lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie częściowe progu
Autor Wiadomość
Radziu2013
Użytkownik
Początkujący amator


Wiek: 28
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20-09-2013, 21:33   Malowanie częściowe progu

Witam. Mam takie pytanie :)
Mam do naprawienia próg. Wyszła mi rdza z przodu i z tyłu progu.
Progu całego nie chcę malować tylko tam gdzie rdza. Wyszlifować zapodkładować i pomalować.
I mam pytanie. Czy przy malowaniu farbą obleklejać ten próg. To znaczy . Wymatować do pewnego miejsca papierem i potem przyklejać taśmę czy malować że tak powiem " na ostro "
bez oblejania. Obawiam się że po nałożeniu koloru ( nie podkładu, do podkładu chcę obkleić a potem ten podkład przematować i potem nałozyć kolor właściwy ) nie będzie czuć przejścia między świeżo pomalowanym, a resztą która nie była malowana? Czy może lepiej, gdy będę malował już pod kolor to nie oblejać tego progu, tylko wejść na stary odcień delikatnie. Może wtedy tak przejścia nie będzie czuć ? Bo nie chciałbym żeby to było tak widoczne a całego progu nie chcę malować.


Pozdrawiam.
_________________
Nadal się uczę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2013, 22:42   

lakieruj na zawijke spolerujesz przejscie i nie bedzie czuc przejscia , tam gdzie chcesz lakierowac przelec baza dalej przejedz klarem pod baze przejedz p800 miejscie cieniowane czyli tam gdzie klarem bedziesz cisnal 1500-2000, chyba ze w tych miejscach gdzie jest rdza przelecisz baza(p800-p1200) a reszte wymatujesz p1500-2000 i reszte zacigniesz klarem wrzuc jakies zdecie to postaram sie staranniej pomoc
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Radziu2013
Użytkownik
Początkujący amator


Wiek: 28
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20-09-2013, 22:45   

Kurde zapomniałem dodać, że chcę to zrobić sprayem ...
Nie chcę kupować farby na takie kawałki. Bo nie mam ani dobrej spręzarki żeby to pomalować.
Auto ma już 15 lat więc super być aż nie musi.

A lakierowanie na zawijkę ? Na czym polega?
_________________
Nadal się uczę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2013, 23:00   

ehh ogolnie nie popieram (malowania) szprejem ale rozumiem innych, ktorzy nie maja warunkow ani kasy a chca zeby auto jakos tam wygladalo.

Wiec tak gdzie wychodzi korozja oszlifuj ja i zapodkladuj miejscie podkladem epoxydowym na to daj podklad akrylowy, podklad akrylowy przematuj p 800 a dalsze miejscie od akrylowego tak z 20-30cm przelec 1500-2000 , farba z puszki spsikaj miejscie gdzie jest podklad zeby tylko pokryc go kolorem, sasiednie miejscie gdzie ejst wymatowane 1500-2000 oraz te gdzie jest baza przelec klarem , nie zaciagaj klarem do konca tzn zostaw kawalek tej powloki ktora jest matowa zebys nie lakierowal na (swiecacy) lakier pozniej te przejscie tzn gdzie zakonczyles psikac klarem przejedz papierkiem p2000-2500 i przepoleruj miejscie przejsciana takie zapraweczki nie potrzebujesz robi zawijki wystarczy, ze dobrze oklejisz elementy sasiadujace
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Radziu2013
Użytkownik
Początkujący amator


Wiek: 28
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20-09-2013, 23:15   

Klar może być w sprayu? Bo u mnie ciężko będzie dostać klar do pistoletu po za tym warunki mam jakie mam i w takich robie. Bynajmniej teraz. Pasta cos takiego ala Tempo może być czy jakaś lepsza ogarnę w kwocie do 30-50zl. U mnie na 1 miejscu jest zlikwidowanie rdzy. Idealnie wyjść nie musi bo auto nie jest nowe i nie ma sensu wkładać w nie dużo pieniędzy bo i tak mi się to nie wróci. Dzięki za odpowiedź bo dużo mi pomogła :)
_________________
Nadal się uczę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2013, 13:38   

jezeli masz pistolet to kup klar na pistolet jak nie to z puszki, tylko ze spuszki to takie scierwo pasta tempo do niczego sie nie nadaje jak juz to g3, kiedys chcialem spolerowac syfka na szybkosci a nie mialem zadnej pasty okazalo sie, ze kolega ma tempo w bagazniku nie da rady tym dopolerowac zawsze wychodzi taki polmat a recznie to zapomnij
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Radziu2013
Użytkownik
Początkujący amator


Wiek: 28
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 22-09-2013, 20:17   

Pomalowałem w sprayu bez bezbarwnego.
Odcień się różni. I to mocno. Muszę jechać do jakiegoś sklepu który się zajmuje dobieraniem i malować pistoletem. I wtedy już cały próg.

Dzięki za pomoc. :)
_________________
Nadal się uczę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2013, 21:49   

no tak myslalem, ze za duzo z tego nie wyjdzie a czemu klaru nie dales??
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Radziu2013
Użytkownik
Początkujący amator


Wiek: 28
Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 12
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 22-09-2013, 22:17   

Jak zobaczyłem że jest auto granatowe a próg się zrobił taki niebieski , ani nie niebieski ani nie granatowy. To już stwierdziłem, że zamówię farbę i pomaluję pod kolor i będzie dobrze . A ten tydzień czy 1,5 pojeżdze tak jak jest.
_________________
Nadal się uczę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne