lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
27-02-2012, 14:19
Pytanie o zgodność koloru
Autor Wiadomość
WaNo
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27-02-2012, 13:32   Pytanie o zgodność koloru

Witam!

Jestem nowy i mam problem co myślę że tutaj uda mi się rozwiązać problem.... A więc posiadam auto Seat Leon 1p nowy model w kolorze Srebnym i ostatnio zamówiłem pusze w kolorze moje lakieru o kodzie LS7Y taki był na kartce schowany w aucie no ale nie jest identyczny co seryjny a miało być to samo... Z tego co się dowiedziałem że podobno ciężko dobrać srebny kolor idealny.... Ale żem się dowiedział w seacie że w roczniku co moje auto Seat malował 2 lakiery srebne LS7Y i LS7X nie wiem czy ten drugi nie będzie idalny jak Seryjny... chciałem waszej rady....
Ostatnio zmieniony przez jacklack 27-02-2012, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2012, 14:17   

WaNo napisał/a:
A więc posiadam auto Seat Leon 1p nowy model w kolorze Srebnym i ostatnio zamówiłem pusze w kolorze moje lakieru o kodzie LS7Y taki był na kartce schowany w aucie no ale nie jest identyczny co seryjny a miało być to samo...

Zapewne zamówiłeś ten kolor LS7Y w mieszalni z numeru i dorobili Ci podstawę, a nie wykluczone że ma on kilka alternatyw w systemie z którego dorabiali Ci tą bazę, to po pierwsze, a po drugie nigdzie nie jest napisane że kolor dorabiany z jakiegokolwiek systemu mieszalniczego refinish będzie pasował idealnie

Tak nawiasem...w jaki sposób doszedłeś do tego, że ten kolor wg. Ciebie nie jest identyczny???
Dla informacji, w systemach Du Pont Cromax i CromaxPro są po trzy alternatywy tego koloru

WaNo napisał/a:
Ale żem się dowiedział w seacie że w roczniku co moje auto Seat malował 2 lakiery srebne LS7Y i LS7X nie wiem czy ten drugi nie będzie idalny jak Seryjn


Ten drugi LS7X to raczej pasował nie będzie ;)

LS7Y.JPG
Plik ściągnięto 727 raz(y) 18,42 KB

LS7X.JPG
Plik ściągnięto 704 raz(y) 18,4 KB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
WaNo
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27-02-2012, 14:27   

Kod:
Tak nawiasem...w jaki sposób doszedłeś do tego, że ten kolor wg. Ciebie nie jest identyczny???



Zależy pod jakim kontem stoisz... Nie jest najgorszy ale przydał by mi się idealny kolor jaki mam.... Ten ujdzie ale to nie jest to czego szukałem :) Szczerze mówiąc ująłeś to profesjonalnie ale jak dla mnie amatora niezrozumiale :P... Tak prosto to co mam zrobić żeby mieć lakier taki jak jest seryjny... ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2012, 14:34   

WaNo napisał/a:
żeby mieć lakier taki jak jest seryjny... ?

Tutaj doprecyzuje nieco...nie lakier, a kolor, bo o kolor chodzi Ci w tym momencie ;)

WaNo napisał/a:
Tak prosto to co mam zrobić

Ty z tym nic nie zrobisz :) z tym poradzi sobie lakiernik, lub powinien sobie poradzić ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 27-02-2012, 15:30   

jacklack napisał/a:
a po drugie nigdzie nie jest napisane że kolor dorabiany z jakiegokolwiek systemu mieszalniczego refinish będzie pasował idealnie
a w fiatach?? na tabliczce z nr. lakieru masz napisane jaki system...bynajmniej ja ostatnio przy stilo spotkałem się z taką tabliczką gdzie oprócz nr. lakieru był podany system,już teraz nie pamietam jaki...

kolego WaNo, kolor cieżki,alternatyw wiele w każdym systemie więc nie realne trafić w 100%,nawet jeśli to itak nikt normalny ci na "ostro" nie polakieruje 1 elementu i nie da gwarancji ze bedzie ok...odcien może sie róznić w zależności od ciśnienia,koloru tła,grubości warstwy,kąta pod jakim jest lakierowany i tak w nieskonczoność...wiec oddaj do lakiernika i on będzie wiedział co z tym zrobić i jak zgubić tą minimalną różnice w odcieniu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
WaNo
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27-02-2012, 15:35   

Mistrzu widzę że jestes kumaty jak byś mógł to prosze cię jaki to będzie KOD lakieru tego modelu poniżej.... Dzięki z góry...

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2012, 15:52   

gugun napisał/a:
a w fiatach?? na tabliczce z nr. lakieru masz napisane jaki system...bynajmniej ja ostatnio przy stilo spotkałem się z taką tabliczką gdzie oprócz nr. lakieru był podany system,już teraz nie pamietam jaki...

....system był podany???...na pewno??? ;) ...czy raczej dedykowany producent chemii ?? ;) chociaż to ani w jednym, ani w drugim przypadku i nie ma żadnego wpływu na pasowość koloru

WaNo napisał/a:
jaki to będzie KOD lakieru tego modelu poniżej


z tego co mi podpowiada moje oprogramowanie to jest to kolor ROJO DAKOTA EFFECT LS3Z (K8) lub ROJO MONTSANT EFFECT LS3Q

ROJO.JPG
Plik ściągnięto 413 raz(y) 26,43 KB

_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
WaNo
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27-02-2012, 16:16   

jacklack Dzięki bardzo jesteś super dzieki wielkie za pomoc pozdrawiam....
i napewno skorzystam jeszcze z waszego FORUM... :) powodzenia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 27-02-2012, 17:00   

jacklack napisał/a:
..system był podany???...na pewno??? ...czy raczej dedykowany producent chemii ??
skoro producent chemi to i system :) poprostu był napisany kod lakieru+ producent
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 27-02-2012, 17:24   

gugun napisał/a:
a w fiatach?? na tabliczce z nr. lakieru masz napisane jaki system...bynajmniej ja ostatnio przy stilo spotkałem się z taką tabliczką gdzie oprócz nr. lakieru był podany system,już teraz nie pamietam jaki...
zgadza się - był PPG, a teraz jest Dupont
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne