekawy jestem jak mam to zrobic skoro w oka mgnieniu zmywacz odparowuje.Byc moze musze sie przeniesc w cien,bo robie to na sloncu. :)


Kurde peters....
Bo chyba się gdzieś pogubiłem {albo nie wczytuje mi wszystkich wpisów :) }.

To Ty pędzlujesz na podwórku?
I dziwisz się, że jakieś oczka, czy coś innego wyskakują?

Bo jakoś tak to wyczytuję między wierszami.

Czy się mylę? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne