lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozpuszczalnik a "rybie oczka"
Autor Wiadomość
Darkob
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: 16-07-2009, 22:02   Rozpuszczalnik a "rybie oczka"

Witam,czy rozpuszczalnik do podkładu akrylowego jest taki sam jak do lakieru ?(biały R902 + utwardzacz i dodałem troche rozpuszczalnika)pytam ponieważ dzisiaj zacząłem lakierować drzwi skrzydełkowe w T4 i zaczęły sie robić "oczka" tak jakby element był natłuszczony ,wcześniej przetarłem podkład papierem,póżniej przetarłem włókniną i zmywaczem antysilikonowym.Wczoraj lakierowałem bok i nie było tego problemu.Tylko że przed lakierowniem boku nie matowiłem włókniną tylko papierem i nie dodałem rozpuszczalnika.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 16-07-2009, 22:24   

fajnie by bylo jeszcze,jak bys podal producenta lakieru ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Darkob
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: 16-07-2009, 22:41   

niestety nie wiem, zamówiłem w sklepie 200ml + utwardzacz i na drugi dzień odebrałem,na puszce nie było etykiety tylko jakiś nr. napisany flamastrem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-07-2009, 09:48   

A masz jakieś filtry do pistoletu? Jakies odwadniacze. Może poszedł ci olej z kompresora. Sprawdź węze czy są tłuste.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Darkob
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 12
Skąd: warszawa
Wysłany: 18-07-2009, 11:06   

mam odwadniacz pod pistoletem,drugi raz pomalowałem nie dodając rozpuszczalnika, prztarłem papierem ściernym i benzyną i tym razem oczka zrobiły sie tylko w dwóch miejscach,już tego nie będe poprawiał .Wyszła też lekka morka ,teraz musze to drobnym papierem i pastą wypolerować.Ogólnie nie jestem zadowolony z efektu ale może następnym razem będzie lepiej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-07-2009, 19:23   

Odwadniacz pod pistoletem to za mało musisz mieć jeszcze jeden pożądny odwadniacz. Te odwadniacze pod pistolet to taki syf. Coś tam pomagaja ale bez duzego odwadniacza ich działanie jest znikome.
Przykładowo coś takiego
http://allegro.pl/item670...ktorem_1_2.html

Nie może tego u ciebie zabraknąć. Ja miałem podobny problem tylko ze wiedziałem ze spręzarka jest niepewna. Załozyłem odwadniacz i po sprawie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2009, 22:06   

to zależy jak to wygląa, jeśłi co jakoś czas jedno oczko to pewnie wina wody lub oleju w powietrzu, a jeśłi tak jakby było nie odtłuszczone to może i ten rozpuszczalnik...
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-07-2009, 22:13   

Raczej wykluczone że to wina rozcieńczalnika, żaden rozć. nie posiada w swoim składzie sylikonu lub jakichkolwiek innych tłuszczy na które to jest wrażliwa powłoka bądz to akrylowa ,polimerowa czy poliuretanowa
Myślę że w pierwszym dniu lakierowania boku T4 sprężarka dość mocno się przygrzała i puściła trochę oleju do butli jak również zgromadziła w niej wodę po czym to wszystko przedostało się do instalacji i na obiekt
polecam już nie jednokrotnie do tego typu sprężarek filtr z manometrem i i regulowaną membraną która pozwala na utrzymanie wymaganego ciśnienia roboczego
Ckd komplet : odwadniacz odolejacz reduktor 1/2 M 400
http://www.allegro.pl/ite...duktor_1_2.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michale36
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 27
Wysłany: 20-07-2009, 13:51   

Ja dziś dowiedziałem się o takim ciekawym preparacie o nazwie "silistop" ze standoxa. Dodaje się go 30 ml na 2L Akrylu jak i również bezbarwnego. Pomaga on rozlewać oczka z oleju itp, stają sie one mniej widoczne lub małe punkciki znikają. Ponoć:P
U mnie w mieszalni 1L kosztuje 84 zł i rozlewają go. ;) Zakupiłem ten preparat jutro lakieruje wieć napisze jakie efekty ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-07-2009, 15:59   

Cytat:
Ja dziś dowiedziałem się o takim ciekawym preparacie o nazwie "silistop" ze standoxa. Dodaje się go 30 ml na 2L Akrylu jak i również bezbarwnego. Pomaga on rozlewać oczka z oleju itp, stają sie one mniej widoczne lub małe punkciki znikają. Ponoć:P

Czyli dowiedziałeś się o natysilikonie który ma działanie bardzo podobne do szczepionki, pomaga zneutralizować miejsce drobiny sylikonu pozwalając przy tym na zrównanie powłoki
Ale to środek zapobiegawczy dorywczo i nie jest to lek na dłuższy czas, bez odpowiedniego odolejacza sylikonowanie coraz bardziej widoczne
W Du Pont ten produkt nazywa się 459S
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-07-2009, 22:18   

do tego kazde następne lakierowanie powloki, do ktorej dolano antysilikony wymaga ponownego jego dodania lub izolacje gruntem... ;/ ogolnie nie wiem, po co to stosowac;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-07-2009, 22:46   

ryzyk fizyk! nigdy nie stosowałem antysylikonu. lepiej nie trafić na taki lakier,co by zachowywał się jak antygraffiti . :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michale36
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 27
Wysłany: 20-07-2009, 23:10   

Ja mam cuś takiego : http://moto.allegro.pl/it...czem_italy.html
oraz mały odwadniacz pod guna. Czy to zalatwi sprawe oleju i wody?? do tego odwadniacza w komplecie jest tylko naolejacz;/ czy to co podalem link tez zalatwi olej??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-07-2009, 00:04   

Antysilicon jest badziewny. Po pomalowaniu i wystawieniu swierzego lakieru na słońce zeby dosechł robi sie kasza i trzeba wszystko polerować.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne