lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dotacje unijne
Autor Wiadomość
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 23:49   Dotacje unijne

Czy ktoś z Was skorzystał z dotacji unijnej na rozwój firmy?Jeżeli tak to jak to wszystko udało się Wam zrobić?Opiszcie krok po kroku Wasz przypadek?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-08-2009, 10:20   

sławek1979 ! prosisz o 80 stron maszynopisu ...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-08-2009, 23:35   

PROJEKTER napisał/a:
sławek1979 ! prosisz o 80 stron maszynopisu ...

Złożyłem wniosek o dotacje
Do CENTRUM OBSŁUGI PRZEDSIĘBIORCY W ŁODZI

WNIOSEK O DOFINANSOWANIE PROJEKTU
W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO
NA LATA 2007 – 2013
OŚ PRIORYTETOWA III: GOSPODARKA, INNOWACYJNOŚĆ, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Tytuł projektu
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii lakierniczej.

Opracowywał mi ten wniosek człowiek zajmujący się tego typu sprawami, odpowiedziałem na ponad 80 pytań dotyczących technologi, przyszłości warsztatu, jaki wpływ będzie miał warsztat na ochronę środowiska (chodziło o zakup kabiny lakierniczej), jaką warsztat ma konkurencję i jakim konkurencja dysponuje sprzętem i na jakich produktach pracuje,jak jest wyposażona kabina lakiernicza (jaki osprzęt), od kiedy wykorzystywany jest ten typ kabiny, od kiedy wykorzystuje się malowanie kabinowe, jaka obecnie część nieruchomości jest wykorzystywana na działalność (powierzchnia), jaka jest ilość i powierzchnia wykorzystywanych budynków, wykształcenie i doświadczenie w naprawach blacharsko-lakierniczych, jak teraz wykonuje się lakierowanie, czy są obecnie w zakładzie jakieś procedury zachowania jakości, i wiele jeszcze innych durnych pytań
Maszynopis składał się z nie 80 stron ale ponad 120-tu, w trzech tomach które to złożyłem u Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi
Po ponad czteromiesięcznym oczekiwaniu na akceptację dostałem odpowiedz:

WNIOSEK ODRZUCONY Z POWODÓW MERYTORYCZNYCH
I nadzieja na dotację prysnęła tak jak i gość który skasował mnie na dzień dobry 1000 zł
I w rezultacie okazało się że nie można dostać dotacji na urządzenie już zakupione ,można dostać dotację...przed zakupem...ale z tym że nie na pewno...
Pozdr..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-08-2009, 00:18   

Chyba im sie nie chciało tego czytać i dlatego to odrzucili. W naszym kraju najlepiej siekierka kij i mlotek i na wszystko sie zgodzą. A tak na serio to z tymi dotacjami to cieżka sprawa. Szef warsztatu w którym robie stara sie o dotacje na zakup podnośników i innego specjalistycznego sprzętu. Ciekawe czy mu sie uda.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-08-2009, 21:27   

jacklack - składanie wniosku na dotację urządzenia zakupionego przed podpisaniem umowy z instytucją wdrażająca to błąd konsultanta. Taki wnisek wogóle nie powinien być złożony. Musisz jednak wiedzieć, że za odrzucenie wniosku na etapie oceny merytorycznej czyli oceny samego pomysłu i jego biznesplanu nie odpowiada firma czy konsultant przygotowujący wniosek. Jego zadanie to dopilnować wszystkich, procedur, załączników, dokumentów, terminów i co najważniejsze wiedzieć z jakiego programu i podziałania co można, a czego nie można objąć dotacją. Normalnie wynagrodzenie płacone jest w trzech częściach. 1 zaliczka 2. po ocenie formalnej 3 po ocenie merytorycznej. Pierwsze dwie to 50 % całej należności. np 500 + 500 + 1000.

Jeżeli ten wniosek odpadł z tego powodu, że najpierw została kupiona kabina, a później złożony wniosek to mądry konsultant powinien to ... przemilczeć we wniosku i dodać do dokumentów załącznik FV na KABINĘ WYKAZUJĄC że zostało zakupione po ocenie formalnej ... przed wydaniem decyzji merytorycznej. Na to procedury dotacji już pozwalają ... oczywiście wiem, że zakupione zostało przed złożeniem wniosku w ogóle ... ale tu decyduje data na dokumencie sprzedaży, a to przy urządzeniu za 100 tyś powinien zalatwić każdy dostawca kabiny ( jeżeli mnie rozumiesz ). To tylko wymagało sprzedania mu ponownie tej kabiny i ... odkupienia w tym samym miesiącu za cenę o 100 zł wyższą . .... i tyle FV. jest z nową datą zgodnie z procedurą UE .
Jedyna pułapka to potwierdzenie przelewu, ale tu trzeba negocjować warunki z elastycznym dostawcą. zobowiązanie jest przecież wzajemne.

Jak to przeczytałeś i rozumiesz to zdajesz sobie chyba sprawę, że konkurs jest cykliczny .... możesz kupić sobie nową kabinę za np. trzy miesiące ... a starą oczywiście wcześniej sprzedać ... bo kogo to obchodzi co ty zrobiłeś z urządzeniem nie objętym żadnym programem pomocowym ? ... i dlaczego kupiłeś nową ... identyczną jak starą ... no wręcz bliźniaczo identyczną , nawet rysy na drzwiach zamówiłeś takie same jak w tamtej.

I rozumiesz też o co chodzi z tym zakupem pomiędzy ocenami ? ... ta kabina jest przecież od dwóch miesięcy używana i to stwierdzi kontrola instytucji nadzorującej. Jak złożyłeś wniosek o dotację to przyszła nowa kabina ... a teraz już jest lekko używana bo pracuje od np 2 miesięcy.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-08-2009, 22:35   

PROJEKTER napisał/a:
.. możesz kupić sobie nową kabinę za np. trzy miesiące ... a starą oczywiście wcześniej sprzedać ... bo kogo to obchodzi co ty zrobiłeś z urządzeniem nie objętym żadnym programem pomocowym

Pomysł ciekawy, aczkolwiek nieco ryzykowny ;) sprzedając kabinę po cenie brutto muszę automatycznie zwrócić VAT US. który to vat teoretycznie jest w mojej kieszeni bo US mi go zwrócił po zakupie
Pytanie tylko komu to urządzenie sprzedać FIRMIE?? to musi być firma która potrzebuje dość dużych kosztów (oczywiście zadziała procedura księgowa i amortyzacji na jakiś okres),następna sprawa US zapyta na pewno skąd owa Firma wzięła taką a taką kwotę pieniędzy na zakup urządzenia.Ale przy ewentualnym odkupie urządzenia od tej firmy będę miał przynajmniej FV i znówUS ten vat mi odda
Sprzedać kabinę za cenę netto zwykłemu Kowalskiemu?? Hmm to musi być zaufany Kowalski ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-08-2009, 10:05   

Nie ma tu żadnych problemów i podatków ... kupujesz kabinę dziś od dostawcy np. ode mnie ( masz FV ) nie amortyzujesz i nie odpisujesz vat. bo to towar handlowy więc ... sprzedajesz jutro kabinę ... mnie i zarabiasz 100 zł ( teraz masz fakturę sprzedaży o której wiesz ty, twoja księgowa i ja ). W efekcie masz kabinę bo stoi , masz fakturę zakupu, masz podstawę do dotacji ... i nic się nie zmienia w stanie faktycznym. Podatek płacisz od różnicy pomiędzy zakupem i sprzedażą np od 100 lub 1000 zł !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne