lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd w sztuce?
Autor Wiadomość
BeeMiX
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Choszczno/NYC
Wysłany: 14-12-2011, 00:46   Błąd w sztuce?

Witam,

Jestem nowy na tym forum ale zauważyłem że jest pełne kompetentnych osób. Sam pracuje w warsztacie samochodowym za granicą gdzie zajmujemy się lakiernictwem pojazdowym, ale nie biorę w tym czynnego udziału.

Jako że będąc w Polsce miałem dwie stłuczki i dostałem trochę pieniędzy z OC zdecydowałem się polakierować całe auto na Starfire Pearl 077 Lexus-a. Auto było wcześniej kilkakrotnie lakierowane, z lepszym albo gorszym efektem, niestety nigdy mnie to nie satysfakcjonowało. Wcześniejszy seryjny lakier to 051 też Lexusa, także 3 warstwowa biała perła.

A więc by osiągnąć upragniony efekt oddałem auto do najbardziej rekomendowanego lakiernika w promieniu 40km, dysponującego komorą do lakierowania. Młody chłopak ale robi dobrą robotę, widziałem jego pracę, niestety nigdy z podobnym lakierem.

Dostałem dziś zdjęcia polakierowanego auta i wiadomość że auto było lakierowane jednego dnia a zderzaki, plastiki i chyba też drzwi pasażera następnego dnia bo nie starczyło miejsca w komorze. Jestem jeszcze za granicą, wracam dopiero za tydzień i chciałem się skonsultować co do efektu z wami. Wiem że pewnie ciężko będzie coś wywróżyć ze zdjęć, w dodatku przy takim słońcu, ale może potwierdzicie moje przekonania że niektóre elementy mają inny odcień.

Aha, drzwi pasażera były wymieniane. Oryginalnie były srebrne.

Zdjęcia:

http://cl.ly/CaFO/IMG_0249.JPG
http://cl.ly/CaCu/IMG_0250.JPG
http://cl.ly/CaVy/IMG_0255.JPG
http://cl.ly/CaiI/IMG_0253.JPG
http://cl.ly/CZtl/IMG_0251.JPG
http://cl.ly/CaHX/IMG_0244.JPG

Z góry dziękuje za opinie. Jeśli jest specjalny temat od takich spraw to przepraszam że go nie znalazłem i proszę nie bić :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-12-2011, 09:27   

Jest Ok nie ma sie co podkręcać że jest robota zjebana bo jak tak bedziesz robił to znajdziesz coś czego nie ma i zrobisz z siebie błazna a kolesiowi natrujesz kupe nerwów i będzie biedak chodził wkurzony.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 14-12-2011, 09:55   

Ze zdjęć to wcale OK-ej nie jest. Ale tak jak pisze madmax, nie podkręcaj możliwe że "fotograf" nie umie robić zdjęć. Zobaczysz na żywca to wtedy możesz pokazywć co Ci nie pasuje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BeeMiX
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Choszczno/NYC
Wysłany: 14-12-2011, 14:59   

Żadnym pieniaczem czy innym narwańcem nie jestem, tym bardziej jak mówiłem pracuje przy autach i znam takie przypadki. Robota jest za uczciwe pieniądze i mam pewność że auto było właściwie przygotowane pod lakier, kwestia tego jak wyszła sama perła.

Zdjęcia robił mój ojciec i starał się oddać to co widział razem ze swoimi spostrzeżeniami. Jak mówiłem, przy obecnej porze roku trudno o dobre słońce.

Pytanie techniczne. Czy jest możliwe cieniowanie przy takim lakierze i było by wskazane przy malowaniu zderzaków na właściwy odcień?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-12-2011, 19:05   

na pewno trzeba auto zobaczyć na żywo i na spokojnie ocenić.
Co do widocznych różnica kolorów to jeśli lakierował elementy osobno na stojakach jak pokazane na ostatnim foto to wcale sie nie dziwie jakby każdy był inny w końcu to biała perła na której już nie jeden sie wyłożył.
Te plastiki na fotach różnią sie trochę bardzo wg mnie. Ale zderzakami bym sie tak nie przejmował jeśli faktycznie okazało by sie ze np drzwi są inne od błotników.

BeeMiX napisał/a:
Czy jest możliwe cieniowanie przy takim lakierze i było by wskazane przy malowaniu zderzaków na właściwy odcień?
oczywiście ze sie da :) Jeśli będziesz chciał te zderzaki poprawiać to proponował bym to zrobić z cieniowaniem na błotniki i wszystko na aucie.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
BeeMiX
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Choszczno/NYC
Wysłany: 15-12-2011, 06:33   

Dostałem dziś wiadomość że zderzaki zostały poprawione, czy z cieniowaniem, tego nie wiem. Gorzej boje się o drzwi, bo mimo że były pryskane w tym samym czasie, to jednak nie na aucie. Możliwe że mimo tego samego składu lakieru, były lakierowane w innej pozycji, pod innym kątem i jest taki efekt. Ale własnym okiem będę mógł ocenić pod koniec przyszłego tygodnia.

Właśnie odnośnie tego cieniowania. Czy można to naprawdę zrobić w ten sposób żeby nie było widać przejścia, róźnicy w strukturze ? Wcześniej miałem malowany jeden element do słupka C i wiedząc że "to tam jest" mogłem zauważyć przejście.

Może taki klient jak ja to zmora, bo 99% klientów nie wychwyci takich rzeczy więc problemu nie ma. Jednak w miejscu gdzie pracuje podchodzimy do napraw lakierniczych naprawdę profi, jesteśmy licencjonowanym zakładem przez Porsche i robiącym głownie te drogie auta.Obalając twierdzenie że w USA robi się tylko dupną robotę hehehe. Także mimo że nie robie bezpośrednio przy blacharce, to wiem jak wygląda dobra robota. A może mi się tylko wydaje :)

Dzięki za uwagę i będę uzupełniał postępy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kuki21
Stały Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Kalvarija
Wysłany: 17-12-2011, 21:48   

jesli widziałeś przejście to albo był źle wtopiony lakier albo gość nie do polerował musze ci sie pochwalić ze ostatnio cieniowałem dach w fordzie mondeo i byłem prze szczęśliwy bo po polerowaniu sam nie mogłem znaleść przejścia choć był to czarny metalik

[ Dodano: 17-12-2011, 22:05 ]
a ty wiesz wogóle co to jest przejście albo jak sie je robi ?? ;)

[ Dodano: 17-12-2011, 22:31 ]
:killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 18-12-2011, 01:48   

BeeMiX napisał/a:
robota. A może mi się tylko wydaje

Dzięki za uwagę i będę uzupełniał postępy

Jesteś pedantem i to jest twój problem :nono:
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BeeMiX
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Choszczno/NYC
Wysłany: 18-12-2011, 09:01   

kuki21 napisał/a:
jesli widziałeś przejście to albo był źle wtopiony lakier albo gość nie do polerował musze ci sie pochwalić ze ostatnio cieniowałem dach w fordzie mondeo i byłem prze szczęśliwy bo po polerowaniu sam nie mogłem znaleść przejścia choć był to czarny metalik

[ Dodano: 17-12-2011, 22:05 ]
a ty wiesz wogóle co to jest przejście albo jak sie je robi ?? ;)

[ Dodano: 17-12-2011, 22:31 ]
:killer:


Tak wiem, jak mówiłem pracuje w miejscu gdzie robimy dużo napraw lakierniczych na drogich samochodach i nie ma wybacz. Wydaje mi się że ten kwiatek co miałem kiedyś na aucie był spowodowany tym że lakiernik chciał zrobić to przejście na stosunkowo małej powierzchni.

Co powiedział mi mój współpracownik. 3 warstwową perłę można idealnie położyć ze zdjętymi drzwiami, on by sie nawet nie zawachał tego zrobić. Szkopuł tkwi w tym że lakiernik musi liczyć w głowie swoje pociągnięcia pistoletem, żeby zgadzały się z tymi które zaaplikował na innych elementach. On osobiście nie puszcza spustu malując ciągle by równomiernie rozłożyć perłe na całym elemencie. Sprawdzenie jak wyszła 1 warstwa i czy odcień białego jest identyczny to sprawa oczywista.

Dostałem kilka nowych fotek, auto jest już złożone.
http://cl.ly/CgFE
http://cl.ly/ChgH
http://cl.ly/Cgoh
http://cl.ly/ChIH
http://cl.ly/CgSz

Zawsze to troche lepiej jak taki tylny zderzak:

:D
Akurat z tym potworkiem sprowadziłem auto i dawno był poprawiony.

Jestem trochę fanatykiem jeśli chodzi o samochody a ten jest dla mnie szczególnie wyjątkowy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-12-2011, 09:23   

BeeMiX napisał/a:
Co powiedział mi mój współpracownik. 3 warstwową perłę można idealnie położyć ze zdjętymi drzwiami
ciekawe ciekawe :) albo znajomy jest taki dobry albo ma takiego farta albo jeszcze nie trafił na odpowiednią białą perłę :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 19-12-2011, 22:45   

To_mas napisał/a:
ciekawe ciekawe :) albo znajomy jest taki dobry albo ma takiego farta albo jeszcze nie trafił na odpowiednią białą perłę


Albo jest ślepy i nie widzi różnicy. Oczywiscie nie obrażając go bo chłopa nie znam
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
BeeMiX
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Choszczno/NYC
Wysłany: 20-12-2011, 05:32   

Widocznie musi mieć coś w tej łapie i głowie. Jak mówiłem, robimy blacharkę na egzotycznych samochodach i jesteśmy certyfikowanym zakładem naprawczym dla Porsche. Trochę 911, Cayenne i Panamer po ostatniej zimie i gradobiciu zostało sprzedanych jako nowe przez lokalnego dealera ;) Ale rozumiem wątpliwości gdy nie ma konkretnego poparcia słów. Powtórze tylko dla jasności. Wg. niego nie da się idealnie polakierować jednego elementu jeśli chodzi o naprawę, ale jeśli maluje się też np. sąsiadujące elementy, drzwi mogą być na stojaku i wyszły by dobrze.

Moje auto zobaczę już w czwartek, trzymajcie kciuki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kuki21
Stały Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 61
Skąd: Kalvarija
Wysłany: 20-12-2011, 23:04   

ja maluje tylko taczki o również maluje na trzy warstwy różnicy nie znajdziesz ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 28-12-2011, 12:43   

mam pytanie. przd świętami lakierowałem astrę. wyszło dobrze. dziś gościu przyjechał po auto a tam na zderzaku po czasie wyszło takie coś. kropki. od czego to może być?? nie da się tego spolerować bo to wyszło od środka.

[ Dodano: 28-12-2011, 12:44 ]
yyy

SAM_2220.JPG
Plik ściągnięto 242 raz(y) 76,17 KB

SAM_2221.JPG
Plik ściągnięto 244 raz(y) 105,01 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-12-2011, 12:51   

kamilbusko,
eee przecież o pryszczycy jest duzo na forum ;)
zima ,woda inne badziewie...zimno w kabinonorce...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 28-12-2011, 13:33   

Czyżby woda wyszła z podkładu? Na to wyglada. Ale moze sprawdź czy ktoś tego czasem nie robił jeszcze raz po tobie w tajemnicy :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne