lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztat blacharski, mechanika, wulkanizacja, itp.
Autor Wiadomość
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-06-2009, 21:01   

madmax napisał/a:
Znam 3 osoby które za tyle robią i przykładaja sie do tego naprawde pożądnie.
tzn. się trzy garaże?bez opłat ,bez zezwoleń,bez przyszłości.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-06-2009, 21:16   

baqo napisał/a:
madmax napisał/a:
Znam 3 osoby które za tyle robią i przykładaja sie do tego naprawde pożądnie.
tzn. się trzy garaże?bez opłat ,bez zezwoleń,bez przyszłości.


Tak jak by garaże. To są osoby które robią auta nie dlatego że nie maja za co życ tylko dlatego ze to lubią. Przychodzą z roboty i grzebią bo nie maja nic innego do roboty. I nie muszą mieć komory i sprzętu za nie wiadomo ile mamony. Jak ktoś to lubi to chodź by miał wałek do malowania ścian i rajbetke to z auta zrobi cudo (nie bierzcie tych ostatnich słów dosadnie, to taka metafora)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 07:26   

madmax napisał/a:
za 200 czy 250 nie zawsze robi do dup..... Znam 3 osoby
madmax napisał/a:
To są osoby które robią auta nie dlatego że nie maja za co życ tylko dlatego ze to lubią. Przychodzą z roboty i grzebią bo nie maja nic innego do roboty. I nie muszą mieć komory i sprzętu
to niech to robią za darmo,a nie za połowę ceny jaka powinna być. oni to robią za 250 ,a ja co włożyłem 150 000 robię za trzysta,ja myślałem aby zrobić porządny warsztat,a oni mają to gdzieś . niech zrobią porządny zakład pracy ,z legalną lakiernią,to zobaczymy czy i za ile będą robić element. wtedy i oni ,i ja będziemy na jednakowych zasadach,a klient nie będzie miał wyboru gdzie taniej.ale sam widzisz ! na tym się kończy horyzont widzenia garażowca
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-06-2009, 09:58   

Jeżeli planujesz działać bez rejestracji firmy to nic nie zgłaszasz i robisz prawie co chcesz na własnej posesji !

Jeżeli zarejestrujesz dzaiłalność .. a może to być na 8 piętrrze w bloku ( siedziba ) to już podlegasz przepisom dotyczącycm przedsiębiorców. Jak wynajmiesz sobie budynek albo wykorzystasz do tego celu posiadany garaż to musisz go przystosować zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Budowalnego. Nie możesz prowadzić działalności w budynku nie przystosowanym, a to oznacza WC ( dla ciebie i klientów, umywalkę, wentylację oświetlenie okna itp ) Jak wystąpisz o ZMIANĘ SPOSOBU UŻYTKOWANIA BYDYNKU LUB JEGO CZĘŚCI to architekt będzie musiał uzyskać opinie bhp i ppoż i SANEPID na projekcie a to oznacza .... wszytskie instalacje i układ budynku zgodnie z przepisami.

[ Dodano: 13-06-2009, 11:06 ]
KARY ! SANEPID upomina i dopiero po okresie jaki wyznaczył na usunięcie wad wręcza mandat. STRAŻAK od razu wali mandat i wydaje zakaz użytkowanie do czasu usunięcia wad. Nadzór Bydowlany wydaje zakaz użytkowania ... czasami przydziela mandat .... i od razu i wskazuje procedurę zmiany sposobu użytkowania. WIOŚ od razu przydziela mandat i wydaje zakaz działalności... do czasu uzyskania odpowiednich pozwoleń przydziela kary ustawowe przez Sąd Grodzki lub Sąd Powszechny w poważnych nadużyciach . Max kary 20 000 zł ..... jak permanentnie się uchylasz, lub łamiesz zakaz .... do 12 mc pozbawienia wolności ( ale w zawiasach )

[ Dodano: 13-06-2009, 11:21 ]
Wskazywane przez was LEGALNE PROWADZENIE WARSZTATU to spełnienie wielu warunków całkowicie od siebie nie zależnych. Nawet w przypadku gdy uzyskaćie 99 procent wymaganych pozwoleń to za brak tego 1 procenta ... kary lub zakaz użytkowania obiektu !

Dlatego pamiętajcie, że posiadanie wpisu do ewidencji o działalności gospodarczej NIPu REGONU i odpowiedzniego budynku na własnej posesji, nie oznacza że prowadzicie LEGALNY WARSZTAT ! Jeszcze jest szereg przepisów
BHP, PPOŻ, i ... OCHRONY ŚRODOWISKA.

Więć ? albo nielegalnie na lewo i po amatorsku .... albo legalnie i w zgodzie z WSZYSTKIMI przepisami ! NIKT NIE PISAŁ ŻE PROWADZENIE WARSZTATU JEST PROSTE I TANIE ... to na prawdę trudny kawałek chleba ale jak już się firma rozwija i zatrudnia pracowników to satysfakcja jest ogromna ! ...

( Moja prywatna opinia po 10 latach obserwacji małutkich i ogrmnych firm i AMERYKAŃSKICH KARIER od pucybuta do milionera ) Trzeba jakoś zacząć, Początki zawsze są trudne a najtrudnieszy jest trzeci rok działalności .... ale w garażu na lewo z nadzieją na lepsze jutro ... to ślepa uliczka ! Bo niby co nagle miałoby się zmienić ? Tak się nie da odłożyć pieniędzy na duże inwestycje ... i finalnie całe życie w syfie przy starych samochodach ... a czas płynie !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-06-2009, 12:45   

baqo napisał/a:
madmax napisał/a:
za 200 czy 250 nie zawsze robi do dup..... Znam 3 osoby
madmax napisał/a:
To są osoby które robią auta nie dlatego że nie maja za co życ tylko dlatego ze to lubią. Przychodzą z roboty i grzebią bo nie maja nic innego do roboty. I nie muszą mieć komory i sprzętu
to niech to robią za darmo,a nie za połowę ceny jaka powinna być. oni to robią za 250 ,a ja co włożyłem 150 000 robię za trzysta,ja myślałem aby zrobić porządny warsztat,a oni mają to gdzieś . niech zrobią porządny zakład pracy ,z legalną lakiernią,to zobaczymy czy i za ile będą robić element. wtedy i oni ,i ja będziemy na jednakowych zasadach,a klient nie będzie miał wyboru gdzie taniej.ale sam widzisz ! na tym się kończy horyzont widzenia garażowca


Jak by robili za darmo to juz byś wogóle nie miał klijentów. A to co oni robia to tak zwane dorabianie sobie do wypłaty. Nie robią 10 samochodów miesiecznie tylko 1 albo 2 i to swoim bliskim znajomym. Tobie sie wydaje ze ktoś do ciebie przyjedzie z fiatem 126p i wywali 500 zł za element. Niektórzy ludzie jeżdza starymi lompami bo ich poprostu na leprze nie stać a tez potrzebuja zeby troche to auto jakos wygladało. Sam jeżdze wrakiem bo na leprze nie mam i wiem doskonale jak to jest. A auta potrzebuje na codzień. Co bym bez niego zrobił. Myslisz ze wszyscy sraja pieniędzmi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 13:18   

madmax napisał/a:
. Niektórzy ludzie jeżdza starymi lompami bo ich poprostu na leprze nie stać
taaa! wystarczy w niedzielę przejść się koło kościoła i zobaczysz jakimi autami ludzie jeżdżą . jak masz takie podejście do społeczeństwa ,że to zgraja biedaków ,to o jakim warsztacie ty myślisz? z twoim podejściem ,będziesz całe życie właśnie takim biedaczkiem. nie mów mi że ludzi nie stać na naprawę autka,że nie mają pieniędzy. mają ,tylko szukają gdzie taniej .nawet jak dostaje kasę z ubezpieczalni. ale nie przyjedzie do właściwie prosperującego warsztatu ,tylko aby jeszcze zarobić,aby taniej,a wy biedacy mu zrobicie za pół ceny.
madmax napisał/a:
i wywali 500 zł za element.
to powiem ci tak! gdybym ja brał pincet ,to garażowiec wziąłby czterysta i pomyśl ?wtedy byłaby kasa :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 38
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 13-06-2009, 13:39   

Panowie a skąd mam wiedzieć ile mam zadeklarować prądu??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-06-2009, 15:04   

baqo napisał/a:
madmax napisał/a:
. Niektórzy ludzie jeżdza starymi lompami bo ich poprostu na leprze nie stać
taaa! wystarczy w niedzielę przejść się koło kościoła i zobaczysz jakimi autami ludzie jeżdżą . jak masz takie podejście do społeczeństwa ,że to zgraja biedaków ,to o jakim warsztacie ty myślisz? z twoim podejściem ,będziesz całe życie właśnie takim biedaczkiem. nie mów mi że ludzi nie stać na naprawę autka,że nie mają pieniędzy. mają ,tylko szukają gdzie taniej .nawet jak dostaje kasę z ubezpieczalni. ale nie przyjedzie do właściwie prosperującego warsztatu ,tylko aby jeszcze zarobić,aby taniej,a wy biedacy mu zrobicie za pół ceny.
madmax napisał/a:
i wywali 500 zł za element.
to powiem ci tak! gdybym ja brał pincet ,to garażowiec wziąłby czterysta i pomyśl ?wtedy byłaby kasa :)


Do koscioła jeżdza ci co maja kase a ci co jej nie mają chodzą na nogach. Moze u ciebie wszyscy mają kupe kasy ale ja wystarczy ze przejde sie po mojej miejscowości i widze kto co ma. I poresztą widze też czym do mnie przyjeżdzają od czasu do czasu. Jeszcze ani razu nie miałem auta powyżej 4 tyś. A zresztą co sie będe wypowiadał. Ty masz swoje zdanie na ten temat a ja mam swoje zdanie.
I kolejny raz mówie to nie temat o lakierni tylko o mechanice itp.

[ Dodano: 13-06-2009, 16:04 ]
domagalka napisał/a:
Panowie a skąd mam wiedzieć ile mam zadeklarować prądu??


Właśnie to jest dobre pytanie skąd mamy wiedzieć na początku ile zuzyjemy??
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 15:22   

madmax napisał/a:
Właśnie to jest dobre pytanie skąd mamy wiedzieć na początku ile zuzyjemy??
po co ci to wiedzieć ,jak ty na ten prąd to i tak nie zarobisz :) :) odetną ci po pierwszym miesiącu działalności legalnie czy nie :)
madmax napisał/a:
Jeszcze ani razu nie miałem auta powyżej 4 tyś.
euro??? ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-06-2009, 15:53   

baqo napisał/a:
madmax napisał/a:
Właśnie to jest dobre pytanie skąd mamy wiedzieć na początku ile zuzyjemy??
po co ci to wiedzieć ,jak ty na ten prąd to i tak nie zarobisz :) :) odetną ci po pierwszym miesiącu działalności legalnie czy nie :)
madmax napisał/a:
Jeszcze ani razu nie miałem auta powyżej 4 tyś.
euro??? ;]


Jak masz być złośliwy to sie lepiej wcale nie udzielaj. Głupie gadki możesz w kościele na ambonie wygłaszać bo to jest odpowiednie miejsce. Ja sie tu chciałem czegoś dowiedzieć.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 13-06-2009, 21:05   

no jak to skąd macie wiedzieć ile prądu?? ktoś wam musi obliczyć zapewne. zapłacicie mu, i wam obliczy.. jak ze wszystkim ;)

Baqu rzucasz sie rzucasz ale nie do końca masz racje... Madmax ty zresztą też... prawda jest pomiędzy wami. Amen :)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-06-2009, 21:20   

Zapotrzebowanie na prąd wylicza się z bilansu technologicznego odbiorników. Dodajesz wszystko co masz na prąd i masz wynik np 98 KW. To jest maksymalne zapotrzebowanie ! Teraz zastanawiasz się co pracuje razem z czym ( czyli współczynnik jednoczesnego użycia ) np kabina sprężarka oświetlenie grzejnik komputer może jakaś ręczna suszarka może brama jak ma napęd elektryczny może jakiś wentylator na hali i wychodzi ci np 30 KW. Występujesz o 40 KW bo to największe zapotrzebowanie chwilowe, a za resztę płacisz 5 x tyle jak jeszcze coś włączysz. Natomiast podrozdzielnia, kable i zabezpieczenia przyłączeniowe montujesz dla 98 KW. Jasne ? Jak coś nie tak to pytaj !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 22:07   

Cytat:
Amen :)
na wieki... :)
PROJEKTER napisał/a:
a za resztę płacisz 5 x tyle jak jeszcze coś włączysz.
ale więcej nie włączy ,bo wywali bezpiecznik???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-06-2009, 10:10   

Nie wywali bo taj jak napisałem .... zabezpieczenia przyłączeniowe kable i układ podrozdzielni na 98 KW ( tj. na maksymalny bilans technologiczny warsztatu )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 10:49   

PROJEKTER napisał/a:
Występujesz o 40 KW bo to największe zapotrzebowanie chwilowe, a za resztę płacisz 5 x tyle jak jeszcze coś włączysz.
czyli nowy rodzaj licznika,który to zapisze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 11:07   

Aha no to teraz już rozumiem o co chodzi. Dzięki za wyjaśnienie. A teraz jeszcze mam pytanie odnośnie budynku. Jeżeli zdecyduje sie na budowe przykładowo 40 metrów kwadratowych, a nie będe chciał używać tego budynku który stoi obok tylko z tego który wybuduję to mam jakieś obowiązki wobec tego co stoi czy poprostu nic sie nieodzywam, oni przychodzą do mnie ustalaja co i jak ma byc i koniec??? Bo tak przemyslałem sprawe i nie będzie mi on chyba potrzebny.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 11:21   

madmax napisał/a:
nie będe chciał używać tego budynku który stoi obok tylko z tego który wybuduję to mam jakieś obowiązki wobec tego co stoi czy poprostu nic sie nieodzywam,
a co jest postawiony bez zezwolenia i nie ma go na planach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 11:24   

baqo napisał/a:
madmax napisał/a:
nie będe chciał używać tego budynku który stoi obok tylko z tego który wybuduję to mam jakieś obowiązki wobec tego co stoi czy poprostu nic sie nieodzywam,
a co jest postawiony bez zezwolenia i nie ma go na planach?


To jest budynek który stał juz zanim sie urodziłem czyli w 1988 roku juz był. Wtedy tak sie budowało bo mozna było.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 11:42   

to powinieneś z tym zrobić sobie porządek,zalegalizować,nanieść na mapy. ile ma metrów
madmax napisał/a:
Wtedy tak sie budowało bo mozna było.
nie wiem czy tak można było, ale sam widzisz jaki teraz jest z tym problem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 11:46   

baqo napisał/a:
to powinieneś z tym zrobić sobie porządek,zalegalizować,nanieść na mapy. ile ma metrów
madmax napisał/a:
Wtedy tak sie budowało bo mozna było.
nie wiem czy tak można było, ale sam widzisz jaki teraz jest z tym problem.


No niestety mój ojciec nie myslał ze w przyszłosci mozna by coś w tym budynku działać. Zreszta u mojego dziadka też wszystko sobie stoi tak bez pozwoleń. A napewno wtedy można było budować samemu bo rozmawiałem na ten temat z ojcem. Budynek to ma około 50 może 60 m/kw
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-06-2009, 11:56   

Jak było kiedyś wyłącznie z pod pozwolenia na budowę takiego obiektu - to na pewno jest jakiś ślad zgłoszeniem, lub w podatkach za budynek, albo na mapach czy w wypisie z rejestru gruntów lub w księdze wieczystej ... po nitce do kłębka ! Może stoi legalnie w myśl starych przepisów, a teraz tylko trzeba zmienić przeznaczenie i sposób jego użytkowania.
Jak go nie ma na żadnej mapie i jest samowolą ... to szybko pozwolenie na budowę pod działalność gospodarczą i ... od np. jutra ( bo rozumiesz że to jutro go wybudujesz po uzyskaniu pozwolenia ) masz legalny warsztat.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 12:04   

tylko projekt zrobić i do roboty , przy okazji powiększyć ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 12:25   

Pomyśle nad tym ale ten budynek to tak troche ni w kij ni w oko. Jak już to można go użyć do trzymania sprzętu itp.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-06-2009, 12:34   

Madmax, nie chce się kłucic ale nie chce mi się wierzyc, że można było sobie kiedys od tak postawic budynek, bez pozwolenia i jakich kolwiek planów. Jutro sie dowiem jak to jest i napisze.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 12:53   

ZIEMBA napisał/a:
Madmax, nie chce się kłucic ale nie chce mi się wierzyc, że można było sobie kiedys od tak postawic budynek, bez pozwolenia i jakich kolwiek planów. Jutro sie dowiem jak to jest i napisze.


JAkoś to tak było ze jeżeli to ma być budynek gospodarczy to tak np stodoła itp.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 12:58   

Cytat:
JAkoś to tak było ze jeżeli to ma być budynek gospodarczy to tak np stodoła itp.
wolno stojący i na chwilę obecną są to 25m2 do postawienia na zgłoszenie,ale naniesione przez geodetów musi być.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-06-2009, 13:03   

baqo napisał/a:
Cytat:
JAkoś to tak było ze jeżeli to ma być budynek gospodarczy to tak np stodoła itp.
wolno stojący i na chwilę obecną są to 25m2 do postawienia na zgłoszenie,ale naniesione przez geodetów musi być.


No może kiedyś było tak ze nie było tego ograniczenia co do wielkości budynku
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-06-2009, 13:06   

No może i tak było dlatego się nie kłóce. Ale tak z ciekawości pójde jutro i się dowiem :) A teraz to wiem jak jest Baqo bo remontuje dom i z pozwoleniami jestem na bierząco :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-06-2009, 22:19   

Panowie ?????? jak wy już tyle wiecie o tych przepisach ... to za chwilę urzędy i kontrole będą wam mogły NASKOCZYĆ NA KANT ...
BRAWO ... i wreszcie spokojny sen.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 18-02-2011, 20:09   

Odkopuje temat, mamy tu jasnosc jak to wygląda z mechaniką itd, a orientuje się ktos jak wygląda sprawa auto-handlu?Tu ktos z forum chyba nawet rozwazał albo prowadzi podobny temat. Chodzi mi jak legalnie otworzyć auto handel? potrzebuje prócz kawałka utwardzonej ziemi czegoś jeszcze? Powiedzmy ze siedziba (biuro)jest u mnie w mieszkaniu, a kawałek ziemi wynajęty na trzymanie aut. Potrzebuje tam toalety? Przyłącza prądu wody itd? Co gdybym o tego chciał podłączyć kosmetyke - usługi polerowania karoseri, prania tapicerki itd? Czy wtedy musiałby byc na miejscu budynek spełniający normy warsztatu? Bhp? Przyłącz przemysłowego prądu kanalizacji strazy pozarnej itp itd?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-02-2011, 20:18   

paciak napisał/a:
Odkopuje temat, mamy tu jasnosc jak to wygląda z mechaniką itd, a orientuje się ktos jak wygląda sprawa auto-handlu?Tu ktos z forum chyba nawet rozwazał albo prowadzi podobny temat. Chodzi mi jak legalnie otworzyć auto handel? potrzebuje prócz kawałka utwardzonej ziemi czegoś jeszcze? Powiedzmy ze siedziba (biuro)jest u mnie w mieszkaniu, a kawałek ziemi wynajęty na trzymanie aut. Potrzebuje tam toalety? Przyłącza prądu wody itd? Co gdybym o tego chciał podłączyć kosmetyke - usługi polerowania karoseri, prania tapicerki itd? Czy wtedy musiałby byc na miejscu budynek spełniający normy warsztatu? Bhp? Przyłącz przemysłowego prądu kanalizacji strazy pozarnej itp itd?


Odezwij się do kolegi o nicku Mkautos.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-02-2011, 13:57   

paciak napisał/a:
Czy wtedy musiałby byc na miejscu budynek spełniający normy warsztatu? Bhp? Przyłącz przemysłowego prądu kanalizacji strazy pozarnej itp itd?


Oczywiście że tak. Ustawa Prawo Budowlane i towarzyszące jej rozporządzenia nie widzą obiektów w podziale na funkcje w branży usługowej. budynek jest usługowy ma spełniać określone wymagania formalne. Dzieją się w nim jakieś procesy technologiczne wprowadzające zagrożenia ... to kolejne wymogi z następnych rozporządzeń. Rdzeń jest jednak zawsze taki sam. Mechanika czy lakiernia, stolarnia czy myjnia - te same pozwolenia i podobne formalności. Różnica to jedynie zawartość pozwolenie na emisję gazów i pyłów. Reszta procedury w zasadzie jest identyczna ... choć szczególiki będą rożne.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 14-05-2011, 17:43   

Mam takie pytanie czy jesli mam dzialke i na niej budynek a wpapierach uslugi i handel.
To czy bez problemu moge na to otworzyc WARSZTAT SAMOCHODOWY czy moze nie i firma musi miec w opisie HANDEL I USLUGI BRANZY MOTORYZACYJNEJ i nie nazywac sie warsztatem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 18:07   

W jakich papierach ? Plan Zagospodarowania, czy WZiZT ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 14-05-2011, 20:07   

Nie znam tego drugiego skrutu ,ale poprostu kupilem dzialke od gminy na ktorej stal juz stary budynek z przeznaczeniem uslugi handel .
Dawniej byl tam sklep i chyba strarzak.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 22:17   

acha ... No to wycieczka do Gminy po miejscowy Plan zagospodarowania terenu i obowiązuje cię to co jest zapisane w tym palnie. Jak są tam usługi bez ograniczeń możesz robić każdy warsztat ... jak są ograniczenia to może się okazać że nie możesz za bardzo ale można pokombinować żebyś mógł. ... a jak jest zakaz wprost ... wyklucza się budowę budynków z przeznaczeniem na stancje remontowe i naprawcze samochodów lub środków transportu ( lub coś takiego ) ... to raczej szybki kurs gotowania i otwórz bar bo nie ma takiej siły i możliwości żebyś sobie tam zrobił legalny warsztacik, a nawet serwis ogumienia dla motorowerów. ;)

* WZiZT Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu ( wydaje je Gmina gdy nie ma uchwalonego Planu )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15-05-2011, 21:40   

DZIEKI PROJEKTER

Musze sie przejsc i zobaczyc

Takie pytanie moze wiesz .
Jakies piec moze szec lat temu nadbudowalem na tym budynku poddasze ,i powiekszylem otwory okienne bez zglaszania remontu do gminy ,myslisz ze po takim czasie moga byc jakies problemy czy czas nie gra tu rzadnej roli i ktos moze sie do tego przyczepic?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-05-2011, 21:50   

Tylko wtedy jak projekt pierwotny jest w Starostwie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15-05-2011, 23:06   

Budynek ma juz kolo stu lat :) (w praktyce tylko sciany zewnetrzne z niego pozostaly)
Ciekawe czy ktos to wogole wedlug jakiegos planu budowal w tym czasie ale i tak lepiej sprawdzic
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2011, 23:29   

keon,
Spoko.
Na maxa to obrys budynku będzie i nic więcej.
Mam to samo, mi sie nic niezgadza i niewiem od czego zacząć aby to w normalny sposób wyprostować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne