lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kabina lakiernicza porady
Autor Wiadomość
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2012, 02:23   Kabina lakiernicza porady

Witam mam parę pytań dotyczących kabiny http://allegro.pl/kabina-...2197574680.html Wiem ze za śmieszna kasę i dosyć zmęczona ale myślę że przy wkładzie odrobiny kasy coś by się dało z tego zrobić ??? posiada dokumenty jest to polska produkcja EKOTECH Wieluń 1996r produkcji,czy warta jakiegoś kol wiek zainteresowanie??? ma parę kilometrów do Oświęcimia dzięki za odpowiedzi pozdrawiam:)

http://www.allegromat.pl/aukcja101051
Ostatnio zmieniony przez baqo 13-03-2012, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-03-2012, 09:42   

Musze zmienić standardy dotyczące nory i warsztatów. Jak widać można mieć kabinę w ... norze :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2012, 10:17   

Nora Nora ale chciał bym wiedzieć czy to coś warte tej kasy??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 13-03-2012, 12:08   

sebikg40 napisał/a:
Nora Nora ale chciał bym wiedzieć czy to coś warte tej kasy??


Tak na pewno warte. Różnica pomiędzy tą a podobną nową to jakieś 40 tyś. Więc musisz policzyć . Moim zdaniem jeżeli zarabiasz więcej jak 30 tyś na miesiąc to już się nie opłaca.
A doprowadzenie takiej kabiny do stanu jak nowy jest banalnie proste.
PROJEKTER napisał/a:
Jak widać można mieć kabinę w ... norze


Daj Boże 99,9% użytkownikom tego forum taką norę ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-03-2012, 12:42   

Raczej nie oczekuj tu od nas jasnej deklaracji na temat tej kabiny. Producent nie powala renomą, a do tego jak widać na foto to bardzo wyeksploatowane urządzenie ... za to cena dość niska i kabina jest na miejscu do obejrzenia, a nie np. w okolicach .... Rzymu. ;)

To jednak tak jakbyś spytał na forum, czy opłaca się kupić 12 letniego Poloneza ... a tu jest link do aukcji na allegro .... :glupek: Jednemu się opłaca inny padnie ze śmiechu, a jeszcze inny opisze ci kiedy się opłaca, a kiedy nie i dlaczego ... ale sam wiesz że to oczywiste oczywistości w tak udzielanych poradach.

Wszystkie zalety i problemy tej transakcji i tak spadną na Ciebie. Używany sprzęt to albo "strzał w dziesiątkę", albo wtopa i łzy ... nie ma zasady ;)


.... nie wyczaiłem tylko, czy ten zlewozmywak też jest w cenie :smiech:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2012, 17:03   

Jeszcze jedno pytanko jakie dokumenty musi Kabina posiadać konkretnie jakie świstki ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 13-03-2012, 17:21   

sebikg40 napisał/a:
czy warta jakiegoś kol wiek zainteresowanie???


Chyba tak same kraty lampy i sciany sa wiecej warte jak bys to chcial kupic.
Jesli dziala to nawet
jesli trzeba powymieniac wszystkie materialy exploatacyjne typy filtry lozyska ,to nawet jesli nie bedzie grzac tylko wentylowac zpelna swoja sprawnoscia to taniej takiego pomieszczenia sam nie wykonasz .

Co do dokumentow to sam napisales "posiada dokumenty"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 13-03-2012, 18:11   

No właściciel zapewnia ze posiada wszystkie dokumenty wkoncu to polski produkt to myślę ze wszystko będzie co potrzebne,ale ogólnie chciałem wiedzcie na jakie papierki zwrócić uwagę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-03-2012, 13:25   

Na żadne ! Jako użytkownik nic nie musisz mieć dla kabiny lakierniczej traktując je jako urządzenie a nie pomieszczenie .... bo jak pomieszczenie i gdy chcesz mieć wszytko legalnie to :

Ocena Zagrożenie Wybuchem ( tu nie ma znaczenia kabina czy zaadaptowane stanowisko występuje zagrożenie z rozpylanych substancji palnych musi być ocena ) ... dalej Dokument Ochrony Stanowisk Pracy przed wybuchem.

Jak zatrudniasz lakiernika ... to pomiar NDSsch na stanowisku pracy i pomiar hałasu w pomieszczeniu komory.

Zgłoszenie emiterów kabiny ( i innych też ! ) lub uzyskanie pozwolenia na emisję LZO z WIOŚ

Pozwolenia na budowę jak planujesz postawić ją na zewnątrz warsztatu, a w ramach tej procedury Decyzja Środowiskowa.

To z grubsza wszytko !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
arus
Stały Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 80
Skąd: Ostrowiec św
Wysłany: 14-03-2012, 14:00   

A doprowadzenie takiej kabiny do stanu jak nowy jest banalnie proste.A w jaki sposob ???
_________________
AREK
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 14-03-2012, 20:03   

Byłem zobaczyć kabinę i powiem szczerze na zdjęciach dużo gorzej wygląda jak na żywo wymieniony zeszłego roku został palnik na nowy,silnik nawiewu przewinięty na nowo bo się spalił tak poza tym wszystko działa grzeje normalnie pali w ciągłym użytku dokumenty wszystkie są na kabinę i na palnik zarówno stary jaki i nowy odmalować wszystko na nowo i będzie ok właściciel sprzedaje bo ma duża firmę i rezygnuje z malowania i wszystkiego sie chce pozbyć co tam ma
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 16-03-2012, 09:31   

To i ja się wypowiem. Miałem taki etap że chciałem zakupić nową kabinę za jakieś 50-60tysi. No ale już mi przeszło i rozglądam się za taką za 20tysi. Taka za 60tysi nigdy się nie zwróci i nikt nie zapłaci więcej za lakierowanie w niej. Ma być kabina i tyle. Nikt jak wstawia auto nie pyta o wiek i parametry kabiny. Ma być kabina. No może tylko pomalować ładnie i żeby sprawna była. Takie jest moje zdanie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-03-2012, 12:29   

krzyss20 napisał/a:
To i ja się wypowiem. Miałem taki etap że chciałem zakupić nową kabinę za jakieś 50-60tysi. No ale już mi przeszło i rozglądam się za taką za 20tysi. Taka za 60tysi nigdy się nie zwróci i nikt nie zapłaci więcej za lakierowanie w niej. Ma być kabina i tyle. Nikt jak wstawia auto nie pyta o wiek i parametry kabiny. Ma być kabina. No może tylko pomalować ładnie i żeby sprawna była. Takie jest moje zdanie.


Spokojnie, spokojnie .... używana kabina jest lepsza niż żadna ... a nowa lepsza niż używana, a nowa za 120 000 lepsza od nowej ale za 60 000. ;) To oczywista oczywistość.

Teraz tylko należy się zastanowić co dla kogo jest ważne i jakie ma plany. Kabina nie jest wieczna. Taka 10 letnia może robić fochy i czasami nie działać ... a jak ktoś ma cykl za cyklem to trzy dni przestoju może być nie do nadrobienia. Poza tym jak ktoś buduje nowy śliczny warsztat to nie sięga po stare graty ... owszem może rozejrzeć się za jakaś okazją ale rzadko od razu planuje zakupu używanej. Używanej kabiny nie obejmiesz dotacją i nie ma też w niej nowoczesnych systemów oszczędzania paliwa ... no i zastanów się dlaczego prosperujący warsztat sprzedaje starą kabinę ? ... w jej miejsce raczej nie kupuje innej używanej tylko nową.

Używana komora to dobre rozwiązanie jak ktoś nie ma jej wcale i nie ma też szans na zdobycie kasy na nową. Nie jest jednak prawdę że nowa za 60, 80 czy 120 tyś się nigdy nie spłaci. Spłaci się ... tylko musi pracować non stop i zarabiać.

Kabina za 25 000 zł w zakupie to inwestycja na poziomie 35 - 40 tyś docelowo. Gdy rozpatruje się wszytkie aspekty to powoli zacierają się roznice w cenie bo kabina za 80 tyś objęta dotacją to wydatek 40 tyś czyli tyle ile stary używany grat.

Nie można tu sprawy postawić jednoznacznie. Nowa jest BE, a używana OK i to się opłaca.

Ja bym wolał nową i markową np Blowtherm, lub USI ITALIA za 120 000 zł netto ... czy mnie na nią stać ? Nie wiem. Muszę policzyć i przeanalizować wszystkie za i przeciw. "Używka" to ostateczność. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 05-04-2012, 00:12   

sebikg40 napisał/a:
Byłem zobaczyć kabinę i powiem szczerze na zdjęciach dużo gorzej wygląda jak na żywo


Więc może transakcja doszła do skutku . I tu moja rada choć może już za póżno no ale innym może się przyda.

Przy składaniu kabiny do uszczelniania używamy --tylko i wyłącznie--masy uszczelniającej akrylowej. Nie dajmy się wkręcić sprzedawcom z mieszalnika w jakieś inne wynalazki, a już broń Panie Boże w jakieś silikony.

Polecam APP-ACRYL w tubie - dobrze mieć pneumatyczny wyciskacz (sprawdzone)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 07-04-2012, 16:09   

Masz rację doszło do transakcji ale jeszcze nie poskładana dopiero wczoraj przyjechała do mnie do domu dzięki za rade na czym to składać
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
krzyss20
Wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 100
Skąd: WPR
Wysłany: 11-04-2012, 10:46   

Daj znać jak się sprawuje taka używka i na co zwracać uwagę przy zakupie. Bo ja też się za jakąś rozglądam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne