lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie Fiat Siena 1,6 Proszę o pomoc pilne:)
Autor Wiadomość
Walczysz
Użytkownik


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nysa
Wysłany: 29-07-2013, 19:27   Lakierowanie Fiat Siena 1,6 Proszę o pomoc pilne:)

Jestem właścicielem Fiata Sieny 1,6 rok produkcji '98 koloru czerwonego. Jeśli ktoś kiedyś potkał się z tym modelem to zapewne wie, że blacharka to nie jest jego mocna strona. Ponieważ jej stan techniczny jest bez zarzutów, chcę odnowić jej blacharkę.

Proszę o pomoc bo nie mam za bardzo pojęcia jak się za to zabrać?

Przy okazji chcę również wymienić jej progi, których już praktycznie nie ma. Rdza zeżarła je dość mocno ale z tym spokojnie sobię poradzę:)

Po pierwsze czy ktoś kiedyś piaskował całe auto? I jaki był tego efekt? Czy pchać się w ogóle w piaskowanie czy zrobić to w inny sposób?

Po drugie jeśli już w taki lub inny sposób wyczyszczę ją do gołej blachy będę musiał załatać niewielkie wżerki z rdzy, nie wiem czy są one głebokie czy nie, gdyż jeszcze tego nie ruszałem. Jak i czym to zrobić? Jak i czym wyrównać niektóre niewielkie wgniecenia, czy rysy. ? Czy szpachla będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Po trzecie czy przygotowywać auto i lakierować je tylko z zewnątrz czy jeśli już się za to zabieram to miejsca wytarcia w "drzwiach" również? Jak to zrobić?

Jutro postaram się wrzucić zdjęcia rzeczy o których mówię:)

Czy jest ktoś w opolskim (okolice Nysy) lub w dolnośląskim (okolice kłodzka) kto zajmuje się takimi sprawami i jest mi w stanie pomóc?

Zdecydowałem się na samodzielne naprawianie gdyż oddanie tego samochodu do profesjonalnego lakiernika byłoby bardzo drogie;/ a posiadam już pewne doświadczenie w malowaniu lecz nigdy nie robiłem tego od podstawy.

Mam nadzieję, że pomożecie:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 29-07-2013, 21:00   

Walczysz napisał/a:
Zdecydowałem się na samodzielne naprawianie gdyż oddanie tego samochodu do profesjonalnego lakiernika byłoby bardzo drogie;/ a posiadam już pewne doświadczenie w malowaniu lecz nigdy nie robiłem tego od podstawy.
chcesz polakierować całe autko a nie masz o tym bladego pojęcia, w efekcie narobisz sie jak mało gdzie, wywalisz w cholerę kasy a efekt końcowy będzie taki że wstydził się będziesz tym autem jeździć.

Nie rób tego
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-07-2013, 21:07   

Rowniez odradzam.
Nie chodzi tu o solidarność z innymi po fachu, żeby im dać zarobić ale po prostu całościówka Ci nie wyjdzie tak jak byś tego oczekiwał. Spedzic kupe czasu zapieprzajac, znajdziesz mase roznych sprzecznych ze sobą technik, kupisz materialy, sprzęt, zaczniesz pracować i narobisz sobie dodatkowej pracy robiac bledy. Po kolejnych poprawkach zaczniesz sie spieszyc i wkurw.iac.. a potem przyjdzie polozenie ostatnich warstw dekoracyjnych, narobisz batów, kaszki, siada Ci syfy, pozniej bedziesz ostatki sił marnowal by to jakoś wyprowadzić i sie przeszlifujesz, pozniej wpyłki poprawki.. Odpuść, nie warto. Bez doświadczenia, sprzętu i ręki nie wyjdzie Ci to ładnie, gwarantuje. jeszcze jakies pierdoły mozna zrobic ale calosciowke z blacharka..

Nie watpie w Twój zapał ale w tej branży ręka jest bardzo wazna. A jak Ci nie zalezy na wygladzie tylko na tym, żeby sie nie sypało to pracuj ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Walczysz
Użytkownik


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nysa
Wysłany: 30-07-2013, 17:36   

Tak jak pisałem, samo pomalowanie autka nie jest dla mnie problemem:) malowałem już poszczególne elementy jak i rawie całe auto:D ale chodzi mi o to jak je przygotować bo tego nigdy nie robiłem, zawsze miałem je tylko pomalować, było do tego odpowiednio przygotowane ale nigdy nie robiłem tego sam ani przy kimś:D a niestety nie mogę już zasięgnąć opinii ludzi dla których malowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 30-07-2013, 18:28   

Jaja sobie robisz ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Walczysz
Użytkownik


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nysa
Wysłany: 31-07-2013, 15:59   

Nie robię sobie jaj:) taki miałem układ i w sumie tak mi pasowało:D teraz trochę żałuję, że się bardziej tym nie interesowałem,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne