lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: martek
13-10-2013, 17:25
co zrobić? Komora silnika pomalowana Sigma Cekor R
Autor Wiadomość
beton88
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 13-10-2013, 11:46   co zrobić? Komora silnika pomalowana Sigma Cekor R

Witam, jestem tu nowy i nie jestem lakiernikiem. To mój pierwszy post nie do końca wiem czy w dobrym dziale, więc proszę o wyrozumiałość. Z racji przywiązania się do samochodu i chęci uratowania klasyka podjąłem się pierwszego w życiu remontu blacharskiego wymieniłem między innymi pas przedni. Chcąc zabezpieczyć auto udałem się po poradę do sklepu (mieszalni lakierów) tam dowiedziałem się że mogę pomalować podwozie farbą Cekor R ponieważ ciężko doczyścić niektóre miejsca. Po pytaniu czy mogę tym podkładem pomalować też komorę silnika i potem dać na to akryl w kolor, dostałem pozytywną odpowiedź. Pomalowałem komorę cekorem. Po lekturze forum już wiem, że zrobiłem źle. O ile z podwoziem nie ma problemu i akryl jest na wodzie i z olejem się nie połączy będzie się łuszczyc i odpadać. Nie wiem co teraz zrobić czy pomalować komorę silnika szarą farbą olejną w kolor i dać sobie spokój(wiadomo nie jest to reprezentatywna część, co nie zmienia faktu, że chciałem zrobić to porządnie i jak należy) czy próbować ją jakimś cudem usunąć i użyć reaktywnego gruntu i akrylu? Może jest jakiś katalizator który odizoluje obydwa lakiery? Samochód jest stary i skazany na dożywocie u mnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-10-2013, 23:45   

Miejsca skorodowane oszlifuj do czystej stali nastepnie na te miejsca naloz podklad reaktywny a pozniej m/m akrylem cala komore, reaktywny sie lepiej tutaj sprawdzi
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
beton88
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 15-10-2013, 08:44   

Cała komora jest wyczyszczona i pomalowana już cekorem. Stąd się ten post, nie wyczyszczę pasu przedniego bo się nie uda bez piaskowania. Będąc w sklepie jeszcze raz, dowiedziałem się że ten akryl który kupiłem nie jest na wodzie tylko na utwardzaczu czy coś i można go położyć na cekor bez problemu. Tak zamierzam zrobić. Jakieś opinie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-10-2013, 12:14   

Pod lakierem akrylowym cekor może się podnosić.Możesz ewentualnie położyć emalię chlorokauczukową.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne