lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 15:19
Malowanie Motocykla, pytania.
Autor Wiadomość
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 10-01-2014, 18:19   Malowanie Motocykla, pytania.

Witam, Chcę pomalować moją Hondę cbr 125, nie jestem jakimś doświadczonym lakiernikiem czy coś i chciałem się dowiedzieć kilka rzeczy. Mam zamiar pomalować całą Hondę od ramy, felg po plastiki. Moje pytania:
- Jaki dać podkład na ramę i czy ten sam podkład mogę nałożyć na plastiki?
- jakim papierem ściernym przygotować ramę, koła i plastiki pod podkład?
- rama ma być w kolorze niebieskim (metalik) ile warstw nałożyć lakieru, ile warstw podkładu i ile warstw bezbarwnego.
- ile niebieskiej farby kupić na pomalowanie ramy i felg oraz ile farby białej kupić na pomalowanie wszystkich plastików, ile podkładu i ile bezbarwnego ?

Dodam jeszcze że mam pistolet Vorel, sprężarka olejowa 60l. Koniecznie musi być separator oleju ?
Proszę o szybką odpowiedz :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 10-01-2014, 18:51   

Zacznij od zapoznania się z podstawami dostępnymi na forum w przytłaczających wręcz ilościach, czyli: lakierowanie tworzyw sztucznych, lakierowanie stali/aluminium, zapoznaj się jakich używa się materiałów od początku do końca w naprawie lakierniczej. Sposób w jaki zadałeś pytania świadczy o ogromnych brakach wiedzy, podstaw bez których taka naprawa nie ma prawa wyjść przyzwoicie.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
crazybiker85
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-01-2014, 19:39   

na zmiane ... raz wałkiem raz sprejem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Donkamilosek
Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: qwerty
Wysłany: 10-01-2014, 20:46   

crazybiker85 napisał/a:
na zmiane ... raz wałkiem raz sprejem :)

i oczywiście pędzlem
pozdro ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 11-01-2014, 01:09   

google > jak pomalowac samochod i poczytaj ciezko opisywac 1000 razy co do podkladu zalezy na co i pod co i zalezy jaki lakier i zalezy czy tysiac zmiennych to tak jak wyliczyc kiedy wybuchnie wulkan :) poczytaj a napewno sie wiele dowiesz jak to poprawnie zrobic pozdro

Acha jak chcesz miec zrobione to dobrze oddaj lakiernikowi poniewaz za pierwszym razem napewno Ci nie wyjdzie lakierowanie to nie gra w kasynie za pierwszym razem na pewno nie trafisz...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 14-01-2014, 17:04   

A mógłby mi ktoś chociaż powiedzieć jakiej szpachli użyć do szpachlowania metalu i jakiego podkładu do metalu a jakiego do plastiku i czy może być taki sam ? lakier będzie akrylowy.
jak przejadę powierzchnię pod podkład papierem 400 to będzie ok? a później podkład pod lakier papierem ok. 1800 wodnym ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maxwell
Użytkownik


Wiek: 26
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 12
Skąd: Frysztak
Wysłany: 14-01-2014, 17:10   

Masz tutaj coś na temat Lakierowania elementów plastikowych: http://jaktozrobilemwgara...w-plastikowych/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 14-01-2014, 17:16   

OK, o plastiku już trochę wiem czytałem wcześniej ale co z tą szpachlą, jakiej użyć do metalu ? dokładnie chodzi mi o to że rama będzie miała mały spaw i muszę to zaszpachlować tylko niewiem jakiej szpachli najlepiej użyć, i czy po spawaniu też muszę to zagruntować ?
Podkład epoksydowy będzie dobry do plastiku i do metalu? czy szukać inny ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 14-01-2014, 17:25   

na metal podklad epoksydowy badz reaktywny w zaleznosci jak bedziesz z tym pracował NA METAL CZYSTY BEZ RDZY I DOBRZE PRZYGOTOWANY a szpachlowkę uniwersalna badz wykonczeniową. jak nie wiesz uzyj uniwersalnej sa takie i nie odczyjesz róznicy na tej ramie... Szpachlowanie spawu :) a potem ze bezwypadkowy :) pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 14-01-2014, 17:37   

Nie no ktoś po prostu tak jakby "dotknął" szlifierką do ramy nawet chyba to nie będzie spawane bo nie jest nic przecięte tylko zaszpachluję żeby nie odstraszało :)

Ile warstw podkładu najlepiej dać ? 2-3 ? i w jakich odstępach czasowych?
Akrylu pewnie nałożę 3 warstwy tylko jeszcze mi powiedzcie w jakich odstępach czasowych nakładać ten akryl :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 14-01-2014, 17:57   

damian_290 napisał/a:

Ile warstw podkładu najlepiej dać ? 2-3 ? i w jakich odstępach czasowych?
Akrylu pewnie nałożę 3 warstwy tylko jeszcze mi powiedzcie w jakich odstępach czasowych nakładać ten akryl :)


-> Karty charakterystyki produktu. Co kupisz, to w necie znajdziesz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 14-01-2014, 19:06   

A mógłby mi ktoś powiedzieć czy metalikiem jest wiele trudniej malować niż akrylem? co robić po kolei ? Szukałem lecz nie znalazłem nic porządnego co robić krok po kroku :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 14-01-2014, 22:37   

Hej,metalikiem nie jest trudniej niż akrylem.
Technika standardowa jak pod każdy lakier,musisz mieć odpowiednie widmo podkładu w zależności jakim kolorem(bazą metaliczną lub w jednolitym kolorze)będziesz lakierował,takie dane otrzymasz w każdej mieszalni,chodzi oto że jak dasz nieodpowiedni podkład będzie ci słabo kryło i nie otrzymasz zamierzonego efektu i pójdzie ci dużo bazy zanim przykryje podkład.Jeżeli wszystko jest w porządku powinno złapać kolor już po 2,3 warstwach.
Bazę nakładasz w 5-10 minutowych odstępach czasowych zobaczysz kiedy nałożyć następną kiedy zrobi się matowa powierzchnia.
Po położeniu ostatniej warstwy czekasz trochę dłużej do 20min.
Po upływie tego czasu przecierasz elementy ściereczką antystatyczną żeby pozbyć się odkurzu,tę czynność wykonuj delikatnie.
Teraz całość musisz przykryć klarem,lakierem bezbarwnym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-01-2014, 23:00   

misias napisał/a:
Hej,metalikiem nie jest trudniej niż akrylem.


Jesteś tego pewien ;] ???
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 15-01-2014, 08:20   

misias Dzięki wielkie za info :)
Bo słyszałem gdzieś że kładzie się metalik następnie klar później znowu klar następnie metalik.... więc to chyba bład ? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-01-2014, 09:36   

damian_290 napisał/a:
misias Dzięki wielkie za info :)
Bo słyszałem gdzieś że kładzie się metalik następnie klar później znowu klar następnie metalik.... więc to chyba bład ? :)


Ale nie na naszym forum?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 15-01-2014, 12:25   

metalic masz baza + klar do ktorego dodajesz rozcienczalnik odpowiednie proporcje itp. masz praktycznie 2 malowania i kazde z nich wykonujesz odpowiednia technika. czyli 2 razy mozesz spaprac robote i jak masz wtracenie w akrylu poprawuic nie jest problem na klarze rowniez sie da lecz ciezej a na bazie to juz nic z tym nie zrobisz. Ja jestem zdania ze jak potrafisz malowac baza + klar to jest nie tyle łatwiej co lepiej niz akrylem,
jednak i tak na poczatek zdecydowanie jestem za akrylem poniewaz łatwiej jest poprawiac prace.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-01-2014, 14:45   

Jak coś siądzie na bazie też da się poprawić żeby nie zostało śladu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 15-01-2014, 16:32   

A lakier bazowy metalik nie potrzebuje lepszego sprzętu ? mam pistolet Vorel i raczej nie mam zamiaru kupować innego.
Dysza 1.5 będzie ok ? Piszą że ciśnienie pracy tego pistoletu to od 3,5 do 5 barów, Myślę że jak ustawię na reduktorze 4 Bary to będzie ok :)
Dokładnie to taki pistolet: http://www.allegromat.pl/aukcja151427
Ostatnio zmieniony przez martek 15-01-2014, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-01-2014, 19:33   

Oczywiscie ze potrzebujesz, minimum w gunsach mhmm nawet nie mozna powiedziec minimum bo pod refinish powinno sie uzywac sprzetu z najwyzszej polki, oblukaj na alledrogo iwate az3 a patrzac na twoja wiedze w dziedzinie lakiernictwa to nie wroze dobrego efektu :)
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 15-01-2014, 22:04   

Kolego tak jak powiedział,boxing powyżej lepszy sprzęt jak najbardziej wskazany.Ja pamiętam że,malował swój motocykl takim sprzętem lakierem szarym błotniki i jakieś pierdoły bak błękitny czy morski już nie pamiętam,podkładzik również z tej samej serii a była to firma polska "Śnieżka" do lakierowania elewacji stalowych,efekt nie powalał ale i też nie odrzucał,poprostu sprzęt był odświeżony. :) .
Pistolecik trochę słaby ale grunt że,cokolwiek jest,ja bym zrobił natryski próbne,żeby go ustawić jak najbardziej optymalnie oczywiście ciśnienie też musisz wyregulować aha kup sobie jakiś odwadniacz pod pistolet hyba z sico jest najtańszy,żeby ci woda inne wydzieliny z kompresora nie zamieszały w powierzchni. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 16-01-2014, 11:50   

Bo właśnie rozmyślam ciągle nad tą ramą... czy malować metalikiem czy akrylem.
Metalik mi się bardziej widzi z tym "ziarkiem" wygląda naprawdę fajnie, Bo akrylu żadnego fajnego nie znalazłem :(
Tylko właśnie boję się żeby tego nie popsuć przez mój sprzęt, jeżeli Sprzęt jest za słaby do malowania metalikiem to wolę pomalować akrylem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zielony2093
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 60
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 16-01-2014, 12:05   

Co tu kombinowac?
nie lepiej dac do piaskowania i malowania proszkowego?
Nie wiem moze wolisz to zrobic sam ale koszt bedzie praktycznie ten sam co oddasz do jakiegos zakladu z tym ze efekt bedzie ogromny
http://www.youtube.com/watch?v=kPaA0mdu9zY

mnie piaskowanie i malowanie proszkowe calutkiego motoru lacznie z bocznym wozkiem Dniepr MT12 wynioslo 350zl efekt swietny. Malujac rame slabym sprzetem nie wiem w jakich tam masz warunkach to o zaciek nie trudno.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 16-01-2014, 12:13   

zielony2093 napisał/a:
to o zaciek nie trudno.

Myślisz że tylko zaciek będzie szpecił? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zielony2093
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 60
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 16-01-2014, 12:14   

Nie wiem bo nie czytalem wszystkich postow :p nie wiem czym on tam chce malowac i jakie ma warunki. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 21-01-2014, 19:02   

Kupiłem dziś lakiery:
- Niebieski metalic perła z palety Hondy 400ml (w mieszalni odrazu mi wymieszał z jakimś rozcieńczalnikiem lepszym do takiego lakieru że jest teraz rozcieńczony i mam go 800ml)
- Biała baza 400ml do rozcieńczenia z rozczieńczalnikiem akrylowym, mówił że proporce to 1: 0,45
- Podkład Fuller
-LAkier Akrylowy bezbarwny Novol 1l mówił sprzedawca żeby wymieszaćz utwardzaczem na 1l, 25ml utwardzacza .

I nie jestem pewnien czy na tą białą i niebieską bazę daje się utwardzacz czy nie, jeżeli tak to ile
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 21-01-2014, 19:45   

damian_290 napisał/a:
-LAkier Akrylowy bezbarwny Novol 1l mówił sprzedawca żeby wymieszaćz utwardzaczem na 1l, 25ml utwardzacza .


Novol nie produkuję żadnych lakierów bezbarwnych w takich proporcjach . 4/1

damian_290 napisał/a:
I nie jestem pewnien czy na tą białą i niebieską bazę daje się utwardzacz czy nie, jeżeli tak to ile


bez utwardzacza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 21-01-2014, 20:47   

giena napisał/a:
damian_290 napisał/a:
-LAkier Akrylowy bezbarwny Novol 1l mówił sprzedawca żeby wymieszaćz utwardzaczem na 1l, 25ml utwardzacza .


Novol nie produkuję żadnych lakierów bezbarwnych w takich proporcjach . 4/1


Powiem więcej, to nie jest 1:4 bo 25ml a nie 250 więc autor coś źle skojarzył. Skoro dostałeś litrową puszkę lakieru to odpowiednią porcję utwardzacza na litr. Dobrze rozkminiam?

Nadmienię tylko że miałem cbr 125 w tamtym roku. Lakierowałem czachę i owiewki boczne akrylem na czerwono bo koleś na koło postawił i go poniosło. (14km :D ) To na czache i 2 boczne małe owiewki zużyłem 100ml akrylu na 2 warstwy i było spoooko. Jak ty masz po 400ml w dwa kolory to mówię Ci z góry że będziesz miał na 2 poprawki jeszcze :D Na skuter yamahy poszło mi 300ml metallicu. A kupiłem 800 bo nie miałem rozeznania... No ale później za to różne pierdoły miałem w srebrze z najgrubszym ziarnem :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 21-01-2014, 21:26   

pellek napisał/a:
Powiem więcej, to nie jest 1:4 bo 25ml a nie 250 więc autor coś źle skojarzył


pellek, Dzięki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 01-02-2014, 14:19   

Ok, wczoraj skończyłem malować :) Niebieski metalic wyszedł nawet spoko, na ramie zero zacieków i syfów :D z czego jestem zadowolony :D Lecz gdy malowałem plastiki na biało to niewiem czemu pistolet zaczął dziwnie pluć i na bniałym kolorze niestety zrobiłem kilka zacieków, a najgorsze jest to że na większości plastików osiadł jakiś "syf" niewiem co to jest...
i mam pytanie odnośnie tego czy da się to jakoś usunąć np spolerować czy zetrzeć papierem 2000, Bo nie chce malować jeszcze raz...
Tu zdjęcie jak to wygląda tak mniej więcej, chodzi o te "kropki"
Ostatnio zmieniony przez unek 02-02-2014, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-02-2014, 16:40   

te plastiki wyglądają jakby były pryśnięte podkładem szarym, a nie polakierowane na biało. Co do plastików jeśli to faktycznie miałbyć już docelowy biały to ja mogę zaproponować jedynie poprawkę tego co jest.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zielony2093
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 60
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 01-02-2014, 19:57   

wyglada jak bys to walkiem malowal ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 01-02-2014, 22:36   

nie jest to woda przypadkiem ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zielony2093
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 60
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 01-02-2014, 22:53   

To co z pistoletu nalecialo to albo resztki nie doczyszczonego (pistoletu) z lakieru lub podkladu po ostatnim malowaniu albo woda czy syf ktory znalazl sie w lakierze. Ale tak raczej usuniesz to robiac polerke. z tym ze jak dla mnie twoj malunek pozostawia wieeele do zyczenia.
Bez urazy ale jak by mi lakiernik nawet "jakis nie doswiadczony" tak pomalowal to nie wiem czy bym usiadl i plakal czy sie z tego smial.
Proponuje jeszcze troche poczytac moze obejrzec jakis filmik ktorych na internecie nie brakuje
i sprobuj pomalowac jeszcze raz w koncu czlowiek uczy sie na bledach.
Uwierz ze jak nie pomalujesz tego ponownie to po montarzu twojego dziela sam zadowolony nie bedziesz. mysle ze nie ma sensu skladac i rozkladac wszystkiego dwa razy.
Pewnie chcesz miec to jak najszybciej i Cieszyc sie z motoru ale w lakiernictwie pospiech raczej nie pomaga.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 02-02-2014, 10:52   

Właśnie tak myślałem żaby albo to zetrzeć papierem 2500 lub 2000 i wypolerować lyb pomalować jeszcze raz bo niebieski metalik wyszedł ładnie i mi się podoba tylko właśnie biały brzydko i nie jestem z tego zbytnio zadowolony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
odzi2005
Bywalec
odzi


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Zambrów
Wysłany: 02-02-2014, 11:09   

Zrób to jeszcze raz zimę mamy niema co się śpieszyć, sam maluje motocykl pierwszy raz, więc powoli i dokładnie :D ja na sam pług aby go dopieścić poświęciłem trochę czasu a do sezonu zdążymy poskładać :) i znów zaczną się winkle :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
oldmotorsss
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 119
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ds
Wysłany: 02-02-2014, 15:26   

spokojnie przetrzyj papierem 600 i maluj jeszcze raz bo jak to mowia nie od razu Rzym... :) nie masz sprzetu który pozwoli Ci to idealnie zrobić lecz da sie z niego wiecej wyciagnać a pistolet pluł bo się zapchał i go nie wyczysciłes dokładnie lub masz coś z powietrzem.

dodaj do klaru ciut rozcienczalnika, przepyl pierwsza warstwa i poczekaj okolo 15 min potem przyłóż pistolet troszeczke blizej niz teraz i na max miotle pojedz warstwe wylewajac ten bezbarwny a nie tylko pruszac co zrobiłes teraz... nie podlewaj zbyt grubo poniewaz zacieki nie powstaja od razu (chyba ze bedziesz bardzo duzo lakieru dawał w 1 miejsce) tylko po chwili i lakier na elemencie dopier sie rozlewa wtedy Ci to troszeczkę elpiej wyjdzie. Zapomnij o braku wtracen poniewaz to biały kolor i na nim wszystko widac.

Albo nieprofesjonalnie scieraj papierem 2500 z woda i poleruj maszyna lecz w tej sytuacji na 90% sie poprzecierasz iszkoda Twojej pracy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian_290
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 15
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Międzyrzec Podl
Wysłany: 02-02-2014, 16:29   

i tak chyba zrobię, pomaluję na biało jeszcze raz, tylko że teraz już raczej akrylem a nie zwykłą bazą, bo na akryl chyba nie trzeba dawać bezbarwnego ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 02-02-2014, 18:37   

masz odwadniacz ? wyczyść dobrze pistolet ...
jak tym Ci nie wychodzi to i akrylem Ci nie wyjdzie, maluj tym i tyle. kwestia wprawy i wyjdzie Ci dobrze :) jak nie wyjdzie Ci dobrze za 2 razem to za 4
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 02-02-2014, 20:57   

barteek933 napisał/a:
jak tym Ci nie wychodzi to i akrylem Ci nie wyjdzie, maluj tym i tyle. kwestia wprawy i wyjdzie Ci dobrze :) jak nie wyjdzie Ci dobrze za 2 razem to za 4


Masz rację. Pompuj, pompuj. Przyda Ci się doświadczenie. Które jest Ci potrzebne tylko na swój motocykl :D Nie licząc kasy i nerw :)

A tak do tematu to nadaje się na poprawkę. Zwiększ ciśnienie, bliżej pistolet, wyczyść go najpierw dobrze i posparwdzaj filtry, bo to co Ci wypluło na element to jest spowodowane tylko niechlujstwem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne