lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
OSUSZACZ ZIĘBNICZY
Autor Wiadomość
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 20-09-2013, 08:33   OSUSZACZ ZIĘBNICZY

witam panowie mam takie przemyślenia i potrzebna pomoc doświadczonych rzemieślników jaki osuszacz był by dobry do małej lakierni z kompresorem tłokowym .
Oraz jaka jest żywotność takich urządzeń


pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 20-09-2013, 23:25   

Mała lakiernia to zazwyczaj małe dochody (chociaż nie zawsze ) - jeżeli chcesz sobie ulżyć w trudach w tym powalonym zawodzie to gdy dysponujesz zbędną gotówką kup sobie myjkę do pistoletów. Przynajmniej odczujesz że wydałeś pieniądze z sensem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-09-2013, 01:16   

snayper napisał/a:
w trudach w tym powalonym zawodzie

No widzisz Elvis .... tu przynajmniej się zgadzamy :D . Ja też tak myślę.
Kompletnie nie łapię dlaczego tak dużo młodych ludzi którzy przy mniejszym wysiłku niż w opanowaniu tego zawodu mogą zostać kim tylko zamarzą ... zostają akurat śmierdzącymi rozpuszczalnikiem robolami. Rozumie tych co w motoryzacji od latu i idą w kolejną specjalizację. Tych co odziedziczyli jakiś warsztat z renomą lub choćby tradycją. Łapię że amatorskie zabawy dla siebie dają frajdę ... ale samemu w małej norze z kiepskim wyposażeniem ? ... żenada. :glupek: Z tego się nie wychodzi.... a ci którym się to udało ... to wyjątki potwierdzające regułę.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dd1991
Forumator


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 211
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 21-09-2013, 11:53   

PROJEKTER napisał/a:
snayper napisał/a:
w trudach w tym powalonym zawodzie

No widzisz Elvis .... tu przynajmniej się zgadzamy :D . Ja też tak myślę.
Kompletnie nie łapię dlaczego tak dużo młodych ludzi którzy przy mniejszym wysiłku niż w opanowaniu tego zawodu mogą zostać kim tylko zamarzą ... zostają akurat śmierdzącymi rozpuszczalnikiem robolami. Rozumie tych co w motoryzacji od latu i idą w kolejną specjalizację. Tych co odziedziczyli jakiś warsztat z renomą lub choćby tradycją. Łapię że amatorskie zabawy dla siebie dają frajdę ... ale samemu w małej norze z kiepskim wyposażeniem ? ... żenada. :glupek: Z tego się nie wychodzi.... a ci którym się to udało ... to wyjątki potwierdzające regułę.


Ta wypowiedz powinna być często zauważalna przez amatorów, którzy zaczynają coś działać, bo tej prawdy lepiej się nie da wyrazić.
Chyba z nieświadomości ludzie biorą się za ten poryty interes.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 21-09-2013, 22:55   

witam panowie widze że ktoś coś napisał szkoda że nie na temat ...
bo mała nie oznacza do dupy nora
na marginesie do PROJEKTER fajnie że mnie spostrzegasz za młodego ale mój staż to
20pare lat praktyki i jeszcze .......... rożne etapy
panowie traktujecie tom prace jako sposób na pieniądze może dla tego że uczyliście sie po zafa . serwisach ..
a to przecież jest rzemiosło .... szanujmy się wszyscy bo tak naprawdę to niewiadomo kto siedzi po drugiej stronie ekranu .


zapraszam do dyskusji jak w temacie jaki osuszacz jest ok oraz jakie są żywotności tego sprzętu


pytanie do PROJEKTER gdzie twoja wena twórcza w temacie myślałem że to ty szczelisz fajny wykład ........ ;)


zachęcam do dyskusji
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 22-09-2013, 00:25   

BOGSTER napisał/a:
zachęcam do dyskusji
ja także jestem zainteresowany tym tematem.Bardzo prosze o opinie :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-09-2013, 01:29   

Niestety jest coraz mniej nie ogarniętych już wnikliwie tematów technicznych na tym forum. Ten już też był kilka razy mielony. Co tu strzelać za wykład ? .... a po za tym akurat Ja nie uważam osuszacza za jakieś cudowne lekarstwo na problemy z kondensatem. Można sobie poradzić bez niego i tak też radzi sobie wiele profesjonalnych lakierni z krótką magistralą.

druga sprawa ... mój wtręt do tego tematu dotyczył postu Elvisa ... i zaczepionego przez niego wątku. Nie dotyczy Ciebie kolego BOGSTER twojego tematu wiedzy doświadczenia, czy stażu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 22-09-2013, 01:40   

BOGSTER napisał/a:
pytanie do PROJEKTER gdzie twoja wena twórcza w temacie myślałem że to ty szczelisz fajny wykład ..


Choć chyba nie zdarzyło mi się to nigdy to w tym wypadku stanę "murem" w obronie tego co napisał @PROJEKTER .

Jeżeli ktoś kto prowadzi mały zakład ma zamiar kupić osuszacz ziębniczy to wg mnie ma on w swojej firmie prawie wszystkie urządzenia i sprzęt jaki jest potrzebny do prowadzenia tej działalności. Czyli posiada promiennik podczerwieni , spoter, myjkę do pistoletów , system pomiarowy (jeżeli świadczy usługi blacharskie) itp.itd. Osuszacz to coś co przy absolutnie sterylnych warunkach może dać swój efekt , w innym wypadku to absolutny absurd.

Jeżeli są problemy z czystością powietrza to może należy zrobić remont kapitalny sprężarce tłokowej, a jeżeli jest w dobrym stanie to wystarczy zastosować na wyjściu przyzwoite filtry.

Jeżeli chodzi o żywotność to myślę że są nie zniszczalne.
Przechodząc do konkretów polecam firmę CECCATO ---koszt osuszacza tej firmy to ok. 4,5 tyś. zł. Mam z tej firmy kompresor śrubowy od roku 2000 i jeszcze mnie nie zawiódł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BOGSTER
Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 37
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: kraków
Wysłany: 22-09-2013, 02:45   

zdaje sobie sprawe że temat był poruszany ale dość dawno a technika nie stoi w miejscu .
remont mojego kompr był nie dawno ale to był błąd . bo nie spełnił moich oczekiwań .
snayper ostatnie zdanie mnie zadowala , bo mam już dość wyrzucania kasy na nietrafione jakosciowo narzędzia .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne