lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
22-03-2014, 12:41
Duży problem ze zderzakiem
Autor Wiadomość
romanskixp
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 4
Wystawił 4 punkt(y)
Wysłany: 22-08-2009, 21:36   Duży problem ze zderzakiem

witam ostatnio miałem nieciekawą Przygodę zahaczyłem zderzakiem o betonowy słupek . Tak to wygląda: rysy niektore maja nawet do 2 mm POLO VW 2004








Potrzebuję sie tego najszybciej pozbyć i raczej chcę to wykonać sam jeśli jest to możliwe tylko nie mam o tym pojecia. Zastanawiałem sie nad lakiernikiem tylko wydaje misie ze to minimum 300 pln i 2 dni roboty a zależny mia na czasie . CO ROBIĆ ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 22-08-2009, 22:04   

jesli chcesz taniej to powiedz zeby zaprawkowal te elementy ( te uszkodzenia ) nie robil calosci zderzaka i blotnika w jakis sposob zmniejszy to koszty a roboty duzo nie ma. Samemu nie rob jesli chcesz miec SI, nauczyc sie mozna na innych / nie potrzebnych elementach :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 22-08-2009, 22:10   

romanskixp napisał/a:
chcę to wykonać sam jeśli jest to możliwe tylko nie mam o tym pojecia.
to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :PP
nie bierz sie za to tym bardziej ze nie masz o tym pojęcia ! !


A jeśli już to rozszlifować troszkę zarysowane miejsca zaszpachlować oszlifować nałożyć podkład oszlifować i lakier :) Podejrzewam ze nawet całego lakierować nie będzie 3a bo wąskie elementy łatwo zacieniować nie zostawiając śladu :)

romanskixp napisał/a:
Zastanawiałem sie nad lakiernikiem tylko wydaje misie ze to minimum 300 pln i 2 dni roboty

jeśli mowa tu o samym zderzaku (a widzę tam ze błotnik tez uszkodzony) to tak 250-300zł i 2-3dni (zależy kto ma jakie warunki)

nie wiem co zrobić z listą na zderzaku czy to jakoś da rade odnowić...

[ Dodano: 22-08-2009, 22:13 ]
PPG FBN napisał/a:
jesli chcesz taniej to powiedz zeby zaprawkowal te elementy ( te uszkodzenia ) nie robil calosci zderzaka
może i roboty mniej, ale nie każdy umie dobrze cieniować, i mi sie wydaje ze to tylko i wyłącznie interes lakiernika czy on potrafi zrobić to tak by nie lakierować całości. On zyskuje czas i kasę a element to element.

Choć życzę Ci byś trafił na takiego który nie weźmie duża a zrobi solidnie :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
romanskixp
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 4
Wystawił 4 punkt(y)
Wysłany: 22-08-2009, 22:28   

Znalazłem coś takiego chyba identyczny kolor i 30 km odemnie

http://allegro.pl/item697..._polo_2003.html

jeszcze nie dzwoniłem ale jutro to zrobię tylko nie wiem ja z założeniem czy to jest prosta sprawa czy jakieś komplikacje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 22-08-2009, 22:29   

listwe poszpachlwoac gdzie wymagane zagruntowac i cala siknac struktura

co do allegro to nie chcesz wydac na lakiernika duzo a chces zakupowac zderzak to nie teges, wolalbym wydac hajs na DOBREGO lakiernika niz na niby nigdy nie malowany zderzak (bo nigdy nie wiadomo co jest pod spodem) niby to nie malowane ale spotkalem sie z takimi co tak gadali a pizd.. prawda.. You'r choice..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 22-08-2009, 22:54   

romanskixp napisał/a:
listwe poszpachlwoac gdzie wymagane zagruntować i cala siknac struktura
wydaje mi się ze te listwy są gładkie.....

Cytat:
Znalazłem coś takiego chyba identyczny kolor i 30 km odemnie

http://allegro.pl/item697..._polo_2003.html


tak jak pisalem na gg - często jest tak ze jednego koloru lakieru jest kilka odcieni....
poza tym autka są różnie eksploatowane itd na jedno słońce świeci całymi dniami, laje itd itp a drugie stoi w garazu .... co także odbija sie na lakierze :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-08-2009, 22:55   

romanskixp napisał/a:
Potrzebuję sie tego najszybciej pozbyć i raczej chcę to wykonać sam jeśli jest to możliwe tylko nie mam o tym pojecia.

Ten błotnik i zderzak to kosmetyczna naprawa, naprawa tego w warsztacie potrwa max 48h sam tego szybciej nie zrobisz, zakup nowego z allegro to tylko strata pieniędzy,ten który masz na aucie jest całkiem jeszcze dobry,z allegro możesz kupić dużo gorszy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
romanskixp
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 4
Wystawił 4 punkt(y)
Wysłany: 22-08-2009, 23:10   

Nie wątpię tylko że to jest troszkę przypałowa sprawa która musi być szybko załatwiona do poniedziałku max wtorku a ci lakiernicy u mnie to 3 dni to min. chyba ze chcesz szybciej to kasa jest duzo wysza przejade sie jutro zobacze jak wyglada ten zderzaczek z allegro i będę dalej myślał co robic . Ten oddam do lakiernika pozniej sprzedam i bedzie tez dobrze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 23-08-2009, 11:30   

ja bym ten zderzak zrobił w ciągu 1 dnia. Z rana rozszlifowanie rys i podkład i na słoneczko, błotnik też tak samo i popołudniu do kabinki i zderzak na ten sam dzień do odbioru. CO do allegro to bym sobie darował bo na 1000000% ten zderzak z allegro jest porysowany i też lakierowanie go czeka!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
romanskixp
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 4
Wystawił 4 punkt(y)
Wysłany: 23-08-2009, 12:34   

Dzieki wszystkim za wypowiedzi i pomoc . Jutro jade zobaczyć zderzak i sie okaze co dalej . Oczywiscie za wypowiedzi punkty pozdr. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne