lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
PISTOLET IDEALNY
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-04-2012, 15:09   PISTOLET IDEALNY

Na forach internetowych ciągle rozmawiamy o pistoletach ... sata czy iwata czy DV może Walcom albo SICO i tak w kółko :nono: Problem w tym że tylko oceniam jak co działa w danym modelu i akceptujemy jego wady uznając, że reszta czyli to co mogłoby być lepsze a jest tylko akceptowalne to już wartość dodana do zalet.

Jednak jak do tej pory nie dopominacie się od żadnego producenta pistoletów konkretnych rozwiązań. Jak wyglądać i działać, powinien więc IDEALNY PISTOLET LAKIERNICZY z górnym kubkiem dla profesjonalnego lakiernika samochodowego ? Zbierając opinie lakierników o dostępnych w Polsce markowych pistoletach i wsłuchując się w ich uwagi na temat wad niektórych produktów pokusić by się można o stworzenie wizji ideału takiego urządzenia :

Dane techniczne :

Standard redukcji ciśnienia ..... LVLP
Zużycie powietrza ......max. 250 l/min
Waga netto .............max. 400 g
Szerokość strumienia ......... 40 cm

Dysze i głowice

Dwie uniwersalne dysze 1,2 i 1,3 i do tego cztery głowice

1,2 W do bazy wodnej i bazy konwencjonalnej perłowej wymagającej doskonalej atomizacji
1,3 B do bazy konwencjonalnej metalizowanej i solidu

1,3 C do klaru zapewniająca drobną łuskę, lub idealną strukturę gładzi
1,4 C Speed do klaru, super szybka do lakierowania dużych elementów.

Wymiana głowicy nie wymaga zmiany dyszy, co pozwala na zakup pistoletu z dyszą 1,3 i dwóch głowic 1,3 baza + 1,3 klar jako kompletu do wykonywania wszystkich pokryć dekoracyjnych.

Atomizacja materiały jak w dyszach IWATA W400 WBX

Korpus :

Kształt korpusu w stylu IWATA WS400 EVO - SUPERNOWA czyli dzieło sztuki, a nie tylko aparat natryskowy. Wykończenie wyłącznie w srebrnym chromie bez żadnych dodatków w kolorze. Regulacja strumienia w krótkim skoku ćwierć obrotu, lokalizacja jak w SATA. Pokrętło z bolcem z kulką na szczycie jak w OPTIMA TRIFITY w zasięgu kciuka. Samo uszczelniacz pod spustem jak w SATA. Wyświetlacz cyfrowy ciśnienia w korpusie jak w SATA z dodatkowym oprogramowaniem. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza sprężonego, aktualnej godziny i czasu pracy pistoletu od rozpoczęcia odliczania, sygnał dźwiękowy gdy wykryte zostanie zanieczyszczenie sprężonego powietrza silikonem lub wodą, Złącze obrotowe, przy gnieździe powietrza, jak w SATA.

Funkcjonalność

Szybki montaż kubka jednorazowego ( półobrotu ) w gnieździe na korpusie. Szybki demontaż pokrętła iglicy bez zmiany ustawienia jak w OPTIMA TRIFITY. Szybki demontaż głowicy jak w OPTIMA TRIFITY. Cicha praca pistoletu jak w DeVilbiss Gti PRO LITE. Mała ilość części do demontażu przy czyszczeniu jak w SATA, lub IWATA.

Dodatkowo :

Możliwość przejścia na zasilanie pistoletu od dołu ( podciśnieniowe ) z zewnętrznego zbiornika przy malowaniu dużych elementów, ciężarówek i busów.

Cena ..... 1200 zł brutto Trzy lata gwarancji i doskonała sieć serwisowa w Polsce.

Macie jakieś swoje konkretne i innowacyjne propozycje ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 12-04-2012, 15:57   

tobie to się musi nudzić :)
ani kobieta idealna nie istnieje,ani pistolet idealny...zawsze znajdzie się jakieś "ale" albo coś co jednym odpowiada drugim już nie...
każdy ma swój świat i swoje kredki :)
zapomniałeś jeszcze napisać że powinien miec czytnik struktury z sąsiednich elementow i sam dostosowywać tryb pracy żeby idealnie odzwierciedlić strukture na malowanym elemencie :) mało tego-nawet jeśli weznie go do reki ktos malo doświadczony... :)
dodatkowo kierunek strumienia powinien sie zmieniać jak komputer wyczyta ze na swojej drodze ma rant kant i inna nierowność żeby uniknąć "nosów" :)
dodatkowo powinien się sam dokładnie czyscić..ale to już nie wiem jak ma być to rozwiązane :) no a co do szerokosci strumienia...po co sie rozdrabniac??przechodzisz obok auta i polakierowane :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-04-2012, 16:22   

Ciekawa, i wysoce specjalistyczna opinia :okulary: ... Zapomniałeś tylko dopisać gdzie można spotkać proponowane przez Ciebie rozwiązania. Reszta fajna ... fantastyczna i nie do zrealizowania ... ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 12-04-2012, 16:25   

PROJEKTER napisał/a:
Zapomniałeś tylko dopisać gdzie można spotkać proponowane przez Ciebie rozwiązania.
tam gdzie ciebie :)
http://screenshooter.net/0280052/urnhaht

20lat temu bys napisał to co w 1 poście kazdy by myślał że z choinki sie urwałeś ;)
być może za 40lat przyjdzie do ciebie wnuk i powie "wkoncu kupiłem ten pistolet co sam maluje"przypomnij mi zebym w przerwie na reklame poszedł zobaczyć jak pomalowal i go odłozył na miejsce" :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 12-04-2012, 16:43   

PROJEKTER napisał/a:
Złącze obrotowe, przy gnieździe powietrza, jak w SATA


Lepsze by było przegubowe.

PROJEKTER napisał/a:

Dwie uniwersalne dysze 1,2 i 1,3 i do tego cztery głowice


Jak ma być idealny to jedna głowica , dysza iglica
(Głowica uniwersalna może zrobiona na wzór przysłony w obiektywie ? o.s.)
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2012, 16:55   

PROJEKTER napisał/a:
Cena ..... 1200 zł brutto

Cena 3000 zł netto.
Z dwoma kpl dysz to dobra cena.
Do tego digital i... wajcha od optimy plus wygląd jak supernova.

Biorę od ręki.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-04-2012, 17:14   

jarbia napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Złącze obrotowe, przy gnieździe powietrza, jak w SATA


Lepsze by było przegubowe.

PROJEKTER napisał/a:

Dwie uniwersalne dysze 1,2 i 1,3 i do tego cztery głowice


Jak ma być idealny to jedna głowica , dysza iglica
(Głowica uniwersalna może zrobiona na wzór przysłony w obiektywie ? o.s.)


Przegubowe połączenie faktycznie było było lepsze.

Regulowana dysza od 0,8 do 1,6 była już w DeVilbisie OMX ... tragedia ! :glupek:

Chyba lepiej byłoby jednak mieć normalne metalowe stałe dysze i głowice, ale za to z szybkim montażem głowicy jak w Optimie TriFity. Lakierujesz klarem drobne elementy 1,3 precyzyjną, a przechodzisz do maski czy dachu ... cyk jednym ruchem i masz 1,3 Fast ... mega szybką :) ... a jak bus no to już wymiana dyszy na 1,4 super mega szybką :)

[ Dodano: 12-04-2012, 17:19 ]
mkautos napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Cena ..... 1200 zł brutto

Cena 3000 zł netto.
Z dwoma kpl dysz to dobra cena.
Do tego digital i... wajcha od optimy plus wygląd jak supernova.

Biorę od ręki.


3000 tyś ... rozumie że akceptowalna dla specjalistów ale lepiej marzyć że jakiś producent nie będzie za pazerny i zrobi cenę 1200 zł. Zamortyzować 3000 zł za sam pistolet średniej wielkości lakierni nie jest wcale tak łatwo. Kiedyś trzeba konsumować ile można inwestować i to spłacać. Kabina lakiernicza za 150 000 zł netto to też chora cena ... 80 - 90 OK ale są jednak granice zwrotu nakładów.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2012, 17:33   

PROJEKTER napisał/a:
ale lepiej marzyć że jakiś producent nie będzie za pazerny i zrobi cenę 1200 zł

W chinach to zrobi. :glupek:

Odlicz tylko digital i drugi zestaw dysz.
Robi sie już 2000 zł.
A pistolet ma byc lepszy od innych wszystkich.
Czyli jego cena by była normalna z małym plusem na technologię i jakość wykonania.

[ Dodano: 12-04-2012, 17:34 ]
PROJEKTER napisał/a:
3000 tyś ... rozumie że akceptowalna dla specjalistów

Ja nie jestem specjalistą w waszym rozumieniu.
Jestem raczej czystym przypadkiem lakierniczym ;)
Jednak bardzo bym chciał aby taki pistolet nie był tani.
Nawet nie wiesz jak bardzo.
Ma być drogi i nie chiński.

Rozumiesz dlaczego nie może być tani?????
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 12-04-2012, 17:35   

PROJEKTER napisał/a:
rozumie że akceptowalna dla specjalistów

no,dostałes pocisk to teraz siedz cicho :D
PROJEKTER napisał/a:
Chyba lepiej byłoby jednak mieć normalne metalowe stałe dysze i głowice, ale za to z szybkim montażem głowicy jak w Optimie TriFity. Lakierujesz klarem drobne elementy 1,3 precyzyjną, a przechodzisz do maski czy dachu ... cyk jednym ruchem i masz 1,3 Fast ... mega szybką ... a jak bus no to już wymiana dyszy na 1,4 super mega szybką
eee bajery.kazdy wie po co kupuje pistolet i co bedzie nim lakierował....tam gdzie lakieruje sie duze powierzchnie kupia szybką,do samochodówki srednia...chociaz ja bym sie nad najszybsza zastanawiał bo lubie zapierdalać :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarbia
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 114
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: wlkp
Wysłany: 12-04-2012, 18:11   

PROJEKTER napisał/a:
Cicha praca pistoletu jak w DeVilbiss Gti PRO LITE


Nie słyszałem jak pracuje ten DeVilbiss ,ale dżwięk mógłby być,porównując moje wszystkie pistolety , taki 'mięciutki ' jaki wydaje Supernova.
No i powinien tak ,jak Supernowa, pracować też przy niskim ciśnieniu.
_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. naprawy Tv
- Lew Tołstoj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-04-2012, 20:15   

gugun i MK ... coś z wami jest nie hallo chłopaki :nono: Krzysiu kreuje się na jakąś ofiarę
( niestety nie wiem o co chodzi chyba coś przegapiłem :angry: ), a guguś jak zawsze bez sensu i zaczepnie :D ... uspokójta się oba ... a szczególnie guguś :nono:

[ Dodano: 13-04-2012, 10:22 ]
jarbia napisał/a:
No i powinien tak ,jak Supernowa, pracować też przy niskim ciśnieniu.


To szczególna zaleta większości pistoletów IWATA. Doskonałe do garażu z małą sprężarką ;)
Jeżeli ta zaleta nie spowoduje że taki "ideał pistoletu" przesunie się w kierunku HVLP, to Ja jestem ZA. Niskie ciśnienie TAK, ale tylko przy jednoczesnym, małym zapotrzebowaniu na powietrze ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 13-04-2012, 10:53   

PROJEKTER napisał/a:
a szczególnie guguś
a możesz tak łopatologicznie??o które zdanie chodzi??że zażartowalem do krzycha?? czy że troche za bardzo pogrążylem sie w marzeniach?? a może że uznałem "zmienne koncówki" którymi reguluje sie szybkość pracy za zbedny bajer?? luzik Robercie,nie mam żadnych zlych zamiarow ;) każdemu pasuje co innego:)
a wracając do tematu: idealny pistolet...na chwile obecna:
*zużycie wiatru- bez większego znaczenia jednak w granicach normy
*waga:tu wykonanie z lekkiego stopu ponieważ ostatnio jak jechalem calego sprintera bolała mnie juz reka :)
*wygląd tu się zgodze... z twoim 1 postem w 100%
* szerokość strumienia: moje najwieksze marzenie,2 tryby pracy...
1 zakres od 0- 30cm,bok i inne precyzyjne elementy...
2 przelanczasz guzik i od 30-70cm maska dach busik jakiś...
* male zapylenie podczas pracy..idealny strumien...ustawiasz 30cm masz idealnie 30..
*i takie male urozmaicenie: dowolny napis,grawer w cenie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-04-2012, 12:29   

Rozumiem. Fajne uwagi ... szczególnie te dwa tryby pracy niezależnie od płynnej regulacji
Na razie pojęcia nie mam jak można by technicznie to wszytko rozwiązać, ale nawet jak tylko cześć z tych innowacji znajdzie się w jakiejś konstrukcji to taki pistolet będzie "perfecto" ;)

Ma ktoś jeszcze jakieś rzeczowe i innowacyjne pomysły ? ... albo odwrotnie Co was najbardziej wkurza ... jakie wady w pistoletach ? ( te konstrukcyjne, a nie wykonawcze )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 13-04-2012, 17:00   

Spotkałem w kilku modelach nie pamiętam już jakich Gumowe elementy wewnątrz pistoletu które nie lubią nitro lub źle wykonane uszczelnienie iglicy także gumowe. Uszczelnienie głowicy materiałowej też musi być niezniszczalne.
Kubek wykonany z dobrej jakość plastiku. Jeżeli komuś wpadnie do głowy zostawić pistolet z nitro w środku na kilka dni to wieczko ma się lekko odkręcić. W starych satach był dobrej klasy kubek, w nowszych już jest gorzej. A w chinolach pęcznienie kubka to norma.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 13-04-2012, 19:23   

tu chyba chodzi o to że nie ma pitoletu uniwersalnego. co jest do wszystkiego jest do niczego.
chcesz ładnie to se kup 2 pistole. albo 5
Można było prościej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 13-04-2012, 20:28   

Witam. A ja myślę że onic niechodzi,poprostu pogadać trza to też rozładowuje napięcia powierzchniowe. Non stres men....!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-04-2012, 09:55   

Deca-Durabolin napisał/a:
tu chyba chodzi o to że nie ma pitoletu uniwersalnego. co jest do wszystkiego jest do niczego.
chcesz ładnie to se kup 2 pistole. albo 5
Można było prościej.


Tylko że tu nie chodzi o pistolet uniwersalny bo akurat to jest możliwe wyłącznie przez zmianę dysz ... tylko o pistolet idealny ( grawitacyjny, z górnym kubkiem, dla profesjonalnych lakierników samochodowych, do końcowych powłok dekoracyjnych )

Zobacz jak często pada tu pytanie o pistolety ? Z tym jest jak z zakupem samochodu ;) Jak jesteś na placu z 1000 auto skaczesz od jednej marki do drugiej i każdy ci na początku odpowiada a potem się zastanawiasz czy ten obok nie byłby lepszy ?

Gdy masz sprecyzowane potrzeby .... czerwony sportowy z silnikiem 3.0 itd to nagle okazuje się, że masz do wyboru kilka marek i modeli.

Wszytko zaczyna się od określenia oczekiwań co do pistoletu. ( tzn. powinno się tak zaczynać :nono: ) Co ma mieć, a co jest konkretnie dla Ciebie nie ważne. Jaki element, lub cecha decyduje o jego zakupie ? Jeżeli nigdy nie da się tego ustalić to zawsze te porady na temat SATA IWATA, DV czy innych marek to będą opowieści o indywidualnych wrażeniach i statystyce ... czyli ile danego sprzętu jest na rynku. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 10:32   

Witam. Projektera napisałetś np.jaka cecha decyduje o zakupie. I tu pomiędzy fantazjami pojawia sie"STOP" ponieważ sięgąc do kieszeni wyciągamy monetę i przypominamy sobie że to jeszcze dziecku buty kupić. I wtedy zchodzimy na ziemie przechodząc do porządku dziennego budząc się rano głową pełną kalkulacji na czym zaoszczędzić i jak zarobić. Później wchodzimy na forum dreamersów i jest fajnie lecz to tylko fantazja czyli o niczym. Jak wyżej napis.(pogadać trza). A w gruncie żecz to potrzebny nam Real w tych czasach. Można trochę pomarzyć lecz niezadużo bo wtedy wszystko nam się zleje w jedno. Real i tylko Real!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 11:12   

Chali68 napisał/a:
na czym zaoszczędzić i jak zarobić.

Skoro tak podchodzic mamy to nitro do wszystkiego, materiały z internetu i oczywiście na czarno.

Złe podejście masz.
Nie myśl na czym zaoszczędzić, lecz jak efektywnie zarobić.

Nie mówię że jestem ideałem, bo nie dorastam do pięt do Baqo, Jacka czy Rajcucha, ale wpadając na to forum miałem takie samo podejście jak Ty.
A dziś?
Nie pytam sie gdzie zaoszczędzić, lecz... co jeszcze mógłbym zrobić.
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-04-2012, 11:23   

jak to projekter nie wiesz jak rozwiązać ten zakres szerokości:
np prosto: na pokretle szerokosci caly zakres 0-60cm i w połowie blokada,podchodzisz do maski,odbezpieczasz i masz druga połowe zakresu :) to takie proste akurat rozwiazanie problemu,mozna by to jakoś urozmaicić :)
idla mnie to jedyne co do szczescia potrzebne-szeroki strumien,baaardzo szeroki i precyzyjny...a nie wlejesz gesciejszy lakier i majtasz tym pistoletem i majtasz,tymbardziej ze ja czesto jade jakies naczepy to aż reka boli :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 11:58   

Do mkautos. Wyrwałeś to z kontekstu. Napisałem to jako ogulnik przysłowiowego zjadacza chleba! Niechodzi mi o warsztat. Odnośnie efektywności daj spokój bo się przewrócę. Efektywność pracownika może zaistnieć w Japonii ale nie tutaj. Twoja efektywność wygląda tak z poziomu pracodawcy jak pie...olnąć pracownika na 100lub200stówki i ci pracodawcy coś mają inni efektywni dłubią jak dłubali. Ja miałem swój warsztat przez 10lat byłem bardzo uczciwy i efektywny i pewnego pięknego dnia obódziłem się z ręką w nocniku. Pracownik który pracował u mnie przez 4lata wszedł przez okno i mi wyniósł sprzęt na 8000kułek złapali go oczywiście lecz odzyskałem jedynie nożyce elektryczne fajnie nie.Na drugi dzień trzeba było wziąć kredyt i kupić nowe narzędzia.Zostałem z jednym chłopakiem oraliśmy od rana do nocy na kredyt koleś chodzi i się śmieje bo nieściągalny to jest efektywność.! Mętalność polaka jest taka jak podasz mu rękę to Ci przy du..ie upi...doli to naleciałość z poprzedniego systemu.Jak się dziecko napatrzyło kiedy tato z firmy wynosił mama kombinowała w sklepie itd. Synek też tak robi. I odwrotnie synek banan napatrzył się jak okradać pracowników i przejoł firme ciągnie tradycję. Tych uczciwych co się dzielą zyskiem z pracownikiem można na palcach policzyć i chwała im za to! Widzisz dlatego jak ktoś pisze o efektywności to mi kartofle w piwnicy pleśnieją,nie w tym kraju kolego. Bez urazy.

[ Dodano: 14-04-2012, 12:12 ]
Cześć gungun współczuję naczep. Jest fajnie jedziesz i niema końca. Odnośnie pistoletu idealnego to taki virtualny jednorożec ale pogadać trza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 12:25   

Chali68 napisał/a:
Widzisz dlatego jak ktoś pisze o efektywności to mi kartofle w piwnicy pleśnieją,nie w tym kraju kolego.

Pracuję sam, efektywności wymagam od siebie.
Pomocnika mam ślusarza, budowlańca.
Bardziej jako towarzystwo i pomoc dla niego bo nikt inny go do pracy nie przyjmie.

Chali68 napisał/a:
Odnośnie pistoletu idealnego to taki virtualny jednorożec

Dokładnie tak, ale widzę tu pewien widoczny cel.
Zbieranie opinii wielu lakierników, ludzi którzy pracują nimi i potrafią opisać tzw pistolet idealny.
Projekter zbierze to w kupę, ładnie opisze potrzeby lakierników i poda na tacy co ma mieć idealny pistolet.
Odsieje oczywiście głupoty wczesniej.
Tak więc sata 5000 to będzie nasze zbiorowe dzieło ;) ;) ;) ;)

Na dodatek dodam że taki pistolet nie wypada aby był tani.
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 13:29   

Tak,tak masz rację odnośnie jdnorożca można to zebrać i wyjdzie satodevil 8500 i Co bo niemogę przełamać bariery chyba się zawiesiłem. Podaj jasny cel tego przedsięwzięcia,tak od siebie. Odnośnie efektywności lakierowałem w Pzm–ocie tam wyliczano w biurze na koniec współczynnik efektywności i na to składało się wiele składników i do wypłaty a tam zonk zadurze zurzycie lak.bezb. wyliczane ze współczynnika hektarowego/element. No to wybrałem bramkę numer 3 czyli drzwi. A tak wogóle to mam pomysł na podstronę "Opowieści z krypty" gdzie lakiernicy pisali by posty o historii swoich zmagań,taki rozluźniacz,mini terapełta. Bo życie w stresie jest szkodliwe strasznie!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-04-2012, 13:44   

mkautos napisał/a:
Chali68 napisał/a:
Odnośnie pistoletu idealnego to taki virtualny jednorożec

Dokładnie tak, ale widzę tu pewien widoczny cel.
Zbieranie opinii wielu lakierników, ludzi którzy pracują nimi i potrafią opisać tzw pistolet idealny.
Projekter zbierze to w kupę, ładnie opisze potrzeby lakierników i poda na tacy co ma mieć idealny pistolet.
Odsieje oczywiście głupoty wczesniej.
Tak więc sata 5000 to będzie nasze zbiorowe dzieło ;) ;) ;) ;)

Na dodatek dodam że taki pistolet nie wypada aby był tani.


Nie ukrywam że było by wspaniale gdyby producenci wyposażenia więcej uwagi przykładali do oczekiwań użytkowników. W praktyce każdy z nich tak pisze w materiałach reklamowych, ale faktycznie dane rozwiązanie powstaje tylko w głowach inżynierów projektantów i to zawsze w oparciu o dotychczas funkcjonujący już model sprzętu.

Forum to jednak organizacja ... Głos stąd ma większa siłę niż z garażu, nory, warsztatu, czy lakierni w ASO.

W sprawie tego idealnego pistoletu weźcie też pod uwagę takie uwagi jakie padały tu dość często :

Dobry lakiernik polakieruje nawet chinolem za stówę ... no fakt ... ale dlaczego ?

Co takiego jest np. w SATA jet90 że do dziś ta konstrukcja w kilkudziesięciu skopiowanych wcieleniach pozwala na aplikację lakierów dekoracyjnych ? ... Czy z punktu wiedzenia pistoletu ma znaczenie, czy rozpylany materiał to akryl, poliuretan, czy epoksyd ? Tu liczy się tylko gęstość produktu.

Czy te wszystkie dysze i głowice faktycznie mają tak gigantyczne znaczenia jak potrzeba kilku stron postów, a w praktyce pokazania komuś palcem ... patrz uważnie - chodzi o tą właśnie minimalną różnicę ? Skoro czegoś nie widać na pierwszy rzut oka nie może być powodem wyboru akurat takiego a nie innego rozwiązania, bo trzeba o tym wiedzieć, a nie każdy wie ?

Czy przypadkiem nie jest tak, że wystarczy precyzyjnie wykonać to narzędzie ... dokładnie obrobić i dopasować żeby było już idealne ... i biło na głowę takie SICO, FOBO, PREDATOR, UNICENT, DRAGON, AURITA, PROFI, JONNSOWEY, STAR EVO, YATO, czy inne które pojawiają się jak grzybki po deszczu w ciepły dzień ?

Ci z was co mają Walcoma jednak nim pracują co dziennie ... to samo z posiadaczami SAGOLA, WATLER OPTIMA, czy opisanym niedawno pistolecie SHARPE - GRACO ?

Ciekawi mnie też taka rzecz ... Czy można zrobić IDEALNY PISTOLET w oparciu o jeden system redukcji ciśnienia, a nie wprowadzać trzeci ... MVLP ???? ... i czy można w tym "ideale", zastosowań jedną dyszę i max. dwie głowice do każdego rodzaju lakieru dekoracyjnego ? Zobaczcie że we wszystkich markowych modelach pistoletów przy dopasowaniu ich do danego lakieru ... temat obraca się w koło typoszeregu 1,2 - 1,3. ... może kompromis 1,25, ale jako LVLP ( RP ) ?.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 14:40   

Być może dało by się to zrobić jak napisałeś pośrednią 1.25 w lvlp tylko że nawet jak by to wyszło to co z człowiekiem zrobić? Przecierz ludź ma naturę odkrywczo poszukującą.Zawsze będzie chciał czegoś więcej np.od idealnego pistoletu. Niezłamie go nawet ustawa. Co kolega Projekter na to.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-04-2012, 14:57   

Chali68 napisał/a:
Być może dało by się to zrobić jak napisałeś pośrednią 1.25 w lvlp tylko że nawet jak by to wyszło to co z człowiekiem zrobić? Przecierz ludź ma naturę odkrywczo poszukującą.Zawsze będzie chciał czegoś więcej np.od idealnego pistoletu. Niezłamie go nawet ustawa. Co kolega Projekter na to.
za jakiś czas odświerzymy temat i dodamy czego nam brakuje w tym idealnym na chwile obecną pistolecie aż po kilku odświerzaniach tematu cofniemy sie do mijego 1 postu i wtedy powiem: a nie mówiełem :)
PROJEKTER, wiesz co nie ogarniemy tego tematu...poprostu każdy ma inwidualne podejscie do sprawy,jeden lubi zapierdalać drugi sobie pomalutku i dokładnie jechać po elementach :) może by wypośrodkować różnice pomiedzy wsszystkim... hvlp-rp 1.2-1.3 itp... narzuciłeś nam bardzo ciężki temat na który chyba nie ma odpowiedzi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 15:22   

gugun napisał/a:
hvlp-rp 1.2-1.3

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jaki pistol.
Tu widzę dwa.
hvlp wsb i rp1.3
Np taki
http://screenshooter.net/2200499/tetjpgh
I już żaden uniwersalny nie jest potrzebny.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-04-2012, 17:40   

Chali68 napisał/a:
Przecierz ludź ma naturę odkrywczo poszukującą

tylko Łysy taki jest- był??? :D apropop pistoletów ;)

a jesli chodzi o pistol idealny nie bedzie takiego nigdy ale to już opisaliście wcześniej...
komora a kabinonorka to są dwa światy...
Ostatnio zmieniony przez unek 14-04-2012, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 17:52   

Jaki Łysy? Był? Nieponiał ja.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-04-2012, 18:05   

Chali68 napisał/a:
Jaki Łysy? Był? Nieponiał ja.


Chali68 napisał/a:
Przecierz ludź ma naturę odkrywczo poszukującą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 19:02   

Chali68,
Unek sugeruje Ci że jesteś kolejnym wcieleniem Łysego... jesteś Andrzejem z Białegostoku.
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-04-2012, 19:13   

Chali68 napisał/a:
Odnośnie efektywności daj spokój bo się przewrócę. Efektywność pracownika może zaistnieć w Japonii ale nie tutaj. Twoja efektywność wygląda tak z poziomu pracodawcy jak pie...olnąć pracownika na 100lub200stówki i ci pracodawcy coś mają inni efektywni dłubią jak dłubali.


Ty poprostu nie wiesz co to jest ta efektywność. Co ma naciągniecie pracownika do efektywności? Jeden pracownik w miesiącu przygotuje 100elementów a drugi 50, to jest efektywność.

Chali68 napisał/a:
Ja miałem swój warsztat przez 10lat byłem bardzo uczciwy i efektywny i pewnego pięknego dnia obódziłem się z ręką w nocniku. Pracownik który pracował u mnie przez 4lata wszedł przez okno i mi wyniósł sprzęt na 8000kułek złapali go oczywiście lecz odzyskałem jedynie nożyce elektryczne fajnie nie.Na drugi dzień trzeba było wziąć kredyt i kupić nowe narzędzia.Zostałem z jednym chłopakiem oraliśmy od rana do nocy na kredyt


Gdzie tu efektywność? Co to był za warsztat że musiałeś charować od rana do nocy żeby spłącić kredyt w wysokości 8tys? Mały czy duży warsztat spłacił by to normalną pracą w dłuższym bądz krótszym czasie ale napewno bez orania od rana do nocy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 20:07   

ZIEMBA napisał/a:
Gdzie tu efektywność? Co to był za warsztat że musiałeś charować od rana do nocy żeby spłącić kredyt w wysokości 8tys? Mały czy duży warsztat spłacił by to normalną pracą w dłuższym bądz krótszym czasie ale napewno bez orania od rana do nocy.

Ziemba ma zajebistą racje i musiałeś gdzieś bardzo źle to rozegrać.
Taki kredyt spłaca się w 3-4 miesiące bez cięcia normalnych wydatków.
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 20:26   

Szkoda bardzo ele niejestem Andrzejem z białegostoku i nieczytałem co pisał może był ze wschodu a to podobna mentalność niestety. Do kol. Ziemby słuchaj przeczytaj wcześniejszy post to może będziesz wiedział oco mi chodziło.Tak 8tyś spłaciłem w 2mc.żeby procentu niebulić dlatego od rana do nocy,odnośnie warsztatu to mały warsztacik i nie równaj tego z molochami. Ty chyba niewiesz jakie koszty generuje warsztat? Sam koszt wynajmu w centrum miasta to 2500koła a gdzie reszta?Dwóch pracowników jeden na legalu plus zus za siebie,materiały nie troton lub profix. I jakość wykonania nietaka jak w aso gdzie lakiernik dostaje element do zmatowania filer m/m i poszed. Tak to można nastrzelać elementów i sto. Tylko to niema nic wspólnego z lakiernictwem to rzeźba kol Ziemba.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-04-2012, 20:35   

Chali68 napisał/a:
Szkoda bardzo ele niejestem Andrzejem z białegostoku i nieczytałem co pisał może był ze wschodu a to podobna mentalność niestety.


Heh, mentalność wręcz identyczna :) Widać wschód tak ma.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 20:51   

Tam kol.Ziemba bez urazy! Chyba coś w tym jest. A może to wpływ 13–tego piątku?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-04-2012, 20:57   

mkautos napisał/a:
gugun napisał/a:
hvlp-rp 1.2-1.3

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jaki pistol.
Tu widzę dwa.
hvlp wsb i rp1.3
Np taki
http://screenshooter.net/2200499/tetjpgh
I już żaden uniwersalny nie jest potrzebny.

a może 1.3 rp i tajemnicza 1.2W w sacie 4000 ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-04-2012, 21:33   

Chali68 napisał/a:
A może to wpływ 13–tego piątku?


Nie nie, to nie to. Było już kilka osób na forum z okolic Białęgostoku i każdy mówił bardzo podobnie, wręcz idenycznie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 21:45   

Tylko że ja do białegostoku mam 130km a do wawy 140km niemyl z bielskiem podlaskim kiedyś to było woj.bialskopodlaskie a teraz wcielili nas w lubelszczyznę a miało być środkowowschodnie z siedlcami.Wszystko się poprzewracało podlasie teraz jest w białostockim a lubelszczyzna na podlasiu.to tak z topografii troszkę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-04-2012, 12:48   

Wiem że ludzie są różni i maja różne oczekiwania. Zobaczcie jednak ... ( lub zaufajcie mi jak nie mieliście okazji sprawdzić tego osobiście ) że w przypadku tych co na samym szczycie różnice w sposobie aplikacji, czyli tego co dzieje się za głowicą są bardzo nie wielkie. Żeby nie wywołać tu burzy, to ujmę tą tezę z innej strony :

Każdy z topowych pistoletów oferowanych przez konkurujące ze sobą firmy, można skonfigurować w taki sposób żeby był on porównywalny z konkretnym odpowiadającym mu modelem konkurenta. Różnice są oczywiście w kolorze korpusów kształtach ergonomii, i budowie wewnętrznej co ujawnia się przy myciu i czyszczeniu, ale efekt końcowy już się zaciera gdy wiemy po co sięgnąć w innej marce pistoletów

Zwróćcie uwagę, że mówiąc o ergonomii korpusu nie da się wprawdzie zadowolić wszystkich ale, faworytów łatwo wskazać. Niestety we wszystkich opiniach SATA wypada tu najgorzej ze "św.trójcy". Jeżeli chodzi o ilość elementów konstrukcyjnych najgorzej jest z DV GTI bo to istne puzzle. Gdzieś w tym ocenach zawsze są lepsze i gorsze rozwiązania i to w opinii większości, a nie indywidualnych preferencji.

Jak do tego dołożymy jeszcze to o czym już pisałem ... minimalne mikroskopijne różnice w efekcie końcowym aplikacji pomiędzy profesjonalnymi pistoletami to stworzenie "pistoletu idealnego" nie jest wcale takie niemożliwe, czy utopijne ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne