lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 15:10
Lakierowanie całego samochodu
Autor Wiadomość
lukasz_gos
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: krk
Wysłany: 09-03-2014, 17:01   Lakierowanie całego samochodu

Witam, do chciałbym pomalować całe auto, lecz mam dylemat. Z jednej strony chciałbym zmienić kolor, ale z drugiej wydaje mi się że pomalowanie w oryginalnym kolorze było by tańsze. Chce je pomalować ponieważ musiałem zmienić błotnik i teraz jest pomalowany podkładem, a po drugie to musze go całego pomalować bo widać że ktoś kto je kiedyś lakierował nie zrobił tego tak jak trzeba i np tylny błotnik różni się trosze odcieniem od reszty.
Co do lakierowania to nie chce tego robić samemu, tzn jeśli musiałbym go najpierw całego malować podkładem to moge go położyć spokojnie u siebie, ale na baze i bezbarwny wole go przekazać do kogoś kto to położy idealnie.
Proszę o wasze opinie co wiąże się ze zmianą koloru i jakie plusy ma zostanie przy oryginalnym kolorze. A no i dodam że teraz jest srebrny, a chciałbym zmienić na czarny.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 10-03-2014, 18:42   

To zależy jakie auto, jak w miarę nowe to odpuść sobie zmiany kolorów bo przy odsprzedaży każdy średnio kumaty to pozna i będzie przypał. "kradziony, dachował itp". Jak masz starego sztrucla i chce ci się bawić w matowanie drzwi od wewnątrz, wnęk itd to rób... Zawsze to pieniądze pójdą w obieg, będziemy bogatsi! ;) Ja np mam srebrne auto które całe wymaga lakierowania, a że jest to stary grat, w dodatku łaciaty to będzie polakierowany tylko z wierzchu na zamkniętych drzwiach w czarny akryl.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
guzikmasters
Stały Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ZkądIdąc
Wysłany: 10-03-2014, 22:20   

Chyba mało opłacalna inwestycja w malowanie całego auta, a szczególnie zmiana koloru :) Całe auto lakierować? hmm jeżeli chcesz sie bawic w przygotowanie to najpierw jedź dowiedz sie czy lakiernik opuści ci na cenie jeżeli ty włożysz 70 procent pracy w to lakierowanie:) Głupio by było jak bys wszstko zrobił do podkładu a potem i tak zapłacisz 4 koła za natrysk:) Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz_gos
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: krk
Wysłany: 11-03-2014, 20:59   

Tzn lakiernika miał bym nie drogiego, to akurat jest najmniejszy problem w tym. Auto mam z 99r, ale raczej jeszcze będę nim chwilę jeździł więc coś musze zrobić ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 11-03-2014, 21:35   

ale czy trzeba całe lakierować ? masz jakieś fotki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz_gos
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: krk
Wysłany: 12-03-2014, 18:38   

Na zdjęciach tego nie będzie widać, no nie mam innego pomysłu co zrobić gdy pare elementów różni się odcieniami od reszty, polerka tu na pewno nie pomoże... Tym bardziej że np na masce mam parę śladów po kamieniach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2014, 18:55   

na elementy rozniace sie odcieniami nic nie poradzisz, gdyz autko bylo pewnie lakierowane pare razy w roznych warsztatach, gdzie kazdy dobieral swoj kolor z roznych mieszalnikow, wiec pozostaje lakierowanie.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz_gos
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: krk
Wysłany: 12-03-2014, 19:33   

Dobra, teraz inne pytanie, gdzie kupić lakier, polecacie coś? Jest w necie pare tanich sklepów, nie chce robić reklamy nikomu, więc nie będe dawał linków. Ale co np sądzicie o takich lakierach jak T4W ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
odzi2005
Bywalec
odzi


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Zambrów
Wysłany: 12-03-2014, 19:36   

T4W mogę polecić, sam z nich korzystam a polukaj fotek lub filmików w tle często stoją produkty T4W.
Korzystam z nich przy malowaniu motocykla i jest cacy :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
guzikmasters
Stały Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ZkądIdąc
Wysłany: 12-03-2014, 23:23   

Ja nie polecam kupowania lakieru za lakiernika. Każdy ma swój system i swój lakier który faworyzuje:) Jak ma to robić fachowiec to niech zrobi po swojemu na swoich produktach:) Ja osobiście nie lubie jak ktos mi wciska swój lakier na którym nie pracowałem:) Lakiernik wie jak osiągnąć dany efekt :) Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2014, 12:05   

A do tego pozniej np może dojść problem - paaanie to wina lakieru, na moim by tego nie było.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne