lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
kolor alfa romeo rok 2008 kod 660
Autor Wiadomość
silvestrado
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: jelcz laskowice
Wysłany: 11-07-2012, 17:42   kolor alfa romeo rok 2008 kod 660

witam poszukuje opini kogoś kto robił ten kolor sprawdziłem receptury z duopont his specker ppg novol i wyniki mają się jak biały do czarnego zupełnie niepasują nienadają sie nawet do cieniowania walcze od poniedziałku prosze o konkrety moze ktoś miał doczynienia i prowadzi rejestr przerobionych kolorów i ma zapisane jak to się miało do orginału czasami trafiają sie takie kolory że powalają na kolana dodam że auto nielakierowane sprawdziłem pomiar grubości mieści się w normie niejest niedolakierowane przez fabrykę chciałbym chociaż znależć z innych systemów kolor podobny aby nadawał się na cieniowanie wszystko wychodzi szary metalic a to jest fioletowo szary niemam pojecia czy to fabryka wypuściła lipe czy te firmy olały stworzenie pasującej receptury
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-07-2012, 23:16   

czasem sie takie ulepy zdarzają że nic nie pasuje, dziś robilem np kolor na 2letniego vw, nie pamiętam numeru, ale wcześniej lakierowani zderzak w aso i totalna masakra.... a najlepsze jest to ze wszystkie alternatywy tego koloru wyglądają poobnie do polakierowanego zderzaka -> zupelnie inaczej jak auto :)
Ale ogarnąłem :D

A próbowaleś zczytać kolor spektrofotometrem ? nic nie daje ?
Kolor jest do ogarnięcie na pewno :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
silvestrado
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: jelcz laskowice
Wysłany: 16-07-2012, 00:19   

witam temat zamknięty pomógł spektometr z sikensa potem podmieniliśmy ziarno na drobniejsze i kolor nadwał sie do cieniowania wiec wycieniowałem błotniki aby maska pasowała a z spektometru wyszło że to 660 i program poprawił recepture wyszło ok wstydu niebedzie ale po takich ogryzkach to sie czasami załuje wyboru zawodu czasami jest fest pod gurę :angry: :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne