lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zasada doboru parametrów kompresora do pistoletu malarskiego
Autor Wiadomość
Dziennikarzyna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-11-2011, 17:18   Zasada doboru parametrów kompresora do pistoletu malarskiego

Witam forumowiczów

jako osoba zielona w sprawach lakierniczych zwracam się z prosbą do znawców tematu - mianowicie - piszę artykuł dla jednego z rolniczych czasopism i przypadł mi w urziale temat opisujący oferte kompresorów tłokowych które wykorzystuje się w warsztatach, między innymi także do lakierowania - niestety muszę jakoś zawrzec tam informacje choćby poglądowe jak dobrać parametry kompresora do np pistoletu lakierniczego znajac jego parametry.

zatem jaki dobrać kompresor do pistoletu o zużyciu powietrza 300 l/min, przy ciśnieniu 3 atm ?? i dlaczego ?? - interesowało by mnie jaką wydajność powinien mieć kompresor, jaka powinna być pojemność zbiornika i jakie powinien wytwarzać ciśnienie.

wiem że tematów o kompresorach jest multum ale w zadnym nie spotkałem się z jednoznacznym (książkowym) opisem jak dobrac te parametry i dlaczego akurat tak.

z góry dziekuję za podpowiedzi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 04-11-2011, 17:27   

Dziennikarzyna napisał/a:
300 l/min,


pomnoz x2 i masz ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dziennikarzyna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-11-2011, 17:42   

no dobra pomnożyć razy 2 a co z ciśnieniem ??

i nadal nie wiem jaką pojemność ma mieć zbiornik ?? i druga sprawa czy taka sama zasada będzie dotyczyła np klucza pneumatycznego do np kół gdzie ciśnienie wymagane to ok 6 atm a zużycie powietzra 100-150 litrów
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 04-11-2011, 21:09   

Standardowo przeciętne kompresory ustawione są na 8 atmosfer. Mozna to sobie we własnym zakresie doregulować (osprzętowo bezpiecznie załóżmy do 10atm - zresztą po co wiecej to i tak spory zapas na spadki wrazie co). Teraz skoro Twój pistolet ma pobór 300l to teoretycznie wystarcza sprezarka wydajnosci 300l ale potrzebny jest zapas by nie było spadków wiec powiedzmy wydajnosc 350Ll mu wystarczy pod warunkiem ze bedzie to wydajnosc rzeczywista. Nie potrawie tego okreslic dokładnie gdyz nie jestem w tym specjalistą. (Chodzi o to ze gdy się wciśnie pistolet ciśnienie nie moze spadać a wrecz przeciwnie, spręzarka musi być natyl wydajna by podczs poboru powietrza nabijać ciśnienie) Samo Ciśnienie nie odgrywa tu kluczowej roli wbrew pozorom przy tych standardach, je nalezy przed wejsciem w pistolet zredukować w Twoim przypadku do 3atm (tuż przy pistolecie). Jesli chodzi o klucze pneumatyczne no to ów kompresor bedzie az za dla narzędzi które wybrałes (pobór 150l/min). Im wiekszy zbiornik tym wiekszy zapas powietrza. Jesli wiekszy zbiornik tym przydała by się wydajniejsza spręzarka by szybciej go napełnić i nie męczyć silnika itd.. to tak pokrutce na "swojski rozum" :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-11-2011, 17:16   

Warto zwrócić uwagę na to różnice w wydajności między tym co jest na "opakowaniu" a tym co jest w rzeczywistości. Mój kompresor ma w/g producenta 310l/min na ssaniu i 230l/min wydajności teoretycznej. Jak się okazało (niestety już po zakupie) wydajność na wyjściu (czyli najważniejsza) wynosi 110-115l/min.
W praktyce taki kompresor nadaje się tylko do pistoletów typu "mini".
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne