lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:34
Jak i czym polerować lakier bezbarwny???!! Pomocy!!! młodzik
Autor Wiadomość
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 14:40   Jak i czym polerować lakier bezbarwny???!! Pomocy!!! młodzik

Witam i pozdrawiam wszystkich! Potrzebuje pomocy. Polakierowałem swojego rometa bazą, a następnie przejechasłem lakierem bezbarwnym. Jest to moja pierwsza próba malowania. I wyszło całkiem nieźle. ;) Pani w sklepie powiedzaiła że teraz muszę to wypolerować. Troszke o tym czytałem, ale nie mogłem znaleźć dokładnego opisu. Wiem tyle że trzeba kupić jakąś gąbke polerską lub szmatke i paste. Ale nic po za tym. :( Prosze, doradźcie mi jaki materiał kupić, i jak dokładnie mam to zrobic, krok po kroku. Z góry dziękuje. Xen :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 05-08-2009, 14:43   

Witam.najlepiej przejechać wszystko P2000 na mokro w wypolerowac mechanicznie pasta.później mleczko i ręczna polerka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 14:58   

Dzieki za szybką odpowiedź. A czy mógłbyś trochszkę jasniej??? P2000 to papier ścierny?????? I jakiej pasty użyć (producent), jakiego mleczka, i ręczną polerke szmatką, Sorki że tak dociekam, ale nigdy nie robiłem takich eksperymentów, a nie che spirdol*ć sprawy. Dzięki za pomoc :) ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-08-2009, 15:22   

Xen napisał/a:
P2000 to papier ścierny??????


dokładnie to gradacja, granulacja papieru ściernego

Xen napisał/a:
i ręczną polerke szmatką


Ręcznie to możesz dziewczynie piersi wypolerować, potrzeba Ci polerki kolego żeby wyrównać powłokę, usunąć wtrącenia itd. dopiero przecierasz na koniec aby zmyć wszystko i delikatnie nabłyszczasz za pomocą mleczka lub/i wosku.

Pozdrawiam
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 15:37   

hahah!!
jano napisał/a:
potrzeba Ci polerki kolego żeby wyrównać powłokę, usunąć wtrącenia itd

ale czym wypolerować???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-08-2009, 15:39   

Xen, ręcznie niestety to się zamachasz, tak jak pisze jano, polerka mechaniczna, gąbka , pasta G3 lub M3 ( do pasty dobierasz gabke) potem jakies mleczko i w godzinke masz lustro, oczywiście wcześniej wszystko delikatnie matujesz na mokro papierem P2000 lub P2500 , przelecenie papierem ma za zadanie usunięcie paprochów jesli takowe sa i zacieków oraz ujednolicenie powłoki lakierniczej. Ręcznie niestety cięzko będzie Ci cokolwiek wyciągnąć , możesz spróbowac papierem P2500 i ostra jazda posta TEMPO i potem mleczko ale zostanie i tak lekki "mat" :killer: więc nie radze nawet próbowac ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 15:59   

o wielkie dzięki meverick teraz jakoś kojarze. A matujesz na mokro, czyli za pomocą jakiegoś płynu??? A i jakie mleczko pl o przyklad, i czym rózni się G3 od M3 i czy polerować gąbką "twardą " czy "miękką" ???? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-08-2009, 16:08   

Xen, ja matuje na mokro , czyli wiaderko z czysta woda , klocek drewniany i papier P2000 a potem lekko P2500 , dbam by element , na którym pracuje był zawsze mokry czyli w jedną grabe gąbkę( taką prysznicową) namoczoną i dość czesto po prostu "wyciskam" wode z gąbki na powierzchnie gdzie tre oraz dość czesto spłukuje papier w wodzie - nie zalepia i nie ciągnie . Można to robic tez na sucho ale ja nigdy tak nie robiłem więc nie moge sie wypowiedzieć ;]

Gąbke dobierasz do pasty jaką używasz , G3 jest pastą "na mokro" więc do niej jest inna gąbka , co do M3 niech wypowiedzą się osoby które używają jej , ja cały czas pracuje na G3 i chwale sobie , jedyny minus to to ze polerując nawet tylko jeden element na aucie i tak musze myć całe :angry: co do mleczka , ja używam jakiegoś niemieckiego , nazwy teraz nie pamiętam, jak będę na lakierni to zobaczę i podam ;) A jeśli chodzi o różnice między G3 i M3 to , G3 jest "na mokro" , a M3 "na sucho" ;)

[ Dodano: 05-08-2009, 16:10 ]
i pamiętaj że każdy z nas mówi tu o polerce mechanicznej ! ! przy użyciu urządzenia do polerowania ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 16:13   

Dzieki bardzo!! Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. Kiedy skończe - mam nadzieje że z dobrym efektem - dam Ci znać i pokaże efekt mojej pracy!! Pozdrawiam :koncert:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 05-08-2009, 16:16   

Xen, poczekaj jeszcze do wieczora jak chłopaki wróca ze swoich lakierni , to może ktos wymysli cos prostszego ;) czekam na efekty :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 16:25   

O było by świetnie. Stary lakier już całkiem odpadł od moto. Więc pomysłałem że dobrze by wyglądał z nowym lakierem. Na początku chciałem go osmarować zwykłą farbą do metali... Ale kiedy troche poczytałem to zmieniłem zdanie. Lakier nie musi wyglądać jak z salonu, ani błyszczeć jak lustro, chociaż było by nieźle. ;] Ma wyglądać okazale i ładnie. Ok a więc czekam do wieczora! Mam nadzieje że uda się znaleźć coś "prostrzego" dla mnie "amatora".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 05-08-2009, 19:49   Re: Jak i czym polerować lakier bezbarwny???!! Pomocy!!! mło

Xen napisał/a:
Witam i pozdrawiam wszystkich! Potrzebuje pomocy. Polakierowałem swojego rometa bazą, a następnie przejechasłem lakierem bezbarwnym. Jest to moja pierwsza próba malowania. I wyszło całkiem nieźle. ;) Pani w sklepie powiedzaiła że teraz muszę to wypolerować. Troszke o tym czytałem, ale nie mogłem znaleźć dokładnego opisu. Wiem tyle że trzeba kupić jakąś gąbke polerską lub szmatke i paste. Ale nic po za tym. :( Prosze, doradźcie mi jaki materiał kupić, i jak dokładnie mam to zrobic, krok po kroku. Z góry dziękuje. Xen :)


a czym ta pani uzasadnia swoja wypowiedz ze trzeba wypolerowac [ to znaczy dlaczego???]moze ladnie sie blyszczy i nietrzeba wogle polerowac , czy ona wogle widziala tego rometa , a wedlug ciebie on wymaga tej polerki , lakier ma duzo wtracen lub jest zle polozony?????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 05-08-2009, 21:26   

Witaj. W sumie to masz racje. Romet prezentuje się całkiem ładnie. Lakier może nie jest połozony profesjonalnie, jednak mnie się podoba. Więc chyba nie ma sensu abym się za to zabierał. Po pierwsze nie wiem czy dałbym rade. :) A po drógie moje planowane wydatki na remont i tak zostały już dawno przekeoczone :} Jednak wykorzystam waszą pomoc i teraz już swoją - małą - wiedzę na ten temat kiedy bęę remontować jawke:!!! Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc. Jeżeli będę miałjakieś pytania to się zapytam :) hehehhe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-08-2009, 22:41   

obejrzyj lakier czy są takie kropki = wtrącenia jak by piasek i kurz osiadł w powłoce. Jak tak to maszynka (polerka) + gąbka i jedziesz.

Polerowanie to też jest zbudowany proces nie tak hop siup. Dobra polerka auta to na prawdę kilka czynności i różnych narzędzi a nie jedna gąbka uniwersalna, jedna pasta/mleczko i HEJ:) :nono: :nono:

Poczytaj trochę na forum, jakoś nie dawno pisaliśmy dokładnie jak polerować, pamiętam że ja komuś pisałem jaką gąbkę do jakiego typu pracy + jaką pastę do czego.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w lakiernictwie;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Xen
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 8
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 06-08-2009, 09:46   

Dzięki!! Napewno poczytam:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-08-2009, 12:01   

jak zaniedbasz te wtrącenia to po prostu będą i już;) ja mam takie na samochodzie a lakierowany był prawdopodobnie już w salonie;) lakiernik nie polerował nie wiadomo czemu.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 07-08-2009, 21:16   

jano napisał/a:
jak zaniedbasz te wtrącenia to po prostu będą i już;) ja mam takie na samochodzie a lakierowany był prawdopodobnie już w salonie;) lakiernik nie polerował nie wiadomo czemu.


pewnie ich niewidzial hehe ;) albo byla robione na sztuke
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 10-08-2009, 13:08   

jerryhaj napisał/a:
albo byla robione na sztuke
nie wiem
grubość powłoki ok 6 max 8. kilka wtrąceń jest. ale wcale mi to nie przeszkodziło go kupić ;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 10-08-2009, 22:50   

Wtrącenia w fabryce czasem celowo są nie polerowane żeby nie przekroczyć określonej liczby punktów która określa czy dana powłoka nadaje się do użytku czy już straciła swoją strukture cząsteczkową..Jeżeli ta określona liczba punktów zostanie przekroczona auto zostaje ponownie w fabryce lakierowane.Tak do 3 razy .Za 3 razem auto trafia na przetop i znów zostaje produkowane od zera.Jak zdejmiecie tapicerkę i czasem w miejscu mało widocznym pod tapicerką są takie robione ślady ,takie jakby kreski.One oznaczają ile razy auto był już w fabryce lakierowane.To takie małe OT. ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-08-2009, 21:25   

myślisz? ja tych wtrącen na masce to mam z 5-6

umieram? :)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11-08-2009, 22:25   

Jesli chodzi o polerke to tak jak pisza chlopaki robisz wtedy gdy musisz jesli sa syfy, fakturka lakieru, morka, usuwasz sowje bledy lakiernicze ale jak masz ladna szklista powieszchnie to nie ma sensu. Ja tylko powiem cos odnosnie matowania zamiast drewnianego klocka kup za 6zł klocek gumowy ułatwi to ci prace, poniewaz gdy bedziesz matowal na mokro bedziesz zbieral ta gumą wode z elementu i widział pod światło czy masz dobrze zamtowana powieszchnie czy sa jeszcze pory matujesz az nic nie bedzie. Specjalista nie jestem ale moim zdaniem matowanie to njawaznieszy etap w polerowaniu im dokladniej to zorbisz to bedziesz mial syper efekt, pozniej odpowiednia gabka do pasty maszyna i jedziesz na koniec jak ręcznie kładziesz mleczko kup sobie szamtki z mikrowłokna zeby nie narobic kolistych rysek bo psuje to efekt pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne