lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:37
Auto uderzone z tyłu
Autor Wiadomość
majk!
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 06-08-2009, 10:11   Auto uderzone z tyłu

Witam.
Niedawno kupiłem auto, które było uderzone z tyłu. Samochód był już naprawiony, podczas wizyty w ASO "specjaliści" nic nawet nie zauważyli. Nurtuje mnie jednak jeden problem. Plastiki w bagażniku mojego kombi są chyba jednak źle spasowane, wszystko strasznie się tłucze i trzeszczy. Chciałbym podjechać do jakiegoś fachowego warsztatu, żeby sprawdzić, czy naprawa została wykonana poprawnie i ewentualnie zrobić jakieś poprawki. Moje pytanie to czy w ogóle taka poprawka jest możliwa. Od strony technicznej z autem jest wszystko w porządku, prowadzi się znakomicie. Jedyne co mnie dobija to ogólny klekot z tyłu, przy rocznym aucie powinno być tam cicho. Czy możecie mi polecić jakiś zaufany zakład w Trójmieście, który by mógł to obejrzeć?

Pozdrawiam.
Michał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-08-2009, 14:59   

Może poprostu plastiki nie są poskręcane i dlatego sie tlucze. Proponuje dobrze wszystko obejrzeć zanim gdzie kolwiek sie z tym udasz abyś nie został naciągnięty na duże koszty. Poprosić moze jakiegoś znajomego ktore coś grzebie przy autach aby zajrzał do bagażnika i wszystko dobrze poskręcał.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 06-08-2009, 21:04   

przy mocniejszym uderzeniu czasem pekaja mocowania tapicerek , kolki lub gniazda srubek a rownierz zatrzaski pekaja , tak samo jest jak ktos nieumiejentnie rozbiera , puzniej nikt niepokleji tego tak jak trzeba lub zamocuje i to morze byc przyczyna , udaj sie gdzies do zakladu blacharsko lakierniczego i powiedz o co chodzi ,napewno ktos ci pomorze ale raczej musisz go znalesc sam , chyba ze jest jeszcze inna przyczyna trudno opisac jak sie nieslyszy tych dzwiekow powodzenia ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 06-08-2009, 21:05   

W nowych autach też trzeszczy np.Ford Fusion ;] .Ale można dodatkowo to wszystko jeszcze sprawdzić .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majk!
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 06-08-2009, 21:20   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Szczerze mówiąc wystraszyłem się trochę. Nie znam się na tych sprawach, a kupowałem już nie raz auta używane i nigdy się nie naciąłem. Z tym byłem w dwóch różnych ASO i oni w ogóle nie zauważyli, że auto było bite. Ja się zacząłem obawiać, że może tył jest źle naprawiony i może trochę krzywy i dlatego to się dzieje. Czy jest taka możliwość i czy da się to naprawić nie wydając fortuny, a może lepiej już nic nie grzebać? Tak jak pisałem auto prowadzi się świetnie i nie ma żadnych innych podejrzanych oznak, zrobiłem nim już ok 2000 km.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 06-08-2009, 21:25   

Czasem trzeba fabryke poprawiać ,a czasem fachowca.Cieżko jednoznacznie określić jakie mogą być to koszta ,bo mogą być rózne przyczyny tego skrzypienia czy trzeszczenia.Mogą najzwyczajniej plastiki mieć porywane mocowania i sobie latają i trzeszczą,ale również mogą może być to wina fabryki -oszczędności ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 06-08-2009, 21:45   

u mnie ojciec zawsze mowi pojezdzij z 6 miesiecy a wszystko wyjdzie , wiec albo poczekaj troche czasu i zobacz co sie bedzie dalej dzialo albo zrob cos z tym ,pamietaj ze fachowiec fachowcowi nierowny i auto morzna tak zrobic ze zewnetrznie nic niebedzie widac ze bylo robione , jesli chcesz byc bardziej pewny czy jest dobrze zrobiony zrob badanie elektroniczne plyty podlogowej i bryly nadwozia , ale to tylko tak napisalem wiec nieprzejmuj sie zbytnio narazie jezdzij
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 10-08-2009, 00:06   

Cytat:
u mnie ojciec zawsze mowi pojezdzij z 6 miesiecy a wszystko wyjdzie ,
jeśli jest zrobione porządnie to nie ma prawa nic wyjść (chodzi mi o powłokę lakierniczą)

jerryhaj napisał/a:
jesli chcesz byc bardziej pewny czy jest dobrze zrobiony zrob badanie elektroniczne plyty podlogowej i bryly nadwozia ,
wtedy będziesz mieć spokój :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
majk!
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 10-08-2009, 21:36   

No i dzisiaj zawitałem u lakiernika. Po pierwszych oględzinach włos mi się zjeżył na głowie bo okazało się, że auto było całe lakierowane! Po oględzinach podwozia wyszło, że auto faktycznie było walnięte z tyłu, ale jest poprawnie naprawione i co ważne podłużnice nie są naruszone. W każdym razie nie jest złożony z kilku egzemplarzy. W sumie dziwna sprawa, w czwartek jadę na pomiar punktów bazowych. Szczerze mówiąc nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć, trochę się boję, że dałem się zrobić w balona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2009, 09:56   

Plastiki trzeszczą bo sa raz wyjęte kołki i 2gi raz włozone i nie trzymają jak nalezy. Kołek plastikowy polega na tym, że jest jednorazowy. Jak raz wyjmiesz, to POWINNO sie kupic w serwisie nowy i wsadzic nowy, przewaznie nkt tego nierobi. Kwestia czy sa wszystkie kołki nowe i śrubki tam gdzie mają być. I to raczej nie bedzie wina złego złozenia dupy tylko montazu plastików. Ja mam autko co ma 18 lat i nic mi nie trzeszczy.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 13-08-2009, 20:39   

Barcik napisał/a:
Plastiki trzeszczą bo sa raz wyjęte kołki i 2gi raz włozone i nie trzymają jak nalezy. Kołek plastikowy polega na tym, że jest jednorazowy. Jak raz wyjmiesz, to POWINNO sie kupic w serwisie nowy i wsadzic nowy, przewaznie nkt tego nierobi. Kwestia czy sa wszystkie kołki nowe i śrubki tam gdzie mają być. I to raczej nie bedzie wina złego złozenia dupy tylko montazu plastików. Ja mam autko co ma 18 lat i nic mi nie trzeszczy.


i tu sie z toba niezgodze , jest nieprawda ze kolek raz wyjety nienadaje sie ponownie do wykorzystania bo niby jest zuzyty , oczywiscie sa wyjatki , ale sa tez klipsy metalowe , tak samo kolki rozporowe sa stosowane i tez je mozna stosowac ponownie bez problemu , wszystko zalezy od osoby ktora rozbiera i puzniej sklada , i oczywiscie od producenta jakie rozwiazania zastosowal ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-08-2009, 22:48   

jerryhaj napisał/a:
wszystko zalezy od osoby ktora rozbiera i puzniej sklada
zaciskasz zęby i ciągniesz :) :) a jak coś pęknie to chyba nie biegniesz do serwisu ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 13-08-2009, 22:59   

baqo napisał/a:
jerryhaj napisał/a:
wszystko zalezy od osoby ktora rozbiera i puzniej sklada
zaciskasz zęby i ciągniesz :) :) a jak coś pęknie to chyba nie biegniesz do serwisu ;]


a kurat w tej chwili pracuje w serwisie i wiekszosc klipsow kolkow i innych dupereli mamy w magazynie a jak nie to zamawiam , ale zawsze staram sie tak rozbierac zeby nic nie polamac i niezniszczyc , uzuwam drogiego sprzetu do rozbiorki , w tej chwili bez pozadnego sprzetu morzesz nierozebrac auta do naprawy niestety
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-08-2009, 23:25   

jerryhaj napisał/a:
w tej chwili bez pozadnego sprzetu morzesz nierozebrac auta do naprawy niestety
to najlepsza byłaby micro kamera :) a co masz ciekawego ze sprzętu do dobierania się do tapicer?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 13-08-2009, 23:36   

podstawowy sprzet jak np. klucze plasko-oczkowe ,nasadowe , srubokrety , torx imbus w roznych rozmiarach i dlugosciach , pneumatyczn3 treszczotki i klucz udarowy no i naprzyklad srubokrety do podwazania okragle i plaskie , malutkie treszczotki o ruznych katach nachylenia do plaszczyzny , chaczyki z roznymi glowkami i dlugosciami , lyzki roznego typu , lopatki plasticowe krotkie i dlugie o roznych wymiarach i krztaltach ,no i troche nietypowych narzedzi ktorych zadko sie uzywa , a takze wlasne narzedzia wykonane pod konkretna rozbiorke , oczywiscie to w skrocie opisalem , to co widze ze jest mi potrzebne to kupoje , obecnie mam dwie strony na mazane na kartce to co chce kupic ale zecz jasna wszystko z czasem , nieodrazu Rzym zbudowano hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-08-2009, 06:34   

U mnie w robocie szef używa trzech zasadniczych narzędzi do rozbierania plastików:

-jedna ręka
-płaski śrubokręt
-kleszcze

I żadko kiedy mu się coś ułamie dosłownie raz na kilka samochodów, gość naprawde ma talent do tego :haha2: :haha2: :haha2:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 15-08-2009, 11:37   

chyba szczescie hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majk!
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 20-08-2009, 13:57   

No i już po oględzinach. W serwisie rozebraliśmy wnętrze i okazało się, że faktycznie niechlujna robota, większość kołków albo połamana, albo w ogóle ich nie ma. Nowe już zamówione i będziemy składać od początku, powinno pomóc. Nadal zagadką pozostaje dla mnie dlaczego auto było prawie całe lakierowane. Może porysowany? Śladów dzwonów, oprócz tej kolizji z tyłu nie ma. Ale to i tak tylko belka zderzaka i tylna ścianka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-08-2009, 08:23   

prawdopodobnie było tu przytarte to wgniecione na każdym elemencie coś więc nie opłacało sie się malowac pojedynczych elementów tylko całe auto.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne