lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Początek z lakiernictwem
Autor Wiadomość
fago
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 13-04-2012, 22:31   Początek z lakiernictwem

Witam.

Jako,że jestem nowy może się przedstawię.Na imię mam Damian,mam 16 lat I bardzo chciałbym zająć się w przyszłości lakiernictwem.Chciałbym lakierować standardowo na jeden kolor oraz samochody na np. rajdy Może jakiś drobny tuning ale to raczej pod dresiarzy jakby chcieli Chciałbym również zająć się blacharką,szpachlowaniem,polerowaniem.Ogólnie wszystkim co związane z "ciałem" samochodu .Powiedzcie proszę co trzeba mieć by w ogóle zacząć zabawę z lakenictwem?Wiem,że potrzebny jest pistolet,że trzeba pierw nałożyć farbę podkładową taką białą :P
Są jakieś lektury z tym związane ? Może są jakieś szkolenia ? Wolałbym ruszyć i zacząć z tym wszystkim w miarę tanio,wiadomo,że 100 zł nie wystarcza ale na początkującego ile tak mniej wiecej ? Mam też samochód do nauki c15,w której trzeba by było pierw usunąć rdzę i mógłbym coś sobie na nim zaczynać.Także jestem gotowy.Teraz tylko czekam na waszą pomoc Dodam,że kiedyś przez 5 lat malowałem obrazy ale przestałem bo to w sumie nie daje chleba.Ale co jeśliby wykorzystać jakiś tam mój potencjał właśnie w stronę samochodów ? Wiadomo im wcześniej zacznę tym lepiej dla mnie.Jeśli można to powiedzcie jaki sprzęt nie chodzi mi tu konkretnie o markę itd. ale co trzeba mieć,wiadomo napewno wentylowane stanowisko ale co ze sprzętu,którym ma się tą pracę wykonywać ;)

Z góry dziękuje i pozdrawiam Damian.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 13-04-2012, 23:06   

Witam młodego kol z warszafki. Jeżeli masz podstawy malarskie to uderzył bym w airbrash szukał tematów z tą metodą aplikacji bo to najblirzej obrazów.Jeżeli masz "nutę" talentu to niespie..rz tego i niepakuj się w korozję. To niema nic wspólnego z artyzmem. Tu na forum czytaj i na drugim czytaj o airbrash i potem pytaj jak już poczytasz trochę teorii wessiesz to dopiero kupisz sprzęt i do pracy! Życzę uporu w osiąganiu celów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ksenonn
Forumator



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 252
Punkty: 1/1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13-04-2012, 23:31   

cześć
najpierw poczytaj dokładnie forum, masz tu całą potrzebną wiedzę,
później skompletuj sprzęt:
na początek przydało by się kupić kompresor, przynajmniej 50l z dwoma tłokami 800-900zł choć lepiej jakąś używkę nie chińskiej firmy, pistolet jakiś chinol na 100zł styknie z dyszą 1,3, i drugi do podkładu z dyszą powiedzmy 1,8, do tego maska 100zł, przewód, odwadniacz, kubki, mieszadła, lakier, podkład (wiadomo).

na początek starczy, zostaje ćwiczyć :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
fago
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 13-04-2012, 23:41   

Kurczę szkoda,że nie ma jakiegoś tutorialu albo poradnika dla zielonych,bo większość tematów na tym forum jest zakładane z pojęciami ,których w ogóle nie znam ;P A kolego chali68 czemu nie pakować się korozję ? Jak ktoś odda mi samochód do malowania to i korozję będzie trzeba zaszpachlować przecież.P.S jakby ktoś znał jakiś poradnik albo link czy coś będę wdzięczny ogromnie.Bo w temacie jestem łysy ;) Forum będę czytał swoją drogą.

[ Dodano: 13-04-2012, 23:42 ]
Poza tym nie jestem warszawiakiem :P Dokładnie z pod Warszawy.I nie należę do lansującej się elity warszaffki ;P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 13-04-2012, 23:55   

fago,
poczytaj fotogalerie naszego Admina tam jest dużo opisane ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
fago
Użytkownik


Wiek: 27
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Wawa
Wysłany: 14-04-2012, 00:01   

ok
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 14-04-2012, 10:52   

Bez urazy fago! A podpisałeś się wawa trza było napisać mazowieckie i niebyło by problemu. Odnośnie rdzy myślałem że kolega artysta a tu rozczarowanie!? Ty kol. chcesz poprostu zarobić parę groszy na lizaki. Szkoda czasu i klikania. Wszystko czego potrzebujesz masz już napisane na forach. Tyle. 3M–się.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne