lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: unek
02-02-2013, 17:39
Konserwacja-zabezpieczenie nadkoli
Autor Wiadomość
Avonka
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Opolskie
Wysłany: 02-02-2013, 17:07   Konserwacja-zabezpieczenie nadkoli

Witam, mam zamiar zakonserwować nadkola w samochodzie (tył).

Początki z zwalczaniem rdzy, następujące moje etapy:
1) Czyszczenie szczotką drucianą
2) Cortanin +mycie
3) podkład przeciw rdzy UNIKOR C
4) baranek NOVOL GRAVIT600, elementy zawieszenie farba olejno-ftlaowa ;/
Tak konserwowałem drobne rdzy podwozia i teraz już wiem ze należny inaczej postąpić.
Dokształciłem sie w tej dziedzinie i proszę o skomentowanie czy takie produkty mogą być do konserwacji nadkoli. Dodam ze nie posiadam pistoletu do malowania. Będzie to praca w domowym warsztacie.

Wiec etapy konserwacji:
1) Czyszczenie szczotką drucianą
2) Cortanin +mycie
3) zastosowanie podkładu: podkłady reaktywny czy podkład epoksydowy ? Niby epoksydowy dłużnej wytrzyma i ma lepsze właściwości. Proszę o wypowiedz
4) na podkład dajemy coś jeszcze czy od razy warstwe ochronną w postaci baranka ?
5) Warstwa baranka NOVOL GRAVIT600

Dodam ze wole parę złoty dołożyć i mieć to zrobione porządnie. Mam nadzieje ze domowym sposobem da rade zabezpieczyć to porządnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 03-02-2013, 00:04   

Avonka napisał/a:
2) Cortanin +mycie
3) zastosowanie podkładu: podkłady reaktywny czy podkład epoksydowy ? Niby epoksydowy dłużnej wytrzyma i ma lepsze właściwości. Proszę o wypowiedz

jesli usuniesz rdze to mozesz dac epoksyd,jesli nie to lepiej reaktywny.obydwa maja wlasciwosci antykorozyjne.na epo mozna klasc wiekszosc materialow,natomiast na wash primer(reaktywny) zaleca sie warstwe podkladu akrylowego.

[ Dodano: 03-02-2013, 00:10 ]
Avonka napisał/a:
na podkład dajemy coś jeszcze czy od razy warstwe ochronną w postaci baranka ?
5) Warstwa baranka NOVOL GRAVIT600
wystarczy baranek wg mnie.od baranka bardziej elastyczna jest masa natryskowa.w zaleznosci od cisnienia natrysku uzyskuje sie mase uszczelniajaca np na laczeniu blach,lub zabezpieczenie antykorozyjne w postaci baranka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Avonka
Użytkownik


Wiek: 34
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Opolskie
Wysłany: 05-02-2013, 18:27   

To zdecydowanie zastosuję podkład reaktywny bo rdzy nigdy do końca nie usunę, mimo ze bedzie zwalczana cortaninen.
Wiem ze podkład reaktywny stosuje sie cienką warstwę. Istnieją takie podkłady które mozna pędzlem nakładać ? Poniewaz bede robic to w własnym warsztacie.

Właśnie do masy natryskowej nie mam sprzętu, jedynie metody domowe wchodzą w grę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne