lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Manometr podłączenie
Autor Wiadomość
SakalWM
Użytkownik


Wiek: 25
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 02-04-2012, 20:16   Manometr podłączenie

Witam.
Posiadam pistolet Jonnesway 6111 i do tej pory używałem tylko reduktora na sprężarce. Ustawiałem tam 4,0 atm. i jazda. Wczoraj jednak podpiąłem manometr do guna i zaliczyłem zaskoczenie.
Im bardziej skręcałem ciśnienie i przez dysze pistoletu na wylocie miałem mniejsze tym więcej pokazywał manometr (w okolicach 4,5). Natomiast im bardziej rozkręcałem i pistolet dmuchał mocnym powietrzem to zegar pokazywał około 2,0.
Czy to tak ma być czy może coś nie tak z zegarem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 02-04-2012, 20:32   

SakalWM napisał/a:
Czy to tak ma być czy może coś nie tak z zegarem?

Tak się dzieje jak kręcisz, ale kręcenie strasznie pokręciłes i wszystko nieprawidłowo robisz jeśli chodzi o ustawienia ciśnienia za pomocą manometru.
 
     
SakalWM
Użytkownik


Wiek: 25
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 02-04-2012, 20:35   

To może jakaś porada jak to zrobić dobrze ;)

p.s. dodam że ustawiając ciśnienie na zegarze cały czas miałem wciśnięty spust tak aby cały czas szło powietrze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 03-04-2012, 00:17   

reduktor w kompresorze na 1/4 czy 1/2 cala bo mozliwe ze ci dławi i wiecej na pistolet nie pójdzie albo moze masz jakies złaczki po drodze filtry które zadławiaja cisnienie albo za mały przekrój przewodu długosc przewodu itd opisz co tam masz ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 00:41   

SakalWM napisał/a:
Im bardziej skręcałem ciśnienie i przez dysze pistoletu na wylocie miałem mniejsze tym więcej pokazywał manomet


Skoro nikt się nie pali do odpowiedzi to może ja?

Parę zasad pracy pistoletu z manometrem:
- regulacja ciśnienia w pistolecie zawsze otwarta na max - inaczej nastąpi przekłamanie na manometrze - takie działanie to błąd !
- ustawiasz ciśnienie na pełnej miotle i przy wciśnietym cynglu - to wiadomo.
Zmiany zauważalne na manometrze:
- skręcasz miotłę - wskazanie ciśnienia na manometrze rośnie - prawidłowo.
Żeby pracować na takiej mniejszej miotle musisz zmniejszyć ciśnienie ale na regulatorze manometru (zakaz dotykania regulatora w pistolecie)
Błędy:
- nie posłuchałes mnie i regulujesz pokrętłem cisnienia w pistolecie - wynik, rośnie ciśnienie na manometrze ale tylko ze względu na ograniczenie przepływu w pistolecie.
Regulowanie w tym momencie cisnienia na manometrze jest drugim błędem.
Wynikiem jest prawidłowe cisnienie na manometrze ale pistolet pracuje na zbyt małym ciśnieniu - wynik zafałszowany.
 
     
SakalWM
Użytkownik


Wiek: 25
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 03-04-2012, 14:17   

marcus napisał/a:
reduktor w kompresorze na 1/4 czy 1/2 cala bo mozliwe ze ci dławi i wiecej na pistolet nie pójdzie albo moze masz jakies złaczki po drodze filtry które zadławiaja cisnienie albo za mały przekrój przewodu długosc przewodu itd opisz co tam masz ;) :)

reduktor jest 1/2 cala od sprężarki do filtra na ścianie 4,5m węża o przekroju 10mm od filtra do pistoletu podpinam 15m węża 10mm

Jeśli chodzi o sposób w jaki regulowałem to miotła była rozkręcona na max ciśnienie na pistolecie na max i dopiero bawiłem się regulacją przy zegarze oczywiście cały czas trzymając wciśnięty spust. Natomiast nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany więc powtórze że: w momencie gdy pistolet dmucha bardzo malutkim ciśnieniem (powietrzem) to na zegarze jest wartość duża natomiast gdy pistolet dmucha największym ciśnieniem ( strumień powietrza bardzo mocny) to w tym momęcie na zegarze pokazuje małą ilość około 2,0 bara. Dlatego się pytałem czy to jest normalne, jeśli nie to co robię nie tak.

Jeżeli pistolet podepnę bez manometra (manometr odkręcam i zostawiam samą szybkozłączkę) to jak kręcę tylko tym przy sprężarce efekt jest odwrotny tzn. im większa ilość powietrza wypływa przez dyszę pistoletu tym więcej pokazuje zegar
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 03-04-2012, 15:56   

SakalWM napisał/a:
nie wiem czy dobrze zostałem zrozumiany więc powtórze że: w momencie gdy pistolet dmucha bardzo malutkim ciśnieniem

Co robisz aby dmuchał małym ciśnieniem?
 
     
SakalWM
Użytkownik


Wiek: 25
Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 03-04-2012, 19:22   

Kręcę pokrętłem przy manometrze.
Mam podobny do tego na zdjęciu ale nie wiem jakiej firmy

manometr.jpg
Plik ściągnięto 9270 raz(y) 1,1 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marcus
Forumator
Hala Madrit



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 292
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: śląsk
Wysłany: 04-04-2012, 00:05   

to chyba taki manometr z regulacja cisnienia któy sie stosuje jak pistolet nie ma tej regulacji i widocznie ma mała przepustowosc i stad taki spadek cisnienia kiedys dołozyłem do pistoletu dodatkowy filterek i tez tak dławił ze pistolet jak sie na maxa odkreciło to mu brakowało powietrza ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne