lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
Pęcherzyki powietrza w lakierze bezbarwnym ... :(
Autor Wiadomość
Dyzio217
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Wysłany: 14-08-2009, 23:24   Pęcherzyki powietrza w lakierze bezbarwnym ... :(

Witam

Mam problem, lakieruje za pomocą pistoletu HS, ciśnienie 2-3 atm, lakier standox VHS proporcje 5 do 1 (takie zalecil sprzedawaca). przy nakladaniu powstaja zagazaowania i nie jest to gazowanie rozcieńczalnika, przy nakladaniu warstwy lakier jest zmieszany z powietrzem przy wylocie z dyszy - nie iwm co robie zle. Czy macie koledzy jakies propozycje możliwych bledow co szlag mnie już trafia :(...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-08-2009, 23:30   

Dyzio217 napisał/a:
Mam problem, lakieruje za pomocą pistoletu HS,

Chyba HP ??
Dyzio217 napisał/a:
lakier standox VHS proporcje 5 do 1

Dyzio217 napisał/a:
nie jest to gazowanie rozcieńczalnika,

więc do tej mieszanki wchodzi rozcieńczalnik? dolewasz do mieszanki rozć? jak zaleca producent ?
Zbyt gruba powłoka jest powodem gazowania lakiery VHS mają bardzo dużo części stałych więc taki materiał musi być dobrze rozbity przy nanoszeniu,,podnieś ciśnienie robocze o 0,5 bar (o ile to HP) takie lakiery powinny być nanoszone pistoletami HVLP
Jeszcze nie jest wykluczone że masz wodą w sprężarce i nanosisz ją wraz z lakierem, to też daje podobny efekt pęcheżykowania w trakcie utwardzania sięlakieru
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dyzio217
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Wysłany: 14-08-2009, 23:51   

Przepraszam pomyłka zeczywiście pistolet HP, rozcieńczalnik nie jest dodawany próbowalem już na calym zakresie ciśnienia... od 2 do 4, nie wiem co mam już zrobic...
jeżeli jest to woda to czy jest jakiś niedrogi sposób na ograniczenie tego zjawiska ??, mam dwa separatory z tym że sa to separatory z Castoramy ...
, czy poprostu zmienić lakier na inny rodzaj jeżeli tak to proszę o typ stosowany do pistoletu HP, niestety sprzedawca w sklepie jest tylko od sprzedawania, ja w garazu chcialem prysnać sobie błotnik i spojler z niczym nie mam problemu a warstwe bezbarwnego zciram już 4 raz ... :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-08-2009, 00:06   

Dyzio217 napisał/a:
calym zakresie ciśnienia... od 2 do 4, nie wiem co mam już zrobic...

Gdzie odczytujesz te wartości ?
Dyzio217 napisał/a:
proszę o typ stosowany do pistoletu HP

Typ lakierów stosowany do HP to były lakiery MS ale i pistoletem HP można polakierować lakierami HS i podejrzewam VHS (jakieś małe detale) tylko trzeba dobrać sobie odpowiednią dysze i odpowiednie ciśnienie robocze
Co do filtrów to to że z Castoramy to nam nic nie mówi ale tylko można się domyślać ;) mogę ze swej strony polecić filter: Ckd odwadniacz odolejacz reduktor 1/2
http://allegro.pl/item696...duktor_1_2.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-08-2009, 00:14   

mi sie wydaje ze zbyt mocno przylewasz jak na 1 warstwę i temu sie tak robi
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dyzio217
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 00:15   

Wartości odczytuje przy manometrze umieszczonym pod pistoletem, mam w sumie dwa pistolety z dyszą 1,2 i 1,5, w obydwu przypadkach efekt jest ten sam... nawet gdy zrobie 0.5 warstwy (napylenie) to na glowkach kropli pojawiaja sie pecherzyki ?!, wode sposzczam zarowno z separatorow jak i ze sprężarki. Z obserwacji wynika że jest to powietrze zamkniete w drobinie lakieru - specjalnie na pionowej powierzchni zrobilem zaciek i po pewnym czasie widac bylo jak pęcherzyki unoszą sie do gory ( po pewnym czasie można bylo to zauważyć ) i dol zacieku zostaje czysty - czyli wyklucza to gazowanie przy utwardzaniu, pytanie czy taki efekt wskazuje na slabe rozbicie lakieru czy raczej na zawartośc wody, bo wydaje mi sie że gdyby to byla woda to gazowanie powstalo by w fazie utwardzania a tu wyraznie widać zagazowanie podczas natrysku ktore częściowo ustępuje z czasem ...

[ Dodano: 15-08-2009, 00:18 ]
To_mas jak zrobie zapylenie to na czybkach kropelek jest efekt gazowania ... a lakier jest gęsty i nie ma zabardzi jak zrobić warstwy takiej jak bazą wstosunku 2:1, nakladanie bazy to bajka a z bezbarwnym nie mogę sobie poradzić ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-08-2009, 00:35   

Dyzio217 napisał/a:
czy taki efekt wskazuje na slabe rozbicie lakieru czy raczej na zawartośc wody

W tym momencie nie można wykluczyć ani jednego ani drugiego, jeśli możesz to pokaż jakieś zdjęcia tego gazowania, ale skoro twierdzisz że to lakier VHS i producent nie zaleca stosowania rozć. a ciśnienie robocze masz takie jak napisałeś to chyba jednak woda

Co to dokładnie za lakier ??patrzyłeś do kart technicznych? jaka jest jego proporcja?ta proporcja mnie trochę zadziwia 5:1???,STANDOX, SPECHEKER nie stosują takich proporcji z tego co się orientuje i z tego co mówisz że ten producent nie zaleca dolewania rozć. to powinna byc proporcja 2:1 bo te produkty mają już rozć. zawarty w lakierze bezbarwnym i w utwardzaczu, ale kto wie? ;)
No i czy to jest na pewno lakier VHS??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Dyzio217
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 11
Wystawił 2 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 00:39   

OK jutro zrobie fotki i umieszcze. dziekuje za dotychczasową pomoc zawsze to jakies świetelko w tunelu ;) . Co do kart techmologicznych ... zaufałem sprzedawcy niby autoryzowany standox ale leja z beczki do pojemnikow i dostalem tylko informacje że 5:1 bez rozcienczlnika. W poniedzialek ide i powiem żeby mi sprzedał litr wraz z utwardzaczem w orginalnych opakowaniach potem zobaczymy... jeżeli cos namieszał to chyba mu glowe odkręce i do szyji nasikam... :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne