lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet do akrylu.
Autor Wiadomość
Rack
Bywalec


Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Opole
Wysłany: 28-05-2012, 21:53   Pistolet do akrylu.

Cześć wszystkim, mam pytanie jako początkujący dotyczące pistoletu lakierniczego. Problem polega na tym że nie mam pojęcia co kupić i za ile aby spełniło moje oczekiwania. Maluje sporadycznie, części motocykli zabytkowych. Jest to farba półmatowa a to dlatego że w latach '10 '20 właśnie takimi farbami malowano. Dotychczas malowałem Satą KLC z dyszą 1.6, jak wiadomo pistolet jest idealny do szprycu i podkładu. Warstwy wierzchnie da się malować ale od wielu osób słyszałem że ten pistolet się do tego nie nadaje. Nie wiem czy zacieki, zapylenie i w niektórych wypadkach "cytryna" to wina pistoletu czy też mój brak doświadczenia. Chciałbym was zapytać jaki pistolet polecilibyście mi do akrylu - półmatu, abym był z niego zadowolony, maluje ramy, baki, błotniki i inne małe części. Czy ma to być pistolet z dużym zbiornikiem jak KLC czy wystarczy mały? Jaka dysza? 1.1,1.2,1.3, może być używany, dodam że interesują mnie firmowe sprzęty typu sata, iwata, devilbiss, Przedział cen 500-1000zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 28-05-2012, 23:05   

Cześć. Kup sobie dyszę 1.3 do tego klc i po temacie. Wystarczy spokojnie. Pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wojski
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 137
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29-05-2012, 17:36   

Mam KLC w wersji RP z dyszą 1,3 i powiem Ci że nie za bardzo się nadaje do akrylu .
Owszem polakierujesz ale machania i wprawy potrzeba.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 29-05-2012, 18:04   

Cześć kolego! Kiedyś za dawnych czasów jak lak.u siebie miałem klc1.3 jak się tylko pokazał. Urzywałem go do szybkich napraw i nie było problemu. Tam jedyna wada to zaj...ście wąska szerokość strumienia. Ale wystarczyło zwiększyć odległość od obiektu i było ok. Ciśnienie 2bar. Może masz materiał zamało rozcięczony?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Rack
Bywalec


Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Opole
Wysłany: 29-05-2012, 18:36   

Dysza to też myśl ale orginalny i nowy zestaw kosztuje prawie tyle co pistolet więc czy nie lepiej mieć drugi który sie do tego w 100% nadaje? Hmm szerokość strumienia.. i tak ustawiam ją tylko do połowy ponieważ przy małych rurkach to duża strata materiału i pyli po wszystkim innym. Jesli chodzi o rozcienczanie robie to zgodnie z zaleceniem producenta czasami zaniżając dawke rozcieńczalnika. Dysza 1.5 mozliwe ze robi swoje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-05-2012, 22:22   

Wydaje mi się że potrzebujesz pistoletu typu mini. Jednak z wyborem pistoletu jest pewien haczyk... każdy woli co innego. Jeden jako najlepszy poleci tobie pistolet Iwata, ktoś inny poleci tobie pistolet Sata, DeVillbis, Sagola czy Kremlin itp.
Innymi słowy każdy woli co innego. Wybierz (przetestuj, w miarę możliwości...) ten który TOBIE najbardziej odpowiada.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 30-05-2012, 12:58   

Jeśli malujesz motocykle to polecam mniejszy gun. Sam mam pistolet do zaprawek firmy yato i nie narzekam :) Małe elementy bardzo fajnie się maluje czyli tak jak mówisz jakieś ramy, baki, błotniki. Do dużych powierzchni niestety się nie nadaje. :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne