lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztat konserwacja opis wyposażenia proszę o pomoc
Autor Wiadomość
raptor-660
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Kopki
Wysłany: 12-02-2013, 09:14   Warsztat konserwacja opis wyposażenia proszę o pomoc

Witam serdecznie. W najbliższym czasie przyjdzie mi zakupić sprzęt potrzebny do konserwacji samochodów i tu rodzi się problem. Co kupić? do dyspozycji około 15tyś zł. Proszę o podwiedź na jaki podnośnik postawić, kompresor już mam, pomieszczenie 10x5m. Jeżeli ktoś posiada wiedzę i pomysł proszę o rady.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 12-02-2013, 17:36   

napewno pożądne pistolety do konserwacji , pożądną myjkę, gerda do przewracania auta bo takjest najwygodniej (nie kapie na głowę) , przyżądy do wyciągania kołków mocujących plastiki, komplety kluczy nasadkowych torxów gwiazdek i co tam jeszcze producenci aut wymyślą :P aaaa i podstawa - maska, kombinezon nieprzemakalny i rękawice.... nie ma jak przyklejona do ciała i włosów masa konserwująca:D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
raptor-660
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Kopki
Wysłany: 12-02-2013, 17:40   

a możesz mnie wtajemniczyć co masz na myśli mówiąc gerda do przewracania samochodow. Co do tego że potrzebuję podnosnik do przechylania samochodu to jak najbardziej prawda, pytanie jaki. Co do reszty wyposażenia to jak najbardziej racja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 12-02-2013, 17:44   

chodzi mi właśnie o podnośnik do przewracania aut. U mnie mówi się na niego gerda ponieważ na zakładach najczęściej spotykam podnośniki firmy GERDA - ztąd tak u mnie się przyjęło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 44
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 12-02-2013, 20:15   

migomat jak wypadną dziurki mały bester 1501 ci wystarczy piaskarkę lepiej usuwa korozje jakaś szlifierkę kątowa 2 pistolety jeden do baranka jeden do profili zamkniętych ewentualnie pistolet do nanoszenia mas zależny co zedrzesz na dole i w jakim stanie będziesz chciał to oddać wybór twój
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 12-02-2013, 21:28   

jescze jakiś pistolet żeby prysnąć epox
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
raptor-660
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Kopki
Wysłany: 12-02-2013, 21:52   

Za wszystkie rady bardzo dziękuje i napewno się przydadzą a teraz prośba co do doboru podnośnika. Chodzi o konkretne linki co dokladnie kupić żeby było najlepsze przy konserwacji. Co do piaskarki to czy jest teraz sens kupować taką za 1-2tys zl czy lepiej poczekac na lepsze czasy (rok-dwa) i wtedy kupić profesjonalny zestaw piaskarka+kompresor śrubowy ktory sie przyda juz nie tylko przy konserwacji. Powiem szczerze że nie mam rozeznania co do profesjonalnego sprzętu w branży blacharskiej do tej pory pracowałem na tym co po prostu miałem a teraz chcę stworzyć trochę mniej amatorskie miejsce pracy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-02-2013, 08:29   

raptor-660 napisał/a:
Co kupić? do dyspozycji około 15tyś zł. o rady.

Rozumiem że chodzi Ci o konserwację podwozia, tak?
1. Kompresor, zbiornik od 200l
2. uzdatnianie powietrza: filtry, reduktory, złącza, rurki do poprowadzenia instalacji lub w gorszym przypadku wąż PCW/poliuertan. Przewód spiralny o wewn. średnicy min 8mm, ok 5-10m.
3. pistolet do baranka, pistolet do profili
4. pistolet do profesjonalnego zabezpieczania antykorozyjnego

5. pistolet lakierniczy, może być ze średniej półki do podkładu (dysza ok 1.7 zależy od modelu)
6. pistolet lakierniczy do lakieru (w domyśle naprawa progów) (dysza ok. 1.4 zależy od modelu)
7. Szlifierka kątowa 125mm
8. szczotki druciane, tarcze ścierne, baranek kartonami, profil kartonami

Cytat:
Jeżeli ktoś posiada wiedzę i pomysł proszę

Posiadam bardzo duże doświadczenie w tej sprawie i wiedzę.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
raptor-660
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Kopki
Wysłany: 17-02-2013, 19:37   

panowie jakie macie sugestie co do podnośnika oraz piaskarki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel997das
Stały Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 73
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok Dębica
Wysłany: 17-02-2013, 22:02   

Swego czasu interesowałem się tematem , najlepszy podnośnik to wbudowany w posadzkę- łatwo wjechać i wyjechać a do mniejszego zakładu pewnie taki wtaczany pod auto
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 18-02-2013, 09:02   

pawel997das napisał/a:
Swego czasu interesowałem się tematem , najlepszy podnośnik to wbudowany w posadzkę- łatwo wjechać i wyjechać a do mniejszego zakładu pewnie taki wtaczany pod auto
Zdecydowanie

ale tutaj uwaga: trzeba mieć dobrze zrobioną posadzkę. Przed zakupem (montażem) podnośnika trzeba się zorientować jakie producent ma co do tego wytyczne. Nie polecam chińskich podnośników. Po za tym przy tym budżecie może być stosunkowo ciężko, podnośnik średniej klasy to przedział ok 10 000. No może troichę mniej. Plus montaż.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
raptor-660
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Kopki
Wysłany: 24-03-2013, 22:53   

Nieco rozszerzył mi się budzet na zakupy i mam teraz pytanie do osob znających temat piaskarek... Ile minimum trzeba wydac na piaskarke ktora z powodzeniem bedzie zdzierac stare powloki srodkow konserwujacych, barankow etc.. mile widziane linki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne