lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
reklama magnetyczna i przebarwienie na lakierze
Autor Wiadomość
rzywiec2
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: opole
Wysłany: 10-04-2012, 22:27   reklama magnetyczna i przebarwienie na lakierze

Witam. Mam przyklejoną reklame magnetyczną do tylnej klapy tourana, wczoraj jak zciągnełem po pół roku okazało się, że pod naklejką lakier koloru srebnego zmienił odcień na szaro niebieski i jest jakiś matowy, bez "głębi. no i jakiaś "wysypka sie pojawiłe jakby piaskiem sypnąć i jakieś bombelki na lakierze.
Spotkał sie ktoś z takim czymś, jak takie coś naprawić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 10-04-2012, 22:38   

Wypolerować
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 10-04-2012, 23:41   

Polerka nic nie pomoże. Lakier jest odparzony. Lakierowanie Cię kolego czeka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rzywiec2
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: opole
Wysłany: 11-04-2012, 14:56   

tak tez myślałem. ale miałem nadzieje na jakiś cud sposób (środek).
a ile możę mnie toś takiego kosztować. tak orientacyjnie? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 11-04-2012, 19:24   

rzywiec2, między 200 a pincet zl
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12-04-2012, 01:17   

rzywiec2 napisał/a:
tak tez myślałem. ale miałem nadzieje na jakiś cud sposób (środek).
a ile możę mnie toś takiego kosztować. tak orientacyjnie? :)


Cud sposób to sticker bomb style, lub tak jak kolega pisze od 200 do 500 za lakierowanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-04-2012, 08:58   

To_mas napisał/a:
rzywiec2, między 200 a pincet zl
Mart-Dent napisał/a:
od 200 do 500 za lakierowanie.
Czemu wy jeszcze w ogóle używacie takich kwot :glupek: :glupek: Tak kolega polakieruje sobie za dwie stówy całą tylna klape ,razem z darciem lakieru . Puknijcie sie w głowe :glupek: :glupek: i nie piszcie bzdur :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-04-2012, 09:26   

baqo napisał/a:
Czemu wy jeszcze w ogóle używacie takich kwot :glupek: :glupek: Tak kolega polakieruje sobie za dwie stówy całą tylna klape ,razem z darciem lakieru . Puknijcie sie w głowe :glupek: :glupek: i nie piszcie bzdur :nono:


Chłopaki faktycznie piszą bzdury. U mnie w okolicy chłopaki mu to spier.... za 150. :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 12-04-2012, 15:06   

baqo napisał/a:
Czemu wy jeszcze w ogóle używacie takich kwot :glupek: :glupek: Tak kolega polakieruje sobie za dwie stówy całą tylna klape ,razem z darciem lakieru . Puknijcie sie w głowe :glupek: :glupek: i nie piszcie bzdur :nono:


w którym miejscu sa napisane bzdury???


to są realia niestety :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-04-2012, 17:00   

rzywiec2 napisał/a:
pod naklejką lakier koloru srebnego zmienił odcień na szaro niebieski i jest jakiś matowy, bez "głębi. no i jakiaś "wysypka sie pojawiłe jakby piaskiem sypnąć i jakieś bombelki na lakierze.


Fajna robota dla lakiernika.
W moich okolicach 200-250 zł bez problemu.
Warsztaty można sobie wybierać do woli.
WARSZTATY nie nory.
Fajna robota na popołudnie z promiennikiem w tle. :D

[ Dodano: 12-04-2012, 17:02 ]
baqo napisał/a:
razem z darciem lakieru .

Faktycznie darcie.
Tylko nie można się rozpędzać, bo ledwo zacznie to już skończy.
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 12-04-2012, 20:07   

baqo napisał/a:
i nie piszcie bzdur
jakich bzdur ? zapytaj się ludzie u kogo i za ile zrobili to sie przekonasz jak jest naprawdę. Jak sie pytasz innych to każdy mówi ze on za 300 robi a jak zapytasz klienta to sie okazuje ze za 150zł mu to zrobil. Ja sie staram utrzymać te 250zł element to od miesiąca NIE MAM ŻADNEJ FUCHY !
Niestety ale takie są reali, są idiosci którzy sami sobie krzywdę robią przebijając sie coraz to niższymi cenami. U mnie w okolicy takich kretynów sporo. Siędzą w tych norkach i jeden drugiego przebija byle tylko mieć robotę - pomijając efekt końcowy oczywiście :P
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-04-2012, 17:50   

mkautos napisał/a:
W moich okolicach 200-250 zł bez problemu.
Warsztaty można sobie wybierać do woli.
WARSZTATY nie nory.


To podeślij jakieś namiary na warsztat, nie nore, który polakieruje klape za 200zł.
Wiem, że lakierują i po 100zł od elementu ale to nie w warsztatach.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 13-04-2012, 19:15   

Lakierowanie za 200 ? owszem ;)
Bo co to jest wejść do kabiny 1,5 bazy 1,5 klaru hm. 20 min ?
Tylko blacharke i przygotowanie do lakierowania policzmy oddzielnie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 14-04-2012, 17:51   

kurde , nic mnie tak nie drażni jak robota za darmo .... ceńcie sie i dawajcie dobrą jakość a nie bedziecie musieli robic po 250 czy po 300 ... bo za takie ceny sie nie rozwiniecie ! !

u mnie w kieleckim robią idioci po 150 i po 200 i umrą głupi i biedni , Ja za lakierowanie (bez blacharki ) biorę od 350 w górę , jesli trzeba cos klepnąć to i po 500-600 element i kolejka na ponad miesiac . jest za co inwestować i podnosić ciągle standard ! !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 19:07   

car painter napisał/a:
u mnie w kieleckim robią idioci po 150 i po 200 i umrą głupi i biedni

Niema to jak przycwaniaczyc z lekka na forum z wieczorka.

A cen ci gratuluje.

Tylko weź mi nie wpieraj nic o profesjonalnym podejściu z zastosowaniem Twojego cennika, bo znam takich wielu mocnych w słowach a po lekkim zaintersowaniu tematem już się kolorowe sny kończyły.
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 14-04-2012, 19:12   

car painter napisał/a:
kurde , nic mnie tak nie drażni jak robota za darmo .... ceńcie sie i dawajcie dobrą jakość a nie bedziecie musieli robic po 250 czy po 300 ... bo za takie ceny sie nie rozwiniecie ! !

u mnie w kieleckim robią idioci po 150 i po 200 i umrą głupi i biedni , Ja za lakierowanie (bez blacharki ) biorę od 350 w górę , jesli trzeba cos klepnąć to i po 500-600 element i kolejka na ponad miesiac . jest za co inwestować i podnosić ciągle standard ! !


nie wątpię, że to możliwe.
jednak chciałbym abyś podpowiedział nam jakich argumentów używasz, jeżeli klient możesz wybrać 200 - a - 500 . jak przekonujesz go o fachowości naprawy omijając to, że (np w moim przypadku) nie mam kabiny .

Podpowiedz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-04-2012, 19:28   

Deca-Durabolin napisał/a:
jak przekonujesz go o fachowości naprawy omijając to, że (np w moim przypadku) nie mam kabiny .


No włąśnie nie masz bardzo ważnego argumentu, wyposażenia. Dzięki któremu możesz naprawiać fachowo i możesz to pokazać klientowi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 14-04-2012, 19:50   

kabina to podstawa , ludzie są coraz bardziej wymagający , bez kabiny i jakości usługi którą możesz osiągnąć tylko na wysokiej jakości materiałach i w dobrych warunkach , ciężko sie wybić , aby cos osiągnąć siedziałem 3 lata w anglii szlifując umiejętności w servisie bmw , wróciłem dobrałem duży kredyt i postawiłem malutki zakładzik ale zajebiście wyposażony , klient wchodząc do mnie juz wie że jest u profesjonalisty , teraz najważniejsza jest rozmowa , jeśli umiesz sie sprzedać ,pokazać że jesteś najlepszy to klient zapłaci za usługę tyle ile będziesz chciał , w mojej okolicy krąży jedna opinia że jestem zajebiście drogi i zajebiście dobry i tą opinię sobie buduję od kilku lat , moich klientów to nie odstrasza ale właścicieli złomu bardzo , wiec jak ktoś do mnie trafi to wie czego sie spodziewać że mu za darmo nie zrobię , .

mam zakład w środku zapyziałej wiochy bez szyldu przy trasie , obok bieda az piszczy a robotę mam nie do przerobienia ,

" mkautos - cytuję

Niema to jak przycwaniaczyc z lekka na forum z wieczorka.

A cen ci gratuluje.

Tylko weź mi nie wpieraj nic o profesjonalnym podejściu z zastosowaniem Twojego cennika, bo znam takich wielu mocnych w słowach a po lekkim zaintersowaniu tematem już się
kolorowe sny kończyły."

nie bardzo zrozumiałem o co ci chodzi w poście powyżej ?? - jeśli nie wierzysz w to co piszę to zapytaj Kamilbusko który do mnie czasami zagląda czy Tofika oni ci pewnie potwierdzą moje słowa
_________________
RR Customs oklejanie samochodów przyciemnianie szyb

www.facebook.com/rrcustomspl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-04-2012, 20:04   

car painter napisał/a:
nie bardzo zrozumiałem o co ci chodzi w poście powyżej ?? - jeśli nie wierzysz w to co piszę to zapytaj Kamilbusko który do mnie czasami zagląda czy Tofika oni ci pewnie potwierdzą moje słowa

Spoko.
Wierzę i gratuluję.

Nie każdy jednak idzie droga lakiernika od szkoły itd.
Nie wątpię że robisz super, nawet sie nie próbuję porównywać.
Jednak jesli chodzi o wyposażenie to myślę że nie mam się czego wstydzić, jednak mi brakuje najdroższego - kabiny i legalizacji lakierni.

Jednak nie każda robota za 200 -250 zł to syf, bo tak pokazałeś tych idiotów co tak robią i biednymi kończą.

Chociaz jak czytam to co tu sie pisze o legalizacji i spokojnym śnie,,,, to chyba poświęcę 2-3 auta i nastawiając się bardziej na usługi rozpocznę droge ku legalizacji lakierni.

Lub odejde od usług lakierniczych skupiając sie na pokrewnej dziedzinie w której działam od 26 lat.
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 14-04-2012, 20:28   

car painter napisał/a:
nie bardzo zrozumiałem o co ci chodzi w poście powyżej ?? - jeśli nie wierzysz w to co piszę to zapytaj Kamilbusko który do mnie czasami zagląda czy Tofika oni ci pewnie potwierdzą moje słowa


Potwierdzam, byłem u Rafała, widziałem i powiem tak, chciałbym mieć więcej takich klientów jak Rafał. Jest profesjonalnie i na dobrych materiałach lakierniczych. Posiada własny mieszalnik, firmy nie wymienię, w planach ma wodę i to z górnej półki. Ceni się i ma rację, zarobiona kasa pozwala na dalszy rozwój i kolejne inwestycje w warsztat. Tak trzymać.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 14-04-2012, 20:39   

ja również potwierdzam. Rafał ma fajny warsztat z profesionalnym wyposażeniem. cały czas inwestuje w sprzęt i nie zostaje z technologią w tyle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne