lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nie igraj z prawem ....
Autor Wiadomość
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-12-2011, 22:31   

Panowie nie zawsze trzeba wydać dużo kasy aby mieścić się w przepisach. Kontrole to naturalna część życia warsztatu a tym bardziej jak zaczniecie zachodzić "dużej" konkurencji za skórę. Nie wszystko wymaga płacenia fachowcom, są rzeczy które możecie zrobić sami, czasami drobna zmiana w sposobie pracy pozwala na znaczne ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów. Dozór Techniczny dotyczy zbiornika, a nie całej sprężarki. Legalny zbiornik i legalny zawór bezpieczeństwa, trochę papierków i jest załatwione. Firmy które zajmują się zbiórką odpadów, najczęściej mają kogoś kto wie jak opisać gospodarkę odpadami tak aby lokalni urzędnicy byli szczęśliwi. Z urzędnikami nigdy nie wygracie, zawsze coś będzie nielegalne, ale każdy urzędnik ma swojego "konika" po iluś tam kontrolach będziecie wiedzieć nawet jaką kawę pije. Wystarczy się "dopasować" do jego upodobań. Sprzęt też nie zawsze trzeba kupować u renomowanych dostawców, w wielu przypadkach można je kupić z chińskimi nalepkami nie zalepionymi nalepkami renomowanych dostawców. Warto dokładnie przyglądać się budowie urządzeń.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-12-2011, 20:35   

Ma Pan rację Panie Krzysiu. Tak jest z SANEPIDem, PIPem i US no i może z UOKIK ( choć sam nie wiem czy mieli by czego szukać w warsztacie samochodowym )

Gorzej jak na kontrolę wkracza UKS, WIOŚ i PSP, a nie daj Boże jak obiekt jest w budynku gospodarczym lub garażu, a na kontrolę wkracza PNB. Wtedy kawa nie pomoże ... wtedy ... nic nie pomoże ;)

Wystarczy mieć w firmie emitery gazowe z LZO i strefę zagrożenia wybuchem, lub pomieszczenie zagrożone wybuchem ( kto nie wie jak to różnica .. to wyjaśnię ) żeby się ciągle tłumaczyć ... tzn co roku. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-12-2011, 21:12   

U mnie to chyba tylko UOP-u, nie było :) ...nie chodzi o załatwieniu sprawy kawą a raczej o poznanie nawyków kontrolujących. To trochę jak w szkole...jak nauczyciel lubi szlaczki to się robi szlaczki :) oni lubią być ważni. Wiadomo że wszystkiego się nie obejdzie, powiem więcej nawet nie należy, bo wiele przepisów naprawdę nas chroni...ale niektóre są tak głupie że aż sami urzędnicy się śmieją. Tak całkiem na świeżo, czym jest klocek hamulcowy ? Złom metalowy ? Odpad materiałów ciernych? Może odpad tworzywa sztucznego, bo i takie też jest na klockach. Albo taka poduszka silnika:guma, stal, aluminium, olej, a i często jakaś elektronika. Niby nie problem ale jak wytłumaczyć pracownikowi do jakiego pojemnika to wrzucić ?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 20-12-2011, 21:12   

O losie nawet nie wiem co nie które skróty znaczą, tzn. jaki urząd nazywają. Im bardziej się zagłębiam tym bardziej sie odechciewa. Pytanie, czy jesli budynek był odebrany jako bar, dom weselny itd to czy teraz bez problemu powinien przejsc po raz kolejny z tym ze pod kątem warsztatu inspekcje nadzoru budowlanego? czy strazaków? Czy instalacja elektryczna ma inne wymogi? Pewnie inne lampy gniazda ect? A same prowadzenie instalacji? Gdzie wogóle mozna doczytać lub się dowiedzieć o tym jak to powino wyglądać. Chodzi mi gdzie instrukcje bhp, wymogi chociazby pod względem np instalacji elektrycznej pneumatycznej nie wiem moze jeszcze do ogrzewania moglą sie doczepić bo takei rury a nie inne czy cos itd? Czy da rade jakos mądrze "wnieść" sprzęt jesli niema tego certyfikatu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychuautim
Ekspert



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 277
Otrzymał 11 punkt(y)
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-12-2011, 21:30   

Dlatego nie opłaca się prowadzenie warsztatu, jak chcesz wszystko legalnie robić to naprawdę trzeba zapieprzać po 16 godzin żeby na wszystkie urzędy zarobić. Zawsze czułem się jak wydział urzędu skarbowego...zbieram od ludzi pieniądze i natychmiast zanoszę je do urzędu. Oczywiście jak coś potrafisz to możesz sobie dorobić po pracy... :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-12-2011, 08:50   

Też nad tym ubolewam :angry: Zawsze przesadnie namawiam do legalnego działania przy organizacji warsztatu, tak jak strażak z wieloletnim doświadczeniem przesadza w sprawie zabezpieczeń ppoż, a lekarz panikuje w sprawie palenia i picia vódy. Jednak tak jak strażak i lekarz Ja też wiem z własnego doświadczania zawodowego, czym grozi "wypinanie" się na te wymogi formalne. Dopóki ktoś inwestuje kilka tysięcy złotych i może to odrobić za nim "wpadnie" to jeszcze może sobie dyskutować o sensowności tych procedur. Gdy jednak inwestycje idą już dziesiątki tysięcy, albo setki to koszt wszystkiego czego żąda "aparat państwowy" trzeba wliczyć w cenę produktu / usługi. Nie ma innego wyjścia. Ci którzy działają nie legalnie ciężko za to zapłacą i to obecnie nie jest sprawa tego Czy za to zapłacą ... tylko Kiedy ?

Kilka lat temu jak pisałem tu o legalizacji i procedurach to 90 % Uscherów traktowało mnie jak kosmitę pisząc w stylu ... A co mi mogą zrobić ? ... 20 lat działam bez tego czy tamtego i nic mi nie zrobili ... albo Wszystkich nie zamkną

Dziś mało kto wyskoczy z takim tekstem ... bo dziś to co pisałem o kontrolach to wielu widzi albo u siebie, albo u kogoś kogo zna. Niestety będzie gorzej. Na działania kontrolne rok po roku przydzielane są większe środki.

Zobaczcie jak działa teraz US. Już się nie bawią w korespondencję z ponaglaniem za niezapłacony podatek mandat czy ZUS ... nie bawią się w zajmowanie kont ( może sporadycznie ) teraz o 7.00 albo 20. 00 puka Poborca podatkowy i albo płacisz na miejscu albo zajmuje co widzi nie zastanawiając się czy to Mamy, Brata, sąsiada czy klienta ... On zajmuje, a Ty znoś kwity do Urzędu i się tłumacz ... Nie masz kwitu ... płać zaległość, albo licytacja.

To o tyle groźne, że do windykacji skarbowej przekazywane są wszystkie należności szeroko rozumianego Skarbu Państwa. Te z opłat środowiskowych, czy z mandatów ppoż ... także ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne