lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 13:54
Lakierowanie calego auta - potrzebna pomoc dla laika :)
Autor Wiadomość
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 07-08-2009, 07:02   Lakierowanie calego auta - potrzebna pomoc dla laika :)

witam
patrzac na moje pikne autko i widzac wgniotki rysy i rozwalona maske wkurzylem sie i postanowilem pomalowac cale samemu poniewaz nie stac mnie na lakiernika i chce byc zadowolony ze sam to zrobilem mimo ze bedzie wygladalo napewno gorzej...
auto jest juz zaszpachlowane i wyrownane pozostaly tylko zderzaki ale jakos sobie z nimi poradze a dalej zaczynaja sie schody... jest to moje pierwsze malowanie i chcialbym to zrobic aby nie bylo gorzej jak przed robota:) wiec na poczatek moze mi doradzcie jakim lakierem bedzie lepiej malowac? z tego co wiem to tanszy jest akryl i akrylem latwiej pomalowac ale gorzej wyglada tak?? pozniej bede potrzebowal kupic jaki pistolet tak do 100zl (mysle nad ktoryms z tych 2 razem z odwadniaczem i regulatorem cisnienia....
http://www.allegro.pl/sho...2+wys%C5%82any.
kompresor bede mial od kolegi i czekam na info jaki ma ten kompresor.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 07-08-2009, 10:48   

Zalezy jaki to kolor jesli solidowy to mozesz zrobic w akrylu jesli metaliczny to nie ma takiej opcji tylko io wylacznie baza + bezbarwny. Fobo dobry pistolet dla poczatkujacego mi wytrzymal chyba 3 miesiace i byl juz do wymiany wiec licz sie z tym ze oblecisz cale auto i pistolet moze byc do wymiany. Dobra rada kup najpierw 100 lakieru jak bedziesz lakierowal akrylem to akrylu jak baze to bazy podjedz na jakis szrot kup maske dzwi lub blotnik cokolwiek i sprobuj swoich sil na tym elemencie i bedziesz wiedzial co i jak zebys nie zalowal pozniej ze zniszczyles autko :killer: A co to za auto wogole?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 07-08-2009, 11:07   

Malowałem kiedyś tym pistoletem (HVLP - złoty), długo Ci na pewno nie wytrzyma (po miesiącu go wyrzuciłem) jednak na początek dla mnie też był dobry. Jeśli byś dołożył trochę to kupisz Jonneswaya JA-6111 i na pewno będzie długo służył. Co do malowania to jeśli masz wyprowadzoną szpachlę to musisz na nią dać podkład akrylowy a dopiero potem akryl lub baza+klar. Jeśli chodzi o aplikację akrylu to niekoniecznie się nim łatwiej maluje, ja zdecydowanie wolę w bazie malować. Wybór należy do Ciebie;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-08-2009, 11:59   

@Dawid dobrze Ci mówi. JA-6111 tego typu pistolet: http://rg-sklep.com.pl/jo...6111-p-890.html

Tym co pokazałeś nie wiele zrobisz, dlatego bo kosztuje on nie wiele więcej niż powinien kosztować średniej klasy filtr powietrza lub manometr :glupek:

Ogólnie jeśli chcesz malować takim pistoletem to tylko akryl. Myślę że jednak powinieneś 2 razy przeliczyć pieniądze i pewnie taniej wyjdzie lakierowanie u lakiernika.

a i jeszcze jedno: tego typu tematy pisz w pomoc dla amatorów

Temat przesunięty
edit.jacklack
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Ostatnio zmieniony przez jacklack 07-08-2009, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 07-08-2009, 14:06   

auto ma zielony metalic czyli baza i klar mnie czeka;] no a ten pistolet 6111 podoba mi sie ale po 1 troche za drogi na poczatek i zeby auto jedno pomalowac po 2 musi miec mocny i duzy kompresor a nie wiem jaki ma kolega

[ Dodano: 07-08-2009, 14:28 ]
pomozcie cos wybrac taniego na poczatek... moze ktorys z tych bo podobno oba sa dosyc co czytalem na necie gdzies
1. http://www.allegro.pl/ite...za_1_4_vat.html
2. http://www.allegro.pl/ite...auarita_fv.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 07-08-2009, 20:06   

oba które dałeś do nich linki są hvlp a te pistolety nie biorą dużo powietrza... one biorą mnóstwo luftu i jak nie masz dobrego kompresora z minimum 200l to marnie widzę to malowanie ;/ jak to jest metalik to jak zacznie Ci skakać ciśnienie to będziesz miał cudowne chmurki na aucie ;) Najlepszym chyba rozwiązaniem by było (jeśli koniecznie chcesz to sam lakierować) pożyczyć od kogoś jakiś lepszy pistol- dasz mu na flaszke a będziesz miał większe szanse że Twoja robota będzie wyglądała lepiej :taniec2: Powodzenia ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 07-08-2009, 20:46   

dobra juz mowie jaki mam kompresor... BLACK & DECER CP250 teraz mi do niego cos doradzcie ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-08-2009, 20:51   

driver_89 napisał/a:
dobra juz mowie jaki mam kompresor... BLACK & DECER CP250 teraz mi do niego cos doradzcie ;]

No tak to na pewno nie zły sprzęt, tylko tu chodzi o jego wydajność w L /min ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 07-08-2009, 20:57   

no on ma 200l/min wiec potrzebuje pistolet niskocisnieniowy HVLP co ma mniej niz 200 zapotrzebowanie jak dobrze mysle ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-08-2009, 21:12   

driver_89 napisał/a:
no on ma 200l/min wiec potrzebuje pistolet niskocisnieniowy HVLP co ma mniej niz 200 zapotrzebowanie jak dobrze mysle ?

Z taką wydajnością kompresora potrzebujesz kolego pistoletu wysokociśnieniowego HP więc biorąc pod uwagę jakość to poważnie bym się zastanowił nad pistoletem który Ci polecił @jano choć i tak jego zapotrzebowanie na powietrze przewyższa to co może dać sprężarka ale to z punktu teoretycznego
zaś patrząc na sprawę z punktu praktycznego, amator biorąc do ręki pistolet z pełnym kubkiem nie maluje ciągle ze spustem wciśniętym na ful aż do momentu aż zabraknie materiału w kubku, z tego co widziałem amator lakieruje powoli więc taka sprężarka zdąży dobić i zaspokoić zapotrzebowanie na powietrze pistoletu którego to zapotrzebowanie nieznacznie przewyższa wydajność sprężarki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 07-08-2009, 22:35   

jacklack napisał/a:
amator biorąc do ręki pistolet z pełnym kubkiem nie maluje ciągle ze spustem wciśniętym na ful aż do momentu aż zabraknie materiału w kubku, z tego co widziałem amator lakieruje powoli


Potwierdzam ;) jak kiedyś tam zaczynałem lakierować to zrobienie całościówki wymagało meeega dużo czasu, ale z czasem człowiek nabiera wprawy i wtedy robota idzie znacznie szybciej więc jacklak słusznie mówi- istnieją szanse że kompresor nadąży dopompować powietrza do zapotrzebowania pistoletu ;) HP jedynie w takim wypadku ;] co do polecenia któregoś to niestety CI nie pomoge bo moje pierwsze pistole zaczęły się granicach 300-400 zł i służą do dnia dzisiejszego więc nie miałem okazji bawić się innymi wynalazkami dostępnymi na rynku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 08-08-2009, 11:36   

Greg napisał/a:
co do polecenia któregoś to niestety CI nie pomoge bo moje pierwsze pistole zaczęły się granicach 300-400 zł i służą do dnia dzisiejszego więc nie miałem okazji bawić się innymi wynalazkami dostępnymi na rynku.


Ja też na początek to mogę Ci tylko polecić pistolety w granicach 250-500zł.

Moim zdaniem pistolet tańszy to przede wszystkim chińska zabawka i nie wystarczy na długo. Byłoby mi wstyd sprzedawać coś takiego, a Ja-6111 sprzedaliśmy ok. 40 w tym roku. Uwierz mi, wiem co mówię kolego ;) Nie mówię jednoznacznie że ten masz kupić, ale proponuję Ci coś z zakresu od 200zł poniżej szkoda pieniędzy.

Powodzenia!
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 08-08-2009, 12:22   

no ok skoro to dobry sprzet i ten kompresor cp2525 da rade sobie z nim to zakupie sobie tego ja-6111 tylko gdzie najtaniej :) ? no i pytanie czy 400 przed podkladem na sucho jest ok? a przed lakierem 800na sucho i klarze 2000 na mokro i pasta polerska tak??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 08-08-2009, 12:34   

400 oki , 800 na mokro , i 1200 na mokro wystarczy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 08-08-2009, 13:48   

ale wszystko przed podkladem czy kiedy jakim?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 08-08-2009, 14:14   

przed podkładem robie 400 na mokro, przed lakierem 800 na mokro (można poprawić 1200) a przed polerką w zależności od powierzchni od 1500-2500 (oczywiście na mokro) i potem polerka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 08-08-2009, 15:15   

rozumiem:)
400mokro i pozniej wycieram szmata czy myje czyms czy co przed podkladem i tak samo lakierem i pozniej bezbarwnym ? prosilbym najlepiej krok po kroku co robic zeby mi pozniej lakier nie odpadal od karchera ;]

[ Dodano: 08-08-2009, 15:29 ]
oprocz pistolety do ktorego jest gratis kombinezon:) zamowilbym sobie odrazu klar -
http://www.allegro.pl/ite...yl_510_utw.html ,
od tego samego sprzedawcy zeby byla jedna wysylka no i jeszcze do zaciskow ham. potrzebuje lakier a tez ma ten sprzedawca takze czekam na info w sprawie tego klaru i czy z motipu na zaciski sa dobre lakiery jak ktos wie moze?

[ Dodano: 08-08-2009, 15:31 ]
no i podklad tez bym u niego kupil odrazu z novola - http://www.allegro.pl/ite..._350_1_25l.html ;) szpachle tez mialem z novola i wydaje mi sie dobra :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 08-08-2009, 15:58   

Dawid napisał/a:
przed podkładem robie 400 na mokro

czyli szlifujesz szpachlę na mokro?czy jak? bo z tego co wiem to nic do szlifu ostatecznego podkładu nie robi się na wodę przy naprawie
driver_89 napisał/a:
rozumiem:)
400mokro i pozniej wycieram szmata czy myje czyms czy co przed podkladem

Jaką szmatą?? przed podładowaniem jak i przed lakierowaniem przemywa się powierzchnie zmywaczem sylikonu najlepiej na ręczniku papierowym lub specjalnymi ściereczkami
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 08-08-2009, 16:30   

no wlasnie nie... i wiem ze na mokro sie nie robi po szpachli bo wciaga wode ale DAWID wyzej napisal ze przed podkladem 400 na mokro i mnie to zdziwilo ;] aha czyli po kazdym szlifowaniu i przed malowaniem zmywaczem trzeba przejechac:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 09-08-2009, 13:01   

Wszystkie rysy zbieram na maszynce, samej szpachli nie matuję na mokro tylko dookoła niej, wiem że nie powinno się robić na mokro przed podkładem ale robię już tak parę lat i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby było coś nie tak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-08-2009, 14:00   

Dawid napisał/a:
Wszystkie rysy zbieram na maszynce, samej szpachli nie matuję na mokro tylko dookoła niej,

No to skoro masz maszynkę to jaki problem również nia szlifować miejsca poza miejscami szpachli? przecież ten szlif na wodę tylko wydłuża i utrudnia Ci prace przygotowawcze do do podkładowania;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 09-08-2009, 22:44   

jeszcze nie podkładowałem powierzchni wykończonej maszynką na sucho (zawsze poprawiałem 400 na mokro) więc napiszcie mi jaki krążek wystarczy żeby po podkładowaniu nie było poznać rys (maszynką zawsze kończę 240).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 11-08-2009, 11:05   

nie dostalem odpowiedzi na pytanie odnosnie klaru i podkladu z novola ktrore podalem w linkach wyzej... czy sa one ok i moge ich uzyc??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-08-2009, 11:31   

driver_89 napisał/a:
nie dostalem odpowiedzi na pytanie odnosnie klaru i podkladu z novola ktrore podalem w linkach wyzej... czy sa one ok i moge ich uzyc??

Z tego co można o nich wyczytać na stronie to raczej wszystko z nimi ok. wielu lakierników pracuje na tych produktach i sobie je chwali..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-08-2009, 20:59   

driver_89 napisał/a:
oprocz pistolety do ktorego jest gratis kombinezon:) zamowilbym sobie odrazu klar -
http://www.allegro.pl/ite...yl_510_utw.html ,
od tego samego sprzedawcy zeby byla jedna wysylka no i jeszcze do zaciskow ham. potrzebuje lakier a tez ma ten sprzedawca takze czekam na info w sprawie tego klaru i czy z motipu na zaciski sa dobre lakiery jak ktos wie moze?


Nie od "tego sprzedawcy" tylko od jano;) :nono: miło mi poznać, to aukcje firmy w której pracuję. :piwosz:
Słuchaj nie wiem co do klarów które są najlepsze bo po prostu nie wiele mam z nimi doświadczenia. Z novakryli ten jest najlepszy. Podkład jest w porządku, standardowe, sprawdzone rozwiązanie.

Jak będziesz miał pytania co do nich to wal śmiało do mnie, PW, gg, telefon albo post;)

Aha do zacisków Motip jest zdecydowanie dobry. Mogę Ci powiedzieć tyle że lakiery do silników i zacisków to te same. Nie zaoszczędzisz na tym bo do zacisków są tańsze, ale jakoś im tak wyszło śmiesznie;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-08-2009, 12:53   

driver_89 napisał/a:
no ok skoro to dobry sprzet i ten kompresor cp2525 da rade sobie z nim to zakupie sobie tego ja-6111 tylko gdzie najtaniej :) ? no i pytanie czy 400 przed podkladem na sucho jest ok? a przed lakierem 800na sucho i klarze 2000 na mokro i pasta polerska tak??

Przed podkladem na sucho wystarczy 240-320,po podkł. 600-800 na sucho lub 800-1200 na mokro,w zależności czy to pod akryl jednowarstwowy,czy pod bazę.Pod bazę 800 na sucho,1000,1200 na mokro.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 12-08-2009, 19:28   

ok :) juz wiem sporo, dzis zamawiam potrzebne rzeczy i biore sie do roboty w wolnym czasie :) jak by cos to bede pisal na biezaco jak czegos nie bede wiedzial ale z tego co wiem jak narazie to:
1. 400sucho
2. szmatka i zmywaczem wytrzec cale auto ( ile wysycha zmywacz? )
3. podklad akrylowy
4. 800sucho
5. szmatka i zmywacz
6. baza, baza, baza :) (mam nadzieje ze w 3 warstwach uda mi sie pokryc baza bo bede malowal cienko zeby zaciekow nie zrobic)
7. na nastepny dzien bezbarwny z utwardzaczem 2 warstwy z czego pierwsza kontaktowa cienko a druga zeby byl polysk ;/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 12-08-2009, 19:46   

driver_89 napisał/a:
ok :) juz wiem sporo, dzis zamawiam potrzebne rzeczy i biore sie do roboty w wolnym czasie :) jak by cos to bede pisal na biezaco jak czegos nie bede wiedzial ale z tego co wiem jak narazie to:
2. szmatka i zmywaczem wytrzec cale auto ( ile wysycha zmywacz? )
4. 800sucho



2. zmywacz paruje dosyć szybko ;) czasami jak jest bardzo ciepło to przejedziesz i już go nie widać, ale ja zawsze czekam troche żeby mieć pewność że wszystko odparuje ;)
4. moim zdaniem to raczej na mokro a nie na sucho ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-08-2009, 19:48   

driver_89 napisał/a:
1. 400sucho

Wykończ szpachle i widoczną starą pwwłokę P 240 na sucho na maszynie oscylacyjnej tak aby nie było widać żadnych rys po szlifie szpachli papierami o mniejszych gradacjach
Cytat:
3. podklad akrylowy

Nałóż 2 pełne warstwy z czasem odparowania ok.10 min między nimi

Najpierw szlifuj podkład P 320 i popraw P400 na maszynie oscylacyjnej
odmuchaj sprężonym powietrzem i następnie wykończ tą powierzchnie tego podkładu P1200 na wodę
Przemyj zmywaczem (krótko schnie)
Cytat:
6. baza, baza, baza

Cytat:
7. na nastepny dzien bezbarwny z utwardzaczem 2 warstwy

Dlaczego na następny dzień?? lepiej sobie przygotuj wszystko jednego dnia a baze i bezbarwny nałóż drogiego dnia, unikniesz wtedy ewentualnego przesuszenia bazy lub jej zabrudzenia jakimiś sylikonami itp.(bazy nie można niczym przemywać)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 12-08-2009, 19:57   

nie mam maszyny oscylacyjnej... wszystko robie recznie i polerke na koniec tez bym chcial recznie chyba ze polerki nie da rady recznie to bede musial kupic jakas tania maszynke...
te dwie pelne warstwy podkladu mam klasc jedna za druga bez szlifowania i mycia a jak wyschnie to 320,400 sucho i 1200 na mokro? pozniej zmywacz i baza baza baza i po chwili odrazu klar bez szlifowania papierem i zmywania? nie za duzo bedzie tego wszystkiego naraz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-08-2009, 20:09   

driver_89 napisał/a:
nie mam maszyny oscylacyjnej..

więc zacznij szlif podkładu od P 600P 800 na klocku na wodę i wykończ P 1200 ręką na wodę
driver_89 napisał/a:
te dwie pelne warstwy podkladu mam klasc jedna za druga bez szlifowania i mycia

Tak..szlifowanie na drugi dzień jak podkład wyschnie
driver_89 napisał/a:
baza baza baza i po chwili odrazu klar bez szlifowania papierem

Baza musi odparować ,zrobić się matowa i wtedy nakładasz klar najpierw pierwszą warstwę kontaktową i po ok 10min drugą wylana, i nie wasz się dotykać bazy jakimkolwiek papierem ściernym czy zmywaczem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 12-08-2009, 20:19   

hehe ok nie bede dotykal :) a jak nie dam rady tej drugiej warstwy polozyc wylanej? jak dam za malo bo bede sie bal o zaciek ? moge wiecej warstw? czy lepiej zrobic zacieki i je sie spoleruje pozniej? no i czy mi koniecznie bedize maszynka polerska potrzebna bo chce zamowic lakiery i bym odrazu gabke polerska zamowil:) i czy pasta APP jest dobra? jak tak to grubo,srednio i drobnozaiarnista?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 12-08-2009, 21:48   

a co wam sie stało z tymi pistoletami tanimi z fobo lux??ja używam, go ponad rok i nic mi sie nie dzieje
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-08-2009, 22:10   

driver_89 napisał/a:
nie mam maszyny oscylacyjnej... wszystko robie recznie i polerke na koniec tez bym chcial recznie chyba ze polerki nie da rady recznie to bede musial kupic jakas tania maszynke...
te dwie pelne warstwy podkladu mam klasc jedna za druga bez szlifowania i mycia a jak wyschnie to 320,400 sucho i 1200 na mokro? pozniej zmywacz i baza baza baza i po chwili odrazu klar bez szlifowania papierem i zmywania? nie za duzo bedzie tego wszystkiego naraz?

Bez zmywania i szlifowania!!!!!!!!!!!!!!!!Tyle co do bazy.Co do pdkładu :) szlifujesz podłoże tzn.starą połokę i miejsca szpachlowane/naprawiene/na sucho p 240-320.na to podkł.szlif.800-1200 na mokro,baza i klar ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 12-08-2009, 23:59   

a co z ta polerka na koniec :) ? dam rade bez maszynki? i czy pasta APP jest dobra czy jakas inna kupic?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-08-2009, 00:04   

driver_89 napisał/a:
dam rade bez maszynki?

Bez polerki nie masz szans na wypolerowanie powierzchni
Kup sobie pastę Farecla G3 i mleczko G10 do tego białą gąbkę (system polerowania na mokro)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 13-08-2009, 00:05   

driver_89 napisał/a:
a co z ta polerka na koniec :) ? dam rade bez maszynki? i czy pasta APP jest dobra czy jakas inna kupic?


to zalezy jak lakier jest wylany , czy ma duzo wtracen , polerujesz albo nie , bez polerki nawet sie niezabieraj sie do polerowania , a na pascie APP niepracowalem wiec sie niewypowiem [ja pracuje na 3m ]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 13-08-2009, 03:58   

driver_89, maje 3 grosze odnośnie bazy , możesz jej nawet i 6 warstw nałożyć , pierwsza warstawa tylko delikatnie zapruszasz i dopiero kolejne bardziej kryjące , ja zazwyczaj daje 5-6 warstw cienikich bazy i nigdy mi nie popłyneło, sama baza bardzo szybko odparowuje co za tym idzie po nałożeniu ostatniej wartswy możesz nawet juz po 25-35 minutach lakierowac klarem - będziesz widział gdy baza zrobi się matowa równo na całej powierzchni wtedy jest gotowa na klar. Klar możesz kłaśna na 1,5 warstwy , czyli pierwsza kontaktowa - masz tylko zapruszyc i odczekac jakieś 7-10 minut i potem juz kolejna warstwa "lejąca" , jesli masz dobre swiatło będziesz mniej więcej widział kiedy przestac lać , pamiętaj że w warunkach garażowych nigdy nie wyciagniesz klaru na lustro , więc nie staraj się tego robić bo tylko Ci firanka poleci , zreszta przypatrz się fabrycznym lakierom - one także nie sa na lustro tylko z taka małą "skórką pomarańcza" . Pamiętaj także ze przy ostrych krawedziach możesz nałożyć za mało klaru - podstawowy błąd poczatkujacego , cięzko to potem wyprowadzić , jest po prostu niedolakierowane :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
driver_89
Bywalec


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Krzepice
Wysłany: 13-08-2009, 14:02   

dzieki za rady meverik :) pociagne mocniej na ostrych krawedziach :) teraz zostalo mi kupic jeszcze baze prosze o porade jaka kupic ? bo proponowal mi lakienik-sprzedawca jakas SPICE HECKER ale ona kosztuje 200zl/L a to strasznie duzo dla mnie aby wydac 600zl na baze :( mozecie polecic cos najlepiej o polowe tanszego bo sa rozne na allegro np kolo 100zl za litr??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
optionall
Wyjadacz
sklep z lakierami


Wiek: 114
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 104
Punkty: 2/4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-08-2009, 15:54   

Jaki kolor Cie interesuje? woda czy rozpuszczalnikowa?
_________________
Gość, widziałeś już: http://sklep.optionall.pl ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne