lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nakładanie lakieru bezbarwnego.
Autor Wiadomość
Adek4100
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Radomsko
Wysłany: 05-09-2013, 22:06   Nakładanie lakieru bezbarwnego.

Witam wszystkich!
Panowie zdarzyło mi się już w życiu lakierować nie jeden element, a nawet cały samochód który nieźle "spaprałem". Ostatnio kupiłem nowy sprzęt, dość dobry kompresor i pistolet do tego reduktor i odwadniacz. Od paru dni szczegółowo czytam opisy instruktażowe oraz przeglądam różnego rodzaju materiały Video na ten temat. Musze przyznać że jestem tylko człowiekiem i nadal te informacje mi nie wystarczają.
O co mi konkretnie chodzi...
Przygotowanie elementu pod lakier mam już za sobą i wydaje mi się że opanowałem tą czynność do perfekcji, aplikacja bazy(w lakierach metalicznym) również wydaje mi się że mam w pewnym stopniu opanowaną, problem pojawia się przy aplikacji lakieru bezbarwnego, albo go nadleję i leci firana albo nałożę go za mało i przy polerowaniu przecieram bazę...
Rzeczywiście zawsze lakierowałem bez odwadniacza i reduktora przez co pistolet pluł wodą albo kompresor nie trzymał równego ciśnienia i rozpylał z czasem "w cały świat"...

Z tego co wyczytałem, lakier bezbarwny nakłada się w zależności od zaleceń producenta od 1,5 - 2 warstw. Co gdybym ze względów bezpieczeństwa nałożył 3, ale cieńsze warstwy lakieru? Czy taka technika miała by jakiś negatywny skutek na wygląd elementu? mam przed sobą lakierowanie całego samochodu. Jutro mam zamiar całość zagruntować, 2, dni zmatować i brać się za lakier docelowy. Każdy gdy zaczynał zabawę w lakiernictwo pewnie był w mojej sytuacji, nie chciał bym tym razem tego "spaprać" gdyż chciałbym naprawdę na poważnie zacząć działać w dziedzinie lakiernictwa.

Pozdrawiam !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 05-09-2013, 23:37   

Adek4100 napisał/a:
. Co gdybym ze względów bezpieczeństwa nałożył 3, ale cieńsze warstwy lakieru?


Nakładaj trzy to żaden feler
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2013, 14:59   

Zależy trochę od bezbarwnego ale czym więcej klaru tym lepiej to wygląda. Byle nie walnąć od razu 6 warstw bo to nigdy nie "wyschnie".
My jak malujemy to zawsze 4 warstwy, to schnie, przetarcie i kolejne 4 warstwy :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Jacpara
Użytkownik


Wiek: 71
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: usa
Wysłany: 26-09-2013, 13:56   

Chino napisał/a:
Zależy trochę od bezbarwnego ale czym więcej klaru tym lepiej to wygląda. Byle nie walnąć od razu 6 warstw bo to nigdy nie "wyschnie".
My jak malujemy to zawsze 4 warstwy, to schnie, przetarcie i kolejne 4 warstwy :)

Pewnie głupie pytanko!ale,nałożyłem 2 warstwy i jet za mało ale jest już kompletnie suche (10 godzin schnięcia) co zrobić? Zmatowić i dołożyć?
_________________
Jacek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 26-09-2013, 14:14   

Jacpara napisał/a:
nałożyłem 2 warstwy i jet za mało

co to znaczy ze za mało powstały jakies błedy lakiernicze nierozlał sie dobrze lakier czy taki plan ze wiecej warstw z przerwami ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Jacpara
Użytkownik


Wiek: 71
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: usa
Wysłany: 26-09-2013, 16:00   

Tak myślę że za mało?Są matowe plamy,w niektórych miejscach jest bardzo ładnie,pewnie tam poszło więcej lakieru?Pytanie jest czy muszę czekać do kompletnego wyschnięcia i wtedy zmatowić i dodać jeszcze jedną warstwę? czy tera (to jest ok 12 godzin od ostatniej warstwy)
nałożyć warstwe na wierzch?

Amator!
Dzięki
_________________
Jacek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 26-09-2013, 16:14   

Musisz to zmatować papierem np. wodnym o gradacji 1500. Musisz trzeć do momentu jednej gładkiej powierzchni. Nie mogą zostać błyszczące dziurki czy chropowate placki, ma być jednolicie i gładko. Uważaj na kantach aby ich nie przetrzeć bo będzie ci się cięło. Aplikuj lakier bezbarwny tak aby wszędzie było równo i jednakowo, za każdym ruchem pistolety przy drugiej warstwie ma być błyszcząca gładka powierzchni bez mikrodziurek itp. Wtedy lakier jest tzw. wylany.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Jacpara
Użytkownik


Wiek: 71
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 8
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: usa
Wysłany: 26-09-2013, 16:21   

[quote="michalLbn"]Musisz to zmatować papierem np. wodnym o gradacji 1500. Musisz trzeć do momentu jednej gładkiej powierzchni. Nie mogą zostać błyszczące dziurki czy chropowate placki, ma być jednolicie i gładko. Uważaj na kantach aby ich nie przetrzeć bo będzie ci się cięło. Aplikuj lakier bezbarwny tak aby wszędzie było równo i jednakowo, za każdym ruchem pistolety przy drugiej warstwie ma być błyszcząca gładka powierzchni bez mikrodziurek itp. Wtedy lakier jest tzw. wylany.[/quote
Dzięki,czy to znaczy że muszę to zeszlifować wszystko aż do bazy?]Kiedy mogę zacząć ten proces?Kiedy to będzie suche?
_________________
Jacek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 26-09-2013, 17:42   

[quote="Jacpara"]czy to znaczy że muszę to zeszlifować wszystko aż do bazy?]

Broń Boże!!!Po tym czasie(12 h ) od nałożenia pierwszych warstw,możesz jeszcze położyć dwie warstwy bez matowania i po 24-48 h przystąpić do prac polerskich.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne