lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Piec nadmuchowy vs piec c.o.
Autor Wiadomość
marek23
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 01:58   Piec nadmuchowy vs piec c.o.

Witam.
Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Jak do tej pory ogrzewanie mojego garażu/warsztatu było z pieca węglowego c.o. Niestety budynek ze względu na wiek i stan musi zostać rozebrany. W tym samym miejscu mam zamiar postawić nowy budynek,konstrukcja stalowa i płyta warstwowa.
Budynek bedzie miał dwie bramy wjazdowe, wysokość wewnątrz 3,5 w szczycie 4,5 metra. Szerokość 9 a głębokość 10 m.1 cześć do przygotowania i mechaniki ( ojciec ma klika busów przy których zawsze cos jest do naprawy) stad mechanika a druga cześć ma być przeznaczona na lakierowanie. Głownie przy busach+moje auta którymi troche handluje(tak tez działaliśmy do tej pory). Myślałem o piecu nadmuchowym. Tylko czy w części gdzie będziemy lakierowac nie bedzie sie robiła "zadyma" ?lepiej taki piec zostawić wewnątrz budynku czy umiejscowic go np w małym blaszaku obok budynku i doprowadzić ciepło rurami do wewnątrz?
Czy wg Was moc tego pieca wystarczy do utrzymania temperatury około 17 stopni podczas zimy np -10/-15 na zewnątrz? To wlasnie podczas zimy przy busach jest najwiecej roboty, kolizje itd. ..
Czy lepiej wstawić grzejniki i opalać zwykłym węglem itp? Z dodwiadczenia wiem, ze zima nie jest łatwo, długo zanim sie nagrzeje no i np gdy przez tydzień nic nie robiliśmy to pomimo plynu chłodniczego w grzejnikach potrafiło przymarznac ( oczywiście płyn był rozrobiony z woda, tzn pokazywał na testerze -12 stopni)
Zastanawiam sie tez na ile takie nadmuchu ciepło utrzyma sie w garażu po wyłączeniu pieca...
Dzięki za wszystkie odp

http://www.allegromat.pl/aukcja153293
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamiletz
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 52
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Ciepielów
Wysłany: 10-02-2014, 07:32   

też mam ten dylemat centralne czy nadmuch centralne grzeje słabiej ale znowu nadmuch wszystkie śmieci unosi i tak sa plusy i minusy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marek23
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 16:01   

poczekamy na opinie reszty użytkowników może jednak jest jakiś kompromis, tzn myślę o tym żeby uniknąć montowania 2 piecy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 10-02-2014, 18:25   

DMUCHAWA na OLEJ w LAKIERNI? Zapomnij.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 10-02-2014, 19:19   

Przecież ma zamknietą komorę spalania więc o co chodzi?
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Damian1212
Stały Bywalec


Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 92
Punkty: 1/1
Skąd: Terespol
Wysłany: 10-02-2014, 19:52   

dla Pelka chyba chodzi ze dmuchawa smieci będzie po lakierni ganiać i na elementach lakierowanych je gromadzić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 18-02-2014, 18:20   

Damian1212, No taak. Przecież to by cały pył i wszyyyyściutko do góry podniosło. Nie odważyłbym się dmuchawy wstawić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maciek_K
Klubowicz



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 343
Punkty: 6/2
Skąd: Krosno
Wysłany: 18-02-2014, 20:18   

Nie wiem z jaką siłą dmucha taki piec, ale ja u siebie ogrzewam nagrzewnicą nadmuchową na gaz. Jak na warunki garażowe mam bardzo mało wtrąceń bo dokładnie staram się sprzątać przed lakierowaniem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne