lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Miękki lakier Pomocy
Autor Wiadomość
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 09-05-2012, 14:42   Miękki lakier Pomocy

Witam
Jestem nowy na forum, potrzbuję pomocy. Mianowicie- odświerzam felgi do samochodu aluminiowe. Stara farbę usunołem przy pomocy żelu, następnie papieru śćer. powierzchnia odtłuszczona osuszona zapodkładowana Motipem w sprayu ( 2 krotnie)
Następnie położona baza (też w sprawy- nie mam kompresora ;/ ) Wszystko ładnie pięknie schnie aż miło. Wiadomo powierzchnia za delikatna więc na drugi dzien biorę się za klar.
Pomalowane ładnie w tem oklo 15 stopni nie zlewa się super- tak się wydaje. Po godzinie powoli twardnieje. Sprawdzam na drugi dzien a tu masakra! Wszystko miękkie, tragedia, da się to jakos uratować? Felgi ( na szczęście 2) schną od kilku dni i wszystko nadal miękkie. Czego to może być wina? Kiedyś mniej sie starałem, nie czekałem aż warstwy wychna opierdzieliłem na pałe i felgi mlotkiem można bylo tłuc i nic, a teraz lakier można ścierką ściagnąć. :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 09-05-2012, 20:59   

Lorenzo napisał/a:
(też w sprawy- nie mam kompresora ;/ )


Obstawiam że to jest problem:) No i klar powinneś położyć jak baza uzyska efekt matu a nie na drugi dzień.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 09-05-2012, 21:05   

No tego nie wiedzziałem, ale baza sama uzyska mat, czy muszę ręcznie matowić?
Moze byc też powód taki iż baza jest innej firmy niz klar i podkład?

Da się to uratować jakos? Czy mam to oczyszczać i robić na nowo? ( Felgi BBS a'la szprychowe- wuj roboty :/)

Dodam że dekle plastikowe wyszły dobrze, stracily co prawda po pomalowaniu klarem głębi :/ ale nie zmiękły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-05-2012, 21:43   

Lorenzo napisał/a:
Da się to uratować jakos? Czy mam to oczyszczać i robić na nowo? ( Felgi BBS a'la szprychowe- wuj roboty :/)


UU to peszek. No niestety nic z tym nie zrobisz chyba że spróbujesz wygrzać promiennikiem ale wątpie by to coś pomogło skoro to sprej. Czeka cie ponowne malowanie tym razem pistoletem.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 10-05-2012, 06:45   

Fak Mi ;/ Czyli na akrylową w spraju nic już nie pomoże? Kuźwa... No ale gdzie popełniłem błąd? Dlaczego tak się stało? ( tylko proszę nie pisac- popelniłeś błąd ze malowałeś szprajem)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
giena
Klubowicz
Auto-Mal



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 574
Punkty: 5/3
Skąd: podlasie
Wysłany: 10-05-2012, 09:26   

Napisz jakiego sprayu użyłeś, chodzi mi o 2K czy 1K.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 10-05-2012, 20:59   

Spray 1k, o ile się domyslam chodzi ilo skłądnikowa? Normalny klar motip'u. Dogrzebałem się do puszki z kolorem, grudzien 2011... Czyzby to wpłynelo na stan powłoki? Czy jezeli pomaluje to klarem (ta pucha z zawleczka, z utwardzaczem) to jakos to odratuje czy dalej będzie miekkie?

Sory ze tyle pytan, ale nie domyslacie sie ile zajeło czyszczenie i ogarniecie tych felg. W oklicy nie mam od kogo pozyczyc kompresora, a lakiernik walnął zaporową cene. Mogę zamieścić foto w razie co.

PS: Zastanawia mnie dlaczego na dklach wyszło ok?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 10-05-2012, 21:18   

Lorenzo napisał/a:
Fak Mi ;/ Czyli na akrylową w spraju nic już nie pomoże? Kuźwa... No ale gdzie popełniłem błąd? Dlaczego tak się stało? ( tylko proszę nie pisac- popelniłeś błąd ze malowałeś szprajem)


[ Dodano: 10-05-2012, 21:21 ]
Goła felga! Gdzie jest podkład do aluminium? Brak!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 11-05-2012, 09:59   

kup chlopie scansol i zmyjesz to wszystko do alu w pol godziny ;)

a piozniej to juz chyba wiesz ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 11-05-2012, 15:22   

Cytat:
kup chlopie scansol
po co mu scansol, wsytarczy nitro na spraja
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 11-05-2012, 19:52   

Chali69- Czytaj uważnie. Felga była zapodkładowana dwiema warstwami podkładu w sprayu firmy Motip (akryl).

Skansol mam, czyściłem je tak za pierwszym razem. A kolor ok, 2011 rok produkcji, przydatnosc 4 lata. Wszystko było ok, zanim nie pomalowaem bezbarwnym, ktory zamiast utwardzić zrobił miekką kupe. No wity opadają nie wiem co robić... Pusty- Chodzi Ci pierdzielnąć to pistoletem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-05-2012, 20:02   

Lorenzo napisał/a:
Chali69- Czytaj uważnie. Felga była zapodkładowana dwiema warstwami podkładu w sprayu firmy Motip (akryl).

Skansol mam, czyściłem je tak za pierwszym razem. A kolor ok, 2011 rok produkcji, przydatnosc 4 lata. Wszystko było ok, zanim nie pomalowaem bezbarwnym, ktory zamiast utwardzić zrobił miekką kupe. No wity opadają nie wiem co robić... Pusty- Chodzi Ci pierdzielnąć to pistoletem?


Kolego, nie oczekuj od nas innych odpowiedzi niż "Zmyj to wszystko, zapodkłąduj podkłądem przeznaczonym do refinishu samochodowego np. firmy Novol i polakieruj lakierem przeznaczonym jak wyżej" Ostatnio lakierowałem cc znajomemu, zapodkładował go właśnie motipem w sprayu i jak zacząłem lakierować to wszystko zaczęło się ważyć. Spreye się nie nadają do lakierowania tylko do malowania :nono:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 12-05-2012, 18:19   

widzisz lorenzo,szklem dupy nie utrzesz ;)

a sprejem nie polakierujesz
ot taka zyciowa prawda :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 12-05-2012, 22:35   

Tak będę musiał zrobić. Myślalem że jeszcze da sie je odratowac datego napisałem tutaj. Szprajem "lakierowałem" z prostego powodu, nie mam dostępu do kompresora. A lakierniki sypnęli taką cene że spokojnie mogłbym kupić felgi na alledrogo.

No spartaczoną powłokę juz nitrem zczyściłem. Co dalej się zobaczy. Dzięki za pomoc.


( nie jest tu kto na forum z okolic czewy, pajęczna, radomska kto dysponuje kompresorem ;] )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 13-05-2012, 11:50   

wal do ryba88 z radomska ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lorenzo
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: P-no
Wysłany: 13-05-2012, 23:10   

Spoko dzieki ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne