lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
małe pistolety lakiernicze
Autor Wiadomość
żółwik
Wymiatacz


Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 157
Skąd: ze slaskich granic
Wysłany: 18-12-2011, 18:48   małe pistolety lakiernicze

znalazłem na allegro małe pistolety lakiernicze, mozecie napisac do czego najleiej je uzywac? czy przydaje sie taki pistolet na warsztacie? jak mozecie to dajcie jakies modele godne polecenia. Dzieki
_________________
sory za głupie pytania jestem amatorem!!! ale lubie malowac :-)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 18-12-2011, 19:47   

żółwik napisał/a:
pistolety lakiernicze, mozecie napisac do czego najleiej je uzywac?

Najlepiej się nadają do zaprawek... ;]
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 18-12-2011, 20:27   

Sata minijet itp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Simon32
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19-12-2011, 19:50   

Do rozpucha do cieniowania też się sprawdzi oraz do lakierowania małych elementów lub o skomplikowanych kształtach żeby każdy zakamarek domalować.
_________________
www.simons-garage.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-12-2011, 11:13   

mini Jet 3000 SATA ... to najlepszy sprzęt dla każdego amatora z małym garażem i malutką sprężarką.

Aż dziwne że nikt o tym wcześniej nie wspomniał Panom amatorom ;)

Te markowe model mają normalne rozmiary dysz i głowic. Są też takie oznaczone SR z mniejszym odkurzem bocznym i lepszą atomizacją materiału specjalnie do małych zaprawek. Te pistolety mają minimalne zapotrzebowanie na powietrze ( 115 ), pracują na 2 barach a nawet 1,5 bara, a tyle daje nawet malutka sprężarka z marketu ;) na spiralnym wężu z plastiku :) .

RPS o pojemności 0,3 l to tyle ile potrzeba czasami na dwa trzy elementy boku. Do tego bardzo mało pyłu w powietrzu więc słabsza wentylacja i mniej koniecznego ciepła przy lakierowaniu ... do tego mniej śmieci w powłoce. No i wreszcie mniej rozcieńczalnika do mycia sprzętu, a na koniec zalet ... niższa cena od porównywalnego dużego bata ;)

W wielu maciupcich norkach taki sprzęt sprawdzi się lepiej niż nie jeden najbardziej "wypasiony" duży pistolet. W normalnej lakierni ... przydaje się tylko do zaprawek i na mieszalni do próbek.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-12-2011, 22:40   

Witam!

tak mini pistolety sa swietnym uzupełnieniem w lakierni i nie tylko. np.( spot repair lub smart repair)

Tu dorzuce dwa grosze od siebie:

hmm.. mini jet'y
-i choc potrafia zastapic czasami pełnowymiarowy pistolet to jednak
bylbym ostrozny ze stwierdzeniem ze mini jet nadaje sie jako jedyny pistolet w garazu do malowania calych elementów. Jesli ktos próbował kilka razy na duzych czesciach to wie o czym mowie.
no ale...kazdy zrobi jak zechce.

pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-12-2011, 10:54   

TeeM napisał/a:
Tu dorzuce dwa grosze od siebie:

hmm.. mini jet'y
-i choc potrafia zastapic czasami pełnowymiarowy pistolet to jednak
bylbym ostrozny ze stwierdzeniem ze mini jet nadaje sie jako jedyny pistolet w garazu do malowania calych elementów. Jesli ktos próbował kilka razy na duzych czesciach to wie o czym mowie. pozdrawiam.

Rozumiem, że chodzi ci o to że dają wąski strumień natrysku, trzeba się namachać jak cholera, są nie poręczne, a przy jasnych metalach trzeba mięć sporo doświadczenia żeby nie namalować "zebry" :) ... Tak to prawda. Takie są wady ... ale mimo tego polakierowanie jednego, czy dwóch elementów nie stanowi większego problemu ( pod warunkiem że to nie dach, albo pokrywa silnika ) To tylko sprawa przyzwyczajenia, a nie zapominajmy jednak o gigantycznych ograniczeniach małego garażu i tyciej sprężareczki z marketu ;) Dopóki to malowanie na własne potrzeby i nie są to całe samochody to mini jest OK ... jak kończy się zabawa to kończy się tez rozmowa ... o garażu ;) i wtedy mini tylko do zaprawek i próbek na mieszalni.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 22-12-2011, 11:13   

lepiej bym tego nie nieopisal ! :)

dokladnie o to mi chodzilo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 12-01-2012, 19:19   

Zastanawiam się nad zakupem amłego pistoletu. Jak optymalnie dobrać dyszę. Zamówiłem już jeden z dyszą 1,0. Czy nada się do bazy i akrylu ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 12-01-2012, 20:44   

Witam!
Nie wiem jak inne firmy ale z sata wybrał bym 1.2sr

merfi83 napisał/a:
Zastanawiam się nad zakupem amłego pistoletu. Jak optymalnie dobrać dyszę. Zamówiłem już jeden z dyszą 1,0. Czy nada się do bazy i akrylu ?


-po odpowiednim rozcieczeniu materiału powinna sie nadac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 13-01-2012, 14:57   

Na próbę jeśli można nazwać lakierowanie próbowaniem zamówiłem pistolecik AUARITA MINI HP z dyszą 1,0. Fakt faktem dysza pewnie zbyt mała. Zrobię test jeśli się nie nada trzeba będzie szukać guna z dyszą 1,2 lub 1,3. Dlaczego mini? Z reguły pracuje z małymi elementami głównie motocykle itp. Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MaciekRK
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 35
Skąd: Krosno
Wysłany: 15-01-2012, 12:11   

ja podobnie jak merfi83 lakieruje motocykle, i naprawde o wiele lepiej jest przy takich elementach pracować takimi mini pistoletami. Są o wiele wygodniejsze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-01-2012, 15:32   

merfi83 napisał/a:
Na próbę jeśli można nazwać lakierowanie próbowaniem zamówiłem pistolecik AUARITA MINI HP z dyszą 1,0. Fakt faktem dysza pewnie zbyt mała. Zrobię test jeśli się nie nada trzeba będzie szukać guna z dyszą 1,2 lub 1,3. Dlaczego mini? Z reguły pracuje z małymi elementami głównie motocykle itp. Pozdrawiam


Obyś sobie tylko nie wyrobił zlego zdania o mini z powodu samej firmy jaką wybrałeś. W mini wszytko jest mniejsze ... tolerancje też :nono: O ile w przypadku dużych pistoletów można sobie pozwolić na błąd i zakup taniej podróby ( bo one wytrzymają kilka malowań, a jak jak ktoś ma fuks to nawet kilkadziesiąt ) o tyle przy minii nie ma miejscaa na takie próby. 6 na 10 to wpadka natychmiast przy pierwszych malowaniach Pozostałe 4 na 10 pracują nawet tydzień.

Sprawdzałem to wielkorotnie na stolarniach gdzie mini jest wykorzystywany do lakierowania kantów gdy się po przecierają przy polerowaniu formatek mdf. Wieekszośc nie wytrzymało do końca pierwszego dnia pracy :) .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 15-01-2012, 16:53   

Witam
To mnie kolego pocieszyłeś fakt faktem, iż pistolet nie będzie mocno eksploatowany. Z tego co piszesz 1-2 malowanie i koniec żywotności to mało pocieszająca wiadomość. Wybrałem taki pistolet gdyż mam mały kompresor i do lakierowania kilka drobnych elementów. Dlatego taki wybrałem. Jednak jak kolega pisze mogłem wybrać SATA Mini jet. A co z dyszą czy 1,0 się nada. Czy przy zakupie następnego sprzętu wybrać większą czy też 1,0 będzie dobrym wyborem. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-01-2012, 17:31   

merfi83 napisał/a:
Witam
To mnie kolego pocieszyłeś fakt faktem, iż pistolet nie będzie mocno eksploatowany. Z tego co piszesz 1-2 malowanie i koniec żywotności to mało pocieszająca wiadomość. Wybrałem taki pistolet gdyż mam mały kompresor i do lakierowania kilka drobnych elementów. Dlatego taki wybrałem. Jednak jak kolega pisze mogłem wybrać SATA Mini jet. A co z dyszą czy 1,0 się nada. Czy przy zakupie następnego sprzętu wybrać większą czy też 1,0 będzie dobrym wyborem. Pozdrawiam.


Może i wytrzyma 10 ... co z tego jak to i tak sprzęt który pada bardzo szybko. Dużo szybciej niż ich większe odpowiedniki, a awaryjność tych podróbek jest już legendarna.

W przypadku SATA dysza 1,0 do pełnego lakierowania elementów motocykli jest troszkę za mała. Lepsza jest dysza 1,2 ... lub 1,2 SR którą polecał już @teem. SR to Smart Repair czyli do zaprawek. Efekt jak z dużego pistoletu, ale mniejszy odkurz na końcówkach strumienia ... tak po krótce ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 16-01-2012, 14:28   

Czyli taki pistolet z dyszą 1,0 znajdzie zastosowanie ?? Nada się do ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 17-01-2012, 20:42   

Z małych pistoletów dla amatorów i niskobudżetowych polecam star evo-t mini z dyszą 1,2 ,mam takiego u siebie i spisuje się on bezawaryjnie u mnie od około 3 lat pomalował on w sumie z kilkadziesiąt elementów ,głównie niewielkie naprawy ,ale i malowałem nim zderzaki ,felgi,a nawet używałem go do bazy do większych elementów .
_________________
Forum miłośników mazdy mx-6
www.mx-6.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MaciekRK
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 35
Skąd: Krosno
Wysłany: 17-01-2012, 21:09   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

tu gościu macha jakims mini, ale co to za model i jaka dysza to nie mam pojęcia, na alledrogo takich modeli z bocznym zbiornikiem jest troche
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 18-01-2012, 15:16   

Większość wypowiedzi na temat mini pistoletów jest negatywna. Moje pytanie kto je kupuje na allegro? Skąd pozytywne opinie itp? Sam zakupiłem Auritę Hp z dyszą 1,0 gdyż mam mało wydajny kompresor. Sprawdzę i opiszę na forum jak się sprawuje. Podobne opinie są o normalnych pistoletach takich jak SICO itp. A jednak sprzedaż bardzo dobra. Kto je kupuje laicy amatorzy ludzie nie czytający forum ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-01-2012, 16:11   

merfi83 napisał/a:
Kto je kupuje laicy amatorzy ludzie nie czytający forum ?


Dokładnie tak kolego. Bo te pistolety nadają się tylko dla takich osób.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-01-2012, 18:53   

merfi83 napisał/a:
Podobne opinie są o normalnych pistoletach takich jak SICO itp. A jednak sprzedaż bardzo dobra. Kto je kupuje laicy amatorzy ludzie nie czytający forum ?


To prosta sprawa ... Cena Czyni Cuda. :) Wielu lakierników zaczyna na takich wynalazkach i są szczęśliwi gdy na odpowiedni końcu pistoletu wylatuje rozpylony lakier. Trzeba jednak kilku dziesięciu lakierowań żeby zacząć dostrzegać że coś jest nie tak i jeszcze 10 lat doświadczenia żeby ustalić CO ? ... chyba że przyjdzie ktoś i pokaże lub lakiernik natknie się na rzetelne informacje na co ma zwracać uwagę. Kiedy to jego wina a kiedy pistoletu lub jego ustawienia.

Wiesz jak działa HVLP ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 18-01-2012, 19:21   

Rozumiem, iż nie jest to sprzęt wysokiej klasy może nawet i znikomej tyle czy nie wystarczy na kilka użyć. Nie bronię producentów czy użytkowników tych, że pistoletów ale nie każdy ma zarobkować na fachu lakiernika. Co ma do tego zasada działania HVLP? Wiem doskonale, że takowe pistolety różnią się tylko nazwą a nie zasadą działania. I jeśli ktoś rejestruje się na forum i pyta o to i o tamto (oczywiście jeśli nie było poruszane) można odpowiedzieć i doradzić w fachowy sposób(czego oczekuje się po ludziach znających się rzeczy). Nie każdemu potrzeby jest pistolet za 500zł jeśli ma go używać raz w roku.

[ Dodano: 18-01-2012, 19:22 ]
Kolego Ziemba to było pytanie retoryczne odnośnie - Kto kupuje te pistolety.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-01-2012, 19:40   

merfi83 napisał/a:
Rozumiem, iż nie jest to sprzęt wysokiej klasy może nawet i znikomej tyle czy nie wystarczy na kilka użyć. Nie bronię producentów czy użytkowników tych, że pistoletów ale nie każdy ma zarobkować na fachu lakiernika. Co ma do tego zasada działania HVLP? Wiem doskonale, że takowe pistolety różnią się tylko nazwą a nie zasadą działania. I jeśli ktoś rejestruje się na forum i pyta o to i o tamto (oczywiście jeśli nie było poruszane) można odpowiedzieć i doradzić w fachowy sposób(czego oczekuje się po ludziach znających się rzeczy). Nie każdemu potrzeby jest pistolet za 500zł jeśli ma go używać raz w roku.

[ Dodano: 18-01-2012, 19:22 ]
Kolego Ziemba to było pytanie retoryczne odnośnie - Kto kupuje te pistolety.


Widzisz kolego, w pistoletacha za 100 czy 500zł pewnie nie ma rożnicy między rp a hvlp ale kup sobie 2 pożądne pistolet po 2 tys za kazdy i jeden niech będzie rp a drugi hvlp, wtedy zobaczysz że różnica jednak jest. Oczekujesz odpowiedzi od ludzi znających się na rzeczy więc Ci odpowiadam, pistolety które wymieniłeś nie nadają sie do lakierowania. Są to chińskie wynalazki kórymi można sobie malowac w szopie hobbistycznie i nie oczekiwac super efektów. Zawsze mogłeś wpisac w wyszukiwarce hasło "jaki pistolet" i w 10 sekund znalazł byś to http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=4770 ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 18-01-2012, 20:30   

Posty podane przez Ciebie przeczytałem. I o to chodziło odnośnie wypowiedzi na temat tych pistoletów. Jeśli ktoś ma mały kompresorek z marketu to i pistoletu za tysiaka nie kupi o odwrotnie. Dlatego ludzie wchodzą na forum i pytają. Chyba forum spełnia takie zadanie. Dlatego i ja zapytałem co sądziecie o mini pistoletach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-01-2012, 11:48   

merfi83 napisał/a:
Rozumiem, iż nie jest to sprzęt wysokiej klasy może nawet i znikomej tyle czy nie wystarczy na kilka użyć. Nie bronię producentów czy użytkowników tych, że pistoletów ale nie każdy ma zarobkować na fachu lakiernika. Co ma do tego zasada działania HVLP? Wiem doskonale, że takowe pistolety różnią się tylko nazwą a nie zasadą działania. I jeśli ktoś rejestruje się na forum i pyta o to i o tamto (oczywiście jeśli nie było poruszane) można odpowiedzieć i doradzić w fachowy sposób(czego oczekuje się po ludziach znających się rzeczy). Nie każdemu potrzeby jest pistolet za 500zł jeśli ma go używać raz w roku.

[ Dodano: 18-01-2012, 19:22 ]
Kolego Ziemba to było pytanie retoryczne odnośnie - Kto kupuje te pistolety.


Przy takim podejściu kolego to wystarczy na stronie tytułowej forum napisać

amatorzy = SICO
zarobkujący amatorzy = Air Gunsa
profesjonaliści = SATA, IWATA
samobójcy = DeVilbiss

Tylko zastanów się chwilę co mnie ( zajmującego się lakiernictwem i pistoletami od 15 lat ) obchodzi to ile Ty masz pieniędzy na pistolet ? .... albo to Czy chcesz go użyć raz dwa razy czy dwadzieścią ? :nono:

Pytasz - odpowiadam ... czyli Ty nie wiesz i szukasz rady Ja wiem i biorę odpowiedzialność za udzielaną ci radę. :nono:

Raczej nie wchodzę w polemikę ile lakierowań wytrzyma podrabiane mini, albo jakieś "no name". To bardzo precyzyjne urządzenie. Prawie jak zegarek. Tu iglica jest jak igła, a nie jak gruby drut. Tu dziurki w głowicy są naprawdę malutkie ... a wymagalna pasowalność elementów do 5 um tolerancji ( włos z głowy ma 20 do nawet 80 um )

Przy tym wszystkim w przypadku SATA mini JET HVLP utrzymanie na wyjściu głowicy ciśnienia poniżej 0,7 bara jest już mega wyczynem konstrukcyjnym ... raczej przy cenie 20 - 50 $ za sztukę nikt nie będzie się nad tym zastanawiał. ( reszta ceny to marża )

Jak sobie to uświadomisz to odejdzie ci ochoto do kupowania mini "no name" bo to czy to 100 zł czy 500 to i tak bez znaczenia. To wyrzucone pieniądze ... nawet jak wytrzyma te dwa, lub dziesięć lakierowań to i tak padnie bardzo bardzo szybko w porównaniu do tego markowego. I wtedy się wściekniesz ... zapomnisz oczywiście o tym że główny element o jaki pytałeś fachowców na forum to cena i wyjdzie na to, że dostałeś od @projekter głupią amatorską radę która kosztowała cię złom za 500 zł :nono: Nie, Nie, Kolego. Nie masz kasy na mini SATA ... zarób, rozwal świnkę, pożycz ... cóż mnie to obchodzi ? Kup SATA. ostatecznie IWATA, albo zrób mi na złość i kup co chcesz. :)

Wy amatorzy ... macie zadziwiającą cechę myślenia "kosztami".Zacznij myśleć "zyskami". Czyli nie jak to zrobić taniej ... tylko jak to zrobić najlepiej akceptując znany powszechnie fakt że jakość musi kosztować. :nono: Bo jak nie to co dalej ... nitro do bazy ? ... tanie lakiery ? ... szpachlówka na blachę bez gruntu epoksydowego ? ... to nie łatwiej kupić spray ?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że mini to raczej trudny sprzęt do lakierowania ? Jak kupisz do tego jakieś gówno i okaże się to co nieuniknione .... to na na całe życie wbijesz sobie do głowy że mini to szajs ;) ... bez względu na to jakiej firmy ... Taki odruch ... a mini to bardzo fajny sprzęt ... ale od SATA, lub IWATA.

Dlatego trzymaj się dobrej rady, a nie ... taniej rady. Sieć interenetowa jest pełna gównianych pomysłów i głupich rad udzielanych przez malarzy, których lata świetlne dzielą od normalnej lakierni. Tu staramy się tego unikać i tępić durne koncepcje, czy pomysły. Jesteś amatorem to ci poradzimy jak się tym zajmować w sposób profesjonalny a TY zdecydujesz, czy chcesz zostać zawodowcem. Raczej nie licz jednak na to że TU na Forum ktoś zacznie udzielać ci rad jak dla typowego "gównozjada". Tu staramy się poważnie i profesjonalnie podchodzić do zagadnień związanych z lakiernictwem. ;) ... bo sieć jet pełna durnych i dziadowskich porad :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 19-01-2012, 13:24   

PROJEKTER napisał/a:
szpachlówka na blachę bez gruntu epoksydowego ?

a co w tym złego??? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 19-01-2012, 14:17   

Witam
To żeś kolego PROJEKTER esej napisał. Nie powiem, iż po części masz racje. Wiem również, że nie obchodzi Cię to, że ktoś chce wydać na pistolet mniej niż 1000zł. Dałeś do zrozumienia, że amator przez duże A człowiek, który chce sobie raz w roku rower "pomalować "nie ma co szukać na tym, że FACHOWYM forum. Aż mi ręce opadają.
Szacowne grono FACHOWCÓW - wygląda na to, iż dział dla amatorów jest zbędny. Gdyż jeśli moje pytanie było nie na miejscu to jakie spełni Wasze oczekiwania. Myślę, iż ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam Fachowców.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-01-2012, 14:38   

Widzisz kolego ! Ja mam inna definicję amatora niż TY ... facet który wchodzi na forum lakiernicze z oświadczeniem że nie ma pieniędzy. Przykro mi. Źeby coś polakierować to jednak trzeba mieć pieniądze na sprzęt i materiały a żeby coś umalować to nie potrzeba rad specjalistów.

Zbyt długo czytam w sieci takie pierdoły o malowaniu zaprawki, jednego elementu, czy roweru. Doskonale wiesz, że zakup pistoletu za 1000 zł i materiały lakiernicze grubo przekroczą wartość tego twojego przykładowego rowerku. Więc jak zadajesz tu pytania po to żeby porobić sobie jaja ... to masz rację ... Taki Amator nie ma tu czego szukać. Bez trudu jednak znajdziesz sobie miejsce w sieci żeby pogadać sobie z dzieciakami o malowaniu płotów. ;)

Moim zdanie to dział dla tego typu amatorów w ogóle powinien zostać zlikwidowany na tym forum i przekształcony na Porady dla początkujących lakierników. Wtedy te pierdoły o malowaniu rowerów i tym, że nic się nie opłaca kupować wreszcie się TU skończą. :glupek:

[ Dodano: 19-01-2012, 14:39 ]
unek napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
szpachlówka na blachę bez gruntu epoksydowego ?
... a co w tym złego??? ;)


NIC ... jak się wie jaka to powinna być szpachlówka ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 19-01-2012, 17:52   

Z całym szacunkiem dla Ciebie kolego. O kwestiach finansowych raczej nie będziemy rozmawiać ażebyś się nie przejechał. Czy ja Cię obrażam? Odpowiedz mi proszę z łaski swojej. Rozumiem że według Ciebie to forum dla lakierników poczatkujących czy też nie. To dlaczego tak trudno poszukać kogoś znającego się dobrze na tym niezbyt łatwym fachu. Można kupić sprzęt wysokiej klasy (niekoniecznie związany z lakiernictwem) i spier... totalnie robotę.
Widzę, że lakiernik może z Ciebie dobry ale partner do rozmowy bardzo mizerny.


P.S. Pamiętaj żeby napić się piwa nie trzeba kupować browaru.
Nikt nie zmusza Cię do czytania postów amatorów i ludzi chcących rozwinąc swoje
umiejętności bądź też nie, gdyż nie każdy będzie miał predyspozycje do tego typu zajęć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-01-2012, 20:41   

merfi83 napisał/a:
Z całym szacunkiem dla Ciebie kolego. O kwestiach finansowych raczej nie będziemy rozmawiać ażebyś się nie przejechał. Czy ja Cię obrażam? Odpowiedz mi proszę z łaski swojej. Rozumiem że według Ciebie to forum dla lakierników poczatkujących czy też nie. To dlaczego tak trudno poszukać kogoś znającego się dobrze na tym niezbyt łatwym fachu. Można kupić sprzęt wysokiej klasy (niekoniecznie związany z lakiernictwem) i spier... totalnie robotę.
Widzę, że lakiernik może z Ciebie dobry ale partner do rozmowy bardzo mizerny.

P.S. Pamiętaj żeby napić się piwa nie trzeba kupować browaru.
Nikt nie zmusza Cię do czytania postów amatorów i ludzi chcących rozwinąc swoje
umiejętności bądź też nie, gdyż nie każdy będzie miał predyspozycje do tego typu zajęć.


@merfi83 ...

pkt 1. TO forum nie jest dla amatorów malarzy ... NIE JEST I JUŻ ! zapamiętaj to sobie i poczytaj na ten temat w archiwum. W sieci są inne portale dla malarzy. Chcesz to sobie je znajdź ... a tu wróć za kilka lat jak już stwierdzisz że nigdzie indziej nie dostaniesz tak fachowej i specjalistycznej wiedzy jak TU.

pkt. 2 Początkujący lakiernicy są tu mile widziani tylko wtedy jak są mili i czytają forum, a nie po raz milionowy zadają durne pytanie o tani pistolet. Zapamiętaj sobie łaskawie że za każde pytanie o sprzęt z niską ceną w tle TU się rozstrzeliwuje.

pkt 3. Nie obrażaj mnie łaskawie i ludzi których bardzo szanuje na tym forum za wiedzę zawodową jaką posiadają, stwierdzeniem, że trudno jest znaleźć kogoś kto się dobrze zna na tej branży. Nie obrażaj nas jak jesteś na naszym Forum. Takie teksty zachowaj sobie dla tych którzy sami nie wiedzą czy chcą być lakiernikiem, czy cukiernikiem i jak jest różnica w malowaniu markowym pistoletem, a jakimś gównem z allegro.

Dalej się stawiaj i tup nogami ze natychmiast mamy ci powiedzieć jaki pistolet za 100 zł, a będziesz się obracał do końca życia wśród tych co nie mają pojęcia co robią.

pkt 4 Kto ci kolego powiedział że to dział dla amatorów ? Jak chcesz pisać takie pierdoły i robić off top to na górze masz na zielono funkcje SZYBKIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - CHAT. Może jakiś inny kolega amator ci odpowie ... bo teraz przez Ciebie trzeba tu posprzątać. :nono: Chcesz się czegoś nauczyć na temat lakiernictwa to zacznij łaskawie od przeczytania tego co jest w archiwum tego forum - leniu jeden. :nono: ...

Człowieku Tu już każdemu normalnemu lakiernikowi chce się rzygać od takich postów i tematu .... Jaki pistolet do 100 zł i czy ten, lub tamten z allegro się nadaje :nono:

Zastanów się lepiej czego Ty chcesz się dowiedzieć od specjalistów lakierników zanim napiszesz następny post :nono: i zadasz kolejne pytanie, bo te o pistolet do malowania płotów to skieruj korespondencyjnie do Castoramy.

To nie jest forum amatorów machających pistoletem za stówę, wieczorami w garażu rodziców ... i to akurat to sobie już zapamiętaj na stałe ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 20-01-2012, 07:50   

Kolego nie unoś się bo Twoje wywody do niczego nie proawdzą. Prosiłem Cię o wypowiedź w tym temacie- raczej nie. Jeśli nic nie wniosłeś i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już inna sprawa. Temat małych pistoletów lakierniczych raczej nie był poruszany i to nie ja go założyłem. Dziękuje tym ,którzy wnieśli coś nowego i ciekawego do tematu. Pozdrawiam
Pozostałą część pozostawiam bez komentarza. Kolega już dość nakrzyczał na forum.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-01-2012, 08:08   

Kolego, tu jest dział dla początkujących i tam możesz pisac o swoich problemach bez obawy że ktos się będzie czepiał ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-01-2012, 10:12   

merfi83 napisał/a:
Kolego nie unoś się bo Twoje wywody do niczego nie proawdzą.


Następny spadochroniarz mądrala. Kolego po prostu przyjmij do wiadomości to co ci napisałem i się zamknij łaskawie. Tyle. Dość już tego mędrkowania. Guzik mnie obchodzi twoje zdanie albo opinia. Dostosuj się do obowiązujących Tu zasad albo spadaj. Tu nie dyskutujemy o gównianych rozwiązaniach z paprotkami. Pokręciły ci się portale.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
merfi83
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 14
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: jarocin
Wysłany: 20-01-2012, 19:44   

OOO widzę tylko spdaj itp. Nie będę się równał z Twoim poziomem intelektualnym. Naucz się konwersować i słuchać innych a na sam początek radzę sięgnąć do słownika i przeczytać znaczenie słowa FORUM. Dziękuje moderatorowi za mądre pouczenie i nie piszę tego z przekąsem tylko całkiem poważnie.

[ Dodano: 20-01-2012, 19:56 ]
merfi83 napisał/a:
OOO widzę tylko spdaj itp. Nie będę się równał z Twoim poziomem intelektualnym. Naucz się konwersować i słuchać innych a na sam początek radzę sięgnąć do słownika i przeczytać znaczenie słowa FORUM. Dziękuje moderatorowi za mądre pouczenie i nie piszę tego z przekąsem tylko całkiem poważnie.



Czytam sobie forum oczywiście mogę za to zostać skarcony przez niekótrych użytkowników. Zauważam pewną zależność iść sporo nowych użytkowników amatorów jest przez Was Moderatorów i VIP-ów ignorowana, wyśmiewana. Przykład koleżanki pytającej o napylenie i lakierowanie zderzaka w BMW. Jak ktoś pyta to chciałby uzyskać odpowiedź logiczną i nie wyśmiewczą a sensowną. To tyle pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 20-01-2012, 21:36   

merfi83 napisał/a:
Czytam sobie forum oczywiście mogę za to zostać skarcony przez niekótrych użytkowników. Zauważam pewną zależność iść sporo nowych użytkowników amatorów jest przez Was Moderatorów i VIP-ów ignorowana, wyśmiewana. Przykład koleżanki pytającej o napylenie i lakierowanie zderzaka w BMW. Jak ktoś pyta to chciałby uzyskać odpowiedź logiczną i nie wyśmiewczą a sensowną. To tyle pozdrawiam.


Nie złość sie,nie ma powodu, skarcenie jest dla twojego dobra,projekter Ci dobrze powiada, teraz stane po jego stronie, też kupywałem tanie badziewie ico? polakierowałem , też myślałem tak jak Ty bedzie super, ale żadnych powtarzalności, raz dobrze ,byłem w skowronkach a następne lakierowanie i kicha, odłożyłem kilka stów i inwestycja w sata 4th. teraz juz jest w miare.
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-01-2012, 00:37   

merfi83 napisał/a:
Witam
To żeś kolego PROJEKTER esej napisał. Nie powiem, iż po części masz racje. Wiem również, że nie obchodzi Cię to, że ktoś chce wydać na pistolet mniej niż 1000zł. Dałeś do zrozumienia, że amator przez duże A człowiek, który chce sobie raz w roku rower "pomalować "nie ma co szukać na tym, że FACHOWYM forum. Aż mi ręce opadają.
Szacowne grono FACHOWCÓW - wygląda na to, iż dział dla amatorów jest zbędny. Gdyż jeśli moje pytanie było nie na miejscu to jakie spełni Wasze oczekiwania. Myślę, iż ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam Fachowców.

Tak kolego @merfi83...Projekter ma rację, bo niby dlaczego mielibyśmy tu publicznie zezwolić czy to amatorowi czy też nie, na aplikowanie lakierów nawierzchniowych które jakby nie było są dedykowane wyłącznie do użytku profesjonalnego tanimi aparatami natryskowymi niespełniającymi swą konstrukcja i stopniem nanoszenia wymagań jakie w kartach technicznych producent danego materiału lakierniczego zaleca?... Dlaczego mamy tu zezwolić na szerzenie pozytywnych opinii o pistolecikach które są produkowane tylko po to, aby w żaden sposób nie służyły poprawnemu nanoszeniu produktu, ani też użytkownikowi który je zakupił??... te tanie pistolety w żaden sposób nie podołają obecnym produktom swoją atomizacją pracując w technologii "no name", może zbliżonej do technologii HP i nie działają pozytywnie na poprawne nałożenie produktu obecnie dostępnego na runku jakim jest lakier HS...mamy tu na to zezwolić??..tylko po to aby za chwilę przeczytać Twój nowo założony temat dlaczego wyszły chmury, cienie, pasy po aplikacji bazy i dlaczego lakier bezbarwny nie chce dosychać i do tego jeszcze gazuje..jak znam życie to jeszcze dojdzie do tego to, że masz słabo rozlany ten lakier choć nałożyłeś 3 warstwy i zapytasz jakiego papieru ściernego i jakiej pasty użyć aby zniwelować ten defekt co jest ogólnie wypaczeniem w lakiernictwie...później dojdzie jeszcze temat o hologramach i tak bez końca ;)

W lakiernictwie czy to wykonując tą profesję zawodowo czy amatorsko jeśli chodzi m.inn. narzędzia i urządzenia wykorzystywane w procesie technologicznym, to tu nie ma żadnego kompromisu ! ....mam kolegę który zajmuje się typowo amatorsko fotografią (a to co go w niej interesuje to fotografowanie ludzi i ich zachowań w danej sytuacji) sprzęt jaki posiada opiewa na kwotę ponad 50 000 PLN...to tylko amator ;) robiący zdjęcia tylko dla własnego hobby i dla własnych potrzeb, i jak twierdzi ma sprzęt "prawie" profesjonalny, ale do profesjonalizmu mu jeszcze dużo brakuje, ale też wiedzący już, co chce zrobić i jaki ma być efekt jego pracy, i wie, że musi mieć profesjonalną lustrzankę lub dwie i kilka obiektywów i teleobiektywów ażeby uzyskać pożądany efekt i odpowiednie ujęcie ...

Jak widzisz w dzisiejszych czasach w lakiernictwie jak i w innych branżach nie da się zrobić niczego poprawnie i technologicznie zgodnie bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy zawodowej...technologia postępuje coraz to większymi krokami, i w naszej gestii jest aby za nią nadążyć ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2012, 08:38   

merfi83 napisał/a:
OOO widzę tylko spdaj itp. Nie będę się równał z Twoim poziomem intelektualnym.


Każdy widzi w postach to co chce, a z moim poziomem to faktycznie na razie się nie porównuj ;) bo w dziedzinie lakiernictwa dzielą nas lata świetlne kolego ... i swoimi postami .... tylko ten dystans powiększasz. :nono: Zrozum łaskawie, że prowadzisz ze mną wymianę postów w tym temacie bez sensu i po nic.

Ja nie mam tyle cierpliwości dla amatorów co moi koledzy. Dostałeś na samym początku krótką, zwięzłą i fachową informację. Miałeś wątpliwości to ci wyjaśniłem dlaczego tak, a nie inaczej ( jest z tym tanim pistolecikiem ) ... a teraz się zastanów PO CO ze mną dyskutujesz ? :nono: Ty mnie niczego na ten temat nie nauczysz ... ale Ja ciebie TAK ... oczywiście jak będzie mi się chciało :nono: ... a TY co odwalasz w tych swoich postach ? Do czego dążysz ? Wygląda na to że jesteś dyskutantem - dyletantem ... i w każdym temacie będziesz się tak mądrował.

Więc albo kolego przyjmuj zawsze do wiadomości to co ci tu napiszą specjaliści i tak właśnie postępuj przy lakierowaniu ... albo faktycznie stąd SPADAJ :nono: Nie zapominaj w tej swojej arogancji KTO TU JEST DLA KOGO ? :nono: Jak olewasz to co się do Ciebie pisze i masz zamiar tak się zachowywać w innych tematach to spadaj ( W kolejnym poście podkreślę ci na czerwono ). Wystarczy kolego @merfi83 zadać pytanie i zapamiętać sobie odpowiedź, bo administracja tego forum moderatorzy i użytkownicy włożyli bardzo dużo wysiłku w to żeby wyplenić stąd durnotę, gówniane dziadowskie pomysły techniczne i prostactwo technologiczne. :nono: Trzy lata to tępili ... Trzy lata :nono:

Teraz jak zadajesz pytanie to możesz być pewien, że dostaniesz profesjonalną fachową poradę lub odpowiedź na nurtujący cię problem. Gdyby nawet głupio i nieudolnie odpowiedział ci jakiś inny amator ... to gwarantuje ci że w kilka chwil któryś ze specjalistów to sprostuje, a amatora opierdzieli za głupie porady. ;) Zrozum to dobrze ... bo nikt tu się nie będzie zastanawiał czy cię na coś stać czy nie stać. TU albo jest profesjonalnie i dobrze od samego początku albo jest opierdziel za dziadostwo :nono: Na innych forach nigdy nie wiadomo czy to rada wytrzepana z dupy czy z obowiązujących zasad technologicznych :nono: TU przez brak tolerancji i kompromisów możesz mieć pewność ze jak zrobisz tak jak ci poradził któryś z użytkowników to z pewnością będzie dobrze. TU każdy post kontrolują wysokiej klasy specjaliści. Pamiętaj o tym jak następnym razem przyjdzie ci do głowy krytyka tego forum :nono:

Trzy lata na tym portalu pracowało nad takim efektem kilku specjalistów z branży. Masa awantur i wyzwisk, kary i bany ... ale to już za nami :) Dlatego niech ci nawet na sekundę nie przychodzi do głowy że do tego wrócimy :nono: bo Ty masz wizję swobodnego forum dyskusyjnego. Albo się dostosujesz do profesjonalnego charakteru tego portalu .... albo ... :) mogę ci to wyświetlić na czerwono. :)

Od teraz zadawaj tylko konkretne pytania i obowiązkowo na temat w jakim piszesz post. :nono: . To prosta zasada.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MaciekRK
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 35
Skąd: Krosno
Wysłany: 03-02-2012, 09:25   

to ja się podczepie do pytania. Krótko i zwięźle. Lakieruje tylko i wyłącznie małe elementy tj owiewki motocyklowe, baki, felgi. Wiem że budzet powinno się dostosowywać do potrzebnego pistoletu, ale na razie mam 500 zł i tu pytanie. Kupowac nówke AirGunse AZ3 HTE2 i lakierować małą miotłą, czy szukać jakiegoś używanego Mini z wyższej półki ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-02-2012, 20:22   

MaciekRK napisał/a:
szukać jakiegoś używanego Mini z wyższej półki ?

To będzie najtrafniejsza decyzja.
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 03-02-2012, 21:32   

MaciekRK, jak co to mam DV SRI z dyszą 1.0 Trans-tech za 250zł
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne