lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Baza wodna.
Autor Wiadomość
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 03-08-2009, 22:03   Baza wodna.

Interesuje mnie porównanie firm ,odnośnie baz wodnych tzn czasu schnięcia,dopasowania koloru,aplikacji.Czy macie doświadczenia w nakładaniu takich baz z róznych firm?I czy malowaliscie tymi bazami też w warunkach pozbawionych komór lakierniczych,słaba wentylacja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-08-2009, 22:40   Re: Baza wodna.

slawek1979 napisał/a:
Interesuje mnie porównanie firm ,odnośnie baz wodnych tzn czasu schnięcia,dopasowania koloru,aplikacji.Czy macie doświadczenia w nakładaniu takich baz z róznych firm?I czy malowaliscie tymi bazami też w warunkach pozbawionych komór lakierniczych,słaba wentylacja.

W maju 2005r na własną prośbę wystąpiłem o zmianę systemu konwencjonalnego C 6000 Du pont na system wodny CROMAX również Du pont (podobno jako pierwszy w PL ;) ) , z czego jestem zadowolony, APLIKACJA BŁYSKAWICZNE SZYBKA ,nałożenie 2,5 warstw bazy na średni el. trwa ok 15-20 sek.(w tempie ślimaczym) po czym zostawiam do odparowania na ok 15 min w temp 23 st.(mam na myśli okres zimowy) wyrazistość ziarna jest zaskakująca jak i łatwość aplikacji i cieniowania bazą

Jeszcze bardziej zadowolony jestem z tego że przestawiłem się na system wodny CROMAX jak porównałem go do systemu wodnego LESONAL (produkt AKZO NOBEL) który to mieszalnik również posiadam w swoim warsztacie od ponad 1,5r
Aplikacja lesonal: pierwsza pełna warstwa bazy nakładanie standard, czas odparowania ok. 10 min., następnie druga pełna warstwa bazy , odparowanie również ok. 10 min. no i trzecia warstwa już taka ciększa raczej pyląca odparowanie ok.5 min temp 23 st C, jak widać czas odparowania dużo większy porównując do bazy cromax A O WYBICIU ZIARNA JUŻ NIE WSPOMNĘ BO PRAWIE NIE WIDAĆ ZIAREN PEREŁ po naniesieniu
Kolorystyka bardzo uboga, w wielu przypadkach nie ma fiszek a jak już są to max 3 które i tak nie pasują, a jak już jakaś pasuje to kolor rzeczywisty (nałożony) jest zupełnie odbiegający od standardu

Takie aplikacje baz wodnych z odparowaniem między warstw mają jak na razie wszystkie systemy, ze słyszenia jednak najdłuższa aplikacje ma RM I AUTOCOLOR ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 04-08-2009, 21:43   

Ja próbowałem tylko Rm i bardzo długo trwało to odparowywanie.Czy na którejś z baz można po odparowaniu przeszlifować np wtrącanie(na Novolu podobno tak), czy lepiej nie dotykać?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 04-08-2009, 21:50   

slawek1979 napisał/a:
Ja próbowałem tylko Rm i bardzo długo trwało to odparowywanie.Czy na którejś z baz można po odparowaniu przeszlifować np wtrącanie(na Novolu podobno tak), czy lepiej nie dotykać?


u mnie w robocie GLASURIT jest , do wtracen uzywaja ABRANOL 2000 krazki , oczywiscie na sucho bez uzycia wody hehe :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 04-08-2009, 22:00   

Glasurit był pionierem we wprowadzaniu wody.Początki podobno było nie rewelacyjne,a teraz to udoskonalili?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-08-2009, 22:28   

slawek1979 napisał/a:
Czy na którejś z baz można po odparowaniu przeszlifować np wtrącanie(

Jasne że można ;) i to chyba na wszystkich bazach wodnych można po odparowaniu wycinać wtrącenia
Ja np. używam choć bardzo rzadko gąbek 3M Super fine http://www.horus.net.pl/p..._2601_2602.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 04-08-2009, 23:11   

slawek1979 napisał/a:
Glasurit był pionierem we wprowadzaniu wody.Początki podobno było nie rewelacyjne,a teraz to udoskonalili?


u nas byl GLASURIT szef zmienil na SPIEC HECKER po miesiacu wrocil znow do GLASURITA bo lakiernicy strasznie narzekali ,lakiernicy mowili ze jest najlepszy , ale i chyba jednym z najdrozszych jest jednoczesnie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 05-08-2009, 09:28   

jacklack napisał/a:
Aplikacja lesonal: pierwsza pełna warstwa bazy nakładanie standard, czas odparowania ok. 10 min., następnie druga pełna warstwa bazy , odparowanie również ok. 10 min. no i trzecia warstwa już taka ciększa raczej pyląca odparowanie ok.5 min temp 23 st C, jak widać czas odparowania dużo większy porównując do bazy cromax A O WYBICIU ZIARNA JUŻ NIE WSPOMNĘ BO PRAWIE NIE WIDAĆ ZIAREN PEREŁ po naniesieniu
Kolorystyka bardzo uboga, w wielu przypadkach nie ma fiszek a jak już są to max 3 które i tak nie pasują, a jak już jakaś pasuje to kolor rzeczywisty (nałożony) jest zupełnie odbiegający od standardu

Takie aplikacje baz wodnych z odparowaniem między warstw mają jak na razie wszystkie systemy, ze słyszenia jednak najdłuższa aplikacje ma RM I AUTOCOLOR ;)


Ale w konwencji na 100% tak nie jest bo ja przeszedłem na nich i jestem bardzo zadowolony
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 05-08-2009, 22:03   

No na Rm się nie da hehe.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-08-2009, 11:09   

A robił ktoś może na bazach wodnych debera albo standoxa? Zastanawiam się czy sobie nie kupić ze 3 setki na próbe i coś omalować żeby zobaczyć jak sie tym wogole robi. Co wy na to?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne