lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
03-05-2012, 00:34
jaka dysza do saty 4000 hvlp 1,,2 czy 1,,3 , ogolne opinie
Autor Wiadomość
gdulus
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: warringon uk
Wysłany: 30-04-2012, 18:55   jaka dysza do saty 4000 hvlp 1,,2 czy 1,,3 , ogolne opinie

witam
nie mozna w necie znalesc za duzo opinie na temat nowych pistoletow sata 4000
prosze powiedziec mi jaka dysza bedzie najodpowiedniejsza dla sata 4000 hvlp
robie konwencji

czy jest sens ulepszać sprzet z 3000 hvlp na 4000 hvlp , warunki pracy mam garażowe
posiadam oba modele sata 3000 hvlp i rp ,
rp jets ok bez zarzutow nie musze go zmien
testowalem sata 4000 rp i jest super. mieciutko sie nim leje, bardzo oszczedny , duzo miejsza odkurz , ale jestem przyzwyczajony do 3000 i nie widze powodu na zmiane
bo jest rowniez wzorowy

natomiast o mojego hvlp 3000 to musze powiedziec ze ciezko mi idzie z trudnymi kolorami
naprzyklad , pomaranczowy srebrny zloty

jak klade baze sucho to wychodzi taka szcotka miejscami , siarno staje , albo chmurki mi sie zdarzaja
wiem ze powinno baze sie klasc na mokro ale nie mam komory , wiec jak klade na mokro no i jak siadzie pylek albo prucha na bazie to trzeba dlugo czekac by przytrzec ten pylek gdy baza jest na mokro polozona ,
pozatym gdy cieniuje to wtedy material zmiejszam i oddalam pistolet tak jak to sie robi przy cieniowani i wtedy wlasnie zdarzaja sie chmurki albo ziarno staje na szorstko

nie mam duzego stażu i nie lakeiruje czesto , klika razy w miesiacu

natomiast gdy użyłem sata 4000rp to mnie zachwycil , bebarwny , troche lepiej niz 3000 ale uzylem go do bazy (4000rp) i to byla rewelacja nawet ja kladlem na sucho baze to nie bylo tego zjawiska typu ze ziarno zaraz stoi nie ulozone , szczotka z bazy , badz chmurki nawet na srebrze
jest rewelacyjny mieciutki i delikatnie a baza sie super uklada nawet jak sie pruszy
i teraz sie zastanawiam czy mój sata 3000 hvlp jest wadliwy , bo widzicie kupilem używke , czy może to wszysko sprawia wielka roznica i rewelacyjnosc wersij 4000.
mam teraz odczucie ze powinienem nabyc 4000 hvlp bym tak sie na ciezkich kolorach niemeczyl z bazą
proszę mi podpowiedziec czy 4000 hvlp jest duzo pepszy od 3000
a moze moj sata 3000 hvlp jest wadliwy bo o niebo lepiej idzie mi baza na 4000rp
czy to normalne ze 4000rp lepiej lakieruje baze niez 3000hvlp ???????????
prosze o opinie 4000 hvlp
i jesli sie zdecyduje na zakup to jaką dysze wybrac (pracuję na konwencji )

a moze oba sprzedac 3000 i kupic rp 4000 .....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-05-2012, 13:38   

Ale nakręciłeś w tych pytaniach ... dwa różne systemy i dwa różne pistolety a ma być wspólny mianownik do oceny :nono:

Moim zdaniem powinieneś się w ogóle wypiąć na technologię HVLP. I nie ważne tu już czy to będą model 3000 czu 4000 SATA. Wygląda raczej na to że jak wielu lakierników przez tobą i pewnie nie jeden po tobie nie możesz się przyzwyczaić do pracy HVLP. Jak masz RP to po co się przyzwyczajać ? :)

Oczywiście nie można wykluczyć że coś z tym HVLP jest nie tak ... ale z tego opisu powyżej na pewno nie da się tego ustalić. Sugeruję ci zakup 4000 RP ( bo wnoskuję że użyłeś jej na próbę ;) ) ... Jak będzie miał problemy z kłopotliwymi kolorami to dokup sobie zestaw dysza głowica igła "W" i zacznie ci "kropelkować" jak HVLP ;)

Ja osobiście nie lubię żadnego pistoletu niskociśnieniowego. Głupi wymysł związany z ochroną środowiska ... pod każdym względem HVLP jest gorsze o LVLP i HP, a te marketingowe bajki o skuteczności o 5 - 10 % lepszej to fajna sprawa jak się maluje ciężarówki, albo jachty. W refinishu więcej lakieru marnuje się przez rozrabianie za dużej ilości z utwardzaczem i przez małe doświadczenie w ... oszczędnym lakierowaniu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 04-05-2012, 00:08   

PROJEKTER napisał/a:
Ja osobiście nie lubię żadnego pistoletu niskociśnieniowego. Głupi wymysł związany z ochroną środowiska ... pod każdym względem HVLP jest gorsze o LVLP i HP, a te marketingowe bajki o skuteczności o 5 - 10 % lepszej to fajna sprawa jak się maluje ciężarówki, albo jachty. W refinishu więcej lakieru marnuje się przez rozrabianie za dużej ilości z utwardzaczem i przez małe doświadczenie w ... oszczędnym lakierowaniu

Muszę niestety przyznać że w tym przypadku masz 200% racji.
Od trzech lat chciałem to napisać ale nie napisałem bo nie chciałem być niepoprawny politycznie :) choć rzadko mi się do zdarza ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tutek
Wyjadacz


Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 105
Skąd: Wawka
Wysłany: 04-05-2012, 08:39   

Ja osobiście używam 3000 1,2 Rp i jestem bardzo zadowolony ..........

Miałem 2000 1.4 HVLP i sie męczyłem tylko tym .

Oczywiśćie mówię o SATA :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-05-2012, 14:58   

RP i HVLP w SATA to dwa zupełnie różne pistolety i średnice dysz z typoszeregu 1,2. W modelu 2000 nie ma RP, ale jest Jet2000.

Rozumiem, że w tym temacie każdy swobodnie umieszcza swoją opinię. :)

Ja obstaję za dyszą 1,3 dla modelu SATA 4000 RP. Jest znacznie bardziej uniwersalna i daje możliwość dużo szybszej pracy szczególnie przy dachu, boku czy dużej pokrywie silnika. Można tak wyregulować pistolet żeby zmniejszyć ten przepływ materiału i zbliżyć go do pracy z dysza 1,2 jak ktoś tak woli. Odwrotnie się nie da. Czyli nie da się powiększyć przepływu przy dyszy 1,2.

Jednak rozumiem tych co preferują 1,2. Gdy ktoś ma dwa, lub kilka pistoletów i do tego robi dużo napraw elementów, to model SATA 4000 RP z dyszą 1,2 daje delikatniejsza "łuskę", a przy bazie metalicznej lepszą atomizację ... choć znam takich którzy nie radzą sobie z lakierowaniem bez plam bazami konwencjonalnymi z tak mała dyszą w RP jak 1,2 .

Należałoby to podsumować tak :

Jedna SATA 4000 RP do wszystkich zadań ... wtedy tylko z dyszą 1,3

Dwa pistolety i RP SATA tylko do klaru, a przy tym to lakiernia wykonująca przede wszystkim elementy w samochodach, to w modelu SATA 4000 RP dysza 1,2
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wojski
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 137
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 04-05-2012, 15:18   

PROJEKTER napisał/a:


Należałoby to podsumować tak :

Jedna SATA 4000 RP do wszystkich zadań ... wtedy tylko z dyszą 1,3


Zapomniałeś dodać Digital , po to aby żadne czary pod pistoletem nie wisiały :puchar:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne