lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
filtr do sprężonego powietrza
Autor Wiadomość
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 11-07-2009, 22:48   filtr do sprężonego powietrza

witam szukam dodrego oczyszczacza osuszacza itp.do zamontowania w kabinie i drugiego za kompresorem przed instalacją spr. powietrza tylko w pełni profesjonalne prosze o porady jakie i gdzie mozna nabyc
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-07-2009, 23:02   

jeśli ci chodzi o wodę ,to żaden filtr nie zatrzyma pary wodnej. tylko osuszacz ziębniczy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 11-07-2009, 23:51   

dzieki baqo własnie o to mi chodziło tylko niewiedzialem jak to pieroństwo sie nazywa
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 00:11   

miałem problem jak mi z dyszy venturiego sadziła woda i w ogóle. nawet sata nie pomagał.

[ Dodano: 12-07-2009, 00:15 ]
slawek napisał/a:
do zamontowania w kabinie i drugiego za kompresorem
jeden osuszacz wystarczy, aby przepustowość miał odpowiednią
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-07-2009, 01:05   

baqo napisał/a:
jeśli ci chodzi o wodę ,to żaden filtr nie zatrzyma pary wodnej. tylko osuszacz ziębniczy.


a co myslisz o tym http://www.sprezarkisrubo...,o,5,21,pl.html to sie montuje miedzy instalacja a butla [tak mi sie wydaje ], a o tym co ty piszesz urzadzeniu[osuszacz ziebniczy] to stosuje sie bardziej chyba przy sprezarkach srubowych , jak do tad niewidzialem tego przy tlokowych ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 08:41   

jerryhaj napisał/a:
[osuszacz ziebniczy] to stosuje sie bardziej chyba przy sprezarkach srubowych , jak do tad niewidzialem tego przy tlokowych ?
bzdura jakich mało.osuszacze nie służą do sprężarek,tylko do pozbawienia pary wodnej,wilgoci,wody z instalacji spr. powietrza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2009, 13:56   

http://lakiernik.orge.pl/viewtopic.php?t=445
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 12-07-2009, 19:10   

baqo napisał/a:
jerryhaj napisał/a:
[osuszacz ziebniczy] to stosuje sie bardziej chyba przy sprezarkach srubowych , jak do tad niewidzialem tego przy tlokowych ?
bzdura jakich mało.osuszacze nie służą do sprężarek,tylko do pozbawienia pary wodnej,wilgoci,wody z instalacji spr. powietrza.


niechodzilo mi ze montuje je sie na sprezarkach , napisalem tylko ze przy tlokowych sprezarkach niespotkalem sie w instalacji z takim uzadzeniem [moj blad niedokladnie napisalem]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
optionall
Wyjadacz
sklep z lakierami


Wiek: 114
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 104
Punkty: 2/4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-07-2009, 09:38   

Polecam osuszacze sumake:

http://sklep.optionall.pl...f=lakiernikorge

Wydajność: 600 l/min
Silnik: 0,20 kW

(pierwszy z brzegu)
_________________
Gość, widziałeś już: http://sklep.optionall.pl ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bart_Piekary
Użytkownik


Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 26-09-2009, 16:02   

Filtr powietrza do kompresora najlepszy będzie w samochodu ciężarowego Volvo bodajże FL10 które posiada kompresor aby w naglych wypadkach dopompowac powietrza w kołach itp. Kosztuje 45 zł w firmy Filtron i wystarczy ci na lata :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 26-09-2009, 21:01   

Bart_Piekary napisał/a:
Filtr powietrza do kompresora najlepszy będzie w samochodu ciężarowego Volvo bodajże FL10 które posiada kompresor aby w naglych wypadkach dopompowac powietrza w kołach itp. Kosztuje 45 zł w firmy Filtron i wystarczy ci na lata :)


chyba to jakis glupi zart kolego :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 26-09-2009, 21:07   

chyba to jakis glupi zart kolego no własnie temat uwazam za zamknięty nabyłem osuszacz ziebiczy
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 27-09-2009, 09:09   

slawek napisał/a:
temat uwazam za zamknięty nabyłem osuszacz ziebiczy
no i temat wody w instalacji też masz zamknięty. nie przedostanie się ani jedna kropla. :) ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-09-2009, 11:23   

Ja tylko .... tak dla porządku informacji.

Osuszacze i schładzacze w zwartej obudowie ( osuszacz ziębniczy jak go nazywacie ) lub czasami oba te urządzania stosowane odrębnie ... są faktycznie częścią składową instalacji ze sprężarka śrubową, lub łopatkową. Nie dziwi fakt że @jerryhaj się z nimi nie spotkał, przy sprężarkach tłokowych bo to faktycznie absolutna rzadkość. Ja przyznam się szczerze też nie widziałem takiego rozwiązania dopóki ... firma Schneider nie dostarczył mi oferty na bardzo wydajną malutką sprężarkę tłokową ze zbiornikiem 200 l ustawionym pionowo i ... systemem uzdatniania ( osuszacz i schładzacz, oraz filtr z prasowanego brązu ) Ta sprężarka stanowi wyposażenie obiektów Modular bo jest tania i zaskakująco wydajna. Dzięki systemowi uzdatniania nie ma konieczności stosowania drogich filtrów na końcówkach sieci przy stanowiskach roboczych. I to sprężarka tłokowa, a nie droga śruba lub mega droga łopatkowa.

Jednak większość firm oferujących urządzenia do sieci nie ma takiego rozwiązania dla sprężarek tłokowych ponieważ sprężarki tłokowe w trakcie ruchu tłoka i sprężenia powietrza nie wytwarzają takiej temperatury jak robią to śruby, czy łopatki. W urządzeniach tłokowych obniżenie temperatury powietrza i jego osuszenie ( bo wilgoć pojawia się właśnie na skutek nagłej zmiany temperatury ) przed zbiornikiem wyrównawczym nie jest bezwzględną koniecznością, a nawet wydaje się teoretycznie zbędnym wydatkiem. Rozumowanie logiczne, więc ja też długo uważałem że taki system w sieci to "przeinwestowanie". Dziś nie mam już takich sztywnych przekonań, ale nadal ... zgadzam się z tymi co uważają że zastosowanie osuszacza i schładzacza, przy sprężarce tłokowej to przeinwestowanie instalacji i także ... z opinią @Baqo że to działa bo ... każdy sposób jest dobry żeby się pozbyć wody z instalacji jeżeli jest SKUTECZNY.

@Baqo sprawdził i działa ... więc teoria ( że to się nie nadaje do tłokowych ) przegrała z praktyką. A jak wiemy .. TEORIA MA TYLE WSPÓLNEGO Z PRAKTYKĄ CO ONANIZM Z SEXEM.

Zwróćcie jednak uwagę na to, że woda w instalacji ze sprężarką tłokową nie jest następstwem pracy sprężarki i fizycznego zjawiska sprężania w niej powietrza ( tak jak jest to w śrubie, lub łopatkach ). Więc przyczyny zawsze są za sprężarką, a w 70 na 100 przypadków nawet za zbiornikiem. To w większości wina źle wykonanej instalacji bez jej zapętlenia, bez 5% spadku, bez ślepej nitki spustowej, bez tzw. Łabędzich szyjek przy każdym ujęciu, oraz przebiegu tej instalacji przez pomieszczenie nie ogrzewane ( gdy np sprężarka stoi w komórce, a część początkowa instalacji biegnie w temperaturze 0 st C. lub różnica temperatur pomiędzy początkiem instalacji, a jej końcem wynosi 15 st C - np. + 5 do + 20 st C. ) W wielu przypadkach dodatkowe filtry na początku, lub na końcu źle wykonanej instalacji prędzej, czy później okażą się nie skuteczne i problem pomimo dużej inwestycji powróci. Woda wytrąca się z powietrza już na 10 mb. instalacji tzn. że może pojawiać się nawet pomiędzy doskonałym filtrem SATA, a pistoletem.... gdy wąż ma 15 metrów i leży na podłodze chłodnego pomieszczenia w trakcie lakierowania. W popieszczeniu może być + 15 st C a przy jego podłodze już + 12 ( a gdy są szpary pod drzwiami zewnętrznymi to różnice chwilowo będą jeszcze większe ).

Ja już dawno przestałem się dziwić, że w jednych lakierniach są skomplikowane system filtracji i woda w instalacji, a w innych jedyny filtr to ten pod pistoletem za 20 zł i nikt nie widział tam nawet jednej kropelki przy pistolecie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 27-09-2009, 19:47   

ja mam spre,żarke tlokową zaraz poniej osuszacz potem instalacja dosyc profesjonalnie wykonana i w kabinie zespół filtrów ckd 10 metrów węza i pistolet a pod nim reduktor myśle ze to będzie działcć
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-09-2009, 19:38   

to zależy co znaczy "instalacja dosyć profesjonalnie wykonana" ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne